Všechny malé zázraky

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/big_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4.41332
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

All the Bright Places, 2015

Kniha Všechny malé zázraky

Janca001

Než jsem si tuto knížku přečetla, věděla jsem, že bude smutná, a přesto jsem se do ní pustila. Měla jsem jí přečtenou ani ne za týden a úplně mě pohltila ta tragičnost. Je hezky napsaná, ale na druhou stranu trochu složitěji, když nechápete ty jejich pocity atd. Můžu moooc doporučit a film též, ale děj je docela dost zrychlený oproti knize.

terakera

Všechny malé zázraky jsem přečetla něco přes půl rok zpátky ale přesto vím že to bylo úžasná kniha. Po mé dlouhé čtecí pauze mě tato kniha vrátila zpátky k mé lásce ke knihám. Už od začátku byl příběh poutavý a originální i když trochu náročnější na čtení ale pak už jsem si zvykla. Violet i Finche jsem měla ráda ale že by to byli moji oblíbenci to říci nemůžu. V některých místech byla kniha taková zajimavá možná i zvláštní a už se to pak opakovalo všechno dokola. Už si ji moc nepamatuju ale dávám ji tak 3,5/5. Neumim psat recenze achjo

lucka1998

Kniha se zabývá náročnými tématy, Theo a Violet se zachrání navzájem, a poté ji on dává nové a nové příležitosti užít si života a přemýšlet o tom, že život je krásný. Obě postavy prožily těžké události, které je změnily, a ony neví jak se s tím vypořádat. Konec je smutný, ale i to je život...

tereza7804

Od knihy jsem čekala hodně, protože ji vidím všude velmi dobře hodnocenou. Bohužel - velmi zklamala. Prvních 250 a posledních 50 stran mě nebavilo. Hlavní postavy mě vytáčely (ke konci jsem pak teda měla docela ráda Finche). Plus dávám za citáty, některé myšlenky a chvilkové napětí po 250ti stranách nudy.
2,5/5

lily_maleckova

Přemýšlím, co k této knize mám napsat. Byla taková zvláštní (myšleno pozitivně), určitě je dobře, že se o tématu sebevraždy a psychických problémů píše a mluví, mně bohužel kniha nějak nesedla. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla ️
3/5

Vknihách

Na pohľad dvaja úplne odlišní mladí ľudia, si však k sebe nájdu cestu. Kniha je plná smutných momentov, šťastných chvíľ, bojov s démonmi vo svojom vnútri, svetielok nádeje, že všetko raz bude dobré... Autorka používa nádherné myšlienky,ktoré dotvárajú silu príbehu. V tejto knihe nečakajte žiadny happy end, záver vás totálne rozdrví. Ak nie ste slabej povahy, aj tak sa vám zarosia oči. Aj túto knihu radím k 'must read' pre všetkých tínedžerov, pretože vždy tu pre vás niekto je! Vždy! Neuzatvárajte sa do seba a nezatvárajte oči pred niekým, kto vám podáva pomocnú ruku.

terka_si_čte

Hezká knížka, ve které se řeší dospívání, láska, ale i psychické problémy. Má zajímaví děj a je velmi čtivá. Ze začátku chvíli trvá než se začtete, ale pak jsem ji nemohla odložit. Občas bylo těžké se vžít do Finchových pocitů. Violetino chování mě štvalo, jelikož se pořád cítila ublíženě a dělala, jakoby byla jediný člověk na světě, co má problémy. A ten konec ?!? Z toho se pořád nemůžu vzpamatovat. Určitě si nejdříve přečtěte knihu než se pustíte do filmu, ten je oproti knížce hrůza.

xoxo1736

(+ SPOILER) Z knihy mám tak rozporuplné pocity, že se vůbec nemůžu rozhodnout jak ji hodnotit. První tři čtvrtiny mě moc nebavily, nic moc se tam nedělo a děj neubíhal. Ve Finchových myšlenkách jsem se vůbec nevyznala, což byl samozřejmě záměr, ale i kvůli tomu jsem se nemohla vůbec začít. Poslední čtvrtina byla úžasná, i když jsem odhadla jak to skončí už na začátku.
Do hodnocení výstižnosti zobrazení bipolární poruchy se pouštět nebudu, protože s ní nemám přímou zkušenost, ale přišla mi škoda, že nebyla zobrazená depresivní epizoda. Celkově myslím, že bych neuhodla že se jedná o bipolární poruchu, kdybych si to nepřečetla v anotaci, ačkoliv o duševních onemocněních vím poměrně dost.
Věc kterou jsem vyloženě nepochopila je, že Violet dost intenzivně truchlí pro svoji sestru i po 9 měsících, ale po smrti Finche to působilo tak, že s tím byla smířená po pár dnech.

Abych to nějak shrnula, bavilo mě to, ale neměla jsem vyloženě pocit, že bych se od knížky nemohla odtrhnout. Styl psaní mi úplně nesedl, ale krásných citátů tam byla spousta, to musím uznat.

"Někdy je pravda to, co cítíme uvnitř, i když to tak ve skutečnosti není."
"Díky tobě se cítím nádherně, tak nádherně, že mohu být nádherným pro toho, koho miluju..."

3*/5*