natkaf natkaf komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Tuhle knihu bych popsala jako krurou. A moc se mi líbila. Užívala jsem si nečekené zvraty, při kterým jsem pokaždé seděla s otevřenou pusou. Hodně jsem vnímala atmosféru, ta na mě dýchala maximálně. Pokaždé jsem měla o hlavní hrdiny strach a bylo to o to horší, že tehdejší režim byl inspirovaný skutečností. Charaktery mi přišly propracované a moc se mi líbil vývoj Lva - jak se z něj stal člověk. Na druhou stranu se mi ze začátku moc nelíbila ta politika. Chápu, že pro děj to bylo podstatné, ale já bych to brala a trochu kratší, protože jsem čekala na ty vraždy. Na závět knihu všem doporučuju a s chutí se vrhám na další díly.

18.08.2016 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Další skvělá detektivka od královny detektivek. Dokonale mě pohltila a nepustila, dokud jsem nebyla u poslední stránky. Snad nikdy jsem nebyla tak šokovaná z rozuzlení jako u téhle knihy. Jedním slovem neskutečné.

11.08.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tak tohle mě fakt dostalo. Sci-fi normálně nečtu, ale tento příběh mě pohltil. Byl poutavý, čtivý a nepředvídatelný. Atmosféra byla dokonale skličující, pocity hlavní postavy na mě přímo dýchaly. Mark je pro mě opravdovým hrdinou - to, jak byl vynálezavý a odhodlaný přežít a ještě to bral s humorem. Občas jsem se ztrácela ve vědeckých postupech, ale i presto to bylo skvěle vysvětleno. Moc doporučuju
P. S. srdce milovnice Agathy Chtistie a Hercula Poirota zaplesalo při každé zmínce

11.08.2016 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Tak tohle bylo sladký, hodně sladký. Nejsem moc velký fanoušek romantických knih, ale jednou za čas... Námět je velmi zajímavý, na knize mě zaujal snad nejvíc. Taky se příběh četl velmi lehce a stránky ubíhaly jedna za druhou. Občas mi vadilo to vyznění "americké komedie ze střední školy", nejspíš to tak ale mělo být - při už tolikrát ohraných momemtech. První díl vůbec nechyběl, protože s pohádkovými postavami jsem se seznámila snadno.

10.08.2016 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Tak tahle kniha mě strhla. Zajímavý námět, skvělé zpracování, dechberoucí atmosféra, uvěřitelné charaktery a neuvěřitelné zvraty. Občas jsem se ale ztrácela v časové ose. Mnohokrát doporučuju.

01.08.2016 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kniha má strašně zajímavý námět. Zajímalo mě, jak se autor s tímhle kontroverzním a zvráceným tématem popral. A zvlásl to skvěle. Kniha mě bavila celou dobu a zvraty byly neočekávané. Měla jsem ale obrovským problém s autorovým stylem psaní, moc mi nesedl. Těžko se mi kniha četla, občas mi přišla i zdlouhavá. I přes to jsem si čtení užila a velmi doporučuju.

27.07.2016 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Od autorky už jsem četla Zmizelé dívky a proto jsem byla sklamaná, když příběh nebyl tolik poutavý. Námět je skvělý, ale bohužel málo využitý, se zápletkou se podle mě dalo více pracovat. Moc mě nebavila část o soukroví hrdinů, taková zbytečně zdlouhavá. Naopak část plnění úkolů Panika byla pohlcující a nedala mi vydechnout. Knihu už ale s největší pravděpodobností znovu číst nebudu.

14.07.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Páni. Do teď pořádně nevím, co říct. Ten příběh... WOW!!!! Kniha není zrovna tenká a taky formát stran je větší, i přesto jsem měla knihu přečtenou za 5 dní, což je na mě dost slušný výsledek. Když jsem zrovna z nějakého důvodu nemohla číst, byla jsem absolutně neschopná z toho, jak jsem neustále přemýšlela co a jak je. Zvraty byly dokonale nepředvídatelné a autorčin styl psaní byl lehoučký, úplně plynul sám. Už si brousím zuby na další autorčina díla. Vřele doporučuju.

17.06.2016 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak tohle bylo dokonalé. Moje prvotina od Doyla, proto mi malinko trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, ale čím dál jsem byla, tím lépe se mi to četlo. Příběh je skvěle propracovaný. I když jsem prve viděla divadelní hru, měla jsem to štěstí, že jsem si to prakticky nepamatovala. Celou knihu jsem přemýšlela, kdo za tím stojí a později, jak to všechno udělal. Vřele doporučuju a vrhám se do další knih s mým milovaným Sherlockem.

25.05.2016 5 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Čteno v rámci povinné četby. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale po čtvrté výpravě ani náhodou. Gulliver mě strašně naštval tím, jak změnil pohled na lidí=Jahuy. Přišlo mi, že ostatní strašně odsuzoval, a sám si připadal lepší, protože on se přece naučil být správný od mluvících koní. Ten konec mě prostě fakt strašně naštval, až jsem měla mrštit knížkou přes celý pokoj. Jinak to nebylo špatné, i když mi chvíli trvalo zvyknout si na styl psaní. Ale znovu už se do toho určitě nepustím.

19.05.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Tak tohle bylo krásné. Ta tyhle "romanťárny" nejsem, ale tenhle příběh mě vážně dostal. I když mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, knihu jsem si maximálně užila. Oba hlavní hrdiny jsem si vážně zamilovala a celou dobu jim přála, aby zůstali spolu. Při čtení jsem se mnohokrát zasmála, ale i občas naštvala na nějaké postavy. Příběh jsem si zamilovala, můžu vřele doporučit.

05.05.2016 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Skvělá kniha. Strhující děj, čtivé psaní a nečekaný konce. Četbu jsem si moc užila a knihu přečetla za dva dny. Nemohu jinak, než doporučit.

29.04.2016 5 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Skvělá kniha s nečekaným závěrem. Psychologie dělá vše.

Opona Opona Agatha Christie

Tak tohle mě dostalo. Co k tomu víc dodat, než že důstojnější zakončení Poirotovy kariéry a života si jen těžko představit. I když jsem od začátku věděla, kdo je vrah (viděla jsem filmové zpracování), čtení jsem si dokonale užila a to i díky tomu, že spojitosti mi byly nejasné. A při závěrečné scéně jsem i slzičku uronila. Naštěstí existuje spousta knih s Poirotem, takže příběh tak zdaleka nekončí. Všem vřele doporučuji.

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Dlouho jsem něvěděla, co o téhle knížce říct. Přečtena za dva dny, což je na mé poměry skvělý výkon. Tak šíleně čtivý způsob psaní jsem nepoznala u žádného jiného autora. A vymyslet takovouhle zápletku, klobou dolů. Po dočtení jsem na knížku jen čučela s otevřenou pusou a říkala si jak tohle mohlo někoho napadnout? Prostě dokonalé! Všem vřele doporučuji a už se od autorky chystám na další knížky.

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Jako vždy. Dokonalá kniha. Absolutně jsem nevěděla, kdo by mohl být vrahem. Zápletka týkající se vysněného dítěte mě dostala. Vřele doporučuji.

23.04.2016 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Jako vždy, skvělá kniha. Agatha nikdy nezklame. Od začátku dokonce jsem nebyla schopná určit, kdo je vrah. Napínavé od první po poslední stránku.

28.02.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Na knihu jsem byla velmi zvědavá, moje první od Greena. Příběh je velmi zajímavý, ale zpracování trochu pokulhávalo. První a třetí část jsem přečetla jedním dechem, ale prostředek mě víceméně nudil. Musím říct, že se mi velmi líbil konec, na happyendy moc nejsem. Plánuju si od autora přečíst i další knížky.

27.01.2016 4 z 5

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Velice zajímavá kniha. V dobrém slova smyslu. Strašně zajímavý námět. Občas děsivý, jindy morbidní a někdy zvrácený. Děj byl napínavý a nepředvídatelný, ale občas mi dělalo problém se do knihy pořádně začíst. Konec mi přišel moc uspěchaný a také otevřený. Můžu doporučit.

09.01.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tahle kniha mě naprosto dostala. Čekala jsem od ní mnoho, ale dostala jsem ještě víc. Dokonalý příběh, brilantní zápletka a překvapivé rozuzlení. Od začátku jsem správně tušila, kdo je vrah, ne proto, že by to snad bylo předvídatelné, dalo by se tomu spíš říct intuice, ale i tak jsem si knihu skvěle užila. Pro mě nejlepší kniha roku 2015. Rozhodně to není poslední kniha od autora, kterou jsem četla.

01.01.2016 5 z 5