Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225827/vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4.4892

All the Bright Places (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

kkubelkova
předevčírem

Taková trochu jiná knížka než na které jsem zvyklá. Ze začátku mi dlouho trvalo než jsem se pořádně začetla, ale pak už jsem knihu nemohla odložit :-D Každopádně se mi to hoodně líbilo a proto nakonec dávam 5 * ❤️

jaresovaklara

Dočetla jsem dnes večer. Krásné, smutné. Na začátku knihy jsem nečekala, že by knížka měla takový konec. Pobrečela jsem si, ale moc se mi líbíla.

Nany_cz

Po všech těch kriminálkách, co jsem četla, to byla příjemná oddychovka. Četlo se to velice příjemně. Ten velký zvrat na konci mi však nepřišel tak dojemný nebo napínavý, trošku tomu chyběl "drive", který by mě hnal k tomu "tak a teď se to stane!" Jinak bych dala 4 hvězdy, protože příběh to byl pěkný, a to že já jsem nebyla překvapená neznamená, že nemůže být někdo jiný a že by si kniha zasloužila horší hodnocení.

Selena2000

Ne lehko uchopitelná kniha. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se začetla.
Neohromila mě nejspíš tolik jako většinu ostatních čtenářů. Pro mě nepředčila například Hledání Aljašky. Na druhou stranu nemůžu říct, že mě zklamala.
Místy chaotické myšlenky byly záměrem autorky, měly vyvolat určitý dojem, ale dělalo mi problém se jimi prokousat. Natožpak se snažit je pochopit.
Zvláštní postavy i myšlenky. Zvláštní kniha.

komin347

Za mně super, tenhle žánr mně baví, četlo se to úplně samo. Finchovi kapitoly se mi líbili o něco více než ty Violet, ale jinak doporučuji.

standunun

Těžko hodnotit. Finchovy zápisy mě nesmírně bavili, bohužel to se nedá říct o Violet.

Kačkaknihomol

Úplně nevím, jak knihu hodnotit. Je to taková ta kniha, která něco, alespoň náznak, v člověku zanechá, ale zas ji nemůže vychvalovat do nebes, protože tak skvělý to nebylo.
Nemyslím si, že je to úplně kniha pro teenagery. Respektive pro ty tupé puberťáky, kteří by ty myšlenky a ty na první pohled kýčovité, na druhý neskutečně hluboké myšlenky nepochopili. Tohle jsem si u Yoli všimla až teď, že jejich knih pod svou slupkou a mezi řádky něco skrývají. Nebo alespoň tahle má v sobě něco víc.
Přiznám se, autismus a tyhle další odvětví jsou mi cizí, úplně je nechápu a nikdy asi úplně nepochopím. To stejné je příklad bipolární poruchy, Finchovi jsem úplně nepřišla na své a nedokázala jsem s ním soucítit, protože prostě a jednoduše, nerozuměla jsem mu. Sice občas trpím změnami nálad, ale není to časté, a spíš bych to připisovala hormonům.
Nevím, nevím tuhle knihu bych úplně nedoporučovala, pokud jste takoví burani jako já, a těmhle lidem prostě nerozumíte. Styl mi taky úplně nesedl, někdy mi to přišlo jako úplnej monolog. Pěkná kniha, ale víckrát už ne.

syky245

Kniha, která stojí za přečtení. Děj vas pohltí, chvíli se usmivate, chvíli jste napjati a ke konci někteří pláčou, krásný příběh o lásce i trapeni. A když na konci zjistíte, ze část příběhu si spisovatelka sama prožila, o to silnější pocit z knihy mate.

MOmoMO

Moc se mi líbila.Mám známého s maniodepresí a v knížce bylo pěkně popsáno co se takovému člověku honí hlavou a zase sem mohla trošku lépe pochopit. Autorka píše neskutečně čtivě, nemohla jsem se od knížky odtrhnout a přečteno za dva dny. U konce jsem bulela jako blázen i když jsem tušila, že to takhle zkončí, nechtěla jsem si to připustit. Určitě si přečtu i Tíhu Vesmíru.

smejkalova.m

Asi jsem od toho čekala víc.. Ale nakonec to nebylo tak špatné :) Sice jsem to četla déle, než jsem zvyklá, ale celkem to šlo.. :) Každopádně nic pro mě, a ráda někomu prodám nebo vyměním za jinou knížku :)

elisa194

Kniha se dobře čte, ale na me je moc depresivní...

Ažula

Tuto knížku jsem četla na doporučení. A nelituji. Je místy vtipná, dojemná, smutná a občas vás i naštve. Nemám k ní nic dalšího.
Doporučuji.

Veeria

Pokud si vás tato kniha má najít, tak si vás najde. Je unikátní, a to poselstvím, kterou v sobě má. Najdete zde plno myšlenek k zamyšlení a byť není optimistická, tak i přesto zde najdete jedinečný příběh.

lotofhs

Nemůžu říct, že jsem z knížky nějak extra nadšená. Není to nic, co bych si chtěla přečíst znova v nejbližší době, ale musím uznat, že nese velmi důležitou zprávu a myslím si, že Finchovi myšlenky byly velmi přesné a výstižné pro lidi, co trpí depresí. Citáty v téhle knížce - pane bože! Tak krásné a pamětihodné. Pocit, který mě napadá po přečtení Všechny malé zázraky je: sklíčenost. Vyvolává ve mě pocity smutku, prázdnoty a tak se cítil Finch. Bylo mi líto Violet a její sestry, některé pasáže mi vehnaly slzy do očí. Abych byla upřímná, co si sakra myslela Finchova rodina? Ano chápu jeho máma je smutná, přepracovaná, musí živit 3 děti a ex manžel její to je tragédie sama o sobě, ale sakra!!! Kdyby moje dítě trpělo depresí, chodilo k psychiatrovi a nezvedalo mi telefon ( který ani nekontrolovala) a odjelo někam bez mého vědomí určitě bych udělala více, než řekla "Tohle on dělá." V tomhle se mi líbili Violetiny rodiče. Sice byli příliš ochranitelský, příliš opatrný a opravdu ze své dcery nespustili zrak,ale v tomhle případě příliš bylo mnohem lepší než méně. Lidi ztrácí a získávají na oplátku. A mám dojem z knížky, že i když chceme zachránit tak strašně moc někoho koho milujeme, snažíme se sebevíc, ale on nechce být zachráněn, tak není žádná možnost, jak ho zachránit. Bohužel ke konci jsem si říkala, že je to trošku trošku natahované. Nezapomenu na Ultra Violet a Finche♥
!!!!!!!!!!

SPOILER:
Jediné co bych vytkla je to, jak Violet se vyrovnala se smrtí Finche. Pořád mluvila o sobě, co udělala špatně a proč ho nemohla zachránit, ale to nebylo o ní, ale o něm. Chápu že se cítila provinile. Nepřišlo mi, že by Violet jedinkrát myslela na to, jak se cítil Finch nebo jeho rodina.

YA-girl

První půlka mě nebavila - takový spíš podprůměrný dívčí román; podprůměrný proto, že jsem měla problém vžít se do hlavní hrdinky nebo se zamilovat do hlavního hrdiny ;), což se mi u dobrých YA romancí daří. Ale někde za půlkou to vzalo pro mě nečekaný spád a přiznávám, že to dopadlo úplně jinak, než jsem si od začátku myslela. Nějakým způsobem mě to nakonec někde uvnitř mě přecejen zasáhlo a docela dlouho mi to ještě leželo v hlavě, takže díky "pointě" a tomu, jak se s tím vypravěčka vypořádala, dávám o hvězdičku víc, než jsem původně chtěla...

kyticka152

Z knížky mám velice smíšené pocity. Obdivuji spisovatelku, že něco takového napsala. Myslím si, že se o tomto tématu moc nebaví, i když je dost aktivní. Sama bych ráda něco, takového propagovala. Příběh mě až tak moc nezaujal a četla jsem knihu spíše z donucení. Poznámka autorky mi připadala, jako emoční vydírání čtenáře po už tak emotivním konci, ale přesně to mě vyburcovalo k tomu dát o jednu hvězdičku navíc. Doporučuji k přečtení.

AnnaNešporová

Ta knížka byla tak krásná, jen mě mrzí, že smutná. Jako první jsem četla Tíhu vesmíru, ale Zázraky se mi líbili víc. Přála bych si, aby měla šťastnější konec, doufala jsem, že dopadne jinak.

Abnička

Z knihy mám dost smíšené pocity.
Půjčila mi ji kamarádka, která z ní byla velmi nadšená a já se tedy s velkou chutí do ní pustila.
Začátek byl velice pěkný. Ale jak jsem četla dál nadšení se pomalu vytrácelo a ke knize jsem se pak velmi špatně dostával.
Ke konci jsem měla hrozný problém se do knížky začíst a ten konec byl hodně předvídatelný.

Kniha měla velmi zajímavé téma a velmi jemně přednesené.
Autorka má můj velký obdiv, protože na takové téma se musí velmi opatrně a procítěně což se jí povedlo.

Co mi na knize ale vadilo byl někdy až moc zdlouhavý děj.
A já osobně tyto knihy moc v lásce nemám. Psychologie je mi docela vzdálené téma a tato kniha byla téměř celá na lidské psychice založena.
Na konec bych ráda řekla, že jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Bohužel to není můj šálek kávy..

druzickaster

Když jsem se díval na konci mých "chystám se číst" na tuto kníhu, připadal jsem si jako u nás v jídelně když přemýšlím na co jsme to měl chuť před čtrnácti dny. Podobné jsem měl pocity u této knihy, ale věřil jsem svému seznamu a dobře jsme udělal.
Příběh dvou adolescentů, příběh o jejich problémech, radostech a strastech chytne snad každého za srdce. Vyprávění jak z pohledu Thea tak Violet je příjemné ozvláštnění a bavilo mně. Na těch dvou a jejich okolí je krásně vidět rozpor v aboslutním nezájmu a přehnané opičí lásce. Oba extrémy jsou velmi názorné a evidentně škodlivé. Ač nelze než připustit, že být rodičem je spíš věcí loterie, než dlouhodobě plánovaná akce. Možná by stačilo na jdené straně krapet ubrat a na druhé zase přidat a všechno by bylo jak z pohádky.
Každopádně knihu doporučuju.

KateTheBlogger

Ke knížce jsem se dostala díky Zoe Sugg a jsem za to ráda. Nic podobného jsem předtím nečetla a ani jsem nevěděla co od knihy očekávat, ale příběh mě dokonale vtáhl a jsem moc ráda, že jsem si zázraky přečetla.

broskev28

Patřím mezi "nedotčené" čtenáře - při četbě knížky jsem neuronila ani slzu a ani mé hodnocení není nijak vysoké. Příběhů, v nichž se přeživší cítí odpovědný za smrt toho druhého, jsem už četla docela dost. Příběh Violet pro mne nebyl nijak přesvědčivý. Mnohem více mne oslovila například kniha Obyčejní lidé - později to byl i výborný stejnojmenný film, jeden z prvních režijních počinů R. Redforda.
A pokud jde o Thea: když někdo nechce, aby mu bylo pomoženo, pak mu pomoci nelze. Chápu, že právě tohle je problém bipolární poruchy, jenže v jeho věku bych předpokládala, že hlavní slovo by měla mít rodina.

Lokina

"V tu chvíli si uvědomuju, že není důležité to, co si vezmeme, ale to, co zanecháme."

Nádherná, citlivá knížka s tématy jako hledání sebe sama, pocit viny, psychické nemoci, která ať už jsou či nejsou nám blízká. Autorka Jennifer Niven vše toto podala s tak lehkou a čtivou formou, ale přesto silné poselství zůstává v knize hluboko zakotveno. Přečetla jsem si i poznámky autorky a pocit z knihy byl ještě silnější, když jsem se dozvěděla, že si autorka prošla něčím podobným.
Finche, zvlášť on a Violet zůstanou v mém srdci hodně dlouho.
U každé knihy, která stojí za to, píši, aby si ji lidé přečetli a u Všech malých zázraků to platí stonásobně.

Anonymka1

Naprosto skvělá knížka! Slyšela jsem na ni hodně kladných recenzí, tak jsem si ji přečetla také, musím tedy říct, že i má recenze bude pouze kladná.
Styl psaní knihy byl naprosto dokonalý, nemám ráda přesládlé romány, ale tenhle román byl tak akorát. Opravdu musím říct, že lidem,kterým se líbila kniha Eleanor a Park či Hvězdy nám nepřály, bude tato kniha určitě vyhovovat.
Od této autorky mám v plánu si ještě přečíst Tíhu vesmíru, doufám, že bude stejně skvělá jako tato kniha. :))

rajen

Další kniha, kterou jsem četla jen díky výzvě, jinak by se mi do užšího výběru asi nedostala. A musím říct, že mě ho dně překvapila. Nejdřív jsem to tipovala na klasickou středoškolskou lovestory, ale v knize jde o hlubší poselství. Autorka má nadání na psaní, četlo se to skvěle, postavy perfektně propracované, do hloubky, máte tendenci se s postavami ztotožňovat a hledat tam kus sebe. Konec je jaký je, už mi rozhodně není náct, ale zamávalo to se mnou. Doporučuji.

salča
30.12.2017

Knihu jsem si vybrala pro její vysoké hodnocení.
Ze začátku mě moc nebavila a váhala jsem,jestli ji vůbec dočíst do konce.
Od poloviny ale nastal zlom a příběh Theodora a Violet mě tak zaujal,že jsem velmi ráda,že jsem to nevzdala a knihu dočetla.Opravdu STÁLA ZA TO.
Těžké téma,smutný konec,ale tak krásně napsané...Nešlo se ubránit slzám.

Naty2809
29.12.2017

Na tuhle knihu nezapomenu ani do nejdelší smrti. Kdybych mohla dám více hvězd, udělala bych to, ale nemůžu. Tato kniha změní myšlení a pohled na svět. Opravdu by si ji měl přečíst každý. Předčila všechna má očekávání. Pro mě se do srdce zapsala nejen kniha, ale i Theodor. On byl prostě neuveřitelný. Jen by mě zajímalo, co se mu během toho, jak zmizel honilo hlavou. Violet byla jiná než Theodor. Ale on je pro mě nezapomenutelným, tak jako kniha. U tohoto příběhu jsem více než u jiného. I teď mi slzička ukápne.

kristyna7552
27.12.2017

... Myslím, že na tuhle knihu nikdy nezapomenu.

Katri
14.12.2017

Nádherná knížka vyprávějící nádherný příběh. Nemám co dodat, snad jen to, že ji vřele doporučuji.

Christianne.K
13.12.2017

Ze začátku (dobře tak do strany 200) mě to vyloženě nebavilo. Ale ten konec?! Já moc dobře věděla, jak to dopadne, ale i tak jsem musela číst dál. Kvůli tomu konci 4 hvězdičky.

Denisa153
11.12.2017

Je to vážně hodně, hodně a hodně depresivní kniha. Úplně to nebyl můj šálek kávy, ale nakonec jsem ji dočetla. Nelíbilo se mi téma knihy, bylo ponuré, žádné veselé čtení. Ale zase na druhou stranu musím ocenit to jak byla psána. Čtenáři je kniha podána tak, že se velice dobře čte, kapitoli rychle utíkají.