Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3471/bmid_pes-baskervillsky-OE8-3471.jpg 5 3844 483

Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zprvu vzpírají logickému chápání, činí z Psa baskervillského nejslavnější Doylův detektivní román. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné krajině vřesovišť. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Scarefish
05.03.2023 5 z 5

Stará výborná klasika. Víc slov není třeba.

janavom
18.02.2023 5 z 5

Pěkná detektivní klasika, měla jsem ji přečíst už dávno.
Ponurá anglická blata...super. JV

slawa.cap
03.02.2023 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Nedávno jsem narazil na záznam geniálního představení z Krumlovského divadla s Karlem Rodenem v hlavní roli a došlo mi že už si vůbec nepamatuju o čem Pes baskervillský vlastně je. No a tak jsem si ho poslechl :)
Bohužel toto divadlo mi značně pochroumalo zážitek. Viděl jsem ji snad 20, protože moje ratolesti které v tu dobu ještě ani nechodili do školy si je neuvěřitelně zamilovali.
Přesto, nebo možná proto, považuji tento příběh za jednu z nejlepších detektivek jakou jsem kdy četl.
Watson tady odvede pořádný kus práce a je zřejmé že se nemýlí a nic nepřehlédl, přesto když přijde Holmes stane se z chudáka Watsona opět nedomýšlivý prosťáček.
Moc se mi líbí jak tu autor dokáže vytvořit až hororovou atmosféru je díky pověrám a bez jakýchkoliv nadpřirozeností.

Hani77
31.01.2023 5 z 5

Dokonalá tajemná detektivka s výbornou zápletkou. Vzhledem k tomu, že jsem kdysi viděla film, tak jsem nějaké tušení měla (a vlastně jsem viníka odhalila hned na začátku), ale bylo velice poutavé, jak Watson s Holmesem postupně rozkrývali jednotlivá tajemství. DOPORUČUJI.

mataj
21.01.2023 5 z 5

Vynikající klasická detektivka s nejznámějším detektivem všech dob. Ale v tomto díle je mistrně vykreslena tajemná až strašidelná atmosféra anglických blat a vřesovišť, kde se příběh odehrává. A Sherlock Holmes s doktorem Watsonem díky dokonalé dedukci a logice odhalí tajemství psa baskervillského.

boticelli
21.01.2023 5 z 5

Tohleto tajemno kolem anglických sídel a zámků, to má pro mě vždy neodolatelné kouzlo. A když sem vyrazí pátrat po záhadném zločinu duo Holmes&Watson, není co řešit, jde se na výpravu do močálů a vřesovišť kolem domu rodu Baskervillů.

Kája95
05.01.2023 5 z 5

Pro dnešního čtenáře možná málo děsivé, syrové a brutální . Za mne skvělé dílo

Artemis886
01.01.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že detektivky moc nečtu, ale Sherlock Holmes je jiná liga. Bylo to napínavé, nečekané a hlavně se to krásně četlo. Děj klouzal a vše vytvářelo temný až krapet hororový dojem.
Jedno se musí autorům minulého a předminulého století nechat, uměli vytvořit skvěle ponurou atmosféru a nádherně popsat okolí. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu...

whiolet
29.12.2022 4 z 5

Ne náhodou se tahle kniha řadí mezi tu lepší klasiku :)

sabina5156
26.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Mysteriózní a záhadná. Má krásnou atmosféru, kdy čtenář baží po odhalení záhady. Úplně netuším jak v hodnocení dál pokračovat. Věřím, že celá série Sherlocka Holmese je spíše béčkovou formou románových kriminálek, které táhnou na základní pocity čtenáře. I zde je patrné, že hrajeme na zvědavost - což se knize velmi daří. Nechci tím knihu znevažovat ale nacházet v ní nějaký větší smysl také nejde - což samozřejmě není vůbec potřeba! Určitě doporučuji na sychravý víkend.

Hatshepsut
25.12.2022 5 z 5

Několikrát jsem viděla filmovou verzi, ale ke knize jsem se dostala až díky čtenářské výzvě. A co si budeme povídat, Sherlock Holmes je prostě detektivní klasika! Jeden z nejznámějších případů slavného detektiva, který se odehrává v pochmurném, děsivém prostředí blat, v oblasti devonského hrabství, kam se vydává se svým přítelem doktorem Watsonem, objasnit záhadnou smrt majitele panství baskervillů. Akční, záhadné čtení s hororovými prvky, zkrátka příběh, který nezklame!

georginaa
21.12.2022 5 z 5

Velice dobře popsáno sychravé místo v pochmurné krajině vřesovišť, kam za mlhy by mě nedostalo ven ani párek volů. Pro mě je tento příběh jako jeden z nejlepších a pokud ho dávají v televizi, vždy se na něj kouknu znova.

Čmeláček
10.11.2022 5 z 5

Právě jsem si všimnul, že jsem ještě nehodnotil tuhletu knihu. Je fakt výborná, má skvělou atmosféru a nedá se od ní odejít. Prostě klasika, která si zaslouží pět stars!!!

Dionýsos
16.10.2022 5 z 5

Našla jsem tento skvost u nás ve vsi, mezi knihami vyřazenými ze zdejší knihovny. Venku podzim, sychravo, barevné listí a doma plápolající svíčka a s čajem a knížkou si zalézt pěkně pod deku... no prostě idylické.
Jsem fanouškem Sherlocka s Robertem Downeym a Doyla jsem měla v maturitní četbě, je to klasika po které takhle při podzimu nejraději sáhnu. Psáno velmi čtivě, neuvěřitelné jak Doyle dokáže čtenáře napínat a s jakou sofistikovaností dokáže popsat pocit hrůzy a zděšení. Excelentní dílo.

rilajaan
11.10.2022 5 z 5

Skvělý příběh. Asi mám slabost pro staré detektivky.

hroubek
10.09.2022 4 z 5

Mé první knižní setkání s geniálním detektivem a jeho společníkem. Sherlocka Holmes znám moc dobře z filmů a seriálu, a o to více jsem byl zvědav, jak na mě bude působit v knižní podobě. Z počátku jsem lehce bojoval s formou, jazykem a stylem vyprávění. Naštěstí je Doyle parádní spisovatel, který dokáže udržet pozornost a velmi lehce buduje tu správnou atmosféru a napětí. Osobně mi přišlo, že se Doyle místy zbytečně rozepisuje a popisuje všechno okolo, namísto toho, aby vyprávěl příběh. Samozřejmě to mělo jisté opodstatnění, přesto mi některé kapitoly přišly, že jsou natahované. Nicméně v závěru Doyle pěkně sešlápne pedál a příběh velmi hezky graduje. Z mé strany se jednalo a dobrou a zábavnou knihu.

PS: Knihu jsem koupil v edici 1400. Má krásný přebal a i vazbu, bohužel obsahuje až moc gramatických chyb, překlepů a dalších věcí, že to bylo místy hodně moc rušivé. Tohle si vůbec nepohlídali a je to velká škoda.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Jedno z prvních setkání s legendárním detektivem Holmesem a Watsonem.
Z příběhu které jsem četla, považuji za jeden z nejlepších.

Apo73
28.08.2022 5 z 5

Tato kniha mi otevřela svět Sherlocka Holmese. Zločin, vzdálené vytí, světlo svíčky v arkýři starého anglického domu s výhledem na mlžná blata, celá ta atmosféra pro mne byla uhrančivá a hodně jsem se bál. (Mimochodem výborná je i rozhlasová adaptace.) Hrabě Barkerville (to bylo pro mne až mýtické jméno, pak jsem zjistil, že existuje i písmo Barkerville, kterým byla vysázena většina tehdejších knih), a samozřejmě Holmes s Watsonem a způsob, jak vypátrají samotného psa, je samozřejmě dnes klasika a základní kámen detektivního žánru. Detektivkám jako takovým jsem nikdy nepřivykl (ani v televizi) nemám za sebou celou Agathu Christie a jiné, ale Sherlock Holmes mě bavil, četl jsem vše, co bylo dostupné. Když jsem byl začátkem 90. let v Londýně, navšívil jsem Baker Street, kde má Holmes zařízený dům a vy se můžete za poplatek podívat....- taková slabounká předzvěst tržního kolotoče kolem Harryho Pottera... Zkrátka na Holmesovky nedám dopustit.

Obelix15
23.08.2022 5 z 5

Oblíbený příběh podtržený až depresivním prostředí.

Kackac77
15.08.2022 5 z 5

Už jsem knihu přečetla víckrát, tentokrát poslechla jako audioknihu. Klasika kterou mám ráda, Sherlock mě prostě nezklame.