Mumie

Podle filmového scénáře Stephena Sommerse. Pradávné zlo se vrací z hrobu… Asi před třemi tisíci lety byl Imhotep, egyptský velekněz boha Osirise, za své rouhačské a hříšné zločiny mumifikován, pohřben zaživa a odsouzen k věčnému prokletí… Pak se přeneseme v čase do dvacátých let našeho století. Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O´Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro anglickou knihovnici Evelyn Carnahanovou archeologický nález století. Ve starověké Hamanaptře se nacházejí četné poklady starého Egypta – a možná také odpověď na tajuplné otázky související se životem a smrtí. O´Connell dostane nabídku zavést Evelininu archeologickou expedici do pouště, ale hledání Města mrtvých pro něj nepředstavuje příliš výhodný způsob, jak si vydělat peníze. On i členové jeho expedice musejí překonávat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků – skarabeů a vést boj se starověkou sektou med-jai. A přesně ve chvíli, kdy chtějí konečně nabrat dech, se na zem vrací po tisíciletí pohřbené zlo – kdysi prokletá Mumie…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26657/big_mumie-Ti1-26657.jpg 4149

Mumie 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy

Vydáno: , BB art

The Mummy, 1993

Kniha Mumie

Akinimod25
dnes

Jakožto velký fanoušek filmu Mumie jsem si musela přečíst i knihu. Jsem nadšená. Příjemná oddechovka a místy se člověk dozví i něco navíc, co třeba ve filmu vůbec nebylo vysvětleno.

Kontryhelka

Miluji starý Egypt a tento příběh je perfektní a krásně se prolíná minulost a současnost ve které se děj příběhu nachází. Dobrá zápletka a vše pěkně zpracované a film je perfektní.

DarkAvenger
19.07.2021

Film sem viděla jako první kdysi dávno v tv a knihu četla celkem nedávno. A když v knize bylo více děje líbila se mi stejně jako film. To že se mi při čtení vybavovali scény z filmu beru jako plus takže nevím proč si tady někteří na to stěžují. Jelikož filmy preferuji nad knihami nevadí mi něco vidět než si to sama představovat a pak zjistit že to bylo jinak. Spíš používám fantazii na rozvíjení příběhu tam kde skončil ať už v knize nebo filmu. Ale tahle kniha měla kvalitu srovnatelnou s filmem, ten se mi ale líbil o něco víc.

Ran
06.06.2021

Doufala jsem, že to bude velmi dobré zpracování filmu, ale bohužel tomu tak nebylo. Kniha se mi líbila jen kvůli tomu, že mám ráda film. Styl psaní byl celkem dobrý a jeho tempo bylo rychlé. Byla zde i slušná dávka prvků, které se mi v knihách líbí. Takže jsem knihu rychle přečetla.

Frosty128
25.02.2021

Do puntíku kopíruje děj filmu bez jakékoliv přidané hodnoty. Neurážející oddychové čtení.

TerezaMondeková
21.02.2021

Mumie je můj úplně nejoblíbenější film, takže jsem si knihu musela přečíst. Přestože jsem věděla, jací jsou hlavní hrdinové, co bude zrovna následovat, jaký bude konec, tak mě kniha opravdu bavila. Taky jsem se nemohla dočkat, až si přečtu, jak začala láska Ricka a Evelyn a jak to ve skutečnosti bylo s Imhotepem a Anck-Su-Namun a jejich láskou.
Autor píše opravdu poutavě a zajímavě. Ohromovalo mě, jak byly dobře popsané boje, napadení nepřáteli... a hlavně, jak krásně byl popsán Egypt. Jednotlivá místa, krajina, město, poušť. Občas jsem se u knihy i upřímně zasmála. Zároveň v knize nechybělo dobrodružství, napětí, nebezpečí... a láska. Zvlášť se mi líbilo, že se v knize občas objevila staroegyptština.
Moc se mi líbilo, jak to mezi Rickem a Evelyn od začátku jiskřilo, i když se to snažili skrývat. Líbilo se mi, jak se Rick pořád snažil Evelyn chránit, jak ji bránil a Evelyn zase jeho. Smála jsem se, když se vzájemně pošťuchovali a rejpali do sebe. Taky když Rick žárlil na mumii. A na konci jsem byla strašně ráda, když se vzájemně otevřeli. Přišlo mi, že v knize byl Rick více ohleduplnější a přátelštější. Ve filmu byl více ráznější, odměřenější... V knize se mi líbil mnohem víc.
Když jsem četla na samotném začátku příběh o Imhotepovi a Anck-Su-Namun a jejich lásce, tak jsem se nemohla zbavit dojmu, že Imhotep svou milenku skutečně miloval, ale ona jeho ne. Spíš si myslím, že se jí líbilo, že se do ní zamiloval samotný král, že dokázala svým svůdným úsměvem a tělem mít kteréhokoli muže, že na tom zbohatla. Ale zároveň se jí líbilo, že dokázala mít za milence velekněze, který byl bez pochyby nádherný muž a že pro ni byl schopný udělat cokoliv. Dokonce zabít krále a vzepřít se všem zákonům a přivést svou milou zpátky, i když by za to měl zaplatit svým životem a i duší. Myslím, že se jí líbila ta moc, kterou měla, ale nemyslím si, že ho opravdu milovala.

Luigi1
20.10.2020

Jsem moc rád,že ani kniha nezklamala,byla skvělá jako film

uminaa
08.08.2020

Príjemné doplnenie môjho obľúbeného filmu (jedného z mála zpoza "veľkej mláky", ktoré sa mi naozaj páčia).

Legenda
Legenda