Pětka a prázdniny v maringotkách

Pětka  a prázdniny v maringotkách https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139593/spravna-petka-petka-a-prazdniny-v-m-vjw-139593.jpg 5 275 14

Prázdniny v obytném přívěsu! To je přece nápad! Našich pět kamarádů se cestou potká s cirkusem a brzy přijdou na to, že ne každý klaun myslí jen na žerty…

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Five Go Off in a Caravan , 1946

Marek82
Marek82
02.04.2022 5 z 5

Štyri deti a pes tentokrát zažívajú prázdniny osamote, v maringotkách. Našťastie, Tim už nie je jediná zvieracia postava a v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi sa dej toľko netočí okolo neho a George, čo je len dobre. Namiesto toho tu máme sympatickú postavu šimpanza Ponga a ďalších cirkusantov. Zápletka je tentokrát tiež celkom obstojná a na záver je príbeh vcelku akčný. Deťom sa páčia všetky diely, ale za mňa je tento z tých lepších. Pokojne môžete počúvať aj bez znalosti predchádzajúcich dielov.

jonasr1
jonasr1
11.12.2021 4 z 5

Paráda jako vždy. Jen tenhle díl se rozjížděl moc dlouho. Byl to takový cestovatelský zápis. Až daleko za půlkou se to teprve rozjelo.

ElikaS
ElikaS
22.11.2021 4 z 5

Knížky ze série Správné pětky posloucháme s téměř šesti letým synem jako audioknihy. Moje hodnocení je u všech dílů podobné. Mě ty příběhy moc nebaví, navíc mě trochu rozčiluje zbytečné násilí ve stylu "Já ti toho psa zabiju."
No ale syn si Dicka, Juliana, George, Annu i Tima oblíbil a neustále se dožaduje dalších dílů a co bych pro jeho lásku ke čtení neudělala, že?! :-D Takže pokud hledáte knížku pro malé dobrodruhy a chcete je seznámit s žánrem detektivek, tak po ní určitě sáhněte, myslím, že děti nezklame. Navíc prostředí cirkusu s Nobbym a Pongem bude pro děti atraktivní.
Audiokniha je příjemně namluvena Michaelou Maurerovou a doufám, že brzy vyjde pokračování, protože číst Správnou pětku by se mi úplně nechtělo, takže jsem vděčná, že si ji můžeme poslechnout a zatímco syn se baví, já můžu být myšlenkami někde jinde :-)

pepa4081
pepa4081
15.06.2021 5 z 5

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky bude stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

Ran
Ran
14.03.2021 5 z 5

Kniha se mi četla výborně a všechny hlavní postavy mám moc ráda. Příběh je skvěle napsaný a vypointovaný.

Páájinka
Páájinka
28.11.2020 5 z 5

Perfektní vzpomínka. Tuhle jsem měla nejradši.

Jessybelle
Jessybelle
21.11.2019 5 z 5

Potřebovala jsem se odreagovat, tenhle díl byl skvělý, syn se na něj zrovna chystá, a tak jsem neodolala a vypůjčila si ho... Já tohle jako dítě fakt milovala...

Verča16
Verča16
16.11.2018 2 z 5

krasna napsana kniha moc se mi libila jak je napsana a zpracovana. tesim se na celou serii . doporucije vsem dobrodruhum a detektivum!!

katy87
katy87
26.09.2018 5 z 5

Pětka tentokrát netráví prázdniny u někoho doma, ale vezme dva karavany, dva poníky a brázdí anglickým venkovem vstříc dobrodružství. A ta kupa jídla, kterou si vždy dokupovali po cestě na místních farmách! :)

Pakuna
Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Dětská detektivka, která splnila svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Každý týden jsem v knihovně hledala další díly! :)

Vendula39
Vendula39
31.07.2013 5 z 5

Tato knížka mě napínala protože jsem nevěděla jak to skončí...

Dep8
Dep8
03.01.2013 5 z 5

Četla jsem v dětství všechny díly, co jen se daly vyšťourat v naší městské knihovně, prokládané Stopami hrůzy, Tajnou sedmou a Dívkami v sedlech. Dneska už s jistotou nevím, které díly to byly, ale každý z nich byl skvělou dětskou detektivkou.

Adik152
Adik152
06.05.2012 5 z 5

Super knížka..Mám ji ráda

Eneo
Eneo
08.01.2012 4 z 5

Původní vydání má přibližně dvakrát menší formát, stálo mě 25 kč. Hezké napínavé čtení pro mladší na den.