Ran Ran komentáře u knih

Útok titánů 3 Útok titánů 3 Hadžime Isajama

Kniha se četla moc dobře a to hlavně díky skvěle propracovanému příběhu. Zvraty v ději byly výborně napsané a umístěné. Postavy a jejich vývoj byly excelentně napsané.

20.06.2021 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Příběh se mi hodně líbil. Byl skvěle vypointovaný a zvraty v ději byly velmi dobře umístěné. Styl psaní se mi líbil a jeho tempo bylo příjemně rychlé.

13.06.2021 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Příběh je výborně vypointovaný a zápletky skvěle napsané. Charakteristika a vývoj postav byly napsány výborně. Styl psaní se mi líbil a kniha se četla hodně dobře.

07.06.2021 5 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Doufala jsem, že to bude velmi dobré zpracování filmu, ale bohužel tomu tak nebylo. Kniha se mi líbila jen kvůli tomu, že mám ráda film. Styl psaní byl celkem dobrý a jeho tempo bylo rychlé. Byla zde i slušná dávka prvků, které se mi v knihách líbí. Takže jsem knihu rychle přečetla.

06.06.2021 4 z 5

Císařské fialky Císařské fialky Vladimír Neff

Příběh a jeho postavy jsou výborně napsané. Styl psaní a vyprávění se mi hodně líbil. Jen mi vadilo, že přímá řeč postav nebyla jasně vyznačena.

01.06.2021 4 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Styl psaní byl výborný a měl příjemné tempo. Příběhy byly výborně vypointované a zápletky velmi dobře napsané a umístěné. Postavy a jejich charaktery byly velmi dobře napsané. I když tu nebyl žádný velký vývoj v osobnosti postav, tak to vůbec nepusobilo staticky a bylo to naopak konzistentní a hezky plynulé.

16.05.2021 4 z 5

Kosmošmoula Kosmošmoula Peyo (p)

Postavy byly výborně vytvořené a napsané. Styl psaní a vyprávění je velmi dobrý. Z obou příběhů, to byl ten první, co se mi líbil nejvíc.

15.05.2021 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je zajímavě a výborně napsaný a vytvořený. Autorka neplýtvala čtenářovým časem a nezahlcovala ho zbytečnými informacemi. Zápletky byly velmi dobře napsané a umístěné. Tempo čtení bylo rychlé tak akorát.

28.04.2021 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Po přečtení knihy jsem nevěděla co si o ní mám přesně myslet. Je tu dobrý styl psaní a vyprávění. Ale to je vše. Postavy nemají vývoj a příběh je jen ​napůl poutavý. ​Vůbec jsem se necítila zainteresovaná ani příběhem, ani postavami. ​Na to, že to měl být gotický román, tak jsem čekala, že to bude nějakým způsobem strašidelné. Ale vůbec tomu tak nebylo. Příběh se dost táhl, tempo vyprávění bylo pomalé a místy se zdálo, že se zasekává.

08.04.2021 2 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Příběh má velmi dobrý styl vyprávění a je velmi dobře vypointovaný. Na knize se mi nelíbilo, že se autor hodně často uchyloval k až moc podrobnému popisování věcí.

20.03.2021 3 z 5

Pětka  a prázdniny v maringotkách Pětka a prázdniny v maringotkách Enid Blyton

Kniha se mi četla výborně a všechny hlavní postavy mám moc ráda. Příběh je skvěle napsaný a vypointovaný.

14.03.2021 5 z 5

Rysavá jalovica Rysavá jalovica Martin Kukučín

Kniha má hodně dobře propracovaný příběh a postavy. Styl psaní příběhu je velmi dobrý a skrz celou povídku konzistentní. Moc se mi nelíbily některé urážlivé výrazy a i to jak byla idealizovaná pracovitost. Celkově jsem ráda, že jsem si tuto povídku přečetla.

05.03.2021 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Kniha se mi četla výborně. Příběh je velmi dobře rozvržený a napsaný. Zvraty v ději jsou skvěle napsané a načasované. Tempo psaní bylo skrz příběh konzistentní a všechny části příběhu do sebe hezky zapadaly.

25.02.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Příběh je výborně napsaný a vyprávěný. Zvraty byly překvapivé, nečekané a skvěle napsané. Kniha se mi četla výborně i díky příjemně rychlému tempu čtení, které ke konci nabralo na rychlosti spolu s událostmi a odhaleními v poslední části příběhu. Konec byl velmi dobře napsaný, ale zároveň tajemný.

17.02.2021 5 z 5

Doly krále Šalamouna Doly krále Šalamouna Henry Rider Haggard

Styl psaní a vyprávění je jednoduchý, ale velmi dobrý. Nicméně se mi styl vyprávění občas zdál trochu zmatečný. Příběh je však dobrodružný, hodně napínavý a celkem vzrušující a proto se mi četl velmi dobře. 1 polovina knihy byla sice hodně dobrá, ale 2 polovina byla o něco lepší a také akčnější.

12.02.2021 4 z 5

Styl psaní a vyprávění se mi hodně líbil. Příběh má příjemně rychlé tempo a čtení díky tomu hezky ubíhalo. Je také moc dobře vypointovaný a zápletky v něm jsou výborně napsané a umístěné. Svět, ve kterém se příběh odehrává, je jedinečný. A hlavní postavy, které v něm žijí jsou velmi dobře napsané.

08.02.2021 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Příběhy v této knize se mi četly výborně a hodně se mi líbil autorův styl psaní a vyprávění. Na malém prostoru byl autor schopen velmi dobře vykreslit různé povahy lidí, jako třeba nevděčnost, povrchnost a třeba také i lidskou hloupost.

06.01.2021 5 z 5

Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Nick Gerrard

Styl vyprávění a psaní je velmi dobrý a hezky plynulý. Ze všech postav jsem si nejvíce oblíbila Anne, avšak dost často mě vadily dobové předsudky. Ale zároveň je to kniha, která stojí za přečtení.

02.01.2021 4 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Kniha se mi četla velmi dobře, i přesto že styl psaní je někdy táhlý a suchý. Styl vyprávění je výborný a příběh je také výborně vypointovaný. Konec příběhu je napsaný velmi hezky.

22.12.2020 5 z 5

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Celkově je tento příběh docela čtivý a má velmi dobrý styl psaní a vyprávění. Trochu mi vadilo, že postava Káči byla použita pouze k rozvoji pointy příběhu a dál už jsme se s ní nesetkali a ani se o ní nic nedozvěděli.

09.12.2020 3 z 5