Láska mezi písmenky ekniha

Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří v tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejný klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293897/laska-mezi-pismenky-dnk-293897.jpg 3.8306

Láska mezi řádky 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno (ekniha), CooBoo

Off the Page, 2012

Kniha Láska mezi písmenky

Knihomedvěd

Tato kniha je druhý díl od Lásky mezi řádky. Bohužel se mi zdál trochu slabší než první díl a ze začátku mě to tolik nebavilo, ale konec už byl lepší. Občas se v příběhu objevily něco, co mi nebylo jasné a nemělo žádné odůvodnění. Jinak to byla pěkná oddechovka, kde jsme nahlédli i do světa pohádek.

Calwen89

Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou. Četla jsem jí zároveň s Janou Eyrovou, takže pro mě byla více než vítaným únikem. Je to příjemná pohádková průměrná oddychovka u které člověk může klidně vypnout. První díl jsem nečetla, přesto mi nedělalo vůbec žádný problém zapadnout do děje a pochopit charaktery jednotlivých postav. Mojí oblíbenou byl pochopitelně Oliver a při některých jeho výstupech v reálném světě se prostě musíte usmívat.

bamba

Bavila som sa. teda až do momentu, keď som sa pokúšala dovolať na pohotovosť kvôli covidu. Otvoriť okno a zakričať 112 má ten istý efekt, ako dovolať sa - to skúsil hrdina z tejto knihy.
Pes sa naučí hovoriť a jedno z tých troch slov je komunizmus.
Z môjho pohľadu oveľa lepšie než prvý diel. A to princov v bielych pančucháčoch až tak nevyhľadávam.

EliškaHavlová

Knížku jsem četla, i když je to druhý díl, jako první. Vůbec mi nevadilo, že jsem z části nerozuměla odkazům na předešlou knížku. Nejvíce sympatická mi byla postava Olivera. On byl prostě úžasný za každé situace. Konec byl trochu otevřenější, takže je rozhodně je prostor pro třetí díl...

Lučina7
17.11.2020

Hezká knížka, mě to přišlo trochu nedokončené a ráda bych třetí díl.

Bebe2004
11.05.2020

Za mě skvělá knížka :)

bookwoman
03.05.2020

Kniha měla pěkný, zajímavý děj, líbilo se mi propojení skutečného světa se světem v pohádce. Nicméně si myslím, že kdybych byla trochu mladší, tak by mě kniha bavila víc. Oliver mi přišel strašně roztomilý. Hlavně tím, když přišel do skutečného světa a vlastně vůbec nevěděl, jak to tady chodí (hlavně ve škole). Byl strašně sympatický, stejně tak Delilah, tvořili spolu úžasný pár. Jenom mě mrzí, že jsem si jako první nepřečetla první díl - Láska mezi řádky (bohužel, když jsem si vybírala k přečtení tuto knihu, nevěděla jsem, že je to až díl druhý). Nicméně i když je to druhý díl, tak příběhu jsem úplně skvěle rozuměla už od začátku a dá se to číst úplně v pohodě jako samostatná kniha. Strašně se mi líbily takové ty texty, které bývaly někdy po kapitole napsané kurzívou a nevztahovaly se k ději knihy. Například ten o naději byl dokonalý. Ilustrace na konci knihy byly úplně úžasné!

Wikvetek
16.04.2020

S určitostí můžu říct, že druhý díl se mi líbil víc než díl první, což nebývá u pokračování časté. Potěšilo mě, že v porovnání s prvním dílem mi přišel daleko více propracovanější i legračnější... Prostě knížka, u které nemusíte vůbec přemýšlet nad dějem a v klidu si odpočinout.