Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.63256
Vydáno, Knižní klub

Paper Towns, 2008

Kniha Papírová města

Lea_41
dnes

Co to bylo? Tohle jsem nečekala, nebylo to jako Hvězdy nám nepřáli ani jako Hledání Aljašky. Mělo to svoje vlastní kouzlo ale na Aljašku a Hvězdy to nemělo...

Kuzelka83

Je to druhá kniha tohoto autora.... Kdy Hvezdy nám nepraly jsem viděla jako film..... Takže zatím mohu srovnat Příliš mnoho Kateřin a Papírová města. Obě knihy byly místy až nudné, a závěr..... No za mě osobně nic moc. Nebyly to nejhorší knihy, ale za bestseller bych je určitě neoznacila. Ale chápu, že 100 lidi, 100 názoru a chuti ????????

crazyslunicko

Naprosto skvělá kniha. Vůbec nechápu, jak ji někdo může dát nízké hodnocení. Margo je nevyrovnaná, ale zato naprosto geniální dívka, kterou její nápady přivádějí do velkých problémů. Rodiče už nad ní zlomili hůl a v podstatě mi přišlo, že už ji ani nehledají, protože už je plnoletá a může si dělat co chce. Q se s ní zná od malička, ale časem se odcizili, až do oné noci, před jejím útěkem, kdy ji pomáhá s jejím plánem. Poté co Margo zmizí, nachází její drobečky a chce ji najít. Ikdyž někde ve skrytu duše tuší, že již nebude mezi živými.... Jsem ráda, že podle knihy natočili i film a jdu se na něj podívat :)

hokaca

První část knihy mě opravdu bavila. Děj hezky plynul, bavil i pobavil. Druhá část o hledání mi přišla dost zdlouhavá a chvílemi nudná a závěr měl zase šmrnc. Na rozuzlení jsem se moc těšila a pojetí se mi líbilo. Myšlenka, že někoho známe a přitom je to celé jinak, je ve své jednoduchosti vážně hluboká. To je za mě poselství této knihy.

Charlie

Moje první knížka od Johna Greena. Asi to ve mě zanechalo podobný dojem jako u knihy jeho bráchy Hanka. Což znamená "na začátku fajn a zajímavý příběh, ale potom co to je?" Nějak nemůžu pochopit, že Green dostal cenu E. A. Poa. Nejspíš jsem na to stará, proto mám z toho takový pocit. Ale holkám kolem 15 se to může líbit. Asi bych vyškrtala polovinu scén o chlastání. Četla jsem lepší, co mi daly víc. Z mého pohledu byl Quentin Margo až moc posedlý.

VAnna

Příběh mě moc bavil, občas je něco zdlouhavě popisované, vtipné poznámky jsou skvělé. Celkově mohu knihu doporučit.

Jája92

Kniha mě bavila a dobře se četla.

SoňaKábová

Moc se mi líbí myšlenka knížky a i ty metafory a tak, ale provedení se podle mého už zase tolik nepovedlo. Trvalo mi poměrně dlouho ji přečíst oproti ostatním knihám. Sice je mnohem lepší než film, stejně ale nepatří mezi oblíbené. Dala bych dvě a půl hvězdy, ale bohužel

Tajemství porodních bab
Tajemství porodních bab