Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72746

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub

StephenKingje

John Green není až tak dobrý spisovatel. Neříkám že je špatný, ale znám o dost lepší spisovatele, než je Green. Ale při jeho knihách mám takový zvláštní pocit spokojenosti. Neumím si vysvětlit proč, ale mám knihy Johna Greena rád. Umí skvěle vyvolat ve člověku emoce (od radost až po smutek). A i když přiznávám, že tahle kniha nedosahuje dokonalosti hvězd, tak musím říct, že je to velice krásná a dobrá kniha. Není perfektní ale stejně dávám 9/10.

DiaTess

Ne, že by to bylo špatné, ale ani to není úplné bum. Možná je to mnou, ale já mám někdy problém pochopit podstaty Greenových knih. Ačkoliv třeba Hvězdy nám nepřály miluju, nikdy jsme nepochopila chování Grazel. Líbilo se mi i Hledání Aljašky, ale zase- nepochopila jsme konec a nesedly mi hlavní postavy. A podobně to bylo i u Papírových měst, tady jsme si sice hlavního hrdinu zamilovala, ale Margo mi byla strašně nesympatická. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale ani jsme v tom nenašla nic, co by mě donutilo si knížku přečíst znovu.

Veronika33

Kniha bola pre mňa pútavejšia ako Na vine sú hviezdy, bohužiaľ však iba prvá polovica. Potom to bolo také nemastné neslané. Stále akosi nechápem ten ošiaľ okolo tohto spisovateľa. Určite mu dám ešte šancu a prečítam si jeho ďalšie diela.

jolisek123

Když jsem knížku prvně uviděla, říkala jsem si: Hvězdy nám nepřály se mi přece líbilo a Papírová města jsou od stejného autora, tak proč to nezkusit? Hvězdy nám nepřály nasadily laťku hodně vysoko a tak jsem asi čekala od Papírových měst příliš mnoho. Zklamání se dostavilo hned po pár stranách. Chování postav jsem nechápala, děj se táhl a vypadalo to, že to nikdy neskončí. Možná je to mým věkem.

Mikarda

Zajímavá pointa, ale spíš pro ještě mladší čtenáře. Vhodné jako čtivá oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

Akženka

Tahle knížka mě uchvátila♥ (I když můžu přiznat, že poslední část knihy mě malinko nudila.) Příběh napínavý, zajímavý a pro mě i inspirativní. Zatím nejlepší co jsem od Greena četla.

EleanorJane

Lidé jsou různí... Margo, podle mě inteligentní dívka s utopickými názory. Nikdy by mě nenapadlo, že někdo může mít takový pohled na svět. Ale co kniha jako celek má sdělit? No tak to vážně netuším... Asi že svět jako takový není pro každého. A že pomsta má mnoho podob...

Magič

Tak příběh chlapce Quentina mě vůbec nezaujal. Nějak mě to nenadchlo a ani upřímně nebavilo. Nakonec jsem byla ráda, že jsem to dočetla

Etule

Tak nějak jsem si pořád říkala, co na tom Johnu Greenovi všichni vidí? Tak jsme se rozhodla přečíst jeho knihu. A má otázka stále trvá? Co na něm sakra všichni vidí? Kde je ten světový autor bestsellerů? Já ho v téhle knize bohužel nenašla.
Nečekala jsem toho příliš mnoho, ale ani to jsem nedostala. Malinko mi kniha připomínala Všechny malé zázraky (mimochodem předčila Papírová města úplně ve všem), ale bylo to jen podobností tématu. Toť vše.
Musím ale Greenovi přiznat, že pokud něco umí tak jsou to vedlejší postavy. Radar s Benem se mi zamlouvali, Radar o chloupek víc. Sem tam jsem se zasmála, což je další plus. Suma sumárum to ale vychází na dvě hvězdy a další díla od tohoto autora si nechám ujít jako doposud.

JitulHa

U Papírových měst jsem se opravdu hodně nasmála, ačkoliv některé popisované situace leckdy všechny zúčastněné stály spoustu nervů, tak v podání hlavního hrdiny vyznívaly skutečně komicky. Jak totiž bývá autorovým zvykem, jeho postavy nejsou žádní nepřemožitelní ranaři, ale naprosto klasičtí teenageři s naprosto klasickými potřebami a starostmi teenagerů. Tahle knížka je proto opět důkazem toho, že John Green umí napsat příběh s velkým kouzlem, který v sobě zahrnuje neotřelý děj, city, myšlenky a sympatické postavy, jejichž jednání doplňují vtipné či hluboké, ale vždy vše potrhující hlášky.

micha-ella

Světový bestseller?? Můj komentář k několika kapitolám: Je to příběh pro puberťáky, těm se to nejspíš hodně líbí. Ty jejich řeči! Ty jejich starosti! No, zaklapla jsem to hodně brzy, tak asi nemám nárok soudit.

Kláraaa20

Kniha je jedním slovem DOKONALÁ, bavila mě hned od první strany zamilovala jsem si všechny postavy. Také mě donutila se zamyslet nad životem. Líbí se mi, že kapitoly nejsou nijak extrémně dlouhé. Kniha se stala mojí nejoblíbenější a úplně jí miluju.Co se týče filmu tak mě trochu zklamal, ale určitě si přečtěte nejprve knihu.

kamzíček

Jedním slovem ÚŽASNÉ!! Teď už jenom zkouknout film a popovídat si o knize s kamarádkou, která mi knihu doporučila.

sue_partymix

Tak ja nevim, zda jsem pochopila, co se vlastne autor snazil sdelit. Prislo mi, ze vse a zaroven nic. Malokdy se mi stane, ze knihu doctu s pocitem uplne promarneneho casu. Forma je dobra, ovsem obsah mi prisel uplne nesmyslny.

Tofinka

Čtení knihy Papírová města jsem strašně dlouho odkládala a teď, když jsem si ji konečně přečetla, vlastně ani nevím proč. Kniha se četla opravdu sama, byla napínavá od začátku až do konce a to vás prostě nutí číst pořád dál...

Postavy mi byly sympatické víceméně všechny, hlavně teda Margo a její plánování a taky Ben a jeho... (dá se tomu říkat chování ???) ...no prostě osobnost :D.

Když jsem Papírová města četla, vzpomněla jsem si na knihu Hledání Aljašky (také od J. Greena), kde se celý příběh točil kolem pochopení člověka (pochopení důvodů jeho chování), což se vlastně řešilo i v této knížce ohledně Margo. Takovéto "rozebírání" člověka a jeho myšlení mi přijde jako velmi zajímavé téma a proto bych knize ráda dala 5*... Ráda... Ale bohužel musím jednu * ubrat za konec, který podle mě byl takový neslaný nemastný...

hrosik3

Začátek byl nápaditý, vtipný, ale úroveň knihy postupně upadala, některé pasáže mě dost nudily, konec mě zklamal.

Mat_bery

Právě jsem dočetl knižní formu mého tak oblíbeného filmu Papírová města. Film jsem viděl asi třikrát a vždy jsem z něj byl nadšený. Proto mě ze začátku kniha velmi zklamala, protože děj byl celkem dost odlišný. Knihu jsem ale dočetl a mám z ní krásný pocit. Asi ne takový jako z filmu, ale i tak se kniha podepsala do mého srdíčka.

Tess911

Papírová města je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Začala jsem ji číst jen tak z nudy a přečetla jsem ji během pár hodin. Po pomalu každých deseti stránkách jsem na ní měnila názor a musela jsem ji dočíst až do konce, abych mohla být v klidu. Velmi čtivá forma a po zhlédnutí filmu musím říct, že závěr byl docela odlišný od knihy. Jde, ale jen o osobní názor, který z nich je lepší.

skautkapuding

Nádherná kniha. Mě osobně se moc líbí myšlenka, kterou autor v této knize chtěl vyjádřit (ostatně každá jeho kniha má skrytou myšlenku). Kniha mě nesmírně motivovala a po přečtení jsem také měla chuť utéct a být prostě jen svobodná a pryč od všech povinností. Jako Margo, i když každý svou svobodu tráví jinak. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Prvně jsem viděla film, ale v knize se mi mnohem víc líbil hlavně konec.

DiaTess

Knížka to není špatná. Jen úplně nevím, co si o ní myslet. Trochu mi nesedl Greenův styl psaní, ale to není chyba knihy. Ze začátku jsme byla nadšená, vše je psáno autenticky a bez obalu a nechybí vtipné pasáže. Později jsem se, ale do čtení musela nutit a postava Margo mi byla víc a víc nesympatická. A už vůbec nejsem spokojená s koncem, ostatně jako u hodně Greenových knížek. Třeba takové Hledání Aljašky-

Baja2311

Tato kniha na mě udělala dojem. Pár částí a citátů se mi byla do paměti a nenechala chladnou. Moc ji doporučuju.

Čtenářka01

Za mě super.

Emily483

Kniha je mnohem lepší než film. Skvělá knížka! Za chvíli jsem ji měla přečtenou, a postavy jsem si strašně zamilovala :)

Myška789

Knížka byla prostě báječná, příběh byl zajímavý a Margo s Quentinem jsem si ihned zamilovala. Za mě 5 hvězdiček.

Rea1307

S této knihy mám trochu smíšené pocity. Nemůžu se rozhodnout jestli byla dobrá nebo špatná. Je v ní určitě spousty zajímavých myšlenek. Spousty zajímavých postav a to pátrání po Margo bylo taky celkem fajn.. Ale ten konec.. Nejspíš kvůli němu se nedokážu rozhodnout kam knihu zařadit!

michaela3483

Druhá kniha od Greena, kterou jsem četla.
Byla čtivá, stránky ubíhaly, děj byl zajímavý, ale jako celek se mi nelíbila.

Anastazie0810

Velice čtivá knížka, jednoduše napsána. I přesto, že má J. G. lepší knihy se mi tato líbila..a konec který vše vysvětluje je moc hezky udělaný.. Filmové zpracování nebylo zle, ale dřív si rozhodně přečtěte knihu.

Kika28

Tuto knížku jsem četla někdy o velkých prázdninách. Knížka se mi velmi líbila jenom ten prostředek byl trochu nudný. Taky jsem četla knížku Příliš mnoho Kateřin , která mě vůbec nebavila. Na Vánoce jsem dostala Hvězdy nám nepřály už se na knížku těším.

Hermiona8703

Taková oddychovka. Neurazí nenadchne. Některé pasáže byly vtipné, některé naopak smutné, ale rozhodně si to nezaslouží tolik pozornosti, kolik se této knize dostává. Některé části byly absolutně zbytečné a sloužily jenom jako taková výplň. S koncem jsem teda byla absolutně nespokojená. Doporučuju spíše nečtenářům, kteří nejsou tolik nároční.

Nikcasmej
28.12.2017

Skvělá knížka. Po přečtení této knihy jsem se podívala i na filmové zpracovaní a musím říct, že kniha je mnohem mnohem lepší!! (Tak jak to bývá u většiny) Rozhodně doporučuji knihu před filmem (né-li se na film nedívat, hrozně věcí chybí a dopadne jinak než kniha!), knížka je čtivá jako většina od J.G..