Zmizelé dívky

Dara a Nick bývaly nerozlučné, ale to bylo předtím – před tím, než Dara políbila Parkera, nejlepšího kamaráda Nick, a před tou nehodou, po které zůstala Dařina krásná tvář zjizvená. Od té doby se sestry naprosto odcizily a nemluví spolu. Nick se sice rozhodne, že vše, co ztratila, získá zpět, ale Dara už má jiné plány. A když o svých narozeninách Dara zmizí, Nick si zpočátku myslí, že je to nějaká hra, že se Dara zase předvádí. Ale zmizela i jiná dívka, devítiletá Madeline Snowová, a Nick je čím dál víc přesvědčená, že ta dvě zmizení spolu souvisí. A teď musí najít svoji sestru dřív, než bude pozdě. Lauren Oliverová ve svém nejnovějším románu vytvořila svět ztrát a podezírání, v němž obě sestry hledají nejen jedna druhou, ale i samy sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260494/zmizele-divky-9GD-260494.jpg 3.8120

Vanishing girls (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Sixtinka144

Musím se přiznat, že začátek knížky mě až tolik nevzrušil, ale to se po čtvrtce příběhu úplně obrátilo. Knihu jsem měla přečtenou prakticky hned, protože mě zajímalo co se sakra mezi sestrami stalo. Parker byl můj oblíbenec, a milostný trojúhelník zde nebyl nějak nuceně vložen. Konec spoustu lidí naštval, ale já byla mile překvapena a zírala jsem s otevřenou pusou. Od začátku jsem toto absolutně nečekala. Moc mi vyhovovalo autorčino psaní. Dávám pět hvězd z pěti.

simi28
31.12.2017

Skvělá kniha. Autorčin styl mě mile překvapil a ani trochu jsem se nenudila. Příběh se mi nezdál zmatený ani zdlouhavý jako ostatním lidem. Jelikož jsem v poslední době četla hodně fantasy knížek, tak jsem byla ráda za změnu žánru. K mé nejoblíbenější postavě se řadí rozhodně Parker, kterého si nejde nezamilovat. Ze začátku se příběh jeví jako normální příběh o dvou sestrách, které k sobě hledají cestu, ale opak je pravdou. Posledních sedmdesát stran jsem četla se zatajeným dechem a po odhalení jsem si těch pár vět četla tak třikrát, abych se ujistila, že to tak autorka myslela vážně. Doporučuji.

brzda.
30.11.2017

Úžasná kniha, konec mi úplně vyrazil dech.

luciefeix
27.11.2017

Konec jsem uhádla celkem brzo . Čekala jsem jiné vyuzlení . Připomínalo mi to knihu Nocte a díky tomu to ztratilo body .

kuntova.k
14.10.2017

Zpočátku pěkný příběh, který byl něčím zajímavý. Souhlasím s PeLin, že Dary osud měl být jiný. Čekala jsem ze začátku, že to bude thriller, ale po závěrečném rozluštění jsem byla nepříjemně překvapena. Knížek s tímto závěrem jsem četla spousty, a proto by tuto knihu jiný konec udělal o něco zajímavější.

jaruva
09.10.2017

Zajímavá a čtivá kniha, vyústění příběhu mě překvapilo.

PeLin
19.09.2017

Rozhodně čtivá kniha, ale zápletku jsem si představovala úplně jinou. Když mi došlo, kam autorka v závěru směřuje, byla jsem z toho zklamaná, možná i proto, že jsem už předtím četla knížku Nocte, která má námět úplně stejný. Pro mě by bylo mnohem záživnější, kdyby Daru opravdu někdo unesl a vyklubal by se z toho napínavý thriller s nějakým pořádným záporákem. I tak jsem ale knížku hltala, podle mě za přečtení stojí :)

JindřiškaP.
17.08.2017

Zajímavá kniha. Je velmi napínavá a čtivá. Až do konce jsem něvěděla, jak to celé dopadne. Konec mě opravdu překvapil, ale asi by se mi líbil jinak...

NikaMirka
04.08.2017

Nemohu jinak než za pět hvězdiček. Do poslední chvíle jsem netušila, jak dopadne. Možná proto, že jsem četla a prožívala příběh a nesnažila se odhadnout a předvídat konec. Styl psaní i zápletka se mi líbí. Příběh je jednoduchý, a vážnost tématu s jakým se vypořádává mu dodává i hloubku. Určitě kniha, kterou si přečtu jednou znovu :). Doporučuji.

Veronika33
22.06.2017

Kniha ma trošku sklamala, keďže z námetu sa dalo vyťažiť viac. Zo začiatku pôsobila chaoticky, ale zlepšilo sa to. Zápletka/pointa však bola aspoň pre mňa predvídateľná vďaka čomu kniha stratila moment prekvapenia. Odporúčam ako oddychovku od ktorej nečakáte nič svetoborné.

betys6914
11.06.2017

Příjemné překvapení. Opět dokazuje mojí teorii, že Lauren Oliver je jediná, kdo dokáže napsat zajímavé a nefádní YA.

perpe2a
26.03.2017

Zklamání. Ze začátku se mi zdálo, že to by to mohlo být dobré, ale děj je plýtký, opakující se, je chaotický, občas se v něm ztrácíte....no za mě nee. Nápad dobrý, ale asi napsáno horkou jehlou, chtělo by to víc propracovat.

Pjater
04.03.2017

Zajímavý nápad, docela slušné zpracování a konec, který jsem nečekala. Kniha se velice dobře četla a doporučuji ji jako oddychové čtení na dovolenou případně na cesty vlakem.

danca8199
18.01.2017

Kniha se mi moc líbila a ten konec... O_O Super napsané ale možná bych to napsala trochu přehledněji. Chvilkama jsem se ztrácela v ději ale jinak supr ! Všem doporučuji. :)

terkanej
15.01.2017

Tato kniha je opravdu úžasná. Dvě sestry, které si byly opravdu velmi blízko, teď se ale navzájem jen vyhýbají a obviňují, že ta druhá se má lépe. Myslím, že by stačil jeden rozhovor a obětí, jenže dojde k tomu......?
Konec mě opravdu dostal a chvíli jsem se ho pokoušela popírat. Poté jsem si knihu, tedy převážně přímé řeči přečetla znovu. Takové malé náznaky tam byly, člověk si jich ale nevšimne anebo si vše vyloží jinak. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím.

Teri_59
21.11.2016

Pěkná knížka, úžasný děj a šokující konec :D

Lumine
12.10.2016

Kniha se skvěle četla a stránky rychle mizely pod rukama (a to nejen díky typicky CooBoo velkým okrajům stránek).

Stephanief
12.10.2016

Kniha mi přišla celkem nesmyslná. To byla Sára celou dobu mrtvá? Nebo jak jako? To si to Nick celé vymyslela? Prostě to nedává smysl

Dikyld
30.09.2016

Úžasná knížka. Proč mám jen pocit, že už jsem jí někdy četla a znala jsem konec, ale při tom jsem si jí v životě nevypůjčila ani nekoupila ani nečetla?:D Proto mě konec až tak ani nepřekvapil. Možná jsem jí četla ve snu, či minulém životě :D. Za mě ale kouzelná knížka :)

Chikko
07.09.2016

Knížka je úžasná!!! Ale ten konec mi zkazil úplně všechno! :((

bookcase
15.08.2016

Výborně napsané, na své si přijdou mladší čtenářky, i ty starší, které svět mladých zajímá. Šokující vyústění mě dostalo.

klarinka9974
10.08.2016

Kniha je velmi čtivá, zajímavá a od začátku vás bude bavit. Jak už to pár lidí napsalo, v knize se lehce ztratíte přenášíte se totiž do minulosti a zároveň do přítomnosti. Malá rada, vždy se soustřeďte na datum, ať víte jestli je to po a nebo před. Mě kniha bavila ale bohužel jsme nebyla tak v šoku a překvapená. Knihou se prokoušete celkem rychle protože kdo by se nechtěl dozvědět pravdu o tom, kde jsou zmizelé dívky a jestli vůbec žijou? Jestli, že se vám kniha bude líbit, budete v šoku a unesení skvělým nápadem, nenechte si tedy ujít i další na stejný téma knihy. Já znám dokonce jednu takovou a je o hodně lepší.

sssmile
26.07.2016

Knížka se mi velmi líbila. Problém byl v tom, že asi tak dva měsíce před tímto jsem četla knihu s tím samým rozuzlením, takže konec pro mě nebyl tak překvapující. Nicméně skvělá knížka.

smabullok
22.07.2016

Četla sem všechny knížky od autorky a musím uznat , že mě ani jedna nezklamala.
Ze začátku sem se trochu bála, že to nebude nějak moc super, ale začetla sem se a na konci sem se nemohla od knížky odtrhnout.
Konec mě opravdu dostal, sice sem si chvíli říkala, že to přece nedává smysl a musela sem si nějaké části projít ještě jednou, a pak BUM.... a najednou mi to došlo všechno docházet.
Tahle knížka patří mezi moje úplně nejoblíbenější, určitě doporučuju.

sabanka
03.07.2016

Skvělá oddychovka, zápletka a celkově kniha, ale nic, co by mě nějak bralo za srdíčko nebo si snad zasloužilo o hvězdu víc.

Pedruska01
28.06.2016

Právě jsem dočetla a pocity silně doznívají. Musím přiznat, že kniha se četla dobře a stejně, jako u předešlé knihy, co jsem od autorky četla - Panika, mě to rychle vcuclo do děje. Téměř celá kniha byla psána/směřována jednou cestou/stylem, který se mi líbil a já ho přijala. Bylo fajn číst o takové až nesourodé dvojici sester a jednom nejlepším kamarádovi, co se pak stal někým jiným. Líbili se mi šťastné záležitosti, i ty smutné. I téměř detektivní vsuvku, která se samozřejmě kladně vyřešila, jsem akceptovala. Vlastně všechno to v závěru do sebe bezvadně zapadalo.
Až na posledních pár kapitol, pár stran. Musím smeknout před autorkou za to, co dokázala vytvořit. Za to, jak to celé dokázala propojit. Za to, jak mě celou dobu tahala za nos a dokonale dokázala ošálit. Bravo. Ten konec... - to snad ani není pravda! Dostal mě - komplet. Za žádné situace bych na tohle nepřišla. Jak jsem již zmiňovala, jela jsem v režimu, který mě hned od začátku autorka nastavila a pak, když už si člověk myslí, že se blíží do cíle, do toho happyendu a rozuzlení, který k tomu neodmyslitelně patří, bum! Čára přes rozpočet.
Pokud bych si měla vybrat - hned na začátka - ze sester tu "sympatičtější", tak za mě Nick. Taky jsem už kvůli ní, asi... fandila Parkerovi. Toho kluka si člověk musí vyloženě oblíbit.
Každopádně, stále se mi příběh motá hlavou, sloučují se různé souvislosti, spojitosti, atd. Myslím, že tahle kniha mi "zakoření" v paměti na hodně dlouhou dobu, proto, neváhám doporučit - vážně. :)

blonďatá.luc
09.06.2016

Ze začátku jsem se v knize poměrně ztrácela a nic mi nebylo jasné. Postupem času jsem se zorientovala (díky tomu, že jsem si všimla pomocných slov v záhlaví) a myslela si, že vím, jak to dopadne. Konec mě ale naprosto překvapil. Co jdu tedy dělat teď? Když už vím konec, začnu číst znova! Tentokrát zajisté odhalím nové poznatky, kterých jsem si bez poznání konce ani nevšimla. Citát na závěr: "Někdy je dole nahoře a nahoře je dole a láska se změní v nenávist a věci, které jste měli za nezvratně jisté, najednou zmizí ve vlnobití, které vám bere pevnou půdu pod nohama a vy najednou jen šlapete vodu."

katkavasik2908
17.05.2016

Kniha není špatná, ale občas jsem se v ději ztratila. Ale rozhodně mě konec velice překvapil.

Michelle2M
03.05.2016

Osobně si ze všeho nejvíc pamatuju pointy - filmů, knížek, vtipů - horko těžko skládám ty příběhy, abych se dostala k pointě, kterou vím zcela přesně a nevydržím to natahovat, abych ji neřekla (a právě proto se neživím jako komik). Ale ať se dostanu k vlastní pointě o této knize, na jejíž pointu se čeká 300 stran, a dostanete pointu přiznejme nápaditou, ale nevzrušivě prázdnou. A do té doby chcete pubertálně zarputilé hrdinky nejednou proplesknout, jejich extrémní rozdílnost se zdá tvořená až násilně a takovým postavám se nedá porozumět a prostoupit do nich. Je vidět, že autorka dostala nápad (pointu) a pak už se jen snažila naplácat kolem nějaký příběh a v zápletce nakonec zaplétá i čtenáře, dlouho natahuje a pak to vybalí. Kniha má poměrně spletitý děj, s použitím už několikrát zopakované formy (deníkové zápisy, novinové zprávy, vlastní vyprávění z různých pohledů, ... ale proč ne, když to funguje), mně ale chybělo nějaké sdělení, hlubší myšlenka (nejen ta o sesterském poutu).

telileov
02.05.2016

Co se mi na knize líbilo, byly charaktery hlavních postav, které se autorce podařilo parádně vykreslit. Líbily se mi ty tisíce odlišností mezi povahami obou sester, stejně jako průlomy v rozdílech a to všechno, v čem si jsou podobné.

Na druhou stranu jsem se občas trochu ztrácela a byla zmatená.

Má očekávání se ovšem vyplnila, i když asi trochu jiným způsobem, než jsem si myslela. Knížku jsem přelouskala docela rychle, čte se to téměř samo a v některých chvílích se objevuje takové napětí, že není moc snadné knihu odložit. Zápletka je každým coulem zajímavá a originální a Oliverové se ji povedlo zpracovat velmi dobře, až na slepé chvilky mých zmatků.

Lauren Oliver

Lauren Oliver