Dědečkův velký útěk

Jackův děda je už starý a zmatený: Když jde do obchodu, zapomene si přezout papuče. Jí jen konzervy, z kterých vytváří nepoživatelné míchanice. Často si nemůže vzpomenout, jak se Jack jmenuje. Stále ale věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Tak tomu před mnoha lety skutečně bylo… Jediný, kdo ho chápe, je právě jeho vnuk. Ve chvíli, kdy Jackovi rodiče umístí dědu do podivného a nehostinného domova pro staré lidi, se Jack rozhodne, že dědečka zachrání. Vydají se společně na velkou dobrodružnou cestu, dokonce opravdu vzlétnou do oblak. Nový román Davida Walliamse je úžasnou směsicí smutných momentů, detektivních motivů i typicky walliamsovského humoru. Řeší se v něm problém Alzheimerovy nemoci, vztahy v rodině a čtenáři se navíc dozví i něco z historie. Knihu opět ilustroval Tony Ross....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289793/dedeckuv-velky-utek-G6J-289793.jpeg 4.7105
Dobrodružné, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo

Grandpa´s Great Escape, 2016

Kniha Dědečkův velký útěk

jenda88

Super knížka

tlllk
25.08.2019

Kniha mala dobrú ideu, priblížiť deťom AD tak aby si to ani nevšimli. Svoj účel to splnilo, našich to celkom bavilo, no na druhej strane mi prišlo že to občas drhlo ako texty Miloša Jaroša ...

happy-smile
23.08.2019

Tato Walliamsova kniha se mi zatím možná líbila nejvíc. Kniha o plnění snů, pomoci druhým, důležitosti rodiny. Kniha taky dětem ukáže, že některým smutným věcem se nedá vyhnout a je třeba jít dál. Za mě moc pěkné. A samozřejmě jako obvykle úsměvné. Doporučují.

FilDaV
15.06.2019

Kouzelná a dojemná kniha, u které, když jsme ji četli poprvé jsme na konci neudrželi slzy. Navíc je to zábavné, hořkosladké, dobrodružné - významnou roli zde navíc hraje WW2 tj. naše nejoblíbenější část dějin lidstva. Ale na tom nesejde, je to prostě výjmečná kniham kterou můžeme třebas i jednou do roka.

Měňavka
15.04.2019

Opět kouzelné počtení. Doporučuji pro dobrodružnou duši se smyslem pro špetku snění o úniku z reality do vlastního světa.

Jéňa2008
06.04.2019

Super knížka,doporučuju!!!

Sova15
18.12.2018

Knížka vypadá opravdu jako děti, ale jsou v ní hluboké myšlenky. Mnohdy mají ke "staříkům" lepší vztah vnuci a vnučky. Že by to bylo tím, že je nevychovávali a oni je neviděli v plné síle a nepřijde jim smutné jejich fyzické a duševní chřadnutí?
Kniha je psaná nadsázkou. Mě se ale moc líbila myšlenka, přistoupit, pokud nás starý člověk " zve" do svého vnitřního světa, ve kterém žije, nechat se pozvat a "hrát s ním tuto hru". ze své zkušenosti vím, je to pro obě strany jednodušší a i příjemnější. Konec není žádný happy end, ale naprosto dědečka chápu. Víc nemůžu prozradit.

zuzanitas
13.08.2018

Super knížka.Jako vždy jsem skoro brečela.

Babička drsňačka
Babička drsňačka