Papírová města

Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/205749/papirova-mesta-H5c-205749.jpg 3.72819

Paper towns (2008)

Vydáno:, Knižní klub

KlaraPal

Pěkná knížka, ale Hvězdy nám nepřály se mi líbilo víc... nemohla jsem se od toho odtrhnout, má to myšlenku a je to fakt krásné čtení.

MOu598

Zajímavé, trochu napínavé, trochu psychologické, trochu detektivní. Jde i o hledání svého místa v životě, své identity.
Dobře se čte. Hezké.
Citát:
"Jednou prostě musíš přestat hledět k nebi, nebo se nakonec ohlédneš a zjistíš, že i ty jsi někam odletěl."

Verry148

Krásná knížka, ale zase musím podotknou, že je lepší kniha než film.

ZNellyZ

Moje druhá kniha od J. Greena. Bavila mě více než Hvězdy nám nepřály, ale pořád se to nedalo zařadit k "Top knihám."

Dakarianna

Po knize Hvězdy nám nepřály (která se mi nelíbila vůbec) jsem se po docela dlouhé době vrátila k tomuto autorovi. Hlavní postova – Q – mi byl docela sympatický, alespoň zezačátku. Celkově měla kniha dobrý rozjezd, upoutala mě. Ale čím jsem se dostala dál, tím horší a méně zajímavé to bylo. Autorovi se nedá upřít čtivost, líbily se mi i citáty z knih. Ale příběh jaký takový pro mě nebyl dotažený, nebyl věrohodný. Upřímně jsem si při dočtení docela oddechla, že to mám za sebou.

amaenium

Papírová města se mi líbila o něco méně, než Hvězdy nám nepřály, ale i tak to bylo zase velice čtivé. Bylo zajímavé sledovat Quentina, jak se vydává po jejích stopách, ale konec mě překvapil. Zas na druhou stranu, kdyby se Quentin tak neostýchal...

BigFan

S Johnem Greenem jsem si nikdy nesedla, ale Papírová města mě docela překvapila. Ačkoliv mě kniha začala bavit až po nějaké stránce 100, musím ocenit čtivost, promyšlenost stop, jež zanechávala Margo a celkově příběhu. I postavy byly sympatické, s Quentinem jsem se v mnoha věcech ztotožňovala a měl skvělé kamarády, které by si zasloužil prostě každý. Jen Margo mi vůbec nesedla.
Myslím, že dám autorovi ještě šanci, minimálně co se týče knihy Jedna želva za druhou.

p.pavlina

Sice jsem knihu přečetla, ale že bych z ní byla nějak extra nadšená, to se říct nedá. Prostě příběh o zvláštní holce, která mi chvilkama lezla až na nervy.

sassenkka

No, já tak nějak nevím, co si o této knížce myslet. Byl to můj první Green, takže jsem netušila, co čekat a asi jsem ani nic nečekala. Každopádně pokud bych něco čekala, tohle určitě ne.
Líbil se mi autorův styl psaní, místy jsem se hodně smála, hezky a lehce se to četlo. Také se mi líbila přítomnost děl (nebo aspoň citací z nich) od klasických autorů (Whitman, Dickinsová). Dost mi vadila postava, kolem které se to celé točilo – Margo. Tahle holka mi vážně nesedla, přišla mi šíleně pitomá a nevděčná a místy jsem měla chuť jí jednu lísknout. Posledních asi deset stran mě vyloženě nebavilo, bylo tam hrozně moc metafor, které se mi tam úplně nehodily a bylo to takové celé o ničem.
Takže asi takhle, jsem ráda, že jsem se s autorem seznámila, ještě jednu šanci mu dám. Tohle bylo ale velmi zvláštní.

JustDreamer

Od Johna Greena jsem četla všechny jeho knihy, které byly přeložené do češtiny kromě té nejnovější a naprosto s čistým svědomím oznamuji, že tahle je u mě na prvním místě! Sice mě zklamal konec...vlastně mě zklamal hodně, protože jeli pro člověka a nakonec prostě nic. Ale já v tom vidím spíše to přátelství, jak spolu drželi. I přesto, že Ben byl dá se říct, takový podivín, dohromady tvořili skvělý tým:D Co spolu prožívali a všechno okolo. Přijde mi, že plno spisovatelů zapomíná na to, že i v knížkách o lásce by mělo být zdůrazněno, že i přátelství je důležité. Část, která se mi líbila nejvíce je asi ta, jak na konci jeli autem a vše okolo:D
Co se týče filmu, byla jsem děsně, ale opravdu děsně naštvaná!! Nevím, přišlo mi, že plno věcí tam bylo vymyšleno, domyšleno a hodně tam toho chybělo, hodně toho bylo změněno...můj názor. Ale knížka neměla chybu. Doporučuju!

julie8829

Prostě John Green, perfektní čtení pro náctileté. Osobně mám od něj Papírová města nejradši.

Katie46

První kniha kterou jsem od něj četla a nebyla špatná. Bylo to takové milé, napínavé i legrační. Přesto mě části, kde Q. četl tu knihu poezie nebavili a dost mě to tam štvalo. Ale to není tak zásadní. Kniha se mi líbila ale ten konec mi ji úplně zkazil. Ta část na kterou jsem celou dobu čekala, kdy Q. objeví Margo mě dost překvapila. Chování Margo mě dost dostalo a vůbec se mi to nelíbilo a knihu mi to tedy trochu zkazilo...

Layss

Knihu jsem četla před nějakou dobou a musím přiznat, že mě úplně nezaujala. Teď se snažím zapomenout děj, a až se mi to z větší části podaří, zkusím si knihu přečíst znovu. Možná byla špatná konstelace hvězd a já jsem neměla tuto knihu zrovna číst.

Ivka14

Greena zbožňuji. Je to jeden z mých oblíbených spisovatelů. Dokáže pobavit a navíc dokáže udělat i napínavý příběh. AL řekla bych že je to spíše pro mladší, protože moje mamka to četla a nebavilo ji to.

Denisa153

Prostě jsem Greenovy asi nepřišla na chuť nebo je to jen přechválený autor. Hvězdy nám nepřáli je naprostá pecka, ale ostatní knihy od něj nejsou asi pro mě. Hlavní hrdinohé knih jsou vždycky něčím zvláštní, a konec vždy nedopadne dobře.

june.flower

Za mě osobně byla kniha rozhodně zajímavá. Nevím kde John Green popravdě bere ty nápady. Se srovnáním s filmem byla kniha několikrát lepší. Už ani nevím, jak jí mám pořádně zhodnotit, protože už vidím jenom ten film, který mě zklamal. Margo byla geniální postava a Q takový ňouma.

StephenKingje

John Green není až tak dobrý spisovatel. Neříkám že je špatný, ale znám o dost lepší spisovatele, než je Green. Ale při jeho knihách mám takový zvláštní pocit spokojenosti. Neumím si vysvětlit proč, ale mám knihy Johna Greena rád. Umí skvěle vyvolat ve člověku emoce (od radost až po smutek). A i když přiznávám, že tahle kniha nedosahuje dokonalosti hvězd, tak musím říct, že je to velice krásná a dobrá kniha. Není perfektní ale stejně dávám 9/10.

DiaTess

Ne, že by to bylo špatné, ale ani to není úplné bum. Možná je to mnou, ale já mám někdy problém pochopit podstaty Greenových knih. Ačkoliv třeba Hvězdy nám nepřály miluju, nikdy jsme nepochopila chování Grazel. Líbilo se mi i Hledání Aljašky, ale zase- nepochopila jsme konec a nesedly mi hlavní postavy. A podobně to bylo i u Papírových měst, tady jsme si sice hlavního hrdinu zamilovala, ale Margo mi byla strašně nesympatická. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale ani jsme v tom nenašla nic, co by mě donutilo si knížku přečíst znovu.

Veronika33

Kniha bola pre mňa pútavejšia ako Na vine sú hviezdy, bohužiaľ však iba prvá polovica. Potom to bolo také nemastné neslané. Stále akosi nechápem ten ošiaľ okolo tohto spisovateľa. Určite mu dám ešte šancu a prečítam si jeho ďalšie diela.

jolisek123

Když jsem knížku prvně uviděla, říkala jsem si: Hvězdy nám nepřály se mi přece líbilo a Papírová města jsou od stejného autora, tak proč to nezkusit? Hvězdy nám nepřály nasadily laťku hodně vysoko a tak jsem asi čekala od Papírových měst příliš mnoho. Zklamání se dostavilo hned po pár stranách. Chování postav jsem nechápala, děj se táhl a vypadalo to, že to nikdy neskončí. Možná je to mým věkem.

Mikarda

Zajímavá pointa, ale spíš pro ještě mladší čtenáře. Vhodné jako čtivá oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

Akženka

Tahle knížka mě uchvátila♥ (I když můžu přiznat, že poslední část knihy mě malinko nudila.) Příběh napínavý, zajímavý a pro mě i inspirativní. Zatím nejlepší co jsem od Greena četla.

EleanorJane

Lidé jsou různí... Margo, podle mě inteligentní dívka s utopickými názory. Nikdy by mě nenapadlo, že někdo může mít takový pohled na svět. Ale co kniha jako celek má sdělit? No tak to vážně netuším... Asi že svět jako takový není pro každého. A že pomsta má mnoho podob...

Magič

Tak příběh chlapce Quentina mě vůbec nezaujal. Nějak mě to nenadchlo a ani upřímně nebavilo. Nakonec jsem byla ráda, že jsem to dočetla

Etule

Tak nějak jsem si pořád říkala, co na tom Johnu Greenovi všichni vidí? Tak jsem se rozhodla přečíst jeho knihu. A má otázka stále trvá? Co na něm sakra všichni vidí? Kde je ten světový autor bestsellerů? Já ho v téhle knize bohužel nenašla.
Nečekala jsem toho příliš mnoho, ale ani to jsem nedostala. Malinko mi kniha připomínala Všechny malé zázraky (mimochodem předčila Papírová města úplně ve všem), ale bylo to jen podobností tématu. Toť vše.
Musím ale Greenovi přiznat, že pokud něco umí tak jsou to vedlejší postavy. Radar s Benem se mi zamlouvali, Radar o chloupek víc. Sem tam jsem se zasmála, což je další plus. Suma sumárum to ale vychází na dvě hvězdy a další díla od tohoto autora si nechám ujít jako doposud.

JitulHa

U Papírových měst jsem se opravdu hodně nasmála, ačkoliv některé popisované situace leckdy všechny zúčastněné stály spoustu nervů, tak v podání hlavního hrdiny vyznívaly skutečně komicky. Jak totiž bývá autorovým zvykem, jeho postavy nejsou žádní nepřemožitelní ranaři, ale naprosto klasičtí teenageři s naprosto klasickými potřebami a starostmi teenagerů. Tahle knížka je proto opět důkazem toho, že John Green umí napsat příběh s velkým kouzlem, který v sobě zahrnuje neotřelý děj, city, myšlenky a sympatické postavy, jejichž jednání doplňují vtipné či hluboké, ale vždy vše potrhující hlášky.

micha-ella

Světový bestseller?? Můj komentář k několika kapitolám: Je to příběh pro puberťáky, těm se to nejspíš hodně líbí. Ty jejich řeči! Ty jejich starosti! No, zaklapla jsem to hodně brzy, tak asi nemám nárok soudit.

Kláraaa20

Kniha je jedním slovem DOKONALÁ, bavila mě hned od první strany zamilovala jsem si všechny postavy. Také mě donutila se zamyslet nad životem. Líbí se mi, že kapitoly nejsou nijak extrémně dlouhé. Kniha se stala mojí nejoblíbenější a úplně jí miluju.Co se týče filmu tak mě trochu zklamal, ale určitě si přečtěte nejprve knihu.

kamzíček

Jedním slovem ÚŽASNÉ!! Teď už jenom zkouknout film a popovídat si o knize s kamarádkou, která mi knihu doporučila.

sue_partymix

Tak ja nevim, zda jsem pochopila, co se vlastne autor snazil sdelit. Prislo mi, ze vse a zaroven nic. Malokdy se mi stane, ze knihu doctu s pocitem uplne promarneneho casu. Forma je dobra, ovsem obsah mi prisel uplne nesmyslny.