Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.62939

Paper Towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Papírová města

Kamčučák

Jako oddychovka po náročném dni proč ne. Pěkně se to četlo a mohu konstatovat, že je rozhodně lepší než další autorova kniha Jedna želva za druhou. Děj byl jednoduchý s detektivními prvky , kdy se hlavní hrdina snaží přijít na to, kde je jeho sousedka. Pro mladší generace určitě doporučuji ;).

Elkeli

Začátek - super! Konec - super! Prostředek .. uáá .. no trochu se to táhlo, proto ty 4*. Příběh samotný byl ale zajímavý, stejně jako všechny příběhy od Johna Greena :)

OniDourou

Když se mi dostala knížka do ruky, tak jsem nevěděl, co mám očekávat a byl jsem i skeptický.. Knihu jsem ale přečetl a musím říct že to byla jízda..
Příběh byl pro mne velice zajímavý, protože jsem nic takového ještě nečetl (Za celý život jsem zatím přečetl snad jenom 20 knih :D) a krásně se mi četl.
Konec mě celkem i zaskočil, což jsem moc nečekal.. (Myslel jsem si že to dopadne pro ty dva trošičku lépe.. :D).
Ještě musím shlédnout fILm, tak sNAd to bude taky taková jízda.. :p

Lucik100
27.12.2018

Rozhodně bych řekla, že to byl zajímavý příběh. Myslím si, že tam nebylo moc hluchých míst, ve kterých by se nic nedělo. Konec velmi hezky vyřešený.

Jirikk
22.12.2018

Zajimavý příběh, konec i začátek knihy je opravdu vybornej.. Prostredek knihy se opravdu vlece, kdyby byl o polovinu kratsí, tak ta kniha je: VYBORNÁ - STRHUJÍCÍ - DOJEMNÁ. Ale i tak mám tu knihu rád a ten konec je opravdu zajimavej..
Osobně mám rad hrdinky-holky co se chovají jinak..

A fakt nevím jestli si vElkÁ pÍSMena zaslouží psát i uprostřed??

Hania932
09.12.2018

Další knížka od Greena za mnou. Příběh byl hodně zajímavý. S Margo jsem si nějak nesedla a Quentin mi přišel strašně naivní. Je to spíše detektivní knížka mi přijde. Začátek měl skvělý rozjezd, ale potom to tak trochuuvadlo. Už mě to nebavilo tak jak na začátku. Konec už byl zase o něco lepší. Konec mě nepřekvapil, protože znám film a ten se mi líbil víc. Konec je jak v knize tak ve filmu uplně jiný a mě se nelíbí ani jeden. Představovala jsem si ho trochu jinak. No co, každá knížka nemusí končit HappyEndem.

ipkkk
24.11.2018odpad!

Pro mě jedna z nejhloupějších knih, co jsem četla. Děj mi přišel předvídatelný, ačkoli chování Margo jsem nechápala a byla mi velmi nesympatická, taková rozmazlená namyšlená pubertačka, která na sebe za každu cenu potřebuje upozornit.

AjkaHynkova
13.11.2018

Asi nejsem cílová skupina.

natypetrikova
08.11.2018

Pan učitel po nás chce abychom napsali komentář pod svojí oblíbenou knihu. Tuhle knihu jsem četla třikrát. Když překousnete prvních asi osmdesát stran, děj se najednou rozjede. Knihy Johna Greena jsou nejlepší knihy jaké jsem kdy četla a takhle navždy zůstane mezi těmi nejoblíběnějšími. Jste otevření každému příběhu, dokážete se vžít do každé situace a v každém vidíte kousek sebe? Tahle kniha je pro vás.

gr1llfr0mh6ll
01.11.2018

Jsem třináctiletá holka se zálibou ve čtení. Nejspíše by vás zajímal více odborný názor ale pokud mohu říct - v mé knihovně mám padesát knih - a možná o mně něco vypovídá to že je právě tato svým způsobem ta nejoblíbenější. Najde se málo knih které bych si četla stále dokola. Kniha je velice vtipná (mladistvým perverzním humorem) , okouzlující a čím více ji čtete tím více si všímáte pečlivě schovaných detailů. Některé pasáže si pamatuji do slova a do písmene. Takže pokud jste nesvázaný problémový teenager hledajíc smysl je možné že u Johna a jeho důvtipu ho najdete

nikolryskova
23.10.2018

Kniha zaujme hlavně mladší generaci, chápu že pro starší ročníky už nemusí být tolik zajímavá. Každopádně mě nezklamala, příběh je čtivý, najdeme v něm první lásky, první dobrodružství, vtipné pubertální chlapecké průpovídky, oddané přátelství a záhadu která visí ve vzduchu jako ,,na provázku”. Za mě čtivá oddechovka :-)

Peti
22.10.2018

Papírová města, kniha o Margo a Quentinovi. Hlavní postava Margo, ta mi teda byla velmi protivná, opravdu chápu postoj jejich rodičů. Nechápu, že se Quentin za ní honí a nechá se přesvědčit k věcem, které by vlastně sám nikdy nepodnikl. A Margo, která nechává stopy a přitom nechce být naleznuta? Nějak vlastně nevím, jak to shrnout - myšlenka knihy není úplně marná, ale děj a postavy, moc mě to popravdě nebavilo.

Lilča
21.10.2018

Pokud nekdo premysli,ze knihu bude cist,tak se predtim rozhodne nedivejte na film...Ja udelala prave tuto chybu a uz me to tak nebralo...Jinak kniha ma dobry dej,ale mezi me nejoblibenejsi nepatri.

eliska2669
15.10.2018

Co se dá od Greena očekávat: otravná holka, přiblblý kluk a spousta rádobyduchaplných citátů. Ale narozdíl od Aljašky to tady zachraňuje skvělá atmosféra nočních střech, opuštěných benzínek a dalekých cest. Ten koncept někam utíkat mi přijde nádhernej, ale nedá se to moc vyjádřit slovy, myslím si, ani tady to nedopadlo dobře. Nakonec je to vždycky k horšímu.

vrana55
13.10.2018

ach,slabé,velmi slabé...cela knížka se vlastně točí kolem holky(margo)a qevntina ktery je do ní zamylovaný,přičemž to hraniči až s posedlostí,nazačatku jsem vlastně ani nepochopila proč se sním margo přestala bavit a vlastně ho poté ignorovala,a po devití letech zaním přijde a Q samozřejmě jako správny kluk posedlý legendou školy ji pomuže.ach jak otravne klišé.
+nicméně souhlasím z postojem rodiču od margo pote co uteče
-hned poté co uteče a Q to začne ,,vyšetřovat,,tahle část mě vubec nebavila
-a konec mi přišel velmi ubohý
=celkové hodnocení nakonec *** a to jen z odřenýma ušima

m.valova
13.10.2018

Knížka mi přišla docela čtivá,pátrání bylo napínavé a konec byl takový jaký byl,ale rozhodně veselejší než u Hvězdy nám nepřály...Za mě neurazí,nenadchne,ale dá se.

Newtriah
04.10.2018

Upřímně? Nechápu, že jsem tomu dala dvě hvězdičky. A že jsem to zvládla dočíst.
Hvězdy nám nepřály? Super. Hledání Aljašky? Ušlo. Tohle? ...rozhodně nic, co bych někomu doporučila. Vlastně knížku spíš silně nedoporučuji, jelikož byla šíleně nevtipná a nudná. A postavy to taky moc nezachránily...Margo jsem měla někdy chuť odstřelit :D.

TimetoStyle
01.10.2018

Tohle je čtvrtá knížka od mého oblíbeného autora.
Začala jsem ji číst na Den nepřečtených knih, byl to den, kdy se měly dostat na scénu ty knížky, které mám už strašně dlouho v knihovně a které jsem nepřečetla. Rozhodla jsem se dát šanci téhle té krasavici, protože jsem si chtěla přečíst něco trochu odlišného od romantiky. Ona je tak trochu detektivní - Margo se hledá skoro po celou dobu knížky.
Ze začátku mě knížka nejdříve nebavila, ale pak jsem si hlavní hrdiny zamilovala. Quetin je opravdu originální postava, stejně jako ostatní postavy napsané od Greena. Má na to fakt dar, protože každá je něčím zvláštní a roztomilá.
Jak už jsem psala, tak mi to připadalo tak trochu jako detektivka. Jednou jsem si chtěla před spaním číst, ale zrovna jsem četla část, která byla fakt napínavá :-D prostě zákon schválnosti...
Líbilo se mi, že Q. čte z knížky s poezií - Stébla trávy. Vážně uvažuju, že si ji koupím, protože se mi strašně líbí básničky z ní.
Ti z vás, kdo máte rádi Greena, si tuhle knížku zamilujete :-)

Annkag
25.09.2018

Zaujimavé čitanie na jeden večer keď v telke nič nedávali.Nápad zaujimavo zpracovani,nevedela som čo mám očakávať.Len mi trošičku badili priesvitné postavy románu.

MimiNinaFuraha
20.09.2018

Ne, ne, ne. Zpočátku mne kniha celkem bavila a připadala mi i vtipná, ale ten konec to totálně zazdil. Nemůžu si pomoci, ale zpočátku to vypadalo slibně, ale tak nějak v průběhu mě to začalo otravovat a nudit. A konec -to vyústění, to mi přišlo úplně o ničem. Jsem zklamaná a rozladěná z té knihy. Teď jsem ji dočetla a vím, že tuhle knihu na 100% už nikdy znova neotřevřu. Omlouvám se všem, kterým se tato knížka líbila. Já ji dávám palec dolů....

xSimaix
18.09.2018

Papírová města je kniha, která mě po dlouhé době přinutila napsat delší komentář, takže se jde do toho:

BUDE OBSAHOVAT SPOILERY

Papírová města je kniha, od které jsem nic neočekávala, ale přesto se jí povedlo mě nějakým způsobem zklamat.
Samotný námět knihy je podle mě dobrý, ale provedení Johna Greena se mi nezamlouvalo. Vlastně mě kniha v mnoha ohledech spíše naštvala, než potěšila.
Začnu kritikou na knihu, protože nerada ukončuji komentář negativně.
● Postavy:
Hrozným problémem pro mě osobně představovaly hlavní postavy příběhu - tedy Quentin a Margo. Z celého příběhu pro mě byly tyto dvě postavy neskutečně otravné, naivní, sebestředné a nerealistické.
- Začnu s Quentinem: Q podřídí celou svou existenci hledáním holky, do které je prý bláznivě zamilovaný (z mě dosud neznámého důvodu). Chová se sebestředně a počas celé knihy myslí jen a jen na sebe a Margo. V mnoha scénách je bez servítek napsán jako velmi špatný a sobecký kamarád a sama jsem nespočet krát přemýšlela, zda měl John Green v plánu z jeho hlavní mužské postavy udělat tuto hroznou postavu. Nedokáži si ale představit, že by to v plánu neměl, když tuto postavu sám napsal a při psaní jeho myšlenek si musel uvědomit něco ve stylu "aha, tenhle kluk je vážně celkem blbec!". Nedokázala jsem překousnout scénu, kde se pohádá s Benem, jelikož Benovi je špatně a Margo ho v té chvíli nezajímá (jinak souhlasím s Benem). Scéna, ve které přiběhne na ceremoniál a vykašle se na něj právě kvůli Margo snad nestojí za komentář a to samé scéna, kde se Margo chová dosti ošklivě k jeho přátelům, kteří s ním jeli 20 hodin právě za Margo a jemu je její chování jedno. Také mi připadalo, že se snad celá jeho existence a každá myšlenka točí kolem Margo, jelikož kdykoliv s někým o něčem mluvil, hned musel zajít myšlenkami právě k Margo. Čekala jsem na moment, kdy uvidí jak se někdo nadechuje a další řadku bude věta "to dělávala Margo Rothová Spiegelmanová také". Ne Quentine, svět se netočí kolem holky se dvěma jmény.
- Margo Rothová Spiegelmanová je postava, která by mě možná naštvala ještě více než Quentin (což je celkem výkon) kdyby měla větší účast v knize, což naštěstí neměla. Margo je vlastně Quentin v ženském kabátu: sebestředná, sobecká, naivní, namyšlená. Tím končím debatu.
- nejlepší postavy knihy byly jednoznačně postavy vedlejší typu Ben, Lacey, Radar. Nejlepší přátelé, jaké si mohl blbec Quentin přát.
● Margo Rothová Spiegelmanová
- teď nechci probírat Margo jako postavu, ale spíš jako pojem. Margo je v této knize brána jako bohyně, jako nepochopená mladá holka, která má ráda dobrodružství. Úžasně je to ukázáno ve scéně, kdy Quentinovi rodiče nadávají na rodiče Margo, jelikož ji nechápou. V té scéně jsem se musela smát, jelikož se bavili l holce, která utíká z domu. Margo je brána jako bůh a jednoduše pojem, bezchybná postava, kterou nikdo nechápe. Ve skutečnosti je to nevděčný spratek.
● Vztah M a Q
- vztah M a Q jsem nepochopila vůbec. Znali se jako děti a pak spolu nepromluvili. Proč do ní byl tedy Quentin tak bláznivě zamilovaný (až posedlý)? Proč se Margo najednou ukázala u jeho okna? Ach ty otázky...
● Konec knihy
- celý příběh byl vhozen do koše ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že Margo nechtěla, aby ji někdo našel. Takže...jaký byl význam 150-ti stránkového čtení o hledání ve starých polích a obchoďácích, abychom se nakonec dozvěděli, že o to Margo vůbec nešlo?

Kniha by byla o mnoho lepší, pokud by John Green napsal obě hlavní postavy úplně jinak. Hlavní postavy mají být naši hrdinové a máme je mít rádi, ne číst celou knihu z pohledu kluka, kterého vlastně nesnášíme a protáčet oči vždy kdy řekne, nebo si pomyslí jméno "Margo Rothová Spiegelmanová".

3* za obal, pěkných prvních cca 80 stran, vtipné příhody v autě, vedlejší postavy a fakt, že jsem četla i horší knihu a tu ohodnotila dvěma hvězdami.

Šéfová007
16.09.2018

Kniha je z mého pohledu výborně napsaná, příběh napínavý, zábavný, poutavý. Zápletka vymyšlena skvěle, a námět (jako u všech Greenových knih) velice originální.
Kniha je spíše pro mladší čtenáře (myšleno young adult).
Velice doporučuji, má ode mne 4, 5 hvězdičky. (Ta půlka mínus za otevřený konec, který nemám ráda.)

Janniska
04.09.2018

Čtivé,četla se hezky,vyprávění bylo napínavé,jen ten konec mě trochu zklamal.Chápu co Tím chtěl autor říct,jen to neumím vysvětlit.Každý si z toho asi vezme své...

27.08.2018

JsME PaPÍroví liDé, v paPÍrových měStech,... Zajímavý příběh.

Epes
23.08.2018

Veliká škoda, že poměrně slibný detektivní příběh je nutno vypreparovávat z nánosu adolescentně vulgární snůšky keců, které jsou tak plytké a lascivní, že nevidím nejmenší důvod, aby byly zaknihovány. Všem doporučuji začít číst až od strany 100, protože dřívější pasáže nikam děj neposouvají ani nepřispívají k hlubšímu prokreslení postav - a ušetříte si hromadu oplzlostí. Jako "bestseller" byla kniha pro mě zklamáním a autorovi přeji, aby co nejdříve vyzrál a nemusel se jednou za rozsáhlé pasáže svých textů stydět.

KlaraPal
17.08.2018

Pěkná knížka, ale Hvězdy nám nepřály se mi líbilo víc... nemohla jsem se od toho odtrhnout, má to myšlenku a je to fakt krásné čtení.

MOu598
16.08.2018

Zajímavé, trochu napínavé, trochu psychologické, trochu detektivní. Jde i o hledání svého místa v životě, své identity.
Dobře se čte. Hezké.
Citát:
"Jednou prostě musíš přestat hledět k nebi, nebo se nakonec ohlédneš a zjistíš, že i ty jsi někam odletěl."

Verry148
05.08.2018

Krásná knížka, ale zase musím podotknou, že je lepší kniha než film.

ZNellyZ
03.08.2018

Moje druhá kniha od J. Greena. Bavila mě více než Hvězdy nám nepřály, ale pořád se to nedalo zařadit k "Top knihám."

Dakarianna
24.07.2018

Po knize Hvězdy nám nepřály (která se mi nelíbila vůbec) jsem se po docela dlouhé době vrátila k tomuto autorovi. Hlavní postova – Q – mi byl docela sympatický, alespoň zezačátku. Celkově měla kniha dobrý rozjezd, upoutala mě. Ale čím jsem se dostala dál, tím horší a méně zajímavé to bylo. Autorovi se nedá upřít čtivost, líbily se mi i citáty z knih. Ale příběh jaký takový pro mě nebyl dotažený, nebyl věrohodný. Upřímně jsem si při dočtení docela oddechla, že to mám za sebou.