Tíha vesmíru

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314883/tiha-vesmiru-Xu9-314883.jpg 4613
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Yoli

Holding Up the Universe, 2016

Kniha Tíha vesmíru

Eliška13

Knížka se mi ve výsledku líbila, ale někdy mi přišla trochu moc přetažená za vlasy, prostě určité situace se mi zdály nereálné. Možná jsem čekala i něco trochu víc, ale nějak zklamaná nejsem.

Veeria

,,NĚKDO TĚ CHCE. NĚKDO TĚ POTŘEBUJE. NIKDO JINÝ JAKO TY NA SVĚTĚ NENÍ." (Libby, s. 394)

Jedinečná kniha! Jako kdyby Jennifer Niven ukryla sluneční paprsky mezi řádky. Tak hřejivá a povzbuzující, i přes stíny a mraky.

Libby a Jack si získají vaše srdce. Věřím, že tato kniha pomůže mnoha čtenářům a čtenářkám - tak, jako pomohla i mně.

_Brunetka_

Už vás někdy nějaká kniha dostala do kolen? Vyloženě tím způsobem, že jste nedokázali slovy popsat to, proč by si ji měli přečíst ostatní, ale hlavně nedokázali popsat, co pro vás ona kniha znamená a jakou blíže necharakterizovatelnou vlnu emocí ve vás vyvolala? Tak přesně tohle se mi stalo s tímhle božským dílkem. Najdete tu naprosto okouzlující, inspirativní, důležitý a smutný příběh, který autorka propletla neskutečnou láskou a kusem pravdy. Provádí vás ním dvěma hrdinové, Jack a Libby, které si nedokážete nezamilovat a podlehnete jim. Jejich životy budete prožívat takovým způsobem, jako by to snad byly vaše vlastní. Jsou zkrátka naprosto geniální. A naprosto bombastický styl psaní autorky, který to celé spojuje? Garantuju vám, že na tomhle se stanete závislí spolehlivěji než na heroinu. Kapitoly jsou tu krátké, střídají se z obou pohledů a úplnou třešinku na dortu jim dodává ich – forma. Emoce, které ze mě tahle kniha dostala, se nedají popsat.Romantická linka – špičková. Ale za co mám chuť autorku nosit na rukou? Za témata a poselství, které sem vložila. Nejedná se jen o to, že tu máme vážnou nemoc v podobě prosopagnosie, ale téma šikany, sebelásky, strachu, odvahy a také toho, co znamená mít někoho rád takového, jaký doopravdy je. Miluju tě, Jennifer!

bookworm_girl
22.12.2020

Ne, že by se jednalo o „okouzlující love story, která mě dostane“, ale průšvih to taky nebyl. Nejvíc na knize oceňuji dvě věci – to, že měla opravdu kraťoučké kapitoly (někdy i jen na jednu stránku), takže se rychle četla, a to, že měla originální námět a především originální hlavní postavy.

Kniha sleduje život dvou lidí, Libby, která je nejtlustší teenagerka Ameriky a je kvůli své postavě šikanována a Jacka, který trpí prosopagnosií – obličejovou slepotou. To, jakým způsobem se oba se svými problémy vyrovnávají je bezpochyby zajímavé. Jinak si mě postavy ale ničím nezískaly, Libby mi přišla občas urážlivá, občas namyšlená a Jack byl zkrátka divný.

Nejvíc mi na této knížce vadila „zápletka“, protože mi přišlo, že žádná nebyla. Přijde mi, že se celou dobu děj tak nějak táhne, nic se pořádně neděje, prostě že je to úplně o ničem. A z toho ničeho se pak vyklubá hate-to-love slowburn romantická linka, která se mi také nelíbila. Bylo to, jakoby postavy ani samy nevěděly, co chtějí, v jednu chvíli se milovaly, pak se nesnášely a nakonec z ničeho nic došly k tomu, že se vlastně hrozně milují a ještě jednou milují.

Prostě jsem to vůbec nepochopila, přišlo mi to prostě nesmyslné, nereálné a chvílemi dost přitažené za vlasy a to já prostě nemusím. Styl psaní autorky je hodně hovorový, což je plus, ale mě bohužel tato kniha moc nebavila. Způsobila mi menší čtecí krizi, kdy těchto 400 stránek jsem louskala skoro 3 týdny a do čtení jsem se musela tlačit. Což není ideální.

Neříkám, že je kniha špatná. To vůbec ne. Jenom mě zkrátka neoslnila. Nepřišla mi vůbec čtivá, zápletka nulová a postavy jsem si nezamilovala. Na druhou stranu ale je zase napsaná zajímavým způsobem a rozebírá hodně originální témata. Takže pokud chcete odpočinkovou knihu, která není úplně plná klišé, tak asi ano, ale nečekejte zázrak.

Já ji hodnotím průměrně – 3 hvězdičky a 71%.

MirkaLuc
11.11.2020

Knihu jsem četla na doporučení instagramového účtu @brunetka_s_knizkou, která tuhle knížku vychválila. A asi jsem měla příliš velká očekávání, protože mě knížka neuchvátila. Nebyla špatná, ale četla jsem i lepší YA knihy. Na knížce se mi líbil styl psaní, který byl "hovorový" (se sprostými a nespisovnými slovy) a kniha se tím pádem četla dobře a rychle. Postavy byly fajn, neokoukané, ale nechytly mě za srdce. Libby mi někdy přišla lehkomyslná a urážlivá, Jack zase trochu divný. Ale knihu cením kvůli dvěma věcem. První, téma šikany. A druhé, fakt, že nás někdo může mít rád takového, jací opravdu jsme. Zkrátka, okouzlující love story, které mě dostane, mě nedostalo. A i když se mi kniha až tak moc nelíbila, jednu věc si z ní zapamatuji: "Pamatuj, někdo tě chce!"
P.S. Pokud knihu budete číst, přečtěte si poděkování. Stojí za to :)
~
7*/10*

Verunka926
25.10.2020

Na jednu stranu se mi kniha líbila, ale na druhou jsem už četla lepší romantické knížky.

Placka007
16.09.2020

Příjemné překvapení. Ze začátku mne nejvíc zaujal Jackův život s prosopagnosií, poté příběhy krásně splynuly, mělo to spád, dobře se to četlo.

anett5830
29.07.2020

Rozhodně lepší než Všechny malé zázraky.Libby je jedna z mála hlavních dívčích postav,která mi sedla.Příběh se krásně rychle vyvíjel,bez zbytečných protahování a odchylek.