Dědečkův velký útěk

Jackův děda je už starý a zmatený: Když jde do obchodu, zapomene si přezout papuče. Jí jen konzervy, z kterých vytváří nepoživatelné míchanice. Často si nemůže vzpomenout, jak se Jack jmenuje. Stále ale věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Tak tomu před mnoha lety skutečně bylo… Jediný, kdo ho chápe, je právě jeho vnuk. Ve chvíli, kdy Jackovi rodiče umístí dědu do podivného a nehostinného domova pro staré lidi, se Jack rozhodne, že dědečka zachrání. Vydají se společně na velkou dobrodružnou cestu, dokonce opravdu vzlétnou do oblak. Nový román Davida Walliamse je úžasnou směsicí smutných momentů, detektivních motivů i typicky walliamsovského humoru. Řeší se v něm problém Alzheimerovy nemoci, vztahy v rodině a čtenáři se navíc dozví i něco z historie. Knihu opět ilustroval Tony Ross....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289793/dedeckuv-velky-utek-G6J-289793.jpeg 4.771

Grandpa´s Great Escape (2016)

Dobrodružné, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

zuzanitas

Super knížka.Jako vždy jsem skoro brečela.

bookwoman

To je tak pěkná knížka!Příběh byl vtipný, smutný a
zajímavý zároveň. Nemusíte se ani bát toho, že knížka je dlouhá, protože má poměrně velké písmenka a taky je tam hodně ilustrací a navíc se rychle čte. Doporučuju nejen dětem.

DancerJaneBooks

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
O můj Bože! Tohle bylo nádherné! Jak jsem začínala číst, tak jsem nečekala nic světoborného (vlastně stejně jako u ostatních knížek Davida Walliamse), jenže potom...?! Tenhle autor má strašně velký talent! Tahle knížka je doporučená od šesti let. Ehm, já mám tak trochu o sedm let víc, ale já ty jeho knížky zbožňuju! Teď jsem se zapřemýšlela nad tím, že Davida Walliamse vlastně nemám přidaného v oblíbených spisovatelích, takže bych to měla honem napravit!
No, takže tenhle příběh byl zase strašně jedinečný. Tohle na těch knížkách miluju: jsou tak strašně jedinečné, dojemné a neobyčejné. Už od začátku jsem si opět domýšlela, jak příběh může dopadnout. Samozřejmě jsem přemýšlela i nad tou nejhorší věcí, která se nakonec stala. Jenomže - autor to podal úplně jinak. Asi jsem se zamilovala do dvoustrany 416, 417, protože je to totálně boží a strašně dojemné. No, dobře, tak tady ten úryvek napíšu, (prostě si nemůžu pomoct!). Tak tady to je: ,,Radši umřu tady nahoře jako hrdina, než abych se poddal a žil na zemi jako otrok!"
,,Ale-!"
,,Vy ale musíte vyskočit, majore!" překřikl děda strašný kravál.
,,Já tě tady nenechám, dědo!"
,,Dědo?" Starý pán se náhle zdál zmatený.
,,Ano. Dědo," odpověděl chlapec. ,,To jsem já, Jack - tvůj vnuk."
,,Ty jsi můj... vnuk?"
,,Správně."
,,Jack?" ujišťoval se starý pán. Chvilku se zdálo, že děda je skutečně přítomen tady a teď.
,,Ano. Jack."
,,Můj báječný vnuk. Jacku! Tobě se nesmí nic stát. Musíš vyskočit."
,,Já tě nechci opustit!"
,,Ale já musím opustit tebe."
,,Prosím, dědo, já nechci, abys umřel!"
,,Mám tě rád, Jacku."
,,Mám tě rád, dědo."
,,A dokud mě budeš mít rád, neumřu. Nikdy."
Tak. Jestli jste to dočetli až sem, tak gratluju. Omlouvám se, že jste to museli číst a já už vidím zase ten můj obrovský komentář, ale to bych prostě nebyla já, kdybych to tady nenapsala. No, a jestli jste to dočetli až sem a vůbec nechápete, co na tom je tak dojemného, jak si myslím já, tak se vám omlouvám ještě víc, ale máme asi jiný názor no :).
A i když tahle knížka je z knihovny a je docela dost slitá od něčeho růžového, tak mě to neodradilo a šla jsem do toho. No, a vidíte co se z toho vyklubalo! Takže - nikdy nesuďte knížku podle obalu, ale podle obsahu. Pamatovat!
Tak a už se moooc těším, až si zase přečtu nějakou úžasnou knížku Davida Walliamse.

Dominik007

Od Davida Walliamse jsem četl skoro všechny knihy a pokaždé se těším až vyjde nová. David Walliams umí výborně psát knihy pro děti a ten kdo říká, že píše jen knihy pro malé děti, ať si přečte tuhle knihu a větu zopakuje. Tato dobrodružná kniha je i pro dospělé a děj knihy je na základě tématu pro dospělé a jen je výborně přeneseno do podoby knihy, kterou zvládne přečíst i mladší osoba.
Kniha je o Jackovy a jeho dědečkovi. Jackův dědeček (pan Bunting) byl pilotem Královského letectva a za druhé světové války lítal se stíhačkou Spitfire. Tento příběh se však odehrává v roce 1983. Jack měl svého dědečka velmi rad. Vždy se těšil až mu poví další úžasný příběh z druhé světové války. Dědeček však nabýral věk a s věkem bohužel nabral i Alzheimerovu nemoc. Jeho paměť uvízla v bitvě o Anglii. Dědeček byl tak přesvědčený, že se účastní bitvy o Anglii, že například vylezl na střechu kostela a tvrdil, že pozoruje Nacistické letectvo. Jackovo rodiče dědečka poslali do domova důchodců, kde se však děli pozoruhodné věci... Jestli dokáže dědečka Jack vysvobodit a jak dopadne tento příběh, tak si přečtěte tuhle knihu.
Mě osobně se líbilo, jak kniha dokázala vtáhnout čtenáře do děje, kniha má také krásné ilustrace od Tonyho Rosse a všem knihu vřele doporučuji.

Dominik Baloun

helusa2

Nááádhera! To propojení dětského a dospělého světa, kde si každý najde “svou” úroveň pochopení - v tom je Walliams prostě mistr - klobouk dolů!!! Určitě koupím do školní knihovny - pro kluky dobrodružství jako řemen!!! A mým holkám doma se taky líbilo moc ;-) Načtené Jiřím Lábusem - super!

Karolka123

Výš, výš a dál!

Vaanek

pěkná kniha, srandovní a dojemná.

An52imal
22.11.2017

Měla jsem za to, že Walliams píše knihy pro děti, až do té doby, než jsem přečetla tuhle. Možná se u prvních páru stránek zdá, že je tohle dětská kniha, opak je pravdou. Najdou se v ní i dospělí, čtenář se taky u některých pasáží zasměje, možná i ke konci ukápne nějaká ta slza. Dávám 5* a nemám už slov.

pozn. Ta pravidla staříků, kteří žijí v Sídle soumraku, byla poněkud morbidní :D opravdu se nedivím, že všichni důchodci.... nebudu spoilerovat :)

Ra-Amon
19.10.2017

supr kniha

Mišule_11
11.10.2017

Na doporučení tohoto autora jsem byla zvědavá...A nakonec mile překvapena! :) I když je to kniha psaná pro děti, v mém věku jsem se chvílemi bavila, chvílemi byla napnutá nebo zvědavá, jak vlastně celý příběh starého muže s jeho vnukem dopadne..! :)

ddian
21.06.2017

Knihu jsem četla synům před spaním. Jeden ji dostal pod stromeček a druhý (asi protože jí nedostal on) se urputně bránil tomu, že jí budu předčítat. Po nějaké době svolil a začali jsme po večerech číst. Kniha je psaná velmi poutavě, kluky ihned vtáhla do děje. Vždy křičeli "ještěěěě", když jsem dočetla kapitolu a chtěla, aby šli spát. Vzhledem k věku (8 let) jsem jim musela dost věcí vysvětlovat (nemoc dědečka, válku, domov důchodců atd) ale jak už tu bylo psáno, kniha je vtipná, napínavá, oddychová, ale na druhou stranu se dítě musí nad ledasčím zamyslet. Moc pěkné, určitě si přečteme i další knihy autora.

SarahRoyalAss
03.06.2017

I když je to dětská kniha, tak moc krásná. :)
Kdybych někdy měla malého špunta a předčítala mu, určitě bych volila Walliemse jako prvního 1#
Byla to jak veselá, tak pro mě i dost smutná kniha. Dědeček si plete minulost s realitou a dává přednost minulosti, době války, která se na něm dost podepsala. O dědečka na konci dokonce i přijdeme. (Teda, skoro :))
Opravdu se mi líbil styl psaní, ilustrace a písma znázorňující význam nebo charakter.
Sice mi trvalo velmi dlouho, než jsem knihu přečetla, páč jsem přečetla vždy jen pár stránek u regálu, vrátila ji na místo. Druhý den opět přečetla a vrátila a tak to šlo dál... Víš, víš a dál :)

Eliška_Florbal
28.05.2017

Nejlepší kniha snad od Davida Walliamse. Strašně mě bavila ta zápletka a to jak byl Jack odvážný.. Ale přišlo mi divné že by se v muzeu neozval alarm kdyby tam proborili tankem zeď ale ok:). Skvělá určitě doporučuji. Akorát trochu smutný konec.

14makusa26
30.04.2017

nejlepší kniha ve vesmíru... dočetla jsem ji před týdnem a ještě dnes se mi o ní zdá

Nelimilujeknihy
11.03.2017

Nejlepší kniha v historii :)

bagel
08.03.2017

Podle mě nejlepší z autorových knih.

Yakuza500
14.01.2017

Knížka mě bavila,ale zklamal mě konec. Konec totiž nebyl štastný,naopak byl celkem smutný :( Jinak kniha byla ale dost dobrá

AltaMari
04.01.2017

Právě začal číst syn (11 let, žádný vášnivý čtenář, ale tuto knihu si sám vybral v knihovně navzdory její tloušťce), včera mi z ní předčítal a vypadá to na vtipné i duchaplné čtení :o)). Tak snad nadšení vydrží...

pungoš
02.01.2017

Supr kniha!

simi28
30.12.2016

Moc hezká kniha. Všechny knihy tohoto autora jsem přečetla za den, ale tuto jsem četla tři dny, protože jsem ji četla v angličtině. Je napsána velice lehkou angličtinou, a proto jí mohu doporučit všem, kteří chtějí začít číst v angličtině. Ale zpátky k příběhu.
Od tohoto autora jsem četla hodně knih, ale nejvíc se mně líbila Babička drsňačka. Jako všechny jeho knihy, tak i tahle je napsána velikýma písmenama a čte se rychle. Je to kniha o životě, a proto není vždy veselá, ale přesto vykouzlí úsměv na tváři. Je to velice oddychová četba, ale zároveň se nad ní musíte zamyslet. Takže jí doporučuji ne jenom dětem, ale i dospělým.

TerJac
31.08.2016

Naposledy jsem četla Ďábelskou zubařku a po prvotním nadšení z předešlých knih jsem byla trochu zklamaná, protože jsem tehdy u té knihy nabyla dojmu, že se autor odklání víc k fantazijním příběhům, které postrádají ty výborné pointy ze života jako předchozí knihy. Velký dědečkův útěk jsem proto vzala do ruky jen z nudy a spíš v očekávání, že knihu budu hodnotit opět stejně jako již zmiňovanou Ďábelskou zubařku. Ale kniha mne naprosto ohromila. Je vidět, že autor je skutečně profík a způsob, jakým nádherně do příběhu vkresluje sociální témata a dotek krutostí reálného života, je prostě ohromující! Kniha je plná, jak vzrušující zábavy, která nepostrádá fantazii a nadnesenost, tak zároveň otázky z života k zamyšlení, které z četby dělají zážitek! Smekám! Mám na stole Příšernou tetu a Krysburger, a jsem moc zvědavá, co autor opět vykouzlil :-)

Vali25
28.08.2016

Chtěla bych se zeptat těch, co četli Příšernou tetu i Dědečkův velký útěk, co se jim, víc líbilo, chystám si koupit jedno z toho a nemůžu se rozhodnout (nepište prosím, že si mám koupit obojí)

Liliana2006
14.07.2016

další super kniha od autora Davida Walliamse =)