Vražedný chlad

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“. Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy – tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu – dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. „Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha.“ Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku – a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208793/big_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-pHc-208793.jpg 4.3553
Série:

Případy vrchního inspektora Gamache 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

A Fatal Grace (Dead Cold), 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (171)

Kniha Vražedný chlad

Terka1975
18. května

Upřímně nevím, jak hodnotit knihu, kterou jsem se protrápila od A až do Z. Kdybych něchtěla vědět, kdo zabil CC, tak ji asi nedočtu. Vzhledem k tomu, že kniha má hodně kladných hodnocení, tak ji asi hodnotit nebudu, prostě se mi nelíbila. Nejhezčí je asi obálka knihy. Dalším knihám už dávat šanci nebudu a sáhnu po něčem akčnějším.

mnohoknih
06. května

A sakra! Louise se asi snaží vyvraždit tu rozkošnou vesničku Three Pines. Kromě viditelné a důmyslné vraždy, je tu i jedna skrytá, kde vražedný nástroj jsou slova. A už Brumbál říkal, že slova jsou největší kouzlo. Dokáží zranit i potěšit. Což se tu děje i prostřednictvím veršů, nejen od Ruth. Doporučuji číst v létě, protože příběh i počasí jsou opravdu mrazivé.


JaniMa
11. března

Přestože seriál Three Pines natočený podle této knihy nekopíruje její linky zcela přesně, očekávání seriálem načrtnutého závěru mi poněkud kazilo prožitek z posledních stran knihy. Ta je opravdu skvělá. Méně akční, ale rozhodně ne nudná. Je to milé čtení se silnou atmosférou a zajímavými charaktery.

Kekik
26. února

Zátiší, první díl z případů vrchního inspektora Gamache, jsem četla v srpnu roku 2020. Ohodnotila jsem jej čtyřmi hvězdami, a cítila, že to není ono. Možná proto jsem si druhý díl přečetla až po více jak dvou letech. A teď již chápu, proč je ta série tak oblíbená.
Tentokrát jsem se začetla okamžitě. Vesnička Three Pines mi učarovala. Děj se odehrává v období Vánoc a třeskuté zimy. Skoro jsem až cítila, jak mi mrznout prsty u nohou, tak skvěle umí autorka vykreslit prostředí.
Kdo zabil CC de Poitiers? Zemřela před zraky diváků. Jak je možné, že nikdo nic neviděl? Inspektor Gamache se svým týmem řeší vraždu neoblíbené CC de Poitiers. Do toho Gamache řeší i vraždu záhadné tulačky Elle. Příběh mě bavil. Vánoční atmosféra hezky dokreslovala krutou zimu, která právě vládne v městečku Three Pines.
První díl u mě nebyl na plné hodnocení. U tohoto již neváhám. Není důvod. Na třetí díl se brzy chystám. Těším se na návrat mezi oblíbené postavy a do oblíbeného městečka. Pochvalu si opět zaslouží i obálka. U této série jsou nádherné.

renefer
21. února

První díl se mi líbil víc, tenhle je takový smutnější, ale o nic méně napínavý. Nedoporučuji číst, pokud držíte dietu, při popisu lahůdek v bistru u Gabiho a Olivera dostávám pravidelně hlad. Nejvíc mě baví hlášky Ruth, ta se autorce opravdu povedla.

Jenny055
16. února

Bavilo ma to. Zasnežená atmosféra Three Pines, kľudné vyšetrovanie, známe postavy z predchádzajúceho prípadu a nakoniec mi nevadila ani za vlasy pritiahnutá vražda, ktorá by sa asi nezrealizovala bez dostatočnej spolupráce obete. Niekde v komentároch som čítala, že je natočený seriál, tak sa musím pozrieť aj týmto smerom. Som zvedavá na Three Pines.

NannyOgg24
04. února

Dobré pokračování. Přečtu si určitě i další díly. Líbí se mi atmosféra, kterou kniha vytváří.

Kami33
03.12.2022

Takové poetické čtení, ale říkám si proč ne. Třeba setkání s Bohem je velmi milé pohlazení. Na druhou stranu jsou zde i určité záhady, které se nám přenesou do dalších dílů. Celkový dojem - hezké, ale mohlo by to být o trochu kratší.

1 ...