Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72662

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub

Tess911

Papírová města je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Začala jsem ji číst jen tak z nudy a přečetla jsem ji během pár hodin. Po pomalu každých deseti stránkách jsem na ní měnila názor a musela jsem ji dočíst až do konce, abych mohla být v klidu. Velmi čtivá forma a po zhlédnutí filmu musím říct, že závěr byl docela odlišný od knihy. Jde, ale jen o osobní názor, který z nich je lepší.

skautkapuding

Nádherná kniha. Mě osobně se moc líbí myšlenka, kterou autor v této knize chtěl vyjádřit (ostatně každá jeho kniha má skrytou myšlenku). Kniha mě nesmírně motivovala a po přečtení jsem také měla chuť utéct a být prostě jen svobodná a pryč od všech povinností. Jako Margo, i když každý svou svobodu tráví jinak. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Prvně jsem viděla film, ale v knize se mi mnohem víc líbil hlavně konec.

DiaTess

Knížka to není špatná. Jen úplně nevím, co si o ní myslet. Trochu mi nesedl Greenův styl psaní, ale to není chyba knihy. Ze začátku jsme byla nadšená, vše je psáno autenticky a bez obalu a nechybí vtipné pasáže. Později jsem se, ale do čtení musela nutit a postava Margo mi byla víc a víc nesympatická. A už vůbec nejsem spokojená s koncem, ostatně jako u hodně Greenových knížek. Třeba takové Hledání Aljašky-

Baja2311

Tato kniha na mě udělala dojem. Pár částí a citátů se mi byla do paměti a nenechala chladnou. Moc ji doporučuju.

Kláraaa20

Po do čtení ságy o Harry Potterovi jsem chtěla zkusit úplně něco jiného a tak jsem si koupila Papírová města a jsem z nich úplně nadšená, kniha mě bavila už od první stránky a hned po Harry Potterovi se stala mojí nejoblíbenější. Kniha mě také tak trochu přinutila se zapřemýšlet co chci v životě dosáhnout. Co se týče filmu určitě se na něj podívejte až po knize, bohužel mě zklamal, protože tam spousta věcí nebyla.

Čtenářka01

Za mě super.

Emily483

Kniha je mnohem lepší než film. Skvělá knížka! Za chvíli jsem ji měla přečtenou, a postavy jsem si strašně zamilovala :)

Myška789

Knížka byla prostě báječná, příběh byl zajímavý a Margo s Quentinem jsem si ihned zamilovala. Za mě 5 hvězdiček.

Rea1307

S této knihy mám trochu smíšené pocity. Nemůžu se rozhodnout jestli byla dobrá nebo špatná. Je v ní určitě spousty zajímavých myšlenek. Spousty zajímavých postav a to pátrání po Margo bylo taky celkem fajn.. Ale ten konec.. Nejspíš kvůli němu se nedokážu rozhodnout kam knihu zařadit!

michaela3483

Druhá kniha od Greena, kterou jsem četla.
Byla čtivá, stránky ubíhaly, děj byl zajímavý, ale jako celek se mi nelíbila.

Anastazie0810

Velice čtivá knížka, jednoduše napsána. I přesto, že má J. G. lepší knihy se mi tato líbila..a konec který vše vysvětluje je moc hezky udělaný.. Filmové zpracování nebylo zle, ale dřív si rozhodně přečtěte knihu.

Kika28

Tuto knížku jsem četla někdy o velkých prázdninách. Knížka se mi velmi líbila jenom ten prostředek byl trochu nudný. Taky jsem četla knížku Příliš mnoho Kateřin , která mě vůbec nebavila. Na Vánoce jsem dostala Hvězdy nám nepřály už se na knížku těším.

Hermiona8703

Taková oddychovka. Neurazí nenadchne. Některé pasáže byly vtipné, některé naopak smutné, ale rozhodně si to nezaslouží tolik pozornosti, kolik se této knize dostává. Některé části byly absolutně zbytečné a sloužily jenom jako taková výplň. S koncem jsem teda byla absolutně nespokojená. Doporučuju spíše nečtenářům, kteří nejsou tolik nároční.

Nikcasmej
28.12.2017

Skvělá knížka. Po přečtení této knihy jsem se podívala i na filmové zpracovaní a musím říct, že kniha je mnohem mnohem lepší!! (Tak jak to bývá u většiny) Rozhodně doporučuji knihu před filmem (né-li se na film nedívat, hrozně věcí chybí a dopadne jinak než kniha!), knížka je čtivá jako většina od J.G..

annamc
28.12.2017

Papírová města jsem nejdříve viděla filmově zpracovaná a teď jsem se je rozhodla přečíst v angličtině. Líbí se mi Greenův styl psaní i dobrý nápad na příběh. Bavila mě hlavně první a třetí třetina, prostředek knihy trochu slabší, tolik se toho nedělo. Líbily se my úvahy o papírových městech a lidech a tak.....Z konce jsem trochu rozpačitá, nevím co jsem čekala ale asi to tak mělo být...Doporučuji, spíše oddychovka, ale od Greena jsem četla lepší:))))

ronniejohns
27.12.2017

Měla jsem před sebou postavené dvě knihy. Papírová města a Hledání Aljašky. Po Hvězdách jsem si myslela, že nemůžu šlápnout vedle. Rozhodla jsem se jako první pro Papírová města, jelikož k nim nedávno vyšel film. Děj mě skutečně vtáhl. Miluji detektivní příběhy, proto jsem si užívala Quentinovo pátrání po Margo. Nesmím opomenout komické pasáže ze začátku knihy během noci pomsty a poté během několikahodinové jízdy autem. Jediné, co mi mírně zkazilo celý dojem knihy, je její konec, který mi z nějakého důvodu prostě nesedl.

Pišingr
26.12.2017

Čtivá knížka ze současného života amerických středoškoláků. Čím mě ty knihy pro teenagery fascinují? Jak už jsou ty děti v podstatě často hotové osobnosti? Nebo právě to, jak se formují? Jak často řeší osudovější témata než dospělí?

silvinka12
17.12.2017

John Green má hezký styl psaní, ale jinak nic moc. Ne že by jeho knihy byly špatné , ale ja prvních sto stran čtu jednu stranu za druhou za pár večerů, ale pak mě to nějak přestane bavit a musím se nutit abych to dočetla. A ten konec je až moc rychle ukončen. Že začátku se mi Papírová města líbila víc než hvězdy nám nepřály, ale jak začala druhá část knihy, kde není vůbec žádný děj a Quentin se hrabe jenom v těch samých myšlenkách stále dokola, tak Hvězdy nám nepřály zatím vedou.

Tery702
15.12.2017

Kniha mě opravdu mile překvapila. Nejdříve jsem koukala na film, ren mě ale nebavil, tak jsem ho v půlce vypla a šla jsem si přečíst knížku. A jsem naprosto nadšená, všechno to do sebe krásně zapadá. Je to prostě úžasný. John Green má opravdu úžasné knížky :)

Mergirus
14.12.2017

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale nakonec jsem měla problém se od ní odtrhnout. Jsem ráda, že autor zvolil tento konec, který také dává smysl celé knize.

MIA-chan
05.12.2017

Tuhle knihu mi půjčil učitel výměnou za jinou knihu. Nic moc jsem od ní nečekala, ale docela mile mě překvapila. Když o tom tak přemýšlím příjde mi, že ta kniha nemá skoro žádný děj. Musím na obranu říct, že jsem se strašně těšila až přijdu domů ze školy, zalezu do postele a začnu číst. Green má krásný styl psaní, který mě o to víc vtáhnul do děje.
Určitě si od Greena přěčtu ještě něco.

Mamosvain
02.12.2017

Jak tady tak pročítám komentáře, názory jsou drasticky rozdílné... Ale dle mého názoru mají obě skupiny pravdu. Margo se v jistých částech chová velice arogantně a sebestředně, ale stejně tak i Ben nebo Q. Vlastně mi ale nakonec, jak se tak nad tím zamýšlím, všechny postavy přirostly k srdci
Celá kniha je samozřejmě velice čtivě napsaná a děj je velmi dobře promyšlený. Skoro mi ani nevadilo prostředí americké střední školy z pohledu maturantů. Do žánru bych rozhodně zařadil i "detektivní". Sice na takovou Christie se to nemůže ani hrabat, ale jistý podklad zde najdeme.
Snad jediná věc, která mi na knize vadila bylo opravdu příliš časté používání slova, které vyjadřovalo potřebu postav na záchod (obzvláště v poslední části, kde se mi místy chtělo pomalu i zvracet - ti, co knihu také přečetli, ví, o jaké věci mluvím). To ovšem není žádné velké mínus pro knihu a proto ode mě dostává moc pěkné čtyři hvězdičky a nemůžu než doporučit!

klarastories23
20.11.2017

Moje nejoblíbenější kniha vůbec. Miluju jí. Mám ji přečtenou 14x a pokaždé v ní najdu něco nového. Za mě ta nejlepší.

keiko33
13.11.2017

Pribeh nebol nic extra, no bol podany velmi vtipne. Quentin bol take naivne zlaticko a Margo? Tak tu som velmi nepochopila, hlavne ten zaver. Bola zvlastne strelena a aj tym bola kniha ina, hoci kto uz cital nieco od Greena, ho to velmi neprekvapi. Kniha je sice skor pre mladsie rocniky, ale spravanie hlavnych postav, nas nuti zamysliet sa, no nie vzdy to pomoze, pre mna bola Margo a jej spravanie zahadou, hlavne ten koniec.

brijana
30.10.2017

Kniha je čtivá, místy i zábavná, ale jinak příběh mě moc neoslovil.

Lisa123
20.10.2017

Celkem hezká knížka, ale pro mě až moc na přemýšlení. Celý příběh je o tom, že se hrdinové zamýšlí nad smyslem života (především Margo) a to mě v určitých částech nudilo. Navíc se mi nelíbí, že děj nemá moc dobré zakončení. Zkrátka mi konec přijde takový nedodělaný. Kniha je však čtivá, v některých místech jsem se i zasmála :)

Kacule88
15.10.2017

Zajímavá knížka,ale ten konec mi přišel takový nedotažený.

Michelle9191
07.10.2017

Do 3/4 mě kniha celkem bavila. Autor umí čtenáře vtáhnout do děje a přemýšlet. Bohužel ke konci mě kniha začala opravdu nudit a musela jsem se "dokopat" jí vůbec dočíst. Za mě tedy nic moc.

KateTheBlogger
05.10.2017

Bohužel jsem viděla nejdřív film, takže jsem věděla o čem knížka bude, jenomže film mě natolik zklamal, že jsem potřebovala zjistit jestli je knížka opravdu tak špatná, a nebyla. Mám ráda Caru DeLevigne a v roli Margo Roth Spiegelman jsem si ji představovala i při čtení, ale knížka je nesrovnatelně lepší než filmové zpracování.

romca3001
03.10.2017

Bohužel nepatřím mezi čtenáře, které by tato kniha uchvátila. Celkově mě děj moc neoslovil, ani jsem se nevcítila do hlavních postav. Chvílemi jsem i knihu odkládala. Doufám, že jiné příběhy autora budou daleko lepší.