Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)

Rozmarný příběh tří přátel, kteří se vypraví společně na několikadenní dovolenou po řece Temži, patří ke klasickým dílům světové humoristické literatury. Vyprávění je pestrou směsicí příhod a událostí, které je po dobu této svérázné výpravy potkávají na palubě jejich člunu i v pobřežních hospůdkách. Autor používá klidný, suchý humor, s jehož pomocí odhaluje lidské slabosti, návyky a zlozvyky a velebí přátelskou solidaritu a touhu po dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13151/big_tri-muzi-ve-clunu-o-psu-nemluve-46i-13151.jpg 4.1897

Tři muži 1.

Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog), 1889

Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)

Eistee
06. listopadu

Tenhle druh humoru mi sedí. Skvělé. Hypochondrický záchvat popisovaný na začátku mě dostal.

Enehy

Velmi povedená kritika anglického způsobu života. A že se JKJ navezl opravdu do všeho, vlaky a počasí nevyjímaje. Dokonce jsem se i párkrát nahlas uchechtla. A pokud se vám dostane do rukou vydání z roku 1957 s pruhovanou obálkou, budete mít i krásný vizuální zážitek.

petraj30

To bylo tak blbý, až to bylo dobrý. V lecčem mi tato kniha připomněla Saturnina, ale jen tím lehkým a jednoduchým stylem psaní.
Někdy jsem nevěděla jestli mám brečet nebo se smát, tak jsem se smála, až jsem brečela:-). S takovými lidmi prožít jeden jediný den, by byl zážitek k nezaplacení. I to čtení byl zážitek k nezaplacení
Bylo to vážně skvělé a originální. Takhle jsem se dlouho nepobavila. Doporučuji

begonie226

Úsměvné vyprávění o několikadenní výpravě tří přátel ( a psa ) po řece Temži okořeněné anglickým humorem. Nechce se věřit, že je této knize už přes stotřicet let.

katerina5544

Tak tohle mě vůbec nebavilo, pořád jsem čekala kdy se zasměju a bohužel, knihu jsem odložila a poslala dál. Stejně jako u Vejce a já a Stoleteho staříka jdu proti většině. Ani jedna z knih mi nepřišla vtipná :(

Hugoline

Příjemný milý humor, který je místy prokládaný zajímavostmi z historie a geografie Anglie. Překvapilo mě, kdy byla kniha poprvé vydaná.

lordchaos

Anglický (nikoli suchý) a hodně nadčasový humor! Ke knize mě přivedly některé vybrané pasáže skvěle interpretované MIroslavem Horníčkem. Slyšel jsem i od dalších herců (Hartl, Navrátil, Kaiser, Vízner), ale Horníčkovo podání, to ani není čtení, to je přímo herecký koncert! Doporučuji překlad J. Z. Nováka, který si s jazykem přímo hraje. Narazil jsem i na nějaké pozdější překlady, které už tak hravé nebyly.

oladnb

Z prvních stránek jsem byla nadšena na 5 hvězd, ihned mi byl příjemný humor a styl psaní, u některých řádků jsem se smála nahlas a četla i několikrát. Čekala jsem trochu šťavnatější děj a posléze jak přibývalo odboček a vzpomínek, trochu mě to mrzelo. Pasáže o historii Anglie z okolí Temže samozřejmě nebyly nudné, ale možná až trochu vážné k celkovému žánru a charakteru knihy. Ale čtení bylo super, až překvapivě na dobu, v které knížka vznikla :-)