Studie v šarlatové přehled

Studie v šarlatové
https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77776/bmid_studie-v-sarlatove-nag-77776.png 4 453 453

Doktor Watson se vrací se zraněním z Afghánistánu do Londýna. Náhodou potkává svého přítele Stamforda, který mu zprostředkuje setkání se Sherlockem Holmesem. Protože se jim ten druhý zamlouvá, najmou si byt č. 221B na Baker Street. Watson se zajímá, jakou má Holmes práci, a zjistí, že je soukromý detektiv.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Práce
Originální název:

A Study in Scarlet , 1887


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Studie v šarlatové. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (61)

Petr874
02.06.2024 5 z 5

Knize nemám skoro co vytknout. Zápletka byla zajímavá, napínavá a stručná. Bylo hezké přečíst si o Helmesových dedukčních schopnostech, které v průběhu děje vysvětloval. Pravda je, že druhá část knihy (Amerika) mě moc nenadchla. Co se dá dělat.
Knihu velice doporučuji.

m_martina
08.03.2024 5 z 5

Tento úplně první případ Sherlocka Holmese jsem si přečetla až teď. A i když byl oproti jiným knihám s ním dost neobvyklý, líbil se mi, a tak mu nemám co vytknout. A od této chvíle začali doktor Watson a Sherlock Holmes spolupracovat na všech dalších případech, kterými byli pověřeni. Toto výborné čtení tedy hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.


Margherita_N
07.12.2023 5 z 5

Moje jediná zkušenost se Sherlockem Holmesem doteď byla, že jsem jako dítě četla Psa baskervillského. Nicméně teď na mě v iPhone aplikaci Knihy vyskočil kompletní Sherlock Holmes za pár korun, a tak jsem vzhledem ke svým sympatiím ke klasickým detektivkám neváhala a kupovala. Studie v šarlatové je první příběh, podivínský Sherlock se v něm setkává s doktorem Watsonem, kterej se ho nezalekne, ani nemá moc na vybranou, protože potřebuje někde bydlet a sám si to jako navrátivší se z války v Afghánistánu se zraněními a bez peněz v Londýně dovolit nemůže a Sherlock zrovna hledá spolubydlícího. Hned si padnou do oka a Watsona neodradí ani to, jakej je Holmes ignorant - nezajímá ho nic, co nesouvisí bezprostředně s detektivní prací, takže politika, literatura nebo snad dokonce základní astronomie jsou mu fuk (k čemu by potřeboval vědět, že Země obíhá kolem Slunce), ale na chemii je odborník. Holmes Watsona hned ochotně přizve k případu, kterej se mu namanul - na první pohled přirozeně zemřelý mrtvý muž neobstojí před bystrou myslí a Sherlock vysype, kdo, kdy, kde, proč (po tom náhlém předělu následovaném příběhem mormonů putujících Severní Amerikou jsem si myslela, že je v mojí knize chyba a omylem tam vložili něco jiného). Nic netušícího vraha Holmes chytne za flígr přímo při výkonu jeho civilního povolání a překvapeným přítomným vysvětlí, jak na všechny podrobnosti případu ve zlomku vteřiny přišel. Ale jo, Sherlock Holmes mě baví, ale spíš je to prostředím Londýna než postavou samotnou. Uvidíme, jak to půjde s dalšími díly.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Studie v šarlatové v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených694x
ve Čtenářské výzvě86x
v Doporučených28x
v Knihotéce125x
v Chystám se číst85x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech4x