Tíha vesmíru

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314883/big_tiha-vesmiru-Xu9-314883.jpg 4705
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Holding Up the Universe, 2016

Kniha Tíha vesmíru

JointlieKat94

Dlouho předlouho jsem přemýšlela, jak ohodnotit knihu.

Typická romantika, i když zasazená do jiného příběhu. Řeší se tu (mimo tajnou lásku) spousta závažných věcí. Avšak mně zaujaly pouze informace o té prosopagnosii. Přijde mi, jakoby se autorka snažila nacpat do příběhu všechno. Smrt, šikana, obezita, nevěra, alkohol, drogy, neúspěch, nemoc.. dohromady mi to moc nešlo. Bylo to přeplácané.

Na druhou stranu se mi ale četlo lehce, kapitoly byly krátké. Příjemné čtení (taky poučné), ale na můj vkus to bylo prostě moc..

patricia8137

Príbeh bol zaujímavý aj poučný zároveň, dozvedela som sa niečo nové o chorobe prosopagnózia. Kladne hodnotím originálne a inšpirujúce hlavné postavy, veľa krásnych myšlienok a krátke kapitoly. Páčilo sa mi, ako sa kapitoly striedali (z pohľadu Libby a z pohľadu Jacka) a ako sa vzájomne dopĺňali.
Obdivujem Libby za jej veľké srdce, odvahu a ako sa vyrovnala so všetkými zlými vecami v jej živote, ale predovšetkým za to, že sa s nimi naučila žiť a hľadať v nich to pozitívne. Obdivujem ju aj za to, ako sa naučila mať rada samú seba takú, aká je.
Jack bol veľmi originálnou postavou, obdivujem ho za to, ako každý deň musel čeliť svojej chorobe.
Autorke sa podarilo vymyslieť naozaj silné a inšpiratívne osobnosti.
Tento krásny príbeh o sile porozumenia určite odporúčam každému.
Citát z knihy: Kým si nažive, stále na teba niečo čaká a aj keď je to zlé, a ty to vieš, čo môžeš urobiť ? Nemôžeš prestať žiť. Truman Capote

Kaila146

Moc pěkná kniha :)

petulkapeta
21.12.2021

Opravdu úžasna kniha, nabita emocemi, která vás pohltí. Díky moje sestřičko, byla skvěla :)

Miška935
16.12.2021

Celá kniha mě nesmírně bavila a hltala jsem každé slovo. Opravdu nádherně napsaná kniha. :)

Knihomolka506
12.11.2021

Libby S. : kdysi obézní holka teď už plnoštíhlá nastupuje opět na střední. pro svou postavu je ale terčem šikany že strany spolužáků a okolí, ale vše zvládá s obrovským nadhledem , i když ji samotnou to hodně mrzí. Kdyby tak ostatní věděli, co té obezitě předcházelo ...
Jack M. = obyčejný hubený kluk, který je ve třídě velmi oblíbený ,ale i on má své tajemstvi. Má prosopagnosii (nemoc, kdy má osoba potíže rozeznat obličeje), kterou umí dost dobře skrývat. Oba chodí na stejnou střední, kde se stejne jako Finch s Violet z Všech malých zázraků za trapných okolností potkají a zjistí, že každý jak Libby tak James jsou odlišní, ale vlastně každý strašně nezávislí a sví. Doporučuji, skvělá YA️️

ElessaRiverbow
10.09.2021

Od autorky jsem už dříve četla Všechny malé zázraky, které i přes to, jak moc je kniha ostatními vychvalována, pro mě byla takový lepší průměr. Proto jsem nejdříve nevěděla, jestli mám této knize dát šanci, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Příběh mi přišel zajímavý, hodně jsem se dozvěděla o prosopagnosii, o které jsem do přečtení moc nevěděla, a celkově byla kniha hodně čtivá. Libby i Jack mi přišli sympatičtí, i když Libby jsem si zamilovala o něco málo víc. Konec mi přišel sladký a přesně takový, jaký jsem si u knihy představovala.

KateTheBlogger
04.09.2021

Před čtením jsem o prosopagnosii neslyšela, takže pro mě bylo čtení velmi zajímavé. A uvědomila jsem si, že život s takovou nemocí musí být učiněné peklo. Líbilo se mi jak se kapitoly střídaly a každá byla napsána z jiného pohledu a vzájemně se doplňovaly. Rozhodně nelituji toho, že jsem si knížku přečetla.