Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72478

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub

Mengej

Jsou knížky, které se nelíbí, knížky, které se líbí a pak jsou takové, které člověka ovlivní, změní jeho nahlížení, něco v něm pohnou. Jednou z těch knížek jsou pro mě Papírová města. Podle mě nejlepší Greenovka. Nejde mi o kvalitu, neprůstřelnost příběhu, úžasný jazyk nebo tak. Green oslovil něco hluboko ve mně, což se stává výjimečně.

Ver_mraz

Těžko uvěřitelný, nevěřila jsem příběhu ani postavám. Horkotěžko se kniha dočítala, před koncem jsem ji chtěla odložit na dobu neurčitou, ale nějak z principu jsem ji dočetla. Moje první Greenovka,tak doufám, že další už na tom budou o něco lépe.

Tánička11

Papírová města jsem si koupila hodně dávno protože jsem dočítala dívku ve vlaku a uvědomovala jsem si že budu muset potom něco číst a přitom jsem ještě nic nečetla od toho známého, vele uctívaného spisovatele YA Johna Greena.
A tak protože jsem viděla film, jsem si koupila Papírová města.
Pěkná kniha krásný popis ale málo děje to mi docela vadilo když takhle zpětně se na to koukám tak tam vlastně se skoro nic nedělo hodně lidí to asi teď odradí ale nebuďme tak zlý.

Nikol1994

Green opět nezklamal. Výborná.

Lexa123

Nejdříve jsem četla knížku a až potom jsem viděla film. A udělala jsem dobře. Mám ráda hádanky a záhady takže jsem knížku četla s odhodláním.

NalinnMane

Nejspíš první a poslední kniha co jsem od Johna Greena přečetla. Nevím proč je tato kniha tolik oblíbená a proč mě to nezaujalo. Jediný co si myslím, že je příčinou je, že je to asi spíš tak pro 17-18 tileté lidi a mě to přišlo příšerně nudné a utahané i přesto, že začátek vypdala docela nadějně.

pedroK

Zajímavě napsané, dobrá kniha, poutavá. Nicméně nebyl to takový trhák jako třeba Hvězdy nám nepřály.

misaa.p

Příběh mě upoutal, vtáhl do děje.. Ovšem konec... nevím moc, co si o tom myslet. Čekala jsem wow efekt, který se bohužel nedostavil. Chystám se shlédnout film, tak uvidíme, zda to bude stejně tak. Jinak příběh napínavý.

Teniskaha

Místama dost těžká nuda. Margo Rothová Spielgmanová mě fakt iritovalo-proč nemohla být only Margo? Jako by byla něco extra. Málo uvěřitelné. Postavy maj až moc chytré kecy na svůj věk takovým tím pro mě nesympatickým způsobem. A to že byka v cirkusu a je legenda...to je moc i na mě. Ke konci mi přišla jako pořádná kráva pitomá. Nejvíc se mi líbil Krvavý Ben, pivní meč a Jo!-proste ten mejdan a cesta v autě. Plus Benovy kecy o koulich. Jediný věci co, se mi líbily byly ty vtipné perličky. To byla pecka. Líbilo se mi to strašně. Ale to popisování, co Quentin zrovna jedl a neustálé opakování, že čte "Píseň o mně" mě štvalo a srazilo dojem. Působí to na mě zkrátka neopravdově.

vandalindakova

Nestává se mi často, že bych nějakou knihu nedočetla. Tahle k tomu ale spěje. Mám ji rozečtenou a pořád ji odsouvám jinými knihami. Není to moje první Greenovka, ale asi jsem mezi nimi měla moc velkou pauzu. Už to zdaleka není ono. Kdo ví, možná jí někdy dolouskám.

Romžiry

Kniha je čtivá, pěkná.

Petula009

Moje první knížka od Greena a i přes relativní jednoduchost příběhu se mi líbila - jak styl psaní, tak postavy a i eskalace

IsobelleFarbs

Se stylem psaní Johna Greena se nějak nedokážu ztotožnit. Ale tato knížka se mi oproti Hvězdám a Hledání Aljašky doopravdy líbila. Neříkám, že je nějak dokonalá, ale postavy mi byly celkem sympatické a i děj mi celkem ubíhal. Nejobtížnější bylo prokousat se prostřední částí, ale i to jsem zvládla, takže knížku hodnotím oproti jiným greenovkám celkem kladně. Pro mě rozhodně nejlepší jeho kniha.

Světnadhlavou

Knížka pěkná, hezky se četla, napínavá. Film se mi tolik nelíbil.

Karol453

Na to že na knížku jsou takové ohlasy mě zklamala. Nápad to byl hezký ale je to takové nevýživné.

Kiwigirl

Asi moje nejoblíbenější knížka od Johna Greena.
Děj mi přišel zajímavý a postavy byly moc sympatické.
Doporučuji!

amelie.m

Nestává se mi často, abych nedočetla knihu.. Za mě prudká nuda.....

Mikky01

Velmi jsem si oblíbil knihu od Johna Greena. Celý příběh je propletený metaforami a narážkami, které jsou ozvláštněny Greenovým typickým humorem. Kniha Vás rozhodně nenechá chladnými - v jednu chvíli jste "napnutí jako špagát" a skoro nedýcháte a o pár stránek dál se smějete "na celé kolo".

surynas

Prostě další Greenovka!

MadamC

Tato kniha mě velmi nadchla. Když jsem ji četla, tak jsem se s ní úplně ztotožnila. Velmi mne bavila.

sola_lupa

Co sem napsat? Snad jen to, že v každém z nás je kus Margo a Quentina. Pouze v někom víc a někom míň.

wiix

Myslím, že čím viac čítam Greena, tým mám viac pocit, že jeho príbehy nie sú zas také variabilné, často mi splývajú postavy, ktoré už nie sú ničím zvláštne a príbehy, ktoré sú čoraz menej uveriteľné a zaujímavé. Škoda.

violet1313

Dvě hvězdy jsem dala za postavy. A za to, co z nich sem tam vypadlo. Protože občas, to někde v hloubi mojí mysli dávalo smysl. Ale jen občas.
Sám o sobě myšlenka holky, která uteče a bláznivě zamilovaný kluk ji jde hledat není špatná. Ale nezdála se mi dotažená do konce. Nebyla jsem tak nadšená.
Margo mi příliš připomínala chabou verzi Aljašky z Hledá se Aljaška.
Rozhodně to bylo fajn oddychové čtení, ale nic k čemu bych se chtěla vracet.

AdamMašek

Super knížka

Edith_17

Bylo to takové zvláštní, Q byl super, ale Margo se podle mě chovala divně, připadalo mi, že to ještě nemá moc uspořádané, jako co se týče toho, co v životě chce, jaká je její životní cesta a tak. Možná právě proto pořád utíkala a chtěla být sama. Závěr knihy mě dost překvapil.

Nicol13

Tak jo... tohle se mi zvláštním způsobem líbilo.
Podobně jako ve Hvězdách tu byly chytré citáty z knih a tak podobně, ale sem se to hodilo.
Margo mě fascinovala. Zaujala mě svým přemýšlením, ale ke konci mě trošku zklamala. Nebo možná mi jí bylo líto a Q taky...

Za mě dobrý.

essterkaa

Upřímně mě knížka dost zklamala. Děj mně přišel strašně zdlouhavý, klidně by to mohlo být kratší..

IgorGebiza

oddychova kniha na jedno posedenie...

notsohappyanny

Asi nejlepší Greenovka co mám doma. Přečtená jak v originále a v překladu a musím říct, že se v obou případech četla rychle a hezky. Ostatní Greenoviny co máme doma se mi moc nelíbily, zejména Příliš mnoho kateřin.Filmové zpracování se (mně) sympatickou Carou, bylo pěkné a sem tam se knihy drželo. 4/5

PinkAlicorn

Moje oblíbená Greenovka! Nemá cenu zase vypisovat, jak je vtipná, ale zároveň k zamyšlení, protože se to dá říct o všech Johnových knihách. Margo jsem narozdíl od Aljašky měla hrozně ráda, největší zlatíčko byl ale Ben.
Na druhou stranu byl film Papírová města skoro jediným filmem, který se mi líbil víc než knížka. Sice se tak úplně nedržel knižní předlohy, kterou jsem četla před shlédnutím filmu, ale závěr byl lepší. Byla jsem ráda, že s sebou vzal Radar Angelu na ten road trip, protože v knížce mi jí bylo líto. Taky bylo fajn, že Q ten večírek ve filmu stihl. No nevadí, knížka byla taky super!
Ať žijí černí santové!