Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

Když se Rosemary Harperová připojí k posádce Poutníka, nečeká toho moc. Touží jen po malém, klidném místě, které by mohla na chvíli nazývat domovem, po dobrodružství v dalekých koutech galaxie a odstupu od problematické minulosti. A Poutník jí přesně takové místo nabízí. Život na palubě je chaotický, ale víceméně mírumilovný. Až do doby, kdy je posádce nabídnuta životní příležitost: postavit hyperprostorový tunel na vzdálenou planetu a vydělat si tak dost peněz, aby mohli pohodlně žít mnoho let. Pokud tedy přežijí dlouhou cestu přes válkou zmítaný mezihvězdný prostor, aniž by došlo k ohrožení některého z křehkých spojenectví, jež udržují galaxii v klidu. Potíž je v tom, že Rosemary není na palubě jediná, kdo má nějaké tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342739/dlouha-cesta-na-malou-rozzlobenou-p-mLJ-342739.jpg 4.1178

Poutníci 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Host

The Long Way to a Small, Angry Planet, 2014

Kniha Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu

Vestička

Přesnĕ tak, perfektní začátek a konec. Člověku se z toho světa nechce odcházet. Ale prostředek zdlouhavější. A opravdu, je to mnohdy podezřele sluníčkové. I když toho jsem si začla všímat až po přečtení komentářů. V tom zacházení s vajíčky by se dala najít propagace potratů. Když milování, tak mezidruhové lezbické, a když láska , tak člověka ke stroji. Když koníček, tak ověřování faktů a uvádění věcí na pravou míru. Když rodiče, tak 2 tátové, A hlavně žádné zbraně!!!!

Gooverka

Nejsem klasický čtenář scifi, takže moje hodnocení vychází hlavně z toho, že jsem moc podobných knih nečetla. Moc mě bavil úvod a závěr, ale uprostřed, kdy se prakticky nic nedělo se mě to teda nedotýkalo vůbec. Moc se mi líbila stavba celého světa, i popis různých druhů "lidí", postavy jsem si zamilovala a některé jejich osudy byly dost šokující. I přes veskrze epický závěr nemohu dát více než tři hvězdičky, protože kniha ve mě nic nezanechala a asi si ji za pár týdnů už vůbec nebudu pamatovat.

aneta3874

Kdo by to řekl, že se nedokážete odtrhnout od knihy, která prakticky nesměřuje k žádnému konkrétnímu cíli. Pouze popisuje život pár postav na jedné vesmírné lodi. Ale víte co? Ono to stačí! Možná je kniha dobrá díku tomu, že se na jednom místě setkává více mimozemských druhů, z nichž každý má svůj životní příběh, který je velmi poutavě popsaný. Nebo možná je to spíš tím, že autorka se zaměřuje na pozitivní vlastnosti každé postavy. Faktem ale zůstává, že se jedná o originální příběh, na který budete dlouho vzpomínat. No prostě, mám všechny postavy pořád v hlavě!

hudeckovam.
02.11.2020

Během i po přečtení této knihy jsem byla úplně na větvi. Měla jsem mimořádně vysoká očekávání, ale autorka je tisíckrát překonala. Za tmavou a jednoduchou obálkou (a přece kouzelnou) se skrývá barevný a pestrý svět, ze kterého se mi nechtělo odcházet. Po dlouhé době jsem obětovala hodiny spánku jen proto, abych nemusela Poutníka opustit. Během celého románu děj uháněl přímo šíleným tempem, mám pocit, že za celou dobu se děj zpomalil tak na dvou stranách, víc ne.
Už dlouho jsem se nepotkala s něčím tak povedeným, určitě se budu vracet.

DericCaster
28.10.2020

Mám rád vesmírná sci-fi a tato knížka se mi líbila. Není asi nějak moc hlubokomyslná - příběh nás zavede do života různorodé posádky malé vesmírné lodi, jejíž prací je budování podprostorových tunelů vesmírem a jejich osobních, či pracovních strastí - ale čtení mne bavilo a knížku jsem si užíval. Těším se na další díl...

Turmee
04.10.2020

Jo, jo a jo. Po dlouhé době sci-fi, které mě zaujalo a jehož atmosféru jsem si zamilovala.

Přestože je knížka docela dlouhá, uteklo to až moc rychle. Ani chvíli jsem se nenudila.
Svět ve vesmíru, se všemi jeho technologiemi, rasami a zvyky byl vykreslen podrobně, ale zábavně. Postavy jsou sympatické, uvěřitelné a děj ubíhá tak nějak poklidně a odpočinkově, přestože o dějové zvraty a chvilky napětí není nouze. Jazykově taky plus, spousta podivných názvů a jmen i po překladu sedí. Občas narážím na příliš umělé vytvořeniny, tady se toho ale bát nemusíte.

Další díl si rozhodně nenechám ujít.

KudrnatáHolka
07.09.2020

Z recenzí jsem byla na knížku opravdu zvědavá, ale na první pohled mě zaujal název a přebal - obojí dle mého moc povedené.
Co se týká obsahu knihu - sci-fi, které mě chytilo od první věty, s velmi sympatickými hrdiny a hrdinkami. Atmosféra knihy je vlastně poklidná, byť jsou v ní působivé dějové zvraty.
Planety, mimozemské bytosti včetně pozadí jejich vývoje a kultury, lodě "vrtající" se materií vesmíru, posádky, vztahy - to vše je v knize vykresleno někdy hodně podrobně, přesto vlastně nenásilně a velmi citlivě, a každé líčení a popis vždy zapadne do děje.
Rozhodně se chystám číst další díl a moc se těším na osudy posádky Poutníka a jejich přátel.

TomTomis
28.07.2020

Nechal jsem se nalákat názvem, jednou zhlédnutou recenzí a nelituji, že jsem knihu přečetl. Nabízí zvláštní pohled na cestování vesmírem. Na palubě vesmírné lodi se seznamujeme s partou lidí, i nelidí. Pronikáme postupně do jejich osudů, tajemství. Sledujeme je na jejich cestě. Příběh není jedna akce za druhou, možná může i někoho zklamat, ale mě tohle bavilo. Užil jsem si to. Určitě si přečtu i další díly.

space opera vesmír mimozemšťané vesmírné lodě umělá inteligence mimozemské civilizace LGBT, LGBTQIA, LGBT+

Becky Chambers (p)
americká, 1985