Dívka, která se třpytila

Harper získá v roce 1931 klíč od domu, který mu umožní cestovat časem. Nachází zde pokoj plný trofejí z vražd, které jednou spáchá – protože už je vlastně spáchal. Putuje časem od světové hospodářské krize třicátých let minulého století až po léta devadesátá a pronásleduje „zářící dívky“, mladé inteligentní a nadějné ženy „s potenciálem“. Pod dohledem je má od jejich dětství a zabíjí je až jako dospělé ženy. Vyprávění klouže dekádami tam a zpět. Vrah vedle těl zanechává obyčejné, ale přece zvláštní předměty a jiné trofeje si zase odnáší. Kirby měla to štěstí, že Harperovo napadení přežila. Ví, že kromě toho, že se jedná o násilníka a psychopata, je na útočníkovi ještě něco zvláštního. Začne hledat další dívky, které však tolik štěstí neměly a podobná napadení nepřežily. S pomocí novinových výstřižků a rodin obětí pátrá po spojitostech s útočníkem a po jeho totožnosti. Jediného spojence nachází v novináři Danu Velasquezovi, který se jejím případem před léty zabýval. Kirby k němu přichází do redakce na stáž a jejich původně pracovní vztah se postupně začíná měnit v cosi osobnějšího. Důkaz – Dům a jeho tajemství –, který Kirby nachází, se zdá neuvěřitelný. Ale pro dívku, která přežila vlastní smrt, není nic nemožné. Situace se mění v neprospěch Harpera, protože teď začne ona pronásledovat jeho. Tak dlouho dokud celou věc nedovede až do konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241862/divka-ktera-se-trpytila-6fU-241862.jpg 3.3122
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Jota

The Shining Girls, 2013

Kniha Dívka, která se třpytila

lumul

námět se mi moc líbil, ale i když si myslím, že jsem celkem bystrá ( :D ), tak jsem se ztrácela. Dost překombinované, moc časů, míst a lidí... dočetla jsem jen proto, že jsem byla zvědavá, jak to dopadne. škoda

Veruci

Zajímavá kniha, s pár výbornými a neotřelými nápady. Měla jsem docela problém s orientací v čase, často jsem se musela vracet, abych vůbec pochopila, kde a kdy to vlastně jsme. Zpočátku trochu zdlouhavé a uspávající, ale od okamžiku, kdy se na scéně objeví Kirby se svým pátráním, jsem byla celkem napnutá, jak se příběh bude dál vyvíjet. Nebýt zpestření pomocí cestování v čase, byl by to tuctový příběh sériového vraha - vyšinutého psychopata, který nakonec dojede na svoji představu o vlastní nepřemožitelnosti.

Devil-Ivet
10.12.2018

Nečekala jsem, že mě kniha až tak moc pohltí. Takřka jsem se nedokázala odtrhnout a musela vědět, jak to dopadne. Zajímavý nápad, dobře napsané, napínavé a taky trochu dobrodružné. Co víc si přát?

Danago
17.11.2018

Skvělý nápad a zároveň naprosto skvělé zpracování. Knížka je temná a magická. Thriller a k tomu putování časem. Knížka nemá jediné hluché místo, je nabitá napětím. Všechno do sebe logicky zapadá. Knížka je určitě náročnější na soustředění, není to žádná jednoduchá detektivka, musí se u ní přemýšlet. Ale to je pro mě to pravé ořechové. Mě knížka rozhodně dostala. Za mě jednoznačné nadšení.

Dela111
30.09.2018

Tato kniha má pro mě dvě 'nej' v rámci thrilleru:
- snad nejoriginálnější nápad - vrah cestující v čase, a proto téměř nedostižný,
- největší zklamání nad zpracováním.
Jediným plusem je sympatická hlavní hrdinka. Ostatní jsou mínusy. Přesuny v různých časových rovinách mně jinde nedělají problém, naopak bývají zajímavé. Tady je to chaos, zmatek nad zmatek. Přeskakování sem tam, je náročné uvědomit si, kde to zase jsme. Občas autorka prozradí něco z budoucna a později se vrátí, aby popsala jak k tomu došlo. Vražd je hodně a jsou zamotané jak klubko nití. Chybí nějaké vysvětlení k domu, který tu hrál velkou roli.
Zvláštní kniha. Věřím, že někomu se může líbit, já patřím k těm hodně rozčarovaným :-(

KKK
30.09.2018

Tak mě tedy dostala! Super.

knihomolka78
07.07.2018odpad!

Nic blbějšího jsem dlouho nečetla. Kniha mě strašně nudila, děj byl strašně zmatený a natažený, v podstatě žádný a několikrát jsem ji chtěla odložit, ale říkala jsem si, že když už jsem tak daleko, tak to přece nevzdám a dočtu ji. K nějakému ději došlo asi 20 stránek před koncem, takže aspoň závěr to napravil, ale jinak hrůza. V žádném případě nedoporučuji.

Annkag
26.02.2018

Miestami som sa v knihe strácala ale páčil sa mi nápad sériového vraha ktorý cestuje v čase.Dokonalejší zločin snaď ani existovať nemôže.
Náhodou sa vrah dostane do domu kzorý mu ukáže iné miesta v inom čase a neostáva nič iné len do tohto zvláštneho domu vstúpiť a poraziť diabla na prahu brány v časopriestore ktorý je jeho vlastný a zachrániť si život.
Nie každému sa bude kniha páčiť a nie každý si z nej vezme dojmy na hranici fantasymagorie ale keď chcete siahnúť po niečom zvláštnom odporùčam si toto dielko prečítať.

Cena Augusta Derletha

Lauren Beukes
jihoafrická, 1976
  • Dívka, která se třpytila 2015
  • Zoo City 2013

Kniha Dívka, která se třpytila je v

Právě čtených3x
dalších seznamech1x