Všechny malé zázraky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/big_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4.31451
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

All the Bright Places, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (380)

Kniha Všechny malé zázraky

Karciina
09. února

Nenápadná fialová kniha s obálkou z lístečků, která vás naprosto strhne.
Setkáváme se zde s Violet Markeyovou, která se vyrovnává se smrtí svoji sestry, a Theodorem Finchem, který má bipolární poruchu. Je skvělé, že u nás vycházejí knihy i s vážnými tématy, které by neměly být tabu, a tohle je jedna z knih, kde je to úžasně podané.
Knížka u nás vyšla před asi 5 lety a drží si vysoké hodnocení, navíc ji doplnil film, který není úplně špatný.
Příběh je vyprávěný z pohledu obou hrdinů, silný, čtivý, krásný a za mě se budou hodit i kapesníčky,. Postavy se vás dostanou pod kůži, já osobně jsem si víc oblíbila Finche. Závěr mě překvapil, ale s odstupem času si člověk připustí, že je to správný konec. Kniha se nám snaží sdělit spoustu myslenek, i to že život není a nebude jednoduchý, a je třeba ho žít i s překážkami.
Pokud máte rádi vážnější témata, ale v YA podání, jděte do toho. Já hodnotím 4*/5*.
Od autorky u nás vyšla ještě Tíha vesmíru, kterou jsem četla v rámci štafety, ale ta mě tolik neoslovila.
Ještě bych ráda zmínila, že kniha je často přirovnávána k titulu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Za mě je tohle lepší, Hvězdy mám ráda, ale četla jsem je už před lety, možná zvážím rereading a porovnám znovu. Navíc jsem od autora měla možnost číst Hledání Aljašky, a to byl děs.
Jaké YA s vážnějším tématem jsou pro vás TY knihy?

aquaver
06. února

Další kniha z mého seznamu restů. Už ani nevím jak dlouho jsem ji odkládala. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, přestože už nejsem cílovka, ale i tak mi příběh něco dal. A protože se mi kniha líbila a emočně mě zase odrovnala, tak jsem po přečtení ze zvědavosti koukla na film a neměla jsem to dělat... podle mě se tedy moc nepovedl. Kniha má dost pěkných citátů a myšlenek. A i když jsem věděla jak to skončí, stejně mě ten konec dostal. Rozhodně doporučuji.


vandalindakova
22. ledna

Původně jsem si myslela, že mě tahle kniha mine. Dokud jsem ji nedostala jako dárek od Yoli na Yoli narozeninách, a přesto mi doma trčela nějakou tu dobu, než jsem si ji s sebou vzala na dovču. Bála jsem se, že už se mi nebude líbit, protože vyšla před dávnou dobou, a mezitím navycházelo mraky knih podobného žánru. A ono mě to velmi mile překvapilo.
Po dlouhé době je to kniha, ve které se otevírá téma sebevražd, což je za mě téma, které by mělo být vidět, aby jsme nakoukli, co se vlastně dokáže některým lidem honit v hlavě, že to může dospět až takhle daleko. Stejně tak tu máme ztrátu blízké osoby, což spolu tak nějak souvisí.
Hlavní postavy jsou rozdílné jako den a noc, ale přesto mezi nimi vzniká zápletka, která je dost zvláštní a tím i dost originální. A je to celé napsané čtivým způsobem, který nenudí. Tom pomáhají všechna ta malá dobrodružství.
Konec mě rozsekal, což jsem podle ohlasů mohla očekávat, ale nějak jsem to vytěsnila, a o to víc to bylo šokující.

Abroš
21.12.2022

Každý svou lásku prožívá po svém.Příběh o lásce,naději,beznaději.I tohle je život.A může se zdát i nespravedlivý,ale pořád jde dál.Dobře čtivé,

Malýmedvěd
19.12.2022

Za mne dobrá YA kniha. Dceři jsem ji s klidným srdcem doporučil. Témata depresí, psychické nemoci, sebevražedných myšlenek, ztráty blízké osoby jsou zde dobře vyobrazené a hlavní poselství je podle mne předáno dobře a srozumitelně. Příběh vyprávěný z pohledu mladých lidí a díky tomu nepůsobí, že by chtěl poučovat. Jako starší čtenář jsem se s postavami už neztotožňoval, ale myslím, že jsem je uměl pochopit. Viděl jsem i filmové zpracování a musím konstatovat, že nebylo špatné ve své kategorii, ale kniha má prostě víc prostoru pro popis a pro vysvětlení a pro pochopení. To znamená jednoznačně doporučuji knihu před filmem a tím spíše, když jde o vážná témata.
BTW. vzkaz pro mladé, nezanechávejte po sobě boty na stromech, v přírodě zahrabané harampádí a nápisy sprejem, nechte krásy světa tak jak jsou.

ZNellyZ
22.11.2022

Ze začátku jsem k tomu měla pár výhrad. Nebylo to nic, co bych nedočkavě četla, ale od půlky knihy jsem tomu přišla na chuť. Konec byl skvělý. Překvapivý, hořký, ale svým způsobem ideální.

Nieroccoon
13.09.2022

Celý ten konec se mi nelíbil. Ale jinak proč ne.

Elena_Dark
21.06.2022

Reaguji na Váš komentář. Mě osobně se kniha líbil, podle mě nebyl účel, aby byla kniha skvělá, ale dokázala alespoň malinko zaujmout a na něco třeba poukázat. Je totiž pravda, že to, co se v knížce děje, se v reálném životě děje velmi často. Knížka opravdu místa rvala srdce, řekla bych, že byla až vražedná. Kniha je to podle mě dobrá a dokáže vás úplně vtáhnout do děje. Tak to vidím já.

1 ...