Kulička (19 povídek)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor 19 povídek francouzského klasika. Součástí titulu je autorova novelistická prvotina „Kulička“, o níž francouzský kritik A. Thibaudet výstižně poznamenal, že Maupassant „nenapsal už nikdy nic lepšího jenom proto, že dokonalost se nedá překonat“, líčí příběh nevěstky, která svou lidskostí a nefalšovaným vlastenectvím zahanbí licoměrné, sobecké měšťáky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272344/kulicka-Cv1-272344.jpg 482
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Josef R. Vilímek
Orig. název

La Boule de Suif, 1888

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Kulička (19 povídek)

Přidat komentář
Terezka05
13. října

Knihu mi poradila kamarádka, která jí četla k maturitě. Samotná povídka Kulička se mi líbila, ale ne všechny příběhy byly zajímavé. Čtivé byly všechny, četlo se samo, ale přišlo mi že děj postrádá nějaké pořádné zápletky.

Marekh
16. března

Po dlouhé době jsem se rozhodl, že se přečtu nějakou knihu z klasiky a vybral jsem si knihu povídek KULIČKA. Od autora jsem v minulosti četl už 2 knihy a to knihu MONT-ORIOL a knihu V RODINĚ A JINÉ POVÍDKY. Kniha se mi líbila, knihu hodnotím na 5*.

Nejznámější povídkou je Kulička, která je na středních školách zařazena do povinné četby. V knize se vyskytuje celkově 19 povídek. Líbily se mi také jiné povídky, např. Mrtvé vlasy, Šperk, První sníh..

Přebal knihy je pěkný. V knize se vyskytují také černobílé fotografie, které se také povedly.


Venda32
19. února

Tak jako Petr a Lucie ideální do povinné četby. Přečteno rychle. Narozdíl od Petra a Lucie je však příběh zajímavější a proto je lepší i mé hodnocení.

gan112
20.07.2019

Možno je chyba že som novely nečítal ale počúval audioknihu, ale v skutky na Molierovho Mizantropa to nema. A ten je naviac rímovany. Ale samozrejme ako ponaučenie je toto dielo povedal by som školský ukážkové.

Twinny
28.12.2018

Hodnotím celý soubor povídek dohromady. Kromě povídek Slečna Fifi a U Tellierů, které v "mém" vydání nebyly. Původně jsem si chtěla přečíst jen Kuličku, ale nakonec jsem je musela přečíst všechny. Šperk mě na svém konci rozesmál. Příjemné povídky.

Lil30
11.09.2018

I po tolika letech od doby, co byla napsána, má stále co říc. Nejdříve Kuličku využili, získali od ní vše, co se dalo a co chtěli, a poté odkopli. Četla se skvěle. Všechny jeho povídky se mi líbily.

verulik196
19.07.2018

V rámci povinné četby jsem četla jen první povídku - Kuličku.
Poté, co jsem se prokousala trochu delším úvodním popisem, se z toho vyklubala pěkná povídka s hlubší myšlenkou. 4*

Tesinka_Laufey
27.06.2018

Nevím proč, ale čekala jsem, že Kulička bude mnohem delší. Všechny povídky byly moc pěkné, i když byly některé o něco slabější...Myslím, že Maupassantovi díla můžou moc dobře sloužit k vykreslení dřívější společnosti.

1

Doporučujeme

Volání Cthulhu 2
Volání Cthulhu 2
Hrobka
Hrobka
Mlha
Mlha
Rytíř Sedmi království
Rytíř Sedmi království