Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225827/vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4.4833

All the Bright Places (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Lokina

"V tu chvíli si uvědomuju, že není důležité to, co si vezmeme, ale to, co zanecháme."

Nádherná, citlivá knížka s tématy jako hledání sebe sama, pocit viny, psychické nemoci, která ať už jsou či nejsou nám blízká. Autorka Jennifer Niven vše toto podala s tak lehkou a čtivou formou, ale přesto silné poselství zůstává v knize hluboko zakotveno. Přečetla jsem si i poznámky autorky a pocit z knihy byl ještě silnější, když jsem se dozvěděla, že si autorka prošla něčím podobným.
Finche, zvlášť on a Violet zůstanou v mém srdci hodně dlouho.
U každé knihy, která stojí za to, píši, aby si ji lidé přečetli a u Všech malých zázraků to platí stonásobně.

Anonymka1

Naprosto skvělá knížka! Slyšela jsem na ni hodně kladných recenzí, tak jsem si ji přečetla také, musím tedy říct, že i má recenze bude pouze kladná.
Styl psaní knihy byl naprosto dokonalý, nemám ráda přesládlé romány, ale tenhle román byl tak akorát. Opravdu musím říct, že lidem,kterým se líbila kniha Eleanor a Park či Hvězdy nám nepřály, bude tato kniha určitě vyhovovat.
Od této autorky mám v plánu si ještě přečíst Tíhu vesmíru, doufám, že bude stejně skvělá jako tato kniha. :))

rajen

Další kniha, kterou jsem četla jen díky výzvě, jinak by se mi do užšího výběru asi nedostala. A musím říct, že mě ho dně překvapila. Nejdřív jsem to tipovala na klasickou středoškolskou lovestory, ale v knize jde o hlubší poselství. Autorka má nadání na psaní, četlo se to skvěle, postavy perfektně propracované, do hloubky, máte tendenci se s postavami ztotožňovat a hledat tam kus sebe. Konec je jaký je, už mi rozhodně není náct, ale zamávalo to se mnou. Doporučuji.

salča
30.12.2017

Knihu jsem si vybrala pro její vysoké hodnocení.
Ze začátku mě moc nebavila a váhala jsem,jestli ji vůbec dočíst do konce.
Od poloviny ale nastal zlom a příběh Theodora a Violet mě tak zaujal,že jsem velmi ráda,že jsem to nevzdala a knihu dočetla.Opravdu STÁLA ZA TO.
Těžké téma,smutný konec,ale tak krásně napsané...Nešlo se ubránit slzám.

Naty2809
29.12.2017

Na tuhle knihu nezapomenu ani do nejdelší smrti. Kdybych mohla dám více hvězd, udělala bych to, ale nemůžu. Tato kniha změní myšlení a pohled na svět. Opravdu by si ji měl přečíst každý. Předčila všechna má očekávání. Pro mě se do srdce zapsala nejen kniha, ale i Theodor. On byl prostě neuveřitelný. Jen by mě zajímalo, co se mu během toho, jak zmizel honilo hlavou. Violet byla jiná než Theodor. Ale on je pro mě nezapomenutelným, tak jako kniha. U tohoto příběhu jsem více než u jiného. I teď mi slzička ukápne.

kristyna7552
27.12.2017

... Myslím, že na tuhle knihu nikdy nezapomenu.

Katri
14.12.2017

Nádherná knížka vyprávějící nádherný příběh. Nemám co dodat, snad jen to, že ji vřele doporučuji.

Christianne.K
13.12.2017

Ze začátku (dobře tak do strany 200) mě to vyloženě nebavilo. Ale ten konec?! Já moc dobře věděla, jak to dopadne, ale i tak jsem musela číst dál. Kvůli tomu konci 4 hvězdičky.

Denisa153
11.12.2017

Je to vážně hodně, hodně a hodně depresivní kniha. Úplně to nebyl můj šálek kávy, ale nakonec jsem ji dočetla. Nelíbilo se mi téma knihy, bylo ponuré, žádné veselé čtení. Ale zase na druhou stranu musím ocenit to jak byla psána. Čtenáři je kniha podána tak, že se velice dobře čte, kapitoli rychle utíkají.

svoboanna
10.12.2017

Finch mě opravdu chytil za srdce. Rozhodně doporučuji knihu přečíst už jen kvůli závažnosti tématu. Jak sama autorka píše je to současné, vážné, těžké, smutné, ale i zábavné.

ivedoo
05.12.2017

Tato kniha mě naprosto dostala. Příběh o Violet a Theovi si mě získal od 1. stránky. Nemohla jsem uvěřit tomu příšernému konci. Bylo to strašně dojemné, ale trochu jsem ten závěr čekala a i ta mě to rozbrečelo. Těším se až přečtu další příběh od této autorky.

Abia
02.12.2017

Přečetla jsem tuto knihu, protože jsem jí potřebovala do čtenářské výzvy. Dvakrát jsem zapomněla její jméno, když jsem byla v knihovně a musela se vrátit do svých poznámek. Čekala jsem nějaký román pro puberťáky, lehkou knihu na čtení.
Začetla jsem se hned, Theodor se mi líbil víc, Violet až časem. Nemohla jsem se odtrhnout, četla, líbilo se mi, jak se vše vyvíjelo. Když mi došlo, jak to dopadne, udělalo se mi špatně. Závěrečné kapitoly byly náročné.
Po přečtení doslovu jsem se sklonila před autorkou a pochopila, proč byl ten příběh tak uvěřitelný a pravdivý, protože byl opravdu prožitý v životě. Těším se na její další knihy, jsem zvědavá, jaké budou.

Jůšo
26.11.2017

O Všech malých zázracích jsem slyšela jen samou chválu, a teď jsem se konečně dostala k tomu, abych si je také přečetla a buď se přidala k nadšeným fanouškům nebo k těm, kteří si vždycky něco najdou. No a bohužel tentokrát patřím spíš do té druhé skupiny.
Četla jsem už pár podobných příběhů, takže mě osud Finche a Violet až tolik nezasáhl. Na druhou stranu se mi ale moc líbilo jejich cestování, což byl dost neotřelý nápad.
Ale po přečtení závěrečných slov autorky pro mě příběh získal mnohem větší rozměr. Nebudu spoilerovat, ale skládám Jennifer Nivenové poklonu. Je to silná žena.

JančaDoll
25.11.2017

Kniha je na mne příliš depresivní, nemám ráda smutné konce :( ale styl psaní autorky se mi moc líbil, ovšem Všechny malé zázraky není příběh pro všechny.

Leniii
21.11.2017

Ke knížce jsem se dostala vlastně náhodou, ale díky bohu, že jsem se k ní dostala! Krásný, leč smutný, příběh mě dokázal vtáhnout tak moc do děje. Hrozně jsem si Theodora a Violet zamilovala.
Je to kniha, která stojí za přečtení...kniha, která má právo mít své místo v knihovně..kniha, kterou jsem si zamilovala...kniha, která je malým, ale velkým zázrakem...

Tessie15
08.11.2017

Tuhle knížku jsem si už dlouho chtěla přečíst, ale dostala jsem se k tomu až teď. A musím říct, že je úžasná. Je skvěle napsaná, čtivá. Theodora Finche jsem si zamilovala v prvním okamžiku. Smála jsem se, brečela, ale hlavně jsem nad touto knížkou ještě dlouho po dočtení přemýšlela.
A poznámka autorky na konci knihy? Tak to mě dostalo.

Devětatřičvrtě
07.11.2017

Konec se dal čekat, ale i tak mě totálně rozložil. Jsem cíťa, takže ořvu všechno, ale tohle mě dostalo. Violet a Finch jsou úžasní, zamilovala jsem si je hned na začátku. Rozhodně doporučuju, stojí to za to trochu si pobrečet

Sablu
06.11.2017

Kniha mě zasáhla. Bylo mi nesmírně líto Violet, protože přijít o dvě milované osoby, je neskutečně těžké. Člověk by se neměl bát mluvit o tom, že má nějaky problém a řešit ho. Protože konečné řešení, změní život všem v okolí a změní jejich život. A né vždy to okolí zvládne jako Violet.

Francesca14
05.11.2017

Knížku jsem poprvé četla když mi bylo asi dvanáct a byla to první YA knížka, která mě naprosto nadchla a do které jsem zamilovala - tenkrát se nějaký čas držela na první příčce mého žebříčku. Milovala jsem ty scény, myšlenky, postavy... Pak jsem se ke knize ale i přes prvotní nadšenost hrozně dlouho nevrátila, až teď po dvou letech. Za tu dobu jsem přečetla už dost jiných YA knih a spousta z nich mě nadchla víc. Když už pro nic jiného tak proto, že nejsou tak depresivní a nepouštějí se hned do tak závažných a strašidelných témat a problémů. A nemám prostě moc ráda smutné knihy, já jsem spíš na ty happy endy, takže se mi teď knížka četla trochu hůř, obzvlášť ke konci. Nic se ale nezměnilo na tom, že příběh má pořád své kouzlo, pořád je tam spousta krásných, sladkých scén a Finch je naprosto skvělý. Je to čtivá kniha a když odhlédnu od hlavního tématu, který mi v mnoha směrech vadí, je pořád na celých pět hvězdiček.

kris.docekalova
03.11.2017

Knížka se skvělým příběhem. Dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje. Určitě doporučuji.

fruitbueno
01.11.2017

Všechny malé zázraky mě rozložily, rozbily, roztrhaly na kousky. Přiznám se, že poslední strany jsem už ani nedovedla vnímat, protože se ve mně všechno úplně sevřelo. Přestože bylo úplně jasné, kam děj směřuje a jak to dopadne, zapůsobilo to přesto naprosto nečekaně. Čtení, které není pro každého, které bolí a které ve vás nechá kus prázdna.

saint.klara
30.10.2017

Knížka mě příliš nenadchla, přijde mi příliš nepřehledná. Na románek je to takové akční, ale přesto milé. Knihu jsem nakonec dočetla (uf :DD), ale to co mi v této knize chybělo, autorka skvělě dotáhla ve své další knížce "Tíha vesmíru".

kucerovakaroli
23.10.2017

Původně se mi do knížky moc nechtělo a chtěla jsem si ji přečíst hlavně kvůli knižní výzvě. Už po prvních stránkách jsem se do knížky ponořila a vůbec jsem nechtěla, aby knížka skončila a zároveň mě zajímalo, jak to dopadne. Po přečtení jsem byla vážně v šoku a nevím, co si mám vlastně o tom konci myslet, ale to nevěděl asi nikdy nikdo o Finchovi. Rozhodně doporučuji si přečíst.

Kekik
22.10.2017

Je kniha, která je o dvou 17-letých zamilovaných lidech (Tisíc polibků) a já si během čtení říkám- tak to ani náhodou, tohle vám nesežeru. Nevěřím vám tu vaši lásku.
Je kniha, která je o dvou 17-letých zamilovaných lidech (VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY) a já si během čtení říkám- ano, to je ono. Já jim věřím. Všechny jejich činy, skutky, věty, myšlenky... to vše jim VĚŘÍM.
Je kniha, ve které vystupuje hlavní hrdina Theodor Finche- kluk, do kterého jsem se zamilovala. Ano, poprvé v životě jsem se zamilovala do literárního hrdiny!!! Přečetla jsem nespočet románů, ve kterých hl.hrdinové byli sexy, úžasní, božský, nejlepší, udělali velká gesta, ženám se z nich podlamovaly kolena, a na mě to žádný dojem neudělalo.
A pak se objevil Finche- kluk, jehož činy jsou silné, kluk, jehož slova jsou pravdivá. Kluk, kterého chcete poznat. Violet tu šanci dostala. Violet je ta, která měla tu čest sblížit se s Finchem.
Je kniha, která mě zaujala od prvního slova, až do posledního. Kniha, která mi zůstane už navždy v paměti. Kniha, jejíž kouzlo na mě účinkuje i po přečtení. Kterou doporučuji přečíst. Která je krásná. Kniha, která se jmenuje VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY. Pro mě je to jeden VELKÝ LITERÁRNÍ ZÁZRAK.

Anastazie0810
17.10.2017

Knížku jsem si pořídila na doporučení kamarádky. Mě to totálně rozložililo..velice emotivní příběh, který ve Vás přetrvá..je to také takové malé okno do hlavy a myšlenek člověka, který trpí stejnou chorobou jako hlavní hrdina..Moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím.

parvitas
17.10.2017

Nemám slov, lebo asi všetko už bolo povedané... Ona chcela skočiť z veže, a on ju zachránil, alebo to bolo naopak? No neskôr spolu našli nádherné miesta, no nie každý na takom vydrží žiť... Alebo žiť celkovo. Bipolárna porucha, alebo inak manio-depresívne stavy boli priťažké pre jedného z nich. Asi mám pms, ale revala som jak malá, keď som už tušila, čo sa bude diať... Ale inak odporúčam.

Irsaf
14.10.2017

Líbila se mi

andie6001
10.10.2017

Po přečtení jsem zkrátka nevěděla co si mám myslet. Nevěděla jsem prakticky nic. Jen v srdci neskutečná prázdnota a v hlavě zmatek. Jsem člověk co by na sebevraždu nikdy nepomyslel, ale nějaká ta černá období jak to tak bývá přijdou a zase odejdou. Při čtení této knihy jsem měla pocit že jsem na okraji jen se pohnout a jsem v tom zas po uši. Ale knihu jsem dočetla a konec probrečela, protože i když ve mě kniha vyvolávala maličko depresivní myšlení, nedalo mi to a musela jsem ji dočíst. Jen doufám, že má hora čeká. Tak hurá na cestu!

Navlnách
09.10.2017

Tohle je naprosto dokonalá kniha. Pokud někdo tvrdí , že se nudil nebo že je to blbost, tak proč posledních padesát stran jen bulím a bulím? A to u mě není zas tak časté. Jsou jen dvě knihy , které tohle u mě vyvolaly. Tahle a "než jsem tě poznala".
Tak krásná kniha! Nemůžu si představit mít lásku, či dokonce syna, který by trpěl depresí a já mu nemohla pomoct... Theodor Finch...

jana79
07.10.2017

Velmi krásná kniha, chtěla ji koupit sestra a já jsem ji po cestě vlakem otevřela a už jsem ji musela dočíst do konce. Musím přiznat, že bych ji si sama opravdu nevybrala, ale přesto je to krásný příběh u kterého jsem proplakala několik kapesníčků. Naštěstí jsem ve vlaku četla jen prvni kapitolu, zbytek doma na gauči. Stojí za to přečíst.