Všechny malé zázraky

od:

Všechny malé zázraky

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225827/vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4.5736
Originální název:

All the Bright Places (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Euromedia
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (8)

Lucik87
25. února

Ano, Theodor Finch byl tak originální...jako z jiné planety. Také jsem se zamilovala. Marně jsem doufala v lepší konec, ale bohužel, ano, i tohle je život.

Davina
01.06.2016

Bože, proč jsou ti spisovatelé tak krutí? Donutí vás si zamilovat postavu a následně vám ji nemilosrdně zabijí. A teď se přiznejte, kdo další se zamiloval do Theodora Finche? Já rozhodně ano, také proto jsem nedokázala knihu dočíst v klidu. Potřebovala jsem tak desetiminutové přestávky, abys se pořádně vybrečela. Jen jedna otázka... Proč to muselo takhle dopadnout?
Ještě nikdy jsem si u knihy tolik nepobrečela. Rozhodně jsem se i dost nasmála, Finch byl úžasný ve všech směrech. Ráda bych jednou potkala pravě takovou osobnost, jakou byl Theodor Finch. Rozhodně jedna z nejlepších knížek !! Doporučuji !!

šneki
26.04.2016

Gabi90: jojo, je to myslím napsané ve sloupečku o autorce :)

Gabi90
27.02.2016

Je pravda, že sa chystá film? Neviete náhodou niekto? :-)

Alexka
16.01.2016

Není důležité to, co si vezmete, ale to, co zanecháte.

mstep
02.11.2015

Připravte se na to, že vás čtení tohohle příběhu bude fyzicky bolet. Kdo na to máte odvahu, tak vzhůru do čtení, abyste se nepřipravili o velkou oslavu života v celé jeho kráse, kterou vám autorka připravila. V tomhle úžasně nádherným a bolavým příběhu si něco najde každá věková skupina. Theodora Finche nejde nemilovat...přestože se jeho činy mohou zdát zpočátku zmatené a tak trochu divné, později se ukážou jako naprosto geniální. Vím, jaké to je plavat proti proudu a nebýt jen ovce v davu, a i proto mi byl Theodor Finch hodně blízký. Jeho příběh se mi zaryl hluboko do srdce a ještě tam dlouho zůstane.
SPOILER - pokud jste knihu ještě nečetli, dál už nečtěte: A když nakonec Theodora Finche ztratíte, je to jako byste přišli o kousek sebe, bolí to a vy přes slzy nevidíte, ale stejně musíte číst dál a hledáte ho mezi stránkami, stejně jako ho hledá Violet a doufáte, že se přece jenom ještě objeví a že ta hrozná věc se prostě stát nemohla. Nějaký čas vám bude trvat, než se s jeho ztrátou srovnáte. Jste připraveni na to, stát se tím, koho tady po sobě Theodor Finch zanechal?
Příběh Theodora Finche vás donutí zamyslet se nad tím, jak opravdu žijete a možná to nebude zrovna příjemné zjištění...a taky se možná seberete a něco s tím UDĚLÁTE.
Kdo by nechtěl žít ve světě, který projektoval Theodor Finch? :-)
Epitaf, který mu Violet napsala na konci, ho vystihuje naprosto dokonale:
Theodor Finch - byl jsem živý. Hořel jasným plamenem. A pak jsem zemřel, ale ne tak docela. Někdo jako já nemůže umřít tak jako každý jiný. Přetrvám jako legendy o Blue Hole. Budu vždycky tady, v možnostech a v lidech, které jsem tu po sobě zanechal.

Melindaaaa
08.10.2015

Měly v sobě Všechny malé zázraky opravdu něco zázračného? Dokázala Jennifer Niven, že se může stát novým Greenem či novou Rowell? Byli Finch a Violet dostatečně zajímaví, aby jim byla věnována kniha?
To vše se můžete dozvědět po kliknutí na odkaz v záložce Recenze :)

pobijecmuch
30.08.2015

Také nemůžu k této knize napsat "český" komentář, protože jsem dosud nevydanou knihu nečetl. Ono to nějak ani nejde komentovat knihu, která dosud neexistuje. O hodnocení hvězdičkami už vůbec nemluvím, protože je tam napsáno, že nelze hodnotit - až vyjde.