Zátiší

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví, že i ta nejidyličtější místa na zemi mívají svá nebezpečná tajemství. „Na vraždě je zvláštní, že bývá spáchaná často desítky let předtím, než k ní skutečně dojde,“ říká gurmán Gamache a čtenáře čeká vskutku vybraná literární hostina. V pravém i přeneseném slova smyslu. „Hvězdný debut“ – tak označili v Kirkus Reviews tuto detektivku, úvodní z dnes již devítidílné série vycházející ve 20 zemích, mnohonásobně oceněné (Agatha Award, Edgar Award, Barry Award, Anthony Award) a pravidelně zařazované mezi top tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon). A časopis Booklist dodává: „Knižní klenot…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/195276/pripady-inspektora-gamache-1-zatisi-ClJ-195276.jpg 4456
Série

Případy vrchního inspektora Gamache 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Knižní klub
Orig. název

Still Life · 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (158)

Kniha Zátiší

Přidat komentář
Princezna_V
01. září

Umělecké prostředí a zápletka mě nijak zvlášť nezaujaly, zbytečně rozvleklé...

Trina1
10. srpna

Knížka mě zpočátku moc nebavila. Ale bylo mi doporučeno vydržet, a tak jsem vydržela. Nicméně děj byl až do konce knihy stále stejně zdlouhavý a rozplizlý. Čekala jsem, že aspoň konec to zachrání, ale žádné překvapivé rozuzlení se nekonalo, bylo to celé strašně nudné. Nejdřív jsem si myslela, že dám šanci druhému dílu, ale asi od tohoto záměru upustím.

Restang
14. července

Tak byla to taková pozvolná milá detektivka, což jsem očekávala. Trochu jsem měla problém s tím, že mě tolik nevtáhla do děje. Nicméně ten jiný styl detektivky je zajímavý a dám šanci dalšímu dílu a uvidím.

mataj
04. července

Velice milá detektivka, která mi trošku připomínala styl psaní A.Christie. Děj plyne pomalu, klidně ale není vůbec nudná. Sympatický hlavní detektiv i ostatní postavy, příjemné prostředí venkova a několik zajímavých myšlenek... Určitě se pustím i do dalších knih :)

eva.haf
04. června

Tento styl detektivek je můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem autorku objevila a že je tak plodná. Těším se na další příběh.

HanWali
11. května

Kniha se mi četla skvěle , byla pro mě první od této autorky, taková klidná a přitom velmi poutava ,mohu jen doporučit

harena
08. května

Příjemná, čtivá, milá a lidská kniha. Pohodové a odpočinkové čtení, nejsou tu brutality a nechutnosti, LP šikovně stupňuje napětí, detektiv Gamache je chytrý a sympatický a městečko Three Pins je v krásné krajině, že by tam člověk chtěl i žít. Moc pěkné, výborný příběh pro milovníky klasických detektivek.

Mája777
06. května

Inspektor Gamache bude asi další z mých oblíbenců. Jeho klid a nadhled je odzbrojující. Jdu číst druhý díl.
ČV 2019: kniha od ženské autorky s hlavní mužskou postavou.