Zmizelé dívky

Dara a Nick bývaly nerozlučné, ale to bylo předtím – před tím, než Dara políbila Parkera, nejlepšího kamaráda Nick, a před tou nehodou, po které zůstala Dařina krásná tvář zjizvená. Od té doby se sestry naprosto odcizily a nemluví spolu. Nick se sice rozhodne, že vše, co ztratila, získá zpět, ale Dara už má jiné plány. A když o svých narozeninách Dara zmizí, Nick si zpočátku myslí, že je to nějaká hra, že se Dara zase předvádí. Ale zmizela i jiná dívka, devítiletá Madeline Snowová, a Nick je čím dál víc přesvědčená, že ta dvě zmizení spolu souvisí. A teď musí najít svoji sestru dřív, než bude pozdě. Lauren Oliverová ve svém nejnovějším románu vytvořila svět ztrát a podezírání, v němž obě sestry hledají nejen jedna druhou, ale i samy sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260494/zmizele-divky-9GD-260494.jpg 3.8143
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Vanishing girls, 2015

Kniha Zmizelé dívky

Lily-fairy

Knížku jsem slupla jako malinu, za 2 dny, což se mi stalo naposledy v létě. Dokonce jsem chodila po domě s nosem zabořeným mezi stránky, nešlo se odtrhnout. ALE konec mě velmi zklamal:
SPOILER

knih s tímto tématem už jsem pár četla (Nocte - ale to jsou Zmizelé dívky lepší nebo například Návrat z temnoty - více profesionální a ,,medicínské" nebo, jestli si to dobře pamatuji, Tady končí svět) a přijde mi, že je toto rozuzlení používáno jako jednoduchý ukončovač s rádoby překvapivým rozluzlením.

KONEC SPOILERU
Pokud potřebujete něco jednoduchého, tak ideální. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem si ji neužila.

Daxania
12.09.2019

Aaah, upřimně... Já nevím co napsat. Nebylo to vyloženě špatné, ale pro mě osobně ani vyloženě dobré. S kamarádkou si navzájem půjčujeme knížky a u téhle mě varovala, že konec je dost podobný jiné knížce, kterou jsem četla, tak že mi Zmizelé dívky půjčí až zapomenu o kterou knížku se jedná, tím pádem se třeba tolik neochudím o ten závěr.

POZOR, SPOILER!
Knížka, která je tolik podobná Zmizelým dívkám, je Nocte, kde je v podstatě úplně stejný konec. Z Nocte já osobně byla unešená (nejen krásnou obálkou) a i když jsem začala tušit docela brzy co a jak bude, stejně jsem si ji užila do posledního písmenka.
Kamarádka mi Zmizelé dívky půjčila až po roce, takže jsem mezitím opravdu zapomněla, o kterou knížku se mělo jednat, a přesto jsem cca od půlky začala tušit co a jak.

KONEC SPOILERU

Zmizelé dívky jsem ale četla spíš "ať už to dočtu." Teda... Lhala bych, kdybych řekla, že knížka neubíhala docela rychle, vlastně celou jsem ji sfoukla asi za 4 dny. (Čtu dost pomalu.) Ale je pravda, že to nebylo nějakým napětím, nebo nějakým nadšením.

Dvě hvězdičky by mi přišly na hodnocení málo, tři zase hodně... Třetí dávám vyloženě jen a jen kvůli způsobu, jakým autorka umí popisovat místa a děj. Zbožňuju tenhle styl popisů, přirovnání a celkově mi tenhle styl sedl jako dupa na hrnec, ale je pravda, že někoho to naopak může otravovat a nudit.
Abych pravdu řekla, žádná z postav mi nebyla zvlášť sympatická, ba dokonce místy mě všechny postavy otravovaly, a bylo mi vlastně úplně jedno s kým to jak dopadne.
A zápletka se ztracenou dívenkou mi osobně přišel tak nějak... Zbytečná. Pořád se tam o tom mluvilo v docela krátkých útržcích, ale to bylo všechno a potom najednou na konci rozlousknutí na jedné stránce? Nevím, za mě tohle opravdu moc ne...

Nebýt už zmiňovaného krásného popisu - 40 %, s krásným popisem 50 %.

Niky91
30.06.2019

Lepší knížky od této autorky jsou ze trilogie Delirium.

gbrgbr
08.03.2019

Na Oliverovou slabý. Krásný jazyk a vytříbená stylistika nestačí. Plytkej příběh i děj, který neplyne.

Petra17
30.11.2018

Tak tohle za mě ne no ... :(

Nikkaa
09.11.2018

Za mě skvělá knížka, překvapení bylo jako že to vůbec nebylo, úplně jsem valila oči..no prostě skvěle napsaný přečteno rychle v zásobě mám ještě jednu knihu od spisovatelky tak snad bude stejně dobrá

Sixtinka144
19.04.2018

Musím se přiznat, že začátek knížky mě až tolik nevzrušil, ale to se po čtvrtce příběhu úplně obrátilo. Knihu jsem měla přečtenou prakticky hned, protože mě zajímalo co se sakra mezi sestrami stalo. Parker byl můj oblíbenec, a milostný trojúhelník zde nebyl nějak nuceně vložen. Konec spoustu lidí naštval, ale já byla mile překvapena a zírala jsem s otevřenou pusou. Od začátku jsem toto absolutně nečekala. Moc mi vyhovovalo autorčino psaní. Dávám pět hvězd z pěti.

simi28
31.12.2017

Skvělá kniha. Autorčin styl mě mile překvapil a ani trochu jsem se nenudila. Příběh se mi nezdál zmatený ani zdlouhavý jako ostatním lidem. Jelikož jsem v poslední době četla hodně fantasy knížek, tak jsem byla ráda za změnu žánru.
Ze začátku se příběh jeví jako normální příběh o dvou sestrách, které k sobě hledají cestu, ale opak je pravdou. Posledních sedmdesát stran jsem četla se zatajeným dechem a po odhalení jsem si těch pár vět četla tak třikrát, abych se ujistila, že to tak autorka myslela vážně. Doporučuji.

Lauren Oliver
americká, 1982