oleg121 oleg121 komentáře u knih

Žena vo mne Žena vo mne Britney Spears

Dobre napísaný memoár, ale určite to nebolo ľahké čítanie. Nie som nejaký veľký fanúšik Britney, pár jej piesní poznám a páčia sa mi a sem-tam som niečo zachytil ohľadom jej škandálov a zvláštneho správania. Avšak ak je všetko v knihe uvedené pravda, klobúk dole pred Britney za ohromnú silu. Kniha ma zaujala skôr z tej stránky, že mám potrebu o nej a o okolnostiach a ľuďoch v jej živote zistiť viac, čo bol asi aj zámer. Kniha ma bavila.

17.04.2024 4 z 5

Pamäti gejše Pamäti gejše Arthur Golden

Objektívne veľmi pekná a zaujímavá kniha o živote jednej ženy, z ktorej sa stane gejša. Nesadol mi však štýl písania, opisy a neoslovilo ma ani vykreslenie postáv. Som ale zvedavý na film.

28.03.2024 3 z 5

V zajatí narcizmu V zajatí narcizmu Robert Tomšík

Literatúra zameraná na narcizmus, narcistické črty a komplex narcistického zneužívania je (zatiaľ) opakujúcou sa témou vo všetkých zdrojoch. Iste, je to zaujímavé a hodnotné čítanie- tento titul navyše veľmi dobre opisuje efekt narcistického zneužívania na osobu- potvrdzuje sa tým domnienka, že tieto texty môžu byť pre ľudí predovšetkým odrazovým mostíkom a nie nejakým Zlatým Grálom, ktorý by jedincom na ceste k uzdraveniu poskytol všetky odpovede a riešenia. Myslím si, že pre tituly tohto žánru ide o najlepší možný kompliment.

13.03.2024 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Priemerná, ničím výnimočná detektívka, akých dnes vychádza mraky.

10.03.2024 3 z 5

Tajné spoločenstvo Tajné spoločenstvo Philip Pullman

(SPOILER) Nebavilo ma to, knihu som ani nedočítal. Dej sa tiahne, je nezaujímavý, celý čas som mal v podstate pocit, že sa nič nedeje. Konflikt medzi Panom a Lyrou bol nevierohodný, nasilu, mal som pocit, že ním chce autor len prvoplánovo šokovať. Nudné politikárčenie, intrigy a nezaujímavé témy sa tiahnu celou knihou, až som mal stále viac a viac pocit, že ani nečítam príbeh zo sveta Temných Hmôt. Veľké sklamanie.

03.03.2024 2 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Veľmi dobrý návrat, ktorý ma možno bavil ešte viac, než hociktorý diel z pôvodnej trilógie. A myslím si, že lepšie hodnotenie prequel ani nemôže dostať. Teším sa na ďalší diel.

25.02.2024 5 z 5

Ostať alebo odísť? Ako sa zbaviť toxických ľudí a prevziať kontrolu nad vlastným životom Ostať alebo odísť? Ako sa zbaviť toxických ľudí a prevziať kontrolu nad vlastným životom Ramani Durvasula

Ako fanúšik autorky (jej YT kanálu) mi obsah knihy prišiel zaujímavý a výborne spracovaný. Pre toho, kto sa touto tematikou ale zaoberá, kniha v podstate nemusí prinášať nič nové. Je však otázne, do akej miery a či vôbec to vadí.

03.02.2024 4 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Slabota. Sci-fi/hororová stránka seriálu tu nie je prítomná prakticky vôbec, ide v podstate o nepotrebnú výplň o živote Max, jednej z postáv, ktorú síce v seriáli mám rád, tu však jej príbeh nudí a zaujme len málo. Škoda, doterajšie knihy zo sveta Stranger Things boli oveľa solídnejšie.

20.01.2024 2 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

V podstate som s knihou spokojný. Ide len o to, že z povahy samotného príbehu je jasné, že s veľkou pravdepodobnosťou nebude mať príbeh uspokojivý záver a presne tento pocit sa mi pri čítaní potvrdil. Posledná tretina knihy je úplne prekombinované a šialené psycho, kedy ma dejové zvraty nezaujali a neprekvapovali. Naopak som krútil hlavou nad tým, do akej absurdity sa všetko vyvíja. Čo je škoda, nakoľko išlo inak o veľmi dobrý počin.

31.12.2023 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Milá, nevinná, hravá a dojemná rozprávka pre malých i veľkých. Mrzí ma ale, že postavy (predovšetkým detí v sirotinci) sú dosť slabo opísané a ploché, proste akoby tam boli len preto, aby boli a ja som si ku nim nevytvoril vzťah. S výnimkou Lucy. Po dočítaní o nich neviem povedať ani tri vety. Čo je vzhľadom na tému a zasadenie príbehu dosť veľký zápor.
Inak ale spokojnosť.

02.12.2023 4 z 5

Atramentovo čierne srdce Atramentovo čierne srdce Robert Galbraith (p)

Opäť výborne spracovaný prípad. Internetové prostredie, na ktorom sa celý príbeh odohráva, môže byť pre niekoho chaotické a nezaujímavé, Rowlingová s ním našťastie veľmi dobre pracuje.
Len by si podľa mňa mala dať autorka pozor, aby vedľajšia linka (Cormoran a Robin) nezačala zatieňovať hlavný príbeh. V posledných knihách tomu tak začalo byť a pri tejto som sa pristihol, že ma zaujíma omnoho viac, než vyšetrovanie prípadu. Fandím im, no v prvom rade by v tejto sérií malo byť gro detektívna časť. :)

25.11.2023 4 z 5

Cyntoryn zvieratiek Cyntoryn zvieratiek Stephen King

Vynikajúci opis strachu, lásky, žiaľu. King opäť vynikajúco pracuje s postavami, ich vnútornými motívmi a vzťahmi medzi nimi. Obrovský nedostatok je len záver, ktorý je extrémne pritiahnutý za vlasy a počas ktorého ma kniha vôbec nebavila. Napriek tomu ale palec hore.

12.10.2023 4 z 5

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

Fantazmagória, ktorá ale nestihne spadnúť do zlej absurdity, takže dej ostáva stále veľmi dobrý a záver je taktiež prijateľný. No napriek tomu som pociťoval mierne sklamanie z toho, akým smerom sa dej v priebehu knihy vyvíjal.

14.08.2023 4 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Mrzí ma to, avšak táto zbierka poviedok ma veľmi nezaujala. Knihu som ani nečítal, jednoducho mi príbehy nesadli. Nevadí, kvality Agathy Christie sú mi veľmi dobré známe, a tak viem, že mnohé jej ďalšie diela ma budú baviť. :)

12.08.2023 2 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Opäť veľmi dobre spracovaný prípad, ktorý zlyháva len v záverečnom prekombinovanom rozuzlení. Teším sa ale na zbierku poviedok Poirotove pátrania, nakoľko mám za to, že kratší formát Poirotovym príbehom môže viac prospieť, nebude priestor na to, aby boli prekombinované.

04.08.2023 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Klasická kvalitná Poirotovka, ktorej hlavným neduhom sú- tak ako pri mnohých ďalších príbehoch od Agathy Christie- príliš veľké množstvo postáv a prílišná prekombinovanosť.

23.07.2023 4 z 5

Star Trek - Q: Otázky a odpovědi Star Trek - Q: Otázky a odpovědi Keith R. A. DeCandido

Veľa veľa odkazov na seriálové a filmové udalosti,- čo mi ako fanúšikovi neprekážalo a nemal som s tým problém- no bez hutného a zaujímavého vlastného deja. Mierne sklamanie, no nič, kvôli čomu by si tento titul nemal fanúšik TNG prečítať.

05.03.2023 3 z 5

Smrt v zimě Smrt v zimě Michael Jan Friedman

Veľmi dobré "pokračovanie" TNG, ktoré je, žiaľ, omnoho lepšie než seriál ST: PIcard, ktorý má byť canon.

18.02.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Bohužiaľ ma kniha nebavila, prvá od autorky, ktorú som ani nedočítal.

17.11.2022

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Zatiaľ asi najlepšia od Shari Lapeny.

04.07.2022 5 z 5