Zátiší

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví, že i ta nejidyličtější místa na zemi mívají svá nebezpečná tajemství. „Na vraždě je zvláštní, že bývá spáchaná často desítky let předtím, než k ní skutečně dojde,“ říká gurmán Gamache a čtenáře čeká vskutku vybraná literární hostina. V pravém i přeneseném slova smyslu. „Hvězdný debut“ – tak označili v Kirkus Reviews tuto detektivku, úvodní z dnes již devítidílné série vycházející ve 20 zemích, mnohonásobně oceněné (Agatha Award, Edgar Award, Barry Award, Anthony Award) a pravidelně zařazované mezi top tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon). A časopis Booklist dodává: „Knižní klenot…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/195276/pripady-inspektora-gamache-1-zatisi-ClJ-195276.jpg 4456

Případy vrchního inspektora Gamache 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Knižní klub

Still Life · 2005

Kniha Zátiší

Princezna_V

Umělecké prostředí a zápletka mě nijak zvlášť nezaujaly, zbytečně rozvleklé...

Trina1

Knížka mě zpočátku moc nebavila. Ale bylo mi doporučeno vydržet, a tak jsem vydržela. Nicméně děj byl až do konce knihy stále stejně zdlouhavý a rozplizlý. Čekala jsem, že aspoň konec to zachrání, ale žádné překvapivé rozuzlení se nekonalo, bylo to celé strašně nudné. Nejdřív jsem si myslela, že dám šanci druhému dílu, ale asi od tohoto záměru upustím.

Restang

Tak byla to taková pozvolná milá detektivka, což jsem očekávala. Trochu jsem měla problém s tím, že mě tolik nevtáhla do děje. Nicméně ten jiný styl detektivky je zajímavý a dám šanci dalšímu dílu a uvidím.

mataj

Velice milá detektivka, která mi trošku připomínala styl psaní A.Christie. Děj plyne pomalu, klidně ale není vůbec nudná. Sympatický hlavní detektiv i ostatní postavy, příjemné prostředí venkova a několik zajímavých myšlenek... Určitě se pustím i do dalších knih :)

eva.haf

Tento styl detektivek je můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem autorku objevila a že je tak plodná. Těším se na další příběh.

HanWali

Kniha se mi četla skvěle , byla pro mě první od této autorky, taková klidná a přitom velmi poutava ,mohu jen doporučit

harena

Příjemná, čtivá, milá a lidská kniha. Pohodové a odpočinkové čtení, nejsou tu brutality a nechutnosti, LP šikovně stupňuje napětí, detektiv Gamache je chytrý a sympatický a městečko Three Pins je v krásné krajině, že by tam člověk chtěl i žít. Moc pěkné, výborný příběh pro milovníky klasických detektivek.

Mája777

Inspektor Gamache bude asi další z mých oblíbenců. Jeho klid a nadhled je odzbrojující. Jdu číst druhý díl.
ČV 2019: kniha od ženské autorky s hlavní mužskou postavou.