Panika

od:


KoupitKoupit eknihu

Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho – protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach. Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu. Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát. Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku – a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/189524/panika-189524.jpg 3.7266
Orig. název:

Panic

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Přidat komentář
brzda.
21. září

Kni se mi moc líbila i když by tam mohlo být víc Heather.

Nikoll2
26. června

Z mě něco mezi 2* a 3*.
Od knihy jsem očekávala mnohem více než se mi dostalo. Chápu, že se autorka chtěla věnovat mimo samotnou Paniku i životům jednotlivých postav, ale na mě to v celkové podobě působilo všechno tak nějak ,,rozlítaně'' a nedotaženě. Dokonce ani postavy jsem si nedokázala oblíbit a více se vžít do jejich života.

martina5069
03. dubna

Miluju tuhle autorku a když jsem konečně dostala do ruky tuhle knihu okamžitě jak jsem měla čas tak sem se začetla, ano dobře byla práce a velikonoce jinak bych ji měla přečtenou dřív než za necelej týden ale i tak. Kniha je čtivá trošku mě připomínala film hunger games. Zatím co sem od autorky četla bylo docela složitě napsáno jako že opravdu musíte hlídat děj aby vám něco neutekla a na druhou stranu zas strašně lehce a čte se to samo. Knihu bych ohodnotila 3* stejně jako chvíle před koncem, čekala sem tam víc akce jako u trilogie delirium které miluju a můžu ho číst pořád dokola protože je tam akce od začátku do konce.Ještě na mě doma čeká kniha zmizelé dívky a na cestě mám knihu replika :-)

Mishwaa
09.12.2017

Kniha velmi čtivá, podle mého názoru čtivější než Delirium, ale to je k pozitivům asi všechno, I když jsem stejně ani příliš neočekávala... Celkově ve mně kniha nic nezanechala a konec tomu ještě dodal korunu.

Lokina
02.10.2017

Taková hrůza to nebyla. Příběh byl čtivý, svižný. Děj nijak originální, ale snesitelný.
Bylo tam tak akorát napětí a akce i ta romantická linka mi nebyla protivná.
Úkoly, jež byly zadávány, mi přišly reálné, ze života a daly se zvládnout s velkou dávkou štěstí, odvahy a kuráže.
Dvě věci ale od půlky příběhu byly předvídatelné, takže když na to došlo, tak jsem nebyla překvapená.
K hlavním hrdinům jsem si za tu dobu čtení nenašla cestu, ale Heather mi z nich přišla nejvíc fajn.
Kniha přišla vhod v tyto nadcházející podzimní dny, taková příjemná, oddechová jednohubka :-)

Werčíík
05.09.2017

Jak již bylo řečeno- neurazí, nenadchne. Čte se to sice dobře, ale do děje to nijak nevtáhne a postavy moc neosloví. Těšila jsem se na šokující konec ve stylu Lauren Oliver, ale poprvé u této spisovatelky se žádné wow nedostavilo.

Ještěrka2004
01.09.2017

SPOILERY
Kniha se mi docela líbila. Jen se mi zdálo že to bylo až moc přeplácaná. Heather mi byla poměrně sympatcká, i když žádná sláva, ale Dodge byl přebytečný. Nudily mě všechny části o něm až tak že jsem občas i nějakou přeskočila. Také mi připadali přebyteční tygři. Bishopa jsem si oblíbila, ale potom mě mrzelo co se z něj stalo... I přes to všechno knihu hodnotím pozitivně. Je to kniha vhodná k hrnku horké čokolády.

Turmee
09.08.2017

Nemastná, neslaná.
Snaha o napjatou a nebezpečnou atmosféru. Bohužel, na mě to nezapůsobilo. Postavy mi nebyly sympatické, přišly mi povrchní, málo propracované a jaksi nereálné. Nedokázala jsem se s nimi ztotožnit. Vlastně celý koncept hry ve mě vyvolával nechuť a nepochopení pro takto nemožný styl zábavy. Závěr, který měl být asi překvapivý, jsem předvídala už na začátku a nijak mě neoslovil.

Překlad pokulhával, nesedl mi autorčin styl a neporozuměla jsem systému dělení kapitol podle jmen, když byl příběh stejně vyprávěn ve 3. osobě.

MíšaS.
01.05.2017

Dá se to číst, ale nic extra...

hellena1523
29.01.2017

Velmi čtivá, napínavá, neotřelá. Super kniha na volný víkend :-)

Dee.Grusova
23.10.2016

Nápad maličko nedotažený, každopádně knížka čtivá a určitě se k ní vrátím! :)

Roselunda 1928
28.08.2016

Ten nápad měl potenciál, jenže autorka to zpackala tak důkladně, že to snad víc nešlo.
Největší chyba byla podle mě er-forma. Postavy mi přišly hrozně ploché a ztrácela jsem se v tom, o kom daná kapitola vlastně je a nikoho z nich jsem si nějak zvlášť neoblíbila. Části se hrou nebyly nějak extra napínavé, celé to bylo až moc neuvěřitelné. Vlastně, většinu času jsem se dost divila: "Tohle nemohla napsat Oliverová, to jí vůbec není podobný..."
Nicméně, četlo se to rychle a ten nápad, i když tak hrozně nevyužitý, má něco do sebe, takže tu jednu hvězdičku dám.

natkaf
14.07.2016

Od autorky už jsem četla Zmizelé dívky a proto jsem byla sklamaná, když příběh nebyl tolik poutavý. Námět je skvělý, ale bohužel málo využitý, se zápletkou se podle mě dalo více pracovat. Moc mě nebavila část o soukroví hrdinů, taková zbytečně zdlouhavá. Naopak část plnění úkolů Panika byla pohlcující a nedala mi vydechnout. Knihu už ale s největší pravděpodobností znovu číst nebudu.

natalie8531
14.07.2016

No, nevím, nevím. Od autorky jsem jako první četla Chvíle před koncem a nato poté trilogii Delirium a to se mi líbilo o mnoho víc. Této knize něco chybělo.

Shira27
13.07.2016

Anotace zní jako Hunger games. Ale když jsem se do knihy začetla, bylo to spíš jako nezákonná reality show.
Propracovanost postav patří určitě k plusům této knihy, stejně tak zamotanost děje, z které vzešla slušná napínavá a nebezpečná hra.
Trochu mi vadilo, že jsem občas nechápala některé myšlenky, které se sice později objasnily, ale někoho to může odradit...

KaileyBlot
11.07.2016

Super! Knihu mi až skoro vnutila kamarádka a já jsem za to fakt ráda, protože je boží. Zajímavý námět, ale chvílemi mi to připadalo trošku nereálné, nelogické, možná nedomyšlené. Takže hvězda dolů. Strašně jsem si ale oblíbila Bishopa, proto úžasnej konec!

TerraNova
14.06.2016

Skvělá knížka. Na stejný princip je napsána i kniha Solitaire. Kniha je plná záhad. Je vtipná - není divu, že jsem ji přečetla do dvou dnů.

Heather je dobrá a milující sestra, která má silnou vůli, když jde do tuhého.
Dodge je svým způsobem skvělí bratr, který má sva tajemství.
Nat je dost upřímná kamarádka, až to někdy škodí. :D
Bishop byl jasnej od začátku, alespoň pro mě. Je to takový ten typ kluka, který vás vytáhne ze smutku a deprese už jenom tím, že se usmívá.

Celkově se mi knížka líbila a lituji, že ji mam jen vypůjčenou z knihovny.
Dávám 5 hvězd.
Za mě pecka! Naprosto skvělý. :)

Knoflík28
22.05.2016

Do knížky jsem se velice rychle začetla. Výborné hlavní postavy bez stereotypů, 'klišé' a zcela živé. Autorka se opravdu překonala. Musím řict, a za to se trochu stydím, že o její styl se pokoušela i Papírová města, i když bez preciznosti Oliverové. Tou pubertální atmosférou protkanou něčím vyspělejším a schopností skvěle odvíjet děj, mě kniha uchvátila.

natalie2171
18.05.2016

Nápad a anotace knihy zněly opravdu lákavě. Tak, kdy jsem se se na tuhle knížku opravdu těšila. Snad by se mi i líbila, kdyby děj nebyl tak zmatený. Tak příšerně přeházený. V jednu chvíli se Heather přenesla přes svůj strach ze zvířat, v druhou chvíli nevěděla, co vlastně chce a v další chvíli už zase kosila všechny překážky ve hře. Ani jedna z postav mi nepřišla sympatická. Možná až na nadějného Bishopa, kterého mi ale autorka trochu znepříjemnila. Jeho odhalení ani tak nebylo žasnoucí, spíš jsem si oddechla s kamennou tváří.

I samotná Panika jakožto hra se mi nelíbila. Všechno bylo tak příliš uspěchané, ale i přesto jsem se nudila. Autorčin styl psaní nebyl zase až tak hrozný.

Přišlo mi, že knížka nemá nějaký pořádný úvod. A na druhou stranu měl přiliš pozitivní happyend.

Jakmile jsem byla ani ne před polovinou, ani za boha jsem nevěděla, o čem bude ještě následujících 150 stránek.

Co mohu hodnotit pozitivně je to, že knížka je jen jednodílová a nebudeme muset číst trojdílné trápení a číst slova, která už ze sebe chtěla auroka dostat řadu let.

blonďatá.luc
26.04.2016

Tato kniha má všechno - akci, přátelství, lásku - a to vše jde ruku v ruce s důvěrou, pomocí... O co jde? O to nemít strach - jenže já při čtení měla strach, bála jsem se okamžiku, kdy dojdu k poslední stránce. Hlavní hrdiny si nejde neoblíbit - nejsou nijak dokonalí, jsou to normální lidi se svými chybami, tajemstvími, názory a pocity. Autorka příběhu pomohla tím, že byl napsán ve svižném tempu, stále se něco děje, a tak autorka nemá čas zaobírat se zbytečnými věcmi okolo - díky tomu sice nevíme, jakou mají hlavní hrdinové nejraději barvu nebo neznáme celou jejich minulost - ale proč bychom měli? Myslím si, že kniha nadchne všechny milovníky "oddechové literatury", kteří se pak s knihou budou těžce loučit stejně jako já.

Pedruska01
17.04.2016

Upřímně, trochu jsem se této knihy bála a taky nad ní dlouze váhala. Absolutně jsem nevěděla co čekat, a taky některé negativní komentáře a možná i celkové hodnocení nepřidávalo chtíči po knize. Měla jsem ten pocit, bohužel i na začátku celého příběhu. Trvalo několik málo kapitol a už jsem z té četby byla nešťastná. Prostě slabý náznak situace, která se vlastně děje, miliony pocitů a především minulost, o které nic nevíme a všudy přítomný zmatek. Jako by mě autorka poslala do studené vody spolu s ostatními, jen ten šok trval mnohem déle než u druhých, kteří aspoň věděli, co se děje. Tak tohle mě přivítalo, a tak jsem neměla ani nijak zvlášť velkou chuť do toho jít. Dokonce jsem i díky tomu popadla další knihu!
Však omyl. Rychle se situace vysvětlila, proběhla identifikace hlavních hrdinů a jejich osudy, pěkně popořadě a smysluplně. Četlo se to dobře a ani děj jako takový mi nedal pokoj. Rozhodně po dobu 3/4 knihy jsem jí jen tak odložit nechtěla. Všudypřítomná akce, nebezpečná, vzrušující, smrtelná - panika. To, co jsem se dozvěděla, téměř až na konci knihy, kdo vlastně to z části připravoval, mě fakt dostalo. Nikdy bych to neřekla. Některé úkoly byly dětinské, nerozvážné "prkotiny", jenže pak to bralo grády. Ruská ruleta - vážně?!! Taky mě trochu mírně šokoval výskyt tygrů jako by to bylo až moc přitažený za vlasy, ale člověk si na ten fakt dokáže - musí přivyknout. :D
Bylo to prostě fajn a jsem ráda, jak kniha dopadla a kdo s kým nakonec skončil. Samozřejmě, i tak!, jsem si dost oblíbila Bishopa a fandila mu. :)
Kdyby nebylo hodně zmateného začátku, který mě dokázal otrávit a lehce znechutit budoucí četbu, dala bych plný počet hvězd. Velká škoda.

lulu28501
26.03.2016

Pěkná knížka.
Přečetla sem ji za dva dny.
Dost mě mrzí že sem si moc neoblibila hlavní postavy a Nat,jediný koho mám rád bal Bishop

terezasvejdova
29.02.2016

Musím říct, že kniha mě ze začátku dost nebavila, ale po chvíli jsem se do toho celkem dostala. Námět byl velmi dobrý ale chyběla mi tam dramatičnost a spád děje. Anotace byla zvláštně napsána, protože z ní to vyznělo, že spolu skončí úplně jiné postavy. Přes to všechno byla kniha ale příjemné čtení. :)

Týnidlo
15.02.2016

Zprvu mě tato kniha nebavila a přišla mi zmatená, jak nás autorka "vhodí do děje". Pár kapitol mi trvalo než jsem se zorientovala ve jménech a v tom co se vlastně děje. Po té kniha ovšem začala být opravdu zajímavá a čtivá tak, že jsem ji zhltla za tři dny. Moc se mi líbil nápad a zpracování této knihy plné překvapení a zvratů. Plánuji si ji přečíst znovu.

vedana
28.12.2015

Originální nápad, ale příběh mě nevtáhnul. Nějakou dobu jsem bojovala, že knihu dočtu, ale nepodařilo se. Nedošla jsem ani k půlce.

VietHoa
29.11.2015

Nápad se mi celkem líbil... Ale samotné zpracování... Začátek byl celkem nudný a bojovala jsem s tím, že knihu odložím. Myslela jsem si, že budou pořád plnit nějaké úkoly, a ne, že je pár úkolů na začátku a pak má každý jeden individuální úkol.

livres
06.10.2015

Kniha se mi líbila, velice originální nápad.

Terinka14
04.10.2015

Tato kniha má opravdu originální nápad. Škoda jen, že příběh nebyl využitý tak, jak by mohl. styl psaní mi přišel mdlý a nesedl mi. Těšila jsem se na konec, který mě ovšem zklamal.

malen
21.09.2015

Nejdřív mě to moc bavilo, ale konec se mi zdál takový , jak jen to říct, odfláknutý... Trošku mě to zklamalo.

Stirek45
13.09.2015

Nápad byl dobrý, ale někdy mě to chvílemi nebavilo. Ale zase musím uznat, že konec mě překvapil a líbil se mi. Zajímavé bylo i střídání pohledů, ale někdy jsem v tom měla i zmatek. Od autorky jsem četla jak sérii Delirium, tak i Chvíle před koncem a myslela jsem, že toto bude stejně úžasné jako předešlé zmiňované knihy.