Arthur Conan Doyle

britská, 1859 - 1930, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Když Země vykřikla

Když Země vykřikla

Profesor Challenger rozhodně neusnul od chvíle, kdy ve venezuelských horách severně od Amazonie objevil ztracený svět, na vavřínech. Jeho další podnik je pokud možno ješt... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Pes baskervillskýPoslední poklona Sherlocka Holmese3x Sherlock HolmesMuž s dýmkou a houslemiDobrodružství Sherlocka Holmese

Komentáře (21)

Přidat komentář
Atanone
20.11.2017

Autor,který mě provází už od dětství. Obdivuji jeho fantazii obzvlášť co se týká zápletek úžasných případů Sherlocka Holmese. Dodnes mě při nich lehce mrazí,i když rozuzlení už dávno znám.

Leňa287
10.02.2017

Jeho Sherlock Holmes je prostě nesmrtelný - podivínský, ale geniální detektiv. Tyhle detektivní příběhy čtu moc ráda.

Mali88
03.01.2017

Ahoj, mohl byste mi prosím někdo napsat, jak jdou přesně příběhy Sherlocka za sebou? Od prvního do posledního dílu? Jsem z toho trochu zmatená.
Děkuji moc

Tumbik
28.11.2016

Neuvěřitelná fantazie a spisovatelské nadání - tak by se dal jednoduše popsat A. C . Doyle :-)...

Finn123
12.09.2016

Sir Doyle mě pokaždé dokáže překvapit svou všestranností.Samozřejmě,že většina čtenářů pěje oprávněně ody na jeho vynikajícího detektiva Sherlocka Holmese,ale neméně skvělý je třeba Ztracený svět.Nebo ty nádherné tajuplné povídky ,jako je např.Případ lady Lenoxové,Brazilská kočka,Hnědá ruka, Pruhovaná truhlice či Kapitán Polární hvězdy.Napsal i sci-fi Příliv smrti,osobité povídky o pirátech,o lékařích...Nevyhýbal se ani tématům historickým a románem Země mlhy se snažil přiblížit i to,co měl nejraději-spiritismus.Vždy si držel laťku vysoko a většina jeho děl není o nic horší,než Holmesova dobrodružství.Výborný autor.

Lessana
23.03.2016

Tvorca mojej najobľúbenejšej literárnej postavy - Sherlocka Holmesa.
Ani neviem koľkokrát som prečítala celý kánon, všetky príbehy s Holmesom a Watsonom. Napriek tomu sa k nim vždy rada vraciam a nechám sa unášať drožkami po hmlistom Londýne a jeho okolí, clivými tónmi huslí, občas v opare po chemických pokusoch či hustom dyme vychádzajúcom z fajky...
Na prvý pohľad, ako i pre neskúsené oko, sa postava prvého detektívneho poradcu na svete môže zdať chladným ratiom. Opak je pravdou. Za škrupinou bezchybnej logiky sa skrýva citlivá a jemná duša.
Sherlock Holmes bude pre mňa navždy spojený s výzorom Jeremyho Bretta. Nemôžem inak. :)

tess.for
27.01.2016

Geniální autor, který stvořil jedny z nejlepších detektivek všech dob, stejně tak stvořitel jedněch z nejlepších postav.

LilianaJ.
25.10.2015

Nejlepši spisovatel všech dob, vděčíme mu za legendu světové detektivky Sherlocka Holmese kterého miluji nadevše :)

zuzana13
22.06.2015

Jsem mu ráda že vymyslel sherlocka holmese. Je to můj oblíbený detektivní autor.

Kudo
29.04.2015

A. C. Doyle se při vymýšlení postavy Sherlocka Holmese inspiroval u muže jménem Dr. Joseph Bell. Byl to profesor, kterého Doyle potkal při svých studiích medicíny.

Jinak, navždy jeden z nejlepších tvůrců detektivní literatury. Jeho díla zůstanou navždy nesmrtelná, stejně jako jeho nejznámější literární postava.

toecutter
13.12.2014

miluju

LukinIV
05.12.2014

Autor skvělých detektivek.

evelinka
07.01.2014

Skvělý spisovatel, v českém prostředí za mnohé vděčí skvělému překladu Jana Zábrany

MarieAnnaSarah
22.11.2013

Sir Arthur Conan Doyle je pan spisovatel. Jeho napínavé detektivní příběhy, které jsem mnohdy četla několikrát, mne vždy dokáží ohromit a potěšit. Mám ráda jeho občas nerudného Sherlocka s jeho brilantním smyslem pro detaily. Jeho díla, stejně tak jako díla Agathy Christie mne doprovází po celý můj život a nebojím se říci, že je to věčná láska, která se neomrzí :)

Kdybych můj vztah k němu měla stručně zhodnotit, pak si vypůjčím slova ze skvělé adaptace televize BBC: "I'm Sherlocked" :)

Nela2
15.03.2013

Příběhy Sherlocka Holmese patří mezi nadčasová díla. Díky kníhám A. C. Doylea jsem v dospívání pronikla do krásy literatury.

Martin1974
20.07.2012

Sherlocka Holmesa,Stratený svet,Brigadiera Gerarda...ako chlapec som ich hltal.Dnešní chlapci nevedia o čo prichádzajú,keď dávajú prednosť hltaniu levelov v počítačových hrách..

reykjavik
07.02.2012

Jeho geniální S. Holmes je uznávanou Legendou. Čtivé knihy plné napětí, kterých nikdy nebudete mít dost.

Janamarie
04.02.2012

Kdo ještě nezná slavnou románovou postavu z pera britského spisovatele sira Arthura Conana Doyleho (1859 – 1930)? Sherlock Holmes, tato legendární postava, se poprvé objevil v roce 1887 a v roce 1893 umírá. Na nátlak čtenářské veřejnosti Doyle vrací oblíbenou románovou postavu do života. Celé dílo o Sherlocku Holmesovi obsahuje čtyři romány a padesát šest povídek, které vycházely v letech 1887 – 1927. Celkový počet Holmesových případů však čítá přes dva tisíce…
Knihovnice.cz

Kunstábl
06.05.2011

Předloha pro všechny pozdější detektivy. Ale žádný se mu nevyrovnal. Je cynický, inteligentní, drsný. Četl jsem ho už na základce a mám ho rád pořád. Nejlepší je Pes baskervillský a Údolí strachu

mumin63
01.02.2011

myslím, že Sherlock Holmes se nám nikdy neomrzí

Jíťa
07.11.2010

Sherlock Holmes - moje srdeční záležitost. Poslední dobou jsem objevila i další Doylovu tvorbu a musím říct, že nezklamal (dokonce překvapil). Přesto a navždy pro mě zůstane na prvním místě podivínský, ale geniální detektiv všech dob, S. Holmes. Těžko vysvětlit tuto podivnou úchylku, příběhy SH mě prostě vždycky ohromně bavily, už jako malé děcko jsem je hltala, a troufám si srovnat se ve znalostech se zasvěcenými odborníky na Kánon. Po Holmesovi sáhnu vždy, když mám splín, za sychravých zimních večerů i během slunečních letních dnů, ve vlaku, v posteli i na dece v trávě. Tato nemoc došla tak daleko, že čtu Holmese i v angličtině i francouzštině, což mi připomíná, že se mi do rukou dostalo perfektní vydání Sherlock Holmes Volume I a II, kompletní dílo v angličtině za cca 170 korun jedna kniha. Všem holmesologům se znalostí aj vřele doporučuji!