Prasklé zrcadlo

Na dobročinném večírku známé filmové hvězdy dochází k podivné vraždě a v následujících dnech k řadě dalších. Případ je neřešitelný jak pro místní policii, tak i pro přivolaný Scotland Yard. Nenápadná a milá stará dáma slečna Marplová však dokáže rozetnout předivo dávných i současných vazeb mezi zúčastněnými osobami a neomylně odhalí skutečného viníka. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27743/praskle-zrcadlo-27743.jpg 4.4238

Slečna Marplová (9.)

The Mirror Crack (1962)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Melantrich

Atanone

Jelikož film patří k mým oblíbeným,překvapení se nekonalo,ale zato jsem si vychutnala ten jemný humor mezi řádky a fantazii autorky.

konicekbily

Dokonalá zápletka, tak jak to Agatha umí, navazující vraždění, pomatená policie - ještě, že může nepohyblivá slečna Marplová pomoci se svým vesnickým úsudkem. Moc se mi ti líbilo!

Torino
13.10.2017

Dobrá kniha, ale vraha i motiv jsem si odvodila asi tak 5 stránek po přečtení pasáže s vraždou... Asi jsem geniální :-) nebo je prostě tento motiv vraždy hodě "ženský", že je přirozené, že mě napadl...

Space.Junkienka
19.09.2017

Dlouho jsem sbírku Agathy Christie odkládala - přece jenom mezi začátkem a koncem (čtení jejich děl) vyjde další 20 dílů Harryho Hole :D, ale stejně jsem se do toho vrhla. A je rozhodnuto....špičkové detektivky, které se čtou v podstatě samy.

Gibis
15.03.2017

Opět skvělá slečna Marplová! Agatha mě vždycky donutí tak nějak zpomalit a vychutnat si výbornou inteligentní detektivku.

Lucie.noci.upij
23.01.2017

Moje první kniha od Agathy a musím říct že jsem čekala víc. Zpočátku se zjevuje mnoho postav, jednou je daná postava označována příjmením, jednou jen křestním, čtenář je dost zmatený. Kniha plná dialogů, některé z nich se mezi různým postavami dost opakují, některé nejsou vůbec důležité. Vraha jsem odhadla v půlce knížky aniž bych znala jeho důvod. Dávám 3 hvězdy a zkusím dát spisovatelce šanci s jinou knihou.

tomaserd
21.01.2017

Jedním slovem Brilantní. Moc doporučuji !!!

pajuu
07.01.2017

Výborná slečna Marplová prostě nezklame nikdy. I přesto, že jí zdraví neslouží jak by si přála a okolí jí pořádně komplikuje život zbytečnými zákazy, její doktor přesně ví, co jí pomůže - jedna malinká vraždička v okolí.

haki34
19.11.2016

Vyborna !! Agatha umi nadherne zvolit zajimave prostredi a typy lidi, barvite vykresli povahy, chovani.. A dava tak prostor na tipy ;)

David_Vesely
06.08.2016

Velmi povedená kniha, odpočinková a na čtení lehká. Celá recenze zde: https://detektivnik.blogspot.cz/2016/08/recenze-praskle-zrcadlo.html

Jane007
02.08.2016

Opět skvělé. Slečna Marplová mě znova dostala. A jako vždy jsem se spletla ve vrahovi:-)

Peleus
09.05.2016

Velmi milé překvapení! Nepřestřelená zápletka, logický způsob provedení zločinu, uvěřitelné postavy a co je nejvíc - slečna Marplová, která mi nepřipadala jako zvídavá sousedka od vedle, jež do všeho strká svraštělý nosánek, a tak ani v nejmenším neiritovala, což se jí u mě nedaří až tak často.

natkaf
23.04.2016

Jako vždy. Dokonalá kniha. Absolutně jsem nevěděla, kdo by mohl být vrahem. Zápletka týkající se vysněného dítěte mě dostala. Vřele doporučuji.

roso.mak
18.10.2015

Ač jsem s Agátkou začala už v patnácti a dokonce jsem si dělala i seznam knih, abych věděla, co jsem četla a co ne, tuhle knihu se mi podařilo nějakým způsobem vynechat. A to byla škoda, protože je velmi dobrá. Agáta ke stáru sesbírala několik pěkných hlášek, které mě upřímně pobavily.

"Víte, někdy je trošičku mimo. Občas nerozeznává své příbuzné a posílá je pryč."
"To může být ve skutečnosti spíš prozíravost, než ztráta paměti," poznamenala slečna Marplová.

Sebasti
26.09.2015

Dlouho jsem měl u knihy čtyři hvězdičky. Nedávno jsem viděl film a připomněl si tu skvělou, téměř nepředvídatelnou zápletku a vynikající dojemný motiv. Postavy jsou dobře vykreslené, atmosféra moderního hereččina sídla je příjemná a slečna Marplová samozřejmě také :) Takže rychle pět hvězd!

me.odstiny.knih
29.12.2014

Ani ve snů by mě nenapadlo že to zrovna takto dopadne. Paní Marplova to dokáže vždy vyřešit i když sedí doma a jen přemýšlí.

Market = )
03.09.2014

Ehm, na začátku jsem to nevydržela a podívala se na konec (nemám totiž ráda, když je vrah někdo, koho si oblíbim :-D). Nejlepší na tom bylo, že jsem se špatně podívala a na konci jsem byla překvapená eště víc, než všichni, kteří tady psali, že je konec překvapil :-D. Knížka se mi líbila, taková hezky staropanensky a staroanglicky roztomilá :-).

wooloong
06.10.2013

Tentokrát překvapí především motiv, který vedl k vraždě.

Dumicek
18.12.2012

Skvělý a poutavý děj,možná až moc osob,které se potom docela pletou,ale časem se do toho člověk dostane. Nečekaný závěr,který čtenáře určitě překvapí. Vřele doporučuji.

i-v-u-l-a
05.12.2012

ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech hrdinů, ae to myslím nebrání dát 4 bodíky. opět sem byla překvapena jednoduchostí konečného řešení :) celou dobu Vás udržuje na pochybách, chytáte se každé návnady a pak bum.. :)

bovinka
02.10.2012

Na tuhle knihu jsem se těšila x let, protože jsem viděla film. No, jsem asi zklamaná, toto je druhá Agatha, která se mi úplně dobře nečetla. "Rozjelo"se to na posledních cca 50 str. To je škoda.
A ještě mě tu na databázi dojal ten štítek senioři. Vím, že Slečna Marplová není mladá, ale zařadit knihu pod štítek senioři mi přijde divné. Asi tak jako bych O letadélku Káněti dala pod štítel letectví.