Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3471/bmid_pes-baskervillsky-OE8-3471.jpg 5 3844 483

Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zprvu vzpírají logickému chápání, činí z Psa baskervillského nejslavnější Doylův detektivní román. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné krajině vřesovišť. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Sherlock Holmes patří k mým nejoblíbenějším detektivům.

Hadzi Halef Oma
30.11.-0001 5 z 5

Toto je moje jedna z nejoblíbenějších knih. Jak mohl tento sir přijít na něco tak detektivního, chci jen říct, že je velmi hezké číst takto zamotanou knihu.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

K nesmírné popularitě Baskervilla přispělo hlavně to, že ho vůbec Doyle napsal:), ale i přesto bych opravdu tuto knihu pasovala na nejlepší příběh Sherlocka Holmese. Rozhodně je plný tajemna a mlh na blatech, různých matoucích odboček a vedlejších postav a ačkoli SH do samotného děje příliš nevstupuje, ale přichází s jasnou odpovědí na Watsonovu otázku, kdo je pachatel (a čtenář jen žasne, jak to vlastně dokázal všechno zjistit), je Pes baskervillský skutečně jedním z největších případů tohoto slavného detektiva (až na ty desítky dalších případů, které pro své politické či společenské pozadí nemohly být drahým Watsonem veřejnosti vyjeveny).