Dědečkův velký útěk

Dědečkův velký útěk

Jackův děda je už starý a zmatený: Když jde do obchodu, zapomene si přezout papuče. Jí jen konzervy, z kterých vytváří nepoživatelné míchanice. Často si nemůže vzpomenout, jak se Jack jmenuje. Stále ale věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Tak tomu před mnoha lety skutečně bylo… Jediný, kdo ho chápe, je právě jeho vnuk. Ve chvíli, kdy Jackovi rodiče umístí dědu do podivného a nehostinného domova pro staré lidi, se Jack rozhodne, že dědečka zachrání. Vydají se společně na velkou dobrodružnou cestu, dokonce opravdu vzlétnou do oblak. Nový román Davida Walliamse je úžasnou směsicí smutných momentů, detektivních motivů i typicky walliamsovského humoru. Řeší se v něm problém Alzheimerovy nemoci, vztahy v rodině a čtenáři se navíc dozví i něco z historie. Knihu opět ilustroval Tony Ross....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289793/dedeckuv-velky-utek-G6J-289793.jpeg 4.746

Grandpa´s Great Escape (2016)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

An52imal
22. listopadu

Měla jsem za to, že Walliams píše knihy pro děti, až do té doby, než jsem přečetla tuhle. Možná se u prvních páru stránek zdá, že je tohle dětská kniha, opak je pravdou. Najdou se v ní i dospělí, čtenář se taky u některých pasáží zasměje, možná i ke konci ukápne nějaká ta slza. Dávám 5* a nemám už slov.

pozn. Ta pravidla staříků, kteří žijí v Sídle soumraku, byla poněkud morbidní :D opravdu se nedivím, že všichni důchodci.... nebudu spoilerovat :)

Ra-Amon

supr kniha

Mišule_11

Na doporučení tohoto autora jsem byla zvědavá...A nakonec mile překvapena! :) I když je to kniha psaná pro děti, v mém věku jsem se chvílemi bavila, chvílemi byla napnutá nebo zvědavá, jak vlastně celý příběh starého muže s jeho vnukem dopadne..! :)

ddian

Knihu jsem četla synům před spaním. Jeden ji dostal pod stromeček a druhý (asi protože jí nedostal on) se urputně bránil tomu, že jí budu předčítat. Po nějaké době svolil a začali jsme po večerech číst. Kniha je psaná velmi poutavě, kluky ihned vtáhla do děje. Vždy křičeli "ještěěěě", když jsem dočetla kapitolu a chtěla, aby šli spát. Vzhledem k věku (8 let) jsem jim musela dost věcí vysvětlovat (nemoc dědečka, válku, domov důchodců atd) ale jak už tu bylo psáno, kniha je vtipná, napínavá, oddychová, ale na druhou stranu se dítě musí nad ledasčím zamyslet. Moc pěkné, určitě si přečteme i další knihy autora.

SarahRoyalAss

I když je to dětská kniha, tak moc krásná. :)
Kdybych někdy měla malého špunta a předčítala mu, určitě bych volila Walliemse jako prvního 1#
Byla to jak veselá, tak pro mě i dost smutná kniha. Dědeček si plete minulost s realitou a dává přednost minulosti, době války, která se na něm dost podepsala. O dědečka na konci dokonce i přijdeme. (Teda, skoro :))
Opravdu se mi líbil styl psaní, ilustrace a písma znázorňující význam nebo charakter.
Sice mi trvalo velmi dlouho, než jsem knihu přečetla, páč jsem přečetla vždy jen pár stránek u regálu, vrátila ji na místo. Druhý den opět přečetla a vrátila a tak to šlo dál... Víš, víš a dál :)

Eliška_Florbal

Nejlepší kniha snad od Davida Walliamse. Strašně mě bavila ta zápletka a to jak byl Jack odvážný.. Ale přišlo mi divné že by se v muzeu neozval alarm kdyby tam proborili tankem zeď ale ok:). Skvělá určitě doporučuji. Akorát trochu smutný konec.

14makusa26

nejlepší kniha ve vesmíru... dočetla jsem ji před týdnem a ještě dnes se mi o ní zdá

Nelimilujeknihy

Nejlepší kniha v historii :)

bagel

Podle mě nejlepší z autorových knih.

Yakuza500

Knížka mě bavila,ale zklamal mě konec. Konec totiž nebyl štastný,naopak byl celkem smutný :( Jinak kniha byla ale dost dobrá

AltaMari

Právě začal číst syn (11 let, žádný vášnivý čtenář, ale tuto knihu si sám vybral v knihovně navzdory její tloušťce), včera mi z ní předčítal a vypadá to na vtipné i duchaplné čtení :o)). Tak snad nadšení vydrží...

pungoš

Supr kniha!

simi28
30.12.2016

Moc hezká kniha. Všechny knihy tohoto autora jsem přečetla za den, ale tuto jsem četla tři dny, protože jsem ji četla v angličtině. Je napsána velice lehkou angličtinou, a proto jí mohu doporučit všem, kteří chtějí začít číst v angličtině. Ale zpátky k příběhu.
Od tohoto autora jsem četla hodně knih, ale nejvíc se mně líbila Babička drsňačka. Jako všechny jeho knihy, tak i tahle je napsána velikýma písmenama a čte se rychle. Je to kniha o životě, a proto není vždy veselá, ale přesto vykouzlí úsměv na tváři. Je to velice oddychová četba, ale zároveň se nad ní musíte zamyslet. Takže jí doporučuji ne jenom dětem, ale i dospělým.

TerJac
31.08.2016

Naposledy jsem četla Ďábelskou zubařku a po prvotním nadšení z předešlých knih jsem byla trochu zklamaná, protože jsem tehdy u té knihy nabyla dojmu, že se autor odklání víc k fantazijním příběhům, které postrádají ty výborné pointy ze života jako předchozí knihy. Velký dědečkův útěk jsem proto vzala do ruky jen z nudy a spíš v očekávání, že knihu budu hodnotit opět stejně jako již zmiňovanou Ďábelskou zubařku. Ale kniha mne naprosto ohromila. Je vidět, že autor je skutečně profík a způsob, jakým nádherně do příběhu vkresluje sociální témata a dotek krutostí reálného života, je prostě ohromující! Kniha je plná, jak vzrušující zábavy, která nepostrádá fantazii a nadnesenost, tak zároveň otázky z života k zamyšlení, které z četby dělají zážitek! Smekám! Mám na stole Příšernou tetu a Krysburger, a jsem moc zvědavá, co autor opět vykouzlil :-)

Vali25
28.08.2016

Chtěla bych se zeptat těch, co četli Příšernou tetu i Dědečkův velký útěk, co se jim, víc líbilo, chystám si koupit jedno z toho a nemůžu se rozhodnout (nepište prosím, že si mám koupit obojí)

Liliana2006
14.07.2016

další super kniha od autora Davida Walliamse =)