Pes baskervillský

Koupit

Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zprvu vzpírají logickému chápání, činí z Psa baskervillského nejslavnější Doylův detektivní román. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné krajině vřesovišť. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/3471/pes-baskervillsky-OE8-3471.jpg 4.52692

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, XYZ (ČR)

The Hound of the Baskervilles (1902)

Kniha Pes baskervillský

whale77
dnes

Jako malá jsem zbožňovala příběhy Sherlocka Holmese (víc než dnes detektivy Agathy Christie) z knížky Muž s dýmkou a houslemi. Proto jsem se s chutí pustila i do této Doylovy klasiky. Ale kvůli zastaralejšímu jazyku mě to nebavilo tolik, jak jsem čekala. Doufám, že to bylo jen mým momentálním rozpoložením, protože příběh i atmosféra jsou skvělé. K té zmiňované knížce příběhů se chci brzy vrátit s našimi dětmi a doufám, že i ony si Sherlocka zamilují.

zaba335

Na klasiku mě bavila, i když se mi hůře četla. Ale to je u každého individuálně. Celkově hodnotím jako moc povedené dílo.

encyklopedie

.....všechny kecy o tom co této knize chybí jsou na dvě věci .... tohle je detektivní dílo, kterému nechybí nic.
Pořád je to /i moje/ nejoblíbenější detektivka takže 321% ji hodně sluší
...a jedna zajímavost
Čeští čtenáři se s detektivkami setkávali od počátku 20. století zásluhou překladů anglosaských autorů (Pes baskervilský u nás vyšel pouhý rok od vydání originálu, od prosince 1902 do listopadu 1903 vycházel na pokračování v časopise Svět zvířat)
......a ten název časopisu je příhodný, pes baskervillský tam rozhodně patří.....

DoktorAntonio

Jedna z kultovních knih, co nikdy neomrzí.

Vercatko91

Puvodne jsem se bala, ze kniha bude psana staro-anglictinou, nastesti to tak nebylo, tak se cetla prijemne rychle (za den prelouskano).

anet1128

Naprosto skvělá kniha!

katy211

Klasická napínavá detektivka a úžasný Sherlock Holmes.

Denisa.knizky

Klasicky detektivni pribeh s genialnim detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pritelem doktorem Watsonem. Cetla jsem kdysi asi ve dvanacti letech a vylozene jsem nyni mela chut po vsech moznych novodobych severskych a vselijakych dalsich detektivkach na poradnou davku klasicke detektivni literatury, samozrejme, ze splnila ocekavani. Doyle by mel mit misto v kazde poradne domaci knihovne.

Jeden za druhým
Jeden za druhým