Ran

Nejvzdálenější pobřežíNejvzdálenější pobřežíUrsula K. Le Guin

Autorčin styl psaní a vyprávění byl prostě úžasný. Hodně se mi líbilo, jak byly zvraty v ději napsané a i to jak byly umístěné. Vývoj postav byl také velmi dobře napsaný a zvláště u jedné to bylo zajímavé.

včera

Winx Magic Series 1 - Magie přírodyWinx Magic Series 1 - Magie přírodyRegina Bizzi

Styl psaní a vyprávění byl velmi dobrý. Dobře se četl a měl pěkný rytmus.
Celkově to byla hezká a příjemná kniha, která ač trochu průměrná a lehce kýčovitá, se četla velmi dobře.

Gladiátoři a Koloseum / komiks/Gladiátoři a Koloseum / komiks/Nick Saunders

Kniha byla rozdělena do několika částí, které na sebe logicky navazovaly. Ale tak nějak mám pocit, že je tak trochu vágní a neúplná. Styl vyprávění byl dobrý.

Hra o trůny 2Hra o trůny 2George R. R. Martin

V sérii už pokračovat nebudu. Kniha mi moc nesedla, i když chápu, proč se ostatním líbí. A je vidět, že příběh je velmi dobře propracovaný.

Se špetkou skořiceSe špetkou skořiceElizabeth Acevedo

Tato kniha je úžasná a po jejím dokončení jsem byla tak trochu smutná, protože prostě ten úžasný zážitek z knihy skončil.

Hra o trůny 1Hra o trůny 1George R. R. Martin

Styl psaní a vyprávění je výborný. Tempo bylo rychlé a kniha je čtivá. Jinak mě kniha maličko zklamala, protože mám pocit, že mi příběh úplně nesedl. Ale vidím, že je tu jistý potenciál, a proto zkusím druhou část.

05.12.2021

Jan Žižka - Boží bojovník ve jménu HusaJan Žižka - Boží bojovník ve jménu HusaZdeněk Ležák

Tato kniha je excelentně zpracovaná a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění. Zvraty v ději byly výborně napsané a umístěné. Celkově se mi kniha četla výborně.

05.12.2021

AliceAlice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divůL. Carroll (pseudonym)

Styl psaní a vyprávění se mi nelíbil. I když vidím, že je to velmi dobrý příběh a docela svižně se odvíjí. Tempo psaní bylo spíše pomalé. Svět, ve kterém se příběh odehrával byl velmi dobře zpracovaný a nebyl chaotický. Celkově se mi příběh moc nelíbil a vůbec se mi nečetl dobře.

18.11.2021

Jantarové očiJantarové očiVilma Kadlečková

Kniha je kvalitně zpracovaná a má unikátní svět a příběh. Bohužel se mi moc nelibila, prostě mi moc nesedla a nebyla to kniha pro mě. Nicméně musím říct, že vidím proč se tato kniha někomu jinému může líbit.

31.10.2021

Ledová princeznaLedová princeznaCamilla Läckberg

Příběh se mi hodně líbil a byl velmi dobře vypointovaný. Styl psaní a vyprávění se mi moc líbil. Byl hodně čtivý a ubíhal svižným tempem. Nicméně musím říct, že některé linie příběhu nebyly podle mě pořádně zakončené.

08.10.2021

Lord John a důvěrná záležitostLord John a důvěrná záležitostDiana Gabaldon

Příběh se mi líbil. Bylo vidět, že autorka má téma a prostředí, o kterém psala nastudované. Styl psaní se četl snadno a byl konzistentní. Zvraty v ději byly dobře napsané a umístěné. Avšak u českého překladu věty někdy trochu nedávaly smysl.

28.09.2021

Jeskyně střelcůJeskyně střelcůN. C. Marshal (pseudonym)

I když kniha stála za přečtení, tak se mi nelíbilo, že tu byla spousta zastaralých názorů a postojů. Příběh byl vypointovaný a dobře napsaný. Jeho jednotlivé části občas působily divně a tak trochu odpojeně. Zvraty v ději byly dobře napsané a celkem obstojně umístěné.

12.09.2021

SágaSágaBrian K. Vaughan

Tento komiks je excelentně zpracovaný a styl psaní a vyprávění je výborný. Příběh byl vypointovaný a velmi čtivý.

28.08.2021

Nebezpečný sýr: Dobrodružství v HolandskuNebezpečný sýr: Dobrodružství v HolandskuWalt Disney

Byl to celkem milý příběh, který se četl velmi dobře. Příběh byl vypointovaný a velmi dobře napsaný, ale vadilo mi, že to Donald s tou žárlivostí přeháněl.

21.07.2021

Mizerná medicínaMizerná medicínaNick Arnold

Kniha stála za přečtení. Informace v ní byly podané skvělým a zábavným způsobem. I když mi občas přišlo, že autor trochu tlačí na pilu.

28.06.2021

Atuánské hrobkyAtuánské hrobkyUrsula K. Le Guin

Kniha se mi četla výborně a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění. Příběh byl velmi dobře vypointovaný a přišel mi o něco temnější než ten jaký byl v 1. díle.

21.06.2021

Útok titánů 3Útok titánů 3Hadžime Isajama

Kniha se četla moc dobře a to hlavně díky skvěle propracovanému příběhu. Zvraty v ději byly výborně napsané a umístěné. Postavy a jejich vývoj byly excelentně napsané.

20.06.2021

Zimní mořeZimní mořeSusanna Kearsley

Příběh se mi hodně líbil. Byl skvěle vypointovaný a zvraty v ději byly velmi dobře umístěné. Styl psaní se mi líbil a jeho tempo bylo příjemně rychlé.

13.06.2021

Schůzka se smrtíSchůzka se smrtíAgatha Christie

Příběh je výborně vypointovaný a zápletky skvěle napsané. Charakteristika a vývoj postav byly napsány výborně. Styl psaní se mi líbil a kniha se četla hodně dobře.

07.06.2021

MumieMumieMax Allan Collins

Doufala jsem, že to bude velmi dobré zpracování filmu, ale bohužel tomu tak nebylo. Kniha se mi líbila jen kvůli tomu, že mám ráda film. Styl psaní byl celkem dobrý a jeho tempo bylo rychlé. Byla zde i slušná dávka prvků, které se mi v knihách líbí. Takže jsem knihu rychle přečetla.

06.06.2021

Císařské fialkyCísařské fialkyVladimír Neff

Příběh a jeho postavy jsou výborně napsané. Styl psaní a vyprávění se mi hodně líbil. Jen mi vadilo, že přímá řeč postav nebyla jasně vyznačena.

01.06.2021

Příběhy Sherlocka HolmesePříběhy Sherlocka HolmeseArthur Conan Doyle

Styl psaní byl výborný a měl příjemné tempo. Příběhy byly výborně vypointované a zápletky velmi dobře napsané a umístěné. Postavy a jejich charaktery byly velmi dobře napsané. I když tu nebyl žádný velký vývoj v osobnosti postav, tak to vůbec nepusobilo staticky a bylo to naopak konzistentní a hezky plynulé.

16.05.2021

KosmošmoulaKosmošmoula. Peyo (pseudonym)

Postavy byly výborně vytvořené a napsané. Styl psaní a vyprávění je velmi dobrý. Z obou příběhů, to byl ten první, co se mi líbil nejvíc.

15.05.2021

Čaroděj ZeměmoříČaroděj ZeměmoříUrsula K. Le Guin

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je zajímavě a výborně napsaný a vytvořený. Autorka neplýtvala čtenářovým časem a nezahlcovala ho zbytečnými informacemi. Zápletky byly velmi dobře napsané a umístěné. Tempo čtení bylo rychlé tak akorát.

28.04.2021

FrankensteinFrankensteinMary Wollstonecraft Shelley

Po přečtení knihy jsem nevěděla co si o ní mám přesně myslet. Je tu dobrý styl psaní a vyprávění. Ale to je vše. Postavy nemají vývoj a příběh je jen ​napůl poutavý. ​Vůbec jsem se necítila zainteresovaná ani příběhem, ani postavami. ​Na to, že to měl být gotický román, tak jsem čekala, že to bude nějakým způsobem strašidelné. Ale vůbec tomu tak nebylo. Příběh se dost táhl, tempo vyprávění bylo pomalé a místy se zdálo, že se zasekává.

08.04.2021

Pět neděl v baloněPět neděl v baloněJules Verne

Příběh má velmi dobrý styl vyprávění a je velmi dobře vypointovaný. Na knize se mi nelíbilo, že se autor hodně často uchyloval k až moc podrobnému popisování věcí.

20.03.2021

Pětka  a prázdniny v maringotkáchPětka a prázdniny v maringotkáchEnid Blyton

Kniha se mi četla výborně a všechny hlavní postavy mám moc ráda. Příběh je skvěle napsaný a vypointovaný.

14.03.2021

Rysavá jalovicaRysavá jalovicaMartin Kukučín

Kniha má hodně dobře propracovaný příběh a postavy. Styl psaní příběhu je velmi dobrý a skrz celou povídku konzistentní. Moc se mi nelíbily některé urážlivé výrazy a i to jak byla idealizovaná pracovitost. Celkově jsem ráda, že jsem si tuto povídku přečetla.

05.03.2021

BrisingrBrisingrChristopher Paolini

Kniha se mi četla výborně. Příběh je velmi dobře rozvržený a napsaný. Zvraty v ději jsou skvěle napsané a načasované. Tempo psaní bylo skrz příběh konzistentní a všechny části příběhu do sebe hezky zapadaly.

25.02.2021

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaLars Kepler

Příběh je výborně napsaný a vyprávěný. Zvraty byly překvapivé, nečekané a skvěle napsané. Kniha se mi četla výborně i díky příjemně rychlému tempu čtení, které ke konci nabralo na rychlosti spolu s událostmi a odhaleními v poslední části příběhu. Konec byl velmi dobře napsaný, ale zároveň tajemný.

17.02.2021