Muž s dýmkou a houslemi

Muž s dýmkou a houslemi https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25866/muz-s-dymkou-a-houslemi-25866.jpg 5 334 37

Z ang. originálů The Adventures of Sherlock Holmes, Memoirs of Sherlock Holmes, The Return of Sherlock Holmes a His Last Bow. Čtrnáct detektivních povídek, v nichž záhady řeší Sherlock Holmes spolu s nerozlučným přítelem doktorem Watsonem. Ilustroval Adolf Born.

Isew
15.04.2024 5 z 5

Toto vydání s ilustracemi Adolfa Borna mě provázelo v dětství. Na malé dítě to byla kniha velká, špatně se s ní manipulovalo, ale obsahově je úžasná. Spolek ryšavců, Námořní smlouva, Dobrodružství se šesti Napoleony a hlavně velmi strašidelný Strakatý pás. I ostatní příběhy byly skvělé. Sherlock Holmes je můj nejoblíbenější detektiv a velkou roli v tom hraje i tato kniha.

Čmeláček
22.08.2023 5 z 5

Pana Doyla a jeho Sherlocka Holmese mám fakt rád a taky ty případy fakt rád čtu :). Tohle je hodně zajímavý výběr, k tomu ilustrace Adolfa Borna, prostě tahle kniha nemá chybu! Pět stars jak vyšitých! :)))

kolacky
09.08.2023 5 z 5

Přestože mám příběhy Sherlocka Holmese komplet, neodolala jsem tomuhle výběru. Je úžasně zpracovaný, dobře vybraný a s perfektními ilustracemi Mistra Borna. Taková šlehačka na dortu...

Hunters
19.05.2023 5 z 5

Sherlock Homeless je obecně hrozně populární, to nemá cenu řešit, ale tahle kniha si zaslouží speciální ocenění a to právě její provedení. Tím myslím obrázky, bratři a sestry. O dost lepší než u fantasy Mach & Šebestová, nebo survivalu Robinson Krůzó. Namaste.

danny_21
11.04.2023 3 z 5

Další případy mistra dedukce a jeho lékařského pomocníka obsažené i v jiných v povídkových sbírkách. Za mě byly nejpovedenější Strakatý pás, Umírající detektiv, Modrá Karbunkule a Škola v Priory - velmi silný průměr - 70 %

E.l.i.a
26.02.2023 5 z 5

Klasika, kniha mého mládí :)

m_martina
13.01.2023 5 z 5

Výborně napsané případy Sherlocka Holmese a doktora Watsona. K tomu nádherné ilustrace. Knihu četly i moje děti a nyní čeká, až dorostou i vnučky, aby ji otevřely a ponořily se do toho tajemného světa, který pan Doyle stvořil.

JAnD
02.01.2022 5 z 5

Výběr povídek pro mládež. Průřez tvorbou včetně většiny zásadních.

BaPe895
28.11.2021 4 z 5

Klasika,která má i dnes stále co říct.

Eistee
05.11.2021 5 z 5

Klasika s nádhernou ilustrací. Kniha potěší dospělé i starší děti, co příběh, to originál.

Marciem
19.10.2021 5 z 5

Klasika s Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem, kterou jsem četla už kdysi dávno, ale je to jedna z knih, která mi zůstává v paměti napořád.

Adze
13.08.2021 5 z 5

Tady ta kniha byla, je a bude populární vždy. Silně pochybuji o tom, že za pár let potkám někoho a ten nebude vědět, kdo je Sherlock Holmes. Když jsem měl chuť si přečíst nějakou detektivku ze starého Londýna, tak jsem hned hrábl po Holmesovi s Watsonem. Jak prosté, že? Věřím, že Holmes je nepřekonaný a proto také tento skvost doporučuji všem, kteří chtějí s detektivními romány začít.

Vsuvka: Silně doporučuji si čtení Holmese zpestřit černým čajem, který vás trochu více vtáhne do atmosféry příběhu

konicekbily
29.05.2021 5 z 5

Asi jedna z posledních knih, která byla u nás ilustrována. Skvělý výkon podal autor, překladatelé, ilustrátor, doktor Watson a jeho přítel Holmes. Moc pěkné čtení!

baji42
30.04.2021 4 z 5

Nesmrtelná klasika.

SSTknihy
27.01.2021 5 z 5

„Ale to je prosté, drahý Watsone!“ Ano, přesně tak – je to prosté, protože je to perfektní. Případy geniálního detektiva, který svými brilantními logickými dedukcemi a nepřekonatelnou intuicí nepřestává ohromovat své čtenáře už desítky let. A za ilustrace Adolfa Borna bych nejraději přidala ještě jednou pět hvězdiček!

hory2
28.10.2020

Doyle 5 hvězdiček, Born také 4 hvězdiček.

gaaabi
31.03.2020

Knížka mého staršího školního věku.... miluju ji!

carbici
28.03.2020 5 z 5

Kniha skvela, bylo zajimave porovnavat vysledky ruznych prekladatelu.

bourak.cz
26.11.2019 5 z 5

Moje první kniha Sherlocka Holmese a úplně mě pohltila. Nemůžu dodat nic jiného než: Skvělá knížka!

Taralcielle
30.08.2019 5 z 5

Moje první kniha o Sherlockovi. Ilustrace od Adolfa Borna se mi moc líbí.
Příběhy Holmese a Watsona mám moc ráda, líbí se mi Holmesovy znalosti, uvažování a chladná logika.