Louise Penny

kanadská, 1958, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Krásné tajemství

Krásné tajemství - Louise Penny

V před světem uzavřeném klášteře Saint-Gilbert-Entre-les-Loups žije v poklidu a modlitbách dvacet mnichů. Ironií je, že společenství, které přijalo slib mlčení, se stalo ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře k autorovi (8)

Louise Penny

Přidat komentář
Jaruš7
25. července

Autorka z napohled chudého tématu dovede stvořit skvost.

Šungitka
05. března

Musím se naprosto ztotožnit s hodnocením [giraffepoint].
Není to pro mě jen odpočinková četba, ale zasahuje mě to mnohem hlouběji. Ten vhled do myšlení a cítění postav, vykreslení quebecké krajiny i kultury, a hlavně postava Gamacheho - prostě zamilovala jsem se do těchto knih, které si troufnu nazvat moudré.
A detektivní příběh tam není to nejdůležitější, ale jsou to lidé se svými bolestmi i radostmi a - třináctými komnatami.

nadenka13
07. ledna

miluji sérii

Marejka
28.11.2018

Po přečtení první ze série Zátiší jsem si beze strachu doobjednala dalších 7 dílů inspektora Armanda Gamache.

pepa4081
22.07.2018

Přečíst první knihu paní Pennyové mi trvalo maličko déle, než obvykle. Musel jsem si zvyknout na netradiční jména a hlavně francouzské obraty. Po asi sto stranách jsem se ale začetl a už mne to nepustilo. Trochu lituji, že jsem sérii četl napřeskáčku, ale většinou to nevadilo. Styl paní Pennyové mi hodně připomíná Agathu Christie a mého oblíbeného Poirota. V době, kdy některé detektivky připomínají spíš horory, jsou její knihy, založené na psychologii postav, odehrávající se v krásném prostředí, jako pohlazení. Některé její knihy jsou také jedny z mála, po jejichž přečtení jsem si na internetu hledal informace o zmíněných historických osobách a místech.
Tohle nejsou obyčejné detektivky, ale skvělé detektivní ROMÁNY. Doufám, že série bude mít ještě mnoho pokračování.

giraffepoint
26.06.2018

Jedná se o obdivuhodnou autorku detektivních románů. Atmosféra, kterou ve svých knihách vytváří, je přitažlivá, inteligentní a poklidná. Její romány jsou ukázkou klasické anglické brilantnosti a ukázkou skvělé psychologické vykreslenosti jednotlivých postav.
Do vrchního inspektora Gamache se zamilujete a budete se smát, místy však i brečet (především v knize Pohřběte své mrtvé). Každá postava však vnáší do děje něco tak osobitého, něco, s čím se v knihách setkávám jen velmi ojediněle a zřídkakdy.
Detektivek Louise Pennyové se nemůžu nikdy dočkat a je to něco, co čtu až s posvátnou úctou. Vykreslení prostředí - kanadské krajiny a kultury, to až bere dech.

emamat
15.06.2018

Pokud nemáte rádi krvavé thrillery , tak tato autorka je to pravé. Série o inspektoru Gamacheovi se odehrává v malé zapadlé vesničce v Kanadě s jejími zajímavými obyvateli.
Začala jsem Zatiším a už jsem nemohla přestat.

petronella1
28.11.2017

První knihu jsem si koupila náhodou a od té doby netrpělivě vyhlížím každou novou.