Případy Sherlocka Holmese

Svazek obsahuje následující knihy: ''Dobrodružství Sherlocka Holmese'', ''Návrat Sherlocka Holmese'', ''Poslední poklona Sherlocka Holmese'' a ''Z archivu Sherlocka Holmese''. Celkem 45 příběhů - Skandál v Čechách, Spolek ryšavců, Případ totožnosti, Záhada Boscombského údolí. Pět pomerančových jadérek, Ohyzdný žebrák, Modrá karbunkule, Strakatý pás, Inženýrův palec, Urozený ženich, Berylová korunka, Dům U měděných buků, Prázdný dům, Stavitel z Norwodu, Tančící figurky a mnoho dalších....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45152/pripady-sherlocka-holmese-45152.jpg 4.6159
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Československý spisovatel

A Study in Scarlet, The Sign of the Four, The Adventures of Sherlock Holmes, 1892

Kniha Případy Sherlocka Holmese

n.ezn.amy

Soubor povídek s legendárním anglickým detektivem Sherlockem Holmesem, kdy v každé z nich se projevuje jedinečnost a hlavně jeho genialita, kdy je schopen vyřešit i sebezapeklitější případ. Arthur Conan Doyle stvořil Legendu, která se stala nesmrtelnou

LahoferRose
08.09.2020

Moje první setkání s panem Holmesem. Některé povídky jsou kratší, jiné delší, 2 až ve stylu E.A.Poe. Některé jsou uzavřené, jiné otevřené, ne vždy je zločinec dopaden. A v tom je velké kouzlo povídek pana Doyla. Jsou více ze života. Nicméně, domýšlivý Holmes mi už často lezl na nervy. Osobně dávám přednost případům Hercula Poirota.

petulik330
31.05.2020

Každá povídka s tímto geniálním mužem stojí za přečtení.

m_martina
19.05.2020

Všechny Doylovy povídky jsou na stejné vysoké úrovni a na každé setkání se Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem se těším.

Burinkacdbd
07.06.2019

Většinu povídek tohoto díla jsem už někdy dříve četla v nejrůznějších vydáních a v nejrůznějších jiných knihách. Proto jsem ráda, že je mám (vlastním) takto pohromadě.

Jako svůj "vlastní kronikář" vystupuje Sherlock Holmes snad jen ve dvou povídkách (Voják bílý jako stěna, Lví hříva) z tohoto rozsáhlého díla, které potěší každého milovníka SH. Ostatní příběhy vypráví doktor Watson.
Příběhy vypráví nejen o zločinu, ale i o veřejných a společenských skandálech pozdního viktoriánské ho období.

Sherlock Holmes (byť fiktivní postava) byl vždy diskrétnost sama a měl hluboký smysl pro profesionální etiku.

Knihu jsem četla odhadem 2,5 - 3 měsíce, mezitím jsem přečetla cca. 25 jiných "jednohubek".
Co dodat? Čtenář nemůže být zklamán.
2019

Babsy
30.01.2018

Sherlock je má srdeční záležitost. :-)

Mako123123
04.02.2017

Mám rád S. H. (čítal som o ňom aj inú knižku + BBC seriál a filmy) ale toto bolo slabšie. Nato že to je tak velikánska kniha (čo sa mi páči kedže je tam sumárum väčšiny jeho prípadov a povedzme si úprimne: vyzerá to veľkolepo i ked manipulácia s tým je jemne zložitejšia) dejovo to mohlo byť lepšie. Trocha mi vadí že jednotlivé prípady nemajú náveznosť, gradáciu (na druhej strane je to výhoda a účel kedže sa jedná len o zbierku) ale ani postavy sa nevyvíjajú (hlavne Watson je stále taký jemne vedľa od začiatku do konca) Niektoré prípady niesú ani prípady skôr len spovedanie sa ľudí a následné overenie si toho, v jednej poviedke (myslim že to bola tretia od konca) ani to. ...……… v každom prípade to bolo celkom dobré i ked ani zďaleka tak pútavé ako jeho väčšie prípady.

Selinute
15.10.2014

Super knížka. Dostala jsem ji jako dárek k narozeninám a dárce mě opravdu potěšil.