Vražedný chlad

Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“. Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy – tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu – dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. „Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha.“ Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku – a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208793/pripady-vrchniho-inspektora-gamache-pHc-208793.jpg 4.2374

Případy vrchního inspektora Gamache 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

A Fatal Grace, 2007

Kniha Vražedný chlad

Danago

Druhá knížka od autorky. Lepší než Zátiší, ale stejně to není nic pro mě. Škoda, protože obálky jsou úžasné.

Princezna_V

Druhá šance a bohužel knihy této autorky asi vynechám. Do čtení sem se musela vyloženě nutit a sem ráda, že to mám za sebou.

iška

Armand Gamache je prostě sympaťák. Mně lehce připomíná Toma Barnabyho z Vražd v Midsomeru. Příjemné čtení a oceňuji i to, jak nás autorka lehce navnadí k chuti pokračovat.

INCOGNITOREADER
22.12.2020

Musím říct, že se mi Vražedný chlad líbil ještě více než Zátiší.
Jako bonus se děj knihy odehrává o Vánocích a i když je to detektivka kde se řeší jedna či více vražd tak to na mě mělo opravdu vánoční vliv. Tím, že se kniha opět odehrává ve vesničce Three pines tak je to jako návrat domů a stejně tak jsem se cítil. Jsou tu staré známe postavy a prostředí.
Od začátku jsem měl teorii o tom, kdo je vrah, na chvíli mě autorka skoro přesvědčila falešnou stopou, že jsem se spletl, ale nakonec jsem to opravdu odhadl dobře a to mi udělalo radost. Protože tohle je detektivka, kde je hodně podezřelých a stačí si jen vybrat. Rozhodně se nejedná o průhlednou zápletku. Tleskám!

Elapheg
06.12.2020

Vražedný chlad se mi líbil mnohem víc než Zatiší. Děj knihy jako obvykle směřuje z počátku do vztahů obyvatel vesničky Three Pines a k osobě CC de Poitiers, která je správná semetryka. CC nakonec někdo zavraždí velmi netradičním způsobem, ale případ je o to těžší, že CC za svůj pobyt ve Three Pines dokázala ublížit vícero lidem, takže motiv na vraždu má teměř každý. Děj se rozjíždí hlavně kolem 70 stránky. Obdivuji talent paní Pennyové vystavět inteligentní zápletku, která zamotává hlavy čtenářů s každou další kapitolou víc a víc. Líbí se mi, že autorka s každým dalším dílem rozvíjí více a více mezilidské vztahy ve Three Pines, které mohou být někdy rozvláčné, jsou však pro její detektivky zcela zásadní, protože postupně u každého odhaluje více a více z jeho citů a motivů k zavražděnému/é a nastiňuje nám tak vícero možných verzí toho, kdo může ještě být na seznamu pachatelů. Kniha se mi opravdu velmi líbila a mohu ji doporučit všem detektivkářům. Ponoukám jen, nenechte se oklamat začátkem knihy, který je pomalejší, vše má své místo a určitě nebudete zklamaní. Začínám si na Armanda Gamacheho, jeho tým a obyvatelé Three Pines zvykat. :-)

Vydrýsek
26.11.2020

Vánoční atmosféra hodící se do tohoto svátečního období, trocha humoru v těžkém tématu.
"Když nás má smrt přece rozdělí, sejdem se pak znovu v odpuštění, nebo bude moc pozdě, jak vždycky bylo?"
"Slova ubližují, někdy i zabíjejí. A občas uzdravují."
"Kde je láska, tam je odvaha. Kde je odvaha, tam je mír. Kde je mír, tam je Bůh. A když máš Boha, máš všechno."

alzbeta4340
15.11.2020

Začátek je pomalejší, pak se to hezky rozjelo a po několika zákrutách byl zločin vyřešen. Ještě zajímavější je linka, která se bude prolínat více díly - vzájemná nevraživost v policejním sboru. Snad to postavu inspektora Gamache trochu zlidští, protože jeho chování zatím moc neodpovídá muži ve věku něco po padesátce. Ale jinak velmi dobré.

Diggitty
12.11.2020

Detektivky Louise Penny jsou důkazem, že se dá napsat chytrá poutavá detektivka a nemusí být nechutná... Výborně se čte, totálně jsem se zamilovala do Three Pines, sympatický vyšetřovatel, sympatické postavy... těším se na další díly, na to hlubší průnik do života hrdinů knížky ????