Dědečkův velký útěk

Jackův děda je už starý a zmatený: Když jde do obchodu, zapomene si přezout papuče. Jí jen konzervy, z kterých vytváří nepoživatelné míchanice. Často si nemůže vzpomenout, jak se Jack jmenuje. Stále ale věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Tak tomu před mnoha lety skutečně bylo… Jediný, kdo ho chápe, je právě jeho vnuk. Ve chvíli, kdy Jackovi rodiče umístí dědu do podivného a nehostinného domova pro staré lidi, se Jack rozhodne, že dědečka zachrání. Vydají se společně na velkou dobrodružnou cestu, dokonce opravdu vzlétnou do oblak. Nový román Davida Walliamse je úžasnou směsicí smutných momentů, detektivních motivů i typicky walliamsovského humoru. Řeší se v něm problém Alzheimerovy nemoci, vztahy v rodině a čtenáři se navíc dozví i něco z historie. Knihu opět ilustroval Tony Ross....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289793/dedeckuv-velky-utek-G6J-289793.jpeg 4.7127
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Argo

Grandpa´s Great Escape, 2016

Kniha Dědečkův velký útěk

Gabriela_K

Tohoto autora mám velmi ráda. A další kniha byla skvělá a jenom potvrzuje to, že má autor takový úspěch. Vypíchnu skvělé odhalení v závěru. A opět tady byl smutný konec, ale i přesto jsem si knihu moc užila a vřele ji doporučuji.

Karola050716

Nečekala jsem nic a jsem příjemně překvapená. Je to milá knížka o vztahu dědy a vnuka, o letadlech a o stárnutí, nemoci s dojemným koncem.

Timko

Ja som na konci knižky aj plakal.Ale super knižka.Aj sú vtipné aj sa v nich niečo dozvieš a v tejto knihe som sa napríklad dozvedel že aké lietadla mali nemci a anglicania a ako sa volali.

Knihovnice01935

(+ SPOILER) Knihy Davida Walliamse mi připadají celkem vtipné, ale na konci vždycky hlavní postava umře. I když se mi závěr nelíbil, je to hezká knížka.

MatteoReader

Jackův dědeček je válečný hrdina, bohužel díky stáří začíná zapomínat. Jackovi rodiče ho proto umístí do domova důchodců. Dědeček si myslí, že je zpátky ve válečných letech. Chce najít svůj spitfire, s čímž mu Jack pomůže a přitom spolu prožijí hezké i smutné chvíle. Příběh se mi moc líbil, jako všechny od tohoto autora.

LillyM.
28.10.2020

Můžete se spolehnout, že at´ jste člověk jakéhokoli věku, kniha Vás nadchne a nepustíte jí z ruky:-)

Folref
17.08.2020

Boží kniha

carbici
22.07.2020

Nadherna knizka, dej pro male (osmilety syn naprosto zaujat a nadsen) i velke. Pravdepodobne ma nejoblibenejsi od tohoto autora.