Pes baskervillský

kniha od:


Koupit

Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zprvu vzpírají logickému chápání, činí z Psa baskervillského nejslavnější Doylův detektivní román. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné krajině vřesovišť. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/3471/pes-baskervillsky-OE8-3471.jpg 4.52692
Série:

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, XYZ (ČR)
Orig. název:

The Hound of the Baskervilles (1902)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (285)

Kniha Pes baskervillský

Přidat komentář
whale77
dnes

Jako malá jsem zbožňovala příběhy Sherlocka Holmese (víc než dnes detektivy Agathy Christie) z knížky Muž s dýmkou a houslemi. Proto jsem se s chutí pustila i do této Doylovy klasiky. Ale kvůli zastaralejšímu jazyku mě to nebavilo tolik, jak jsem čekala. Doufám, že to bylo jen mým momentálním rozpoložením, protože příběh i atmosféra jsou skvělé. K té zmiňované knížce příběhů se chci brzy vrátit s našimi dětmi a doufám, že i ony si Sherlocka zamilují.

zaba335
23. srpna

Na klasiku mě bavila, i když se mi hůře četla. Ale to je u každého individuálně. Celkově hodnotím jako moc povedené dílo.

encyklopedie
13. srpna

.....všechny kecy o tom co této knize chybí jsou na dvě věci .... tohle je detektivní dílo, kterému nechybí nic.
Pořád je to /i moje/ nejoblíbenější detektivka takže 321% ji hodně sluší
...a jedna zajímavost
Čeští čtenáři se s detektivkami setkávali od počátku 20. století zásluhou překladů anglosaských autorů (Pes baskervilský u nás vyšel pouhý rok od vydání originálu, od prosince 1902 do listopadu 1903 vycházel na pokračování v časopise Svět zvířat)
......a ten název časopisu je příhodný, pes baskervillský tam rozhodně patří.....

DoktorAntonio
01. srpna

Jedna z kultovních knih, co nikdy neomrzí.

Vercatko91
28. července

Puvodne jsem se bala, ze kniha bude psana staro-anglictinou, nastesti to tak nebylo, tak se cetla prijemne rychle (za den prelouskano).

anet1128
14. července

Naprosto skvělá kniha!

katy211
12. července

Klasická napínavá detektivka a úžasný Sherlock Holmes.

Denisa.knizky
10. července

Klasicky detektivni pribeh s genialnim detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pritelem doktorem Watsonem. Cetla jsem kdysi asi ve dvanacti letech a vylozene jsem nyni mela chut po vsech moznych novodobych severskych a vselijakych dalsich detektivkach na poradnou davku klasicke detektivni literatury, samozrejme, ze splnila ocekavani. Doyle by mel mit misto v kazde poradne domaci knihovne.

Doporučujeme

Jeden za druhým
Jeden za druhým
Policie
Policie
Šmírák
Šmírák
Chladnokrevně
Chladnokrevně