Tíha vesmíru

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314883/vaha-vesmiru-hBq-314883.jpg 4.2172

Holding Up the Universe (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Euromedia

JaneH

Na knížku jsem si nedělala velké nároky na něco co mě naprosto ohromí a převálcuje. A jsem za to ráda. Do děje jsem se nejdříve nemohla dostat, ale nakonec se mi kniha líbila. Jedná se o klasické young-adult dílo, které vás rozesměje, občas rozesmutní a při dočtení se usmíváte a zároveň jste trošku smutní, že příběh nepokračuje dál. Pro mne příjemné čtení s řadou metafor a hlubokých myšlenek.

lenkaabooks

Libby a Jack. Oba si nesou na ramenou nějakou tu tíhu. Libby nadváhu a Jack nerozeznává obličeje. Je to středoškolská love story, psaná z pohledu obou hlavních hrdinů a čte se moc fajn.

Francesca14

Moje kamarádka, která si stejně jako já zamilovala "Všechny malé zázraky" četla knížku přede mnou a moc se jí nelíbila. Říkala, že v ní nebylo nějaké to "bum", které dělá knihu dobrou. Ale já tam měla hned několik "bum" a navíc byla kniha napsaná zábavně, měla jsem hrozně ráda Libby (což je docela úspěch, protože většinou hlavní hrdinky ráda nemám, a obzvlášť ne ty tlusté holky, co se litují - ale Libby vůbec taková nebyla, byla drsná, silná, vtipná a sympatická) i Jack byl fajn a hrozně jsem těm dvěma fandila. Autorka se - obzvlášť tou tloušťkou a šikanou - strefila do dost velkého problému dnešní společnosti teenagerů a podle mě to dobře vystihla. Příběh se mi fakt moc líbil, je tam spousta krásných pasáží, co stojí za podtrhnutí a má to fakt sladký konec.

Horselen

Ze začátku mi trochu vadilo střídání pohledů po kapitole, obzvlášť když byly tak krátké. Jinak jsem ale takhle pěknou, milou knížku dlouho nečetla. Nebyla to jedna z těch tuctových, bylo na ní cosi originálního.
I obálka je moc hezká, i když obyčejná. Myslím, že autorka si na autentičnosti dala opravdu záležet a to oceňuji.
Mimo jiné kniha nahlíží i na problémy, které jsou v dnešní době aktuální, jako je obezita a šikana.

nickol

Jedna z nejlepších knih young adult žánru.

kedlis

Kniha mě doslova pohltila, bylo těžké dát si pauzu a dělat něco jiného než jen číst a číst.
Někdo by mohl říct že kniha je nudná, protože postrádá dechberoucí zvrat. Mně se líbilo, že kniha nebyla jen čistě o jejich vzájemné lásce, ale popisovala vývoj charakterů postav. A ještě k tomu se díky Libby naučíte jak se mít rád.
"Potkali jsme se a změnili si navzájem svět. My oba."

bookcase

Tak to byla jedna z nejlepších YA romancí. Citlivá, čtivá, zpracovává zajímavé téma. Nejsem cílová skupina, ale i tak jsem si čtení užila.

Terez67

Wow tato knížka mě hodně dostala . Sama s něčím bojuju takže jsem si ji chtěla přečíst. Hezký až smutný a dojemný příběch. Autorka opět nezklamala po Všechny malý zázraky . Moc doporučuju :)

LilianaFalcon

Na mě bohužel nezapůsobily ani Všechny malé zázraky (chvíli před tím jsem četla Proč? 13x proto - a to považuju za mnohem lepší).
Sice jsem ze začátku měla pocit, že se mi to dobře čte, ale to mě rychle přešlo. Nějak jsem si hlavní hrdiny a jejich myšlenkové pochody nedokázala oblíbit.

Ruxandra

Ačkoli nejsem věkem cílová skupina, bylo to krásné, milé a čtivé. Doporučuji všemi deseti :)

zdazilek

Rozhodně nejsem cílová skupina. na to už jsem trošku stará. Ale vzala jsem si knihu jako oddechovku na léto a musím přiznat že mě nezklamala. Četla se rychle díky krátkým kapitolám a děj krásně plynul. Rozhodně mě nezklamala.

michaela1992

Tohle je prostě Jennifer Nivenová. Píše skvěle, záživný je každý řádek, za vším je daleko více, než se na první pohled zdá. Je vidět, že ačkoli nejde o autobiografii, tak autorka dává do svých děl velkou část sebe.
Jasně, na Všechny malé zázraky (tedy podle mého skromého názoru) tenhle titul nedosahuje. Ale nazvala bych ho takovým menším bráškou. Budu tvrdit to, co k autorce patří: nepíše knihy určené jen teenagerům, ale knížky, které by si měla přečíst každá duše na světě.

spencer

Byla jsem velice překvapená, jak moc se mi knížka líbila. O prosopagnosii jsem slyšela poprvé, a proto mě příběh velice zaujal. Bylo to čtivé a oddechové. Rozhodně doporučuji :)

nikol6168

Jednoduše krása...

Tanja00

Všechny malé zázraky se mi osobně líbily více, ale i tady bylo spoustu krásných scén.

Lauralex

Okouzlující love story, která vás dostane. Jo, přesně! A mně je tak hezky. Zase mi někdo jednoduše ukázal, jak prosté to je. Jakkoliv je ta tíha vesmíru těžká, hluboká a černá. Tak přirozené a milé, že si to získá nejedno srdce. Cítím takový ten hřejivý, radostný pocit, který ve vás zanechá dobrá kniha.

Málokdo umí po svém nejúspěšnějším a největším díle navázat a pokračovat na stejné vlně a úrovni, a Jennifer to dokázala. A já potřebuju víc. Rozněžnila moji mysl, pohnula s mou duší a otevřela moje srdce. Všechny malé zázraky jsou pro mě až jakási modla, které zbožňuju, nicméně Tíha vesmíru jim zdárně sekunduje.

Na dnešní dobu je unikátní, vlivná, působivá a hodnotná spisovatelka, která to podává autenticky a vyrovnaně dětským i vyspělým nádechem. Píše o závažných a silných problémech nejen dnešní doby, jakýchsi tabu, o kterých se konzervativně mlčí, ale měla by se jim věnovat pozornost, a to se mi líbí. Umí bravurně, záživně, rozkošně a oddaně psát o tématech podstatných, ovšem s tou největší dávkou porozumění, lidsky a uznale, zobrazuje zde stanoviska, která mají svou neměnnou podstatu, a to tak, že dokáže lidem mnoho předat a pomoct jim, a už jen to je víc než obdivuhodné.

Není to žádný bezduchý, naivní, povrchní a bezvýznamný příběh, právě naopak. Je to příběh dvou zlomených lidí, kteří si nesou svou vlastní tíhu vesmíru a kteří k sobě patří víc než cokoliv a kdokoliv jiný. Ale hlavně patří každý sám sobě. A nakonec i vám, když je necháte promluvit. A není k tomu potřeba žádná extra schopnost, abyste to viděli, stačí trocha citu, empatie a pochopení, a přesně to by vám ta kniha měla předat, pokud budete svolní.
Má všechny předpoklady a podněty k ovlivnění davů.

Může se zdát, že tyto příběhy jsou prázdné, trapné, ohrané a působí lacině a bezvýznamně, jenže když si to prožijete, a nemusíte být nutně znalci života, vůbec to není laciné nebo bezvýznamné. Nakonec to pak ani není o tlusté holce a klukovi s vadou. Je to o prosté definici lidského soužití, našeho bytí a existence a pochopitelně o lásce. Ano, o té to tu je. A já jsem něžnější a přívětivější lásku neviděla. Totiž není to volba, je to nemoc (ať je to cokoliv). Nevím, kde lidi stále berou ten dojem, že mají právo na život ostatních. Máme stěží právo na svůj vlastní. Proto vyhledejme, co máme s druhými společného, ne to, co nás odděluje.

Tahle kniha má jednoduchý koloběh: začít knihu, zamilovat se, dočíst knihu, brečet. Je to laskavé, půvabné, lidské, skromné a ušlechtilé. Není žádné kouzlo, jak být krásný, buďte jen sami sebou, to stačí. A to je hlavní poslání té knihy.
Protože víte co? Někdo vás chce. Někdo vás potřebuje. Pro někoho jste nezbytní. Někdo vás má rád. Na to nezapomeňte.

Adelin239

Ze začátku mi přišel děj nudný a bez nápadu, ale jakmile jsem překročila několik stránek dál, tak jsem okamžitě změnila názor. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, hlavně její sebevědomí a humor. Byla mi celou dobu sympatická a dokonce pro mě byla a je inspirací.
Jediné, co mi knihu vůbec nepřipomínalo, bylo přirovnání k Hvězdám nám nepřály. Mně tyto dvě knihy moc podobné nepřišly.

JennieeW

Pro mě kniha byla lepší než Všechny malé zázraky... Hlavně díky hlavní hrdince kvůli jejímu přemýšlení, činům a zálibám... Je mi hodně sympatická a tím pádem trochu i kniha, ale nedostala mě proto ty 3 hvězdy...

SarahRoyalAss

Sice bude pro mě navždy bude srdcovka Všechny malé zázraky, ale ani druhá kniha autorky mě nezklamala.
Sice je to v jiném duchu a pořád jsem čekala kdy přijde ta chvíle, kdy si budu moct očka vyplakat... Za přečtení to opravdu stojí. :)

Anna 13

Kniha, která doslova mění vaše srdce, která vám už v začátcích jejího čtení dává sebedůvěru. Kniha se kterou jste si jisti, že tím, že vám zasáhla do života, vám ho také změní.
Kniha, která bude dělat lidi lepšími, laskavějšími...

Kniha, která se nedá okomentovat a vyjádřit slovy, protože je... vaše. Je moje, je tvoje, je jeho i její, je naše a jejich. Patří celému světu a vesmíru. Každý by měl mít to štěstí vlastnit jeden její výtisk. Tahle kniha si zaslouží být čtená a to hlavně mou generací, protože má neuvěřitelnou sílu lidi měnit. Mohla by změnit myšlení nás všech, mohla by doslova a to není klišé, proměnit svět.
Nejraději bych ji zpátky do knihovny nevracela, ale udělám to, protože i ostatní mají šanci být její součástí a vtisknout do ní svá srdce.

Bubetka79

Irituje mě popis na zadní straně, kdy jedna recenze vystihuje knihu jako druhé Hvězdy nám nepřály. Ne, tak to opravdu není. Kniha je psaná pro mladší ročníky, abych pravdu řekla, kniha mi přišla výhrou v soutěži, takže jsem se do ní pustila, aniž bych o ní moc věděla. A pro mladší ročníky je to tak i psané. Je to však dosti naivní, urychlené, bez nějakého vývinu, řekla bych. V jednu chvíli máte takový děj, v dalších 5 stránkách už je něco, co by chtělo rozvinout a vám ten vývin přirozeně chybí. Není to špatné na kategorii, do jaké to spadá, ale neřadilo bych to do nějakého literárního bum. Ani okouzlující mi to nepřipadá, avšak jsem jedna ze sta.

Příběh popisuje vztah mezi Libby (dívkou s ehm úctyhodnou váhou) a Jackem (trpícím onou prosopagnosií). Jak jen to bývá, potkají se, zamilují se, poté se něco zvrtne a pak se to vše rázem vyřeší. Klasické pro mladistvé. Milé a naivní. Za odpoledne máte knihu přečtenou.

Dávám 3 hvězdy z důvodu, že je to dobré na žánr, jakým to má být. Avšak pro mě to bylo moc nereálné, moc naivní, moc nerozvinuté. Škoda, abych pravdu řekla. Avšak nečetla jsem Všechny malé zázraky, kdo ví, jestli je to stejné, či mě to utvrdí ve stejné myšlence, jako Tíha vesmíru. :)

Blahona

Kniha se mi moc líbila. Je to originální a kouzelná love-story jedné poněkud kontroverzní dvojice. Je velmi lidská, plná optimismu. Přináší naději a poselství lidem, kteří nejsou dokonalí. Více v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

BarkaS

Milé, i když trochu naivní. I proto, že je určeno hlavně pro mladší ročníky, a tak je to i napsané. Je do dojemné, přátelské, optimistické, se špetkou smutku a nostalgie.

pichova.veru

Nádherná čtivá kniha :)

andyval

Přesně tohle jsem teď potřebovala. Nenáročnou, ale poutavou knížku, u které se prostě nejde neusmívat. Zároveň to není jen další bezvýznamná love story bez pointy, ale silný příběh. Hlavní hrdiny si nejde nezamilovat, obzvlášť Libby, ze které bychom si měli vzít příklad. Za mě 5*.

Nikča1236

Za mě jednoznačně lepší než Všechny malé zázraky. Libby i Jack jsou prostě skvělí. Tíha vesmíru byla jedna z těch oddechových knih, kterou máte za chvíli přečtenou a nemůžete ji odložit, dokud ji neotočíte poslední stránku.

michaela669

První knihu "Všechny malé zázraky" podle mě nic nepřekoná, ale i tato kniha mě okouzlila. Do Jacka jsem se od první stránky zamilovala, stejně tak do Libby. Velmi se mi líbil popis Jackovy nemoci a jeho pocitů. Libby byla také skvělá a po velmi dlouhé době to je hrdinka ženského pohlaví, která mi nepřišla otravná. Úžasná kniha plná lásky s krásnou myšlenkou, která ale podle mě postrádala nějaký "boom" a překvapení.

Peace

"Život je příliš krátký na to, abychom ho trávili souzením ostatních."

Krásný příběh, který vypráví o těžkostech života, ale i přesto vás pohladí na duši. Hlavní hrdinové jsou totiž bojovníci, kteří se jen tak nedají.
Doporučuji nejen cílové skupině, ale i starším čtenářům ;o)

kalinkacz

No, asi takhle, lepší než "Všechny malé zázraky" to rozhodně není, jako oddechovka je zřejmě vhodná, já ale bohužel objevila pár nedostatků přes které jsem se nebyla schopná přenést.. Námět je rozhodně zajímavý, autorka si vše pečlivě nastudovala tak, aby byl příběh věrohodný... Psát Jennifer bezpochyby umí a na její další knihu se těším!

JessieKKI

Podle mě tahle knížka není lovestry. Je to spíš příběh dvou zlomených lidí, kteří se snaží vypořádat s krutým osudem. Hlavní postava-Libby je opravdu silná, je příkladem a inspirací pro všechny dospívající dívky. Pěkně popisuje jak se mít rád a klade si správné otázky. Jack má handicap a k tomu ještě problémy s celým světem, snaží se přežít, ale teprve až narazí na Libby začne opravdu žít.
Autorka si dala práci s tím, aby příběh působil věrohodně. Něco takového se mohlo klidně stát. Toho si cením. kniha s sebou nese dobrou zprávu, hlavně pro dospívající.