Papírová města

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205749/big_papirova-mesta-y1S-205749.jpg 3.63544
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Paper Towns, 2008

Kniha Papírová města

theMarty

Je sranda, jak se v knize projevují Greenovy vzdělávací úmysly. Psaní omnislovníku aka wikipedie, pojem papírové město, programování, trasová aplikace, Walt Whitman ... Bratrství s Hankem prostě nezapře.
Z knihy jsem zas tak odvázaná nebyla (zvlášť z konce s Margo), na druhou stranu, on to JG nepsal zrovna pro mou věkovou skupinu.

E.T.007

Margo bola fakt bláznivá, miestami to až hraničilo s nereálnosťou - len veľmi ťažko si viem predstaviť, že by sa niekto naozaj takto správal -, ale čítalo sa to dobre. Pobavilo ma to. A záver... taký som veru nečakala.

Hanncha

Druhá a pravděpodobně poslední kniha od Greena, kterou jsem přečetla. Kniha mě moc zklamala. Quentin a Margo mě celou dobu spíš točili, než že bych se vžila do jejich příběhů. Se značnou dávkou sebezapření jsem ale knihu dočetla a na konci si řekla, že to vlastně nebylo tak strašné. To jsem se ovšem posléze ještě stihla naprosto dobrovolně odrovnat filmovým zpracováním, které nechalo za knihou i celým příběhem takovou divnou pachuť, které se nedá zbavit.
Věřím ale, že kniha nadchla a nadchne jiné čtenáře.

Dietwithstyle

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zklamala. Člověk čeká napínavý příběh se zajímavými zápletkami a místo toho dostane vyprávění o středoškolácích, z nichž někteří jsou slušní šprti a jiní si naopak koledují o pár facek. Některé vtípky Quentinových kamarádů snad nemohou připadat vtipné ani teenagerům, natož mně téměř ve třiceti letech. Četla jsem dál, protože jsem doufala, že aspoň konec bude nějaká pořádná pecka, ale bohužel. Těch pár myšlenek o opouštění věcí a lidí a hledání sebe sama celý příběh nezachrání.

andrejci

Od knížky jsem neměla žádné očekávání. Myslela jsem si, že mě to nebude bavit, protože většinou čtu jiný žánr. Ale byla jsem příjemně překvapena. Knížka mě nadchla. Výborně popsané pocity. Popsané to co zažívá každý – hledání sama sebe.

Ann98

Kniha o tom, že máme život takový, jaký si ho uděláme. Styl psaní Johna Greena mi neskutečně sedí. Jeho knihy mě vtáhnou do děje a nepustí až do dočtení poslední strany. Musím připustit, že postava Margo mi nebyla zrovna dvakrát sympatická. Naštěstí tam většinu knihy není. Naopak Quentina jsem si zamilovala hned od začátku. Podobně na tom byly i ostatní postavy.
Miluji Greenovy metafory a jeho humor, které do svých příběhů vkládá. Miluji jeho myšlenky, které nám prostřednictvím knih sděluje. A miluji jeho konce. Knihy pak působí více reálně. Ne vše musí končit a žili spolu šťastně až do smrti. Viděla jsem i filmové zpracování, ale kniha je prostě kniha.

holkazbrooklynu

Krásně napsané, s citem a pochopením. Kniha se četla krásně, šlo to jako po másle i slzička ukápla. Samozřejmě to má filmovou adaptaci a kniha dle očekávání byla lepší. Film samozřejmě odpovídá knize. Skvělý Young-Adult pro začátečníky. Doporučuji.

natkazakova

Knihu jsem přečetla překvapivě rychle, potřebovala jsem se dozvědět jak to dopadne s Margo a Quentinem. Konec mě trochu zaskočil, především Margo. Jinak kniha byla pěkně napsaná, pár vulgárních slov, ale je to kniha pro dívky a teenagery. Jinak i písmo bylo v normální velikosti. Spokojená.