Vražedný chlad

Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“. Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy – tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu – dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. „Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha.“ Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku – a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208793/big_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-pHc-208793.jpg 4.2448

Případy vrchního inspektora Gamache 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

A Fatal Grace (Dead Cold), 2007

Kniha Vražedný chlad

Han-nah
09.12.2021

Tak jsem opět součástí krásné vánoční atmosféry v městečku Three Pines. Krásná zimní krajina, společenská setkání obyvatel spojuje oblíbený sport curling. Další vražda, takže sympatický vrchní inspektor A. Gamache je tu. Má starosti, jak s vyšetřováním, tak s jeho "tzv. kolegy." Dozvídáme se víc o jeho pocitech, skutcích, charakteru, jak z pracovní stránky, ale i osobní pocity v životě s milovanou ženou Reine- Marií. Čtením stále více poznávám více do hloubky obyvatele městečka. Líbí se mi , že autorka jde více do poznávání psychologie postav a posuzování jejich činů.
Pomoci blízkému není naše sebeobětování, ale nezištný dar tomu, kdo pomoc potřebuje.
- Inspektora Gamache napadlo, jak smutné asi je být Crie"
Zátiší byla krásná kniha, ale pro mne ji tato předčila.

yellow
26.10.2021

Od začátku jsem tušila vraha, i když mě autorka ještě stihla trochu zmást. Doopravdy povedená detektivka.

Mirek240
11.10.2021

Vyborne, vyborne, vyborne! Ke skvele detektivce nepotrebujete mit hromadu krve, ale musite mit atmosferu a ta v teto zasnezene kanadske vesnicce je uplne vsude. Mozna ze bych do dalsich dilu ozelel rozvijejici se druhy pribeh o starsim pripadu, ale chapu, ze to patri k soucasnym trendum. Kazdopadne dalsich 5 dilu uz na me ceka v knihovne a ja se na skutecne tesim :)

květinářka
29.08.2021

Tato kniha by se měla číst když venku chumelí a mrzne. Ale i koncem srpna je to nádherný příběh.

ninano
27.08.2021

Kniha, která svou atmosférou trochu připomene některé klasické detektivky Agathy Christie. Rozhodně se vymyká současnému proudu.

Vesper001
24.08.2021

Lepší než Zátiší, protože jsem už v Three Pines měla známé. :) Inspektor Gamache dostal pod stromeček originálně provedenou vraždu a já překvapení, že jsem vraha uhodla. Ale radost jsme neměli ani jeden.

Aaron Lewis
18.08.2021

Hm, první díl se mi líbil možná o trošku dřív, i když to ke konci začalo být zajímavé ohledně případ Arnot, Lemiouxe a té Nichol (btw Ari Nichol z Československa? Typické české jméno:P a strýček Saul, taky typické… to mi vadilo a my češi zrovna nemáme moc příbuzných v Litvě a v Maďarsku… hmm, co si o nás ty Kanaďané myslí…). Bylo to nějaké krátké a ty tři starší paní mě moc nezajímaly… takže tak, čte se to hezky, Gamache i ten jeho pobočník jsou fajn, na Claru jsem si taky zvykla a na ostatní, ale každopádně až se objeví nová postava, bude to vrah:P).

Babo
16.08.2021

Knihu jsem si vybrala kvůli krásné obálce a tomu,že se děj odehrává v zimě.
Jak vidět ,to opravdu nestačí. Neříkám,že je kniha úplně nečitelná ,to bych se ani nesnažila prokousat ,ale nebylo to ani nic v čem bych chtěla pokračovat.
Proto jen 3*