Vražedný chlad

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“. Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy – tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu – dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. „Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha.“ Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku – a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208793/pripady-vrchniho-inspektora-gamache-pHc-208793.jpg 4.2296
Série:

Případy vrchního inspektora Gamache (2.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

A Fatal Grace (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Vražedný chlad

Přidat komentář
eva.haf
12. června

Druhý díl série mě nezklamal i když zápletka byla celkem brzy jasná. Nijak to ale nekazilo požitek ze čtení. Navíc se začíná rozvíjet příběh samotného inspektora Gamache, kterému se nedá než fandit. Doufám, že své nepřátele přechytračí, musím se co nejdříve pustit do dalšího dílu.

martineden
07. června

Jsem závislá na této sérii! Stejně jako na Bryndzovi, Angele M. a Tane French.

Nočnípták
15. května

Opět inspektor Gameche. Opět správná detektivka. Takové mám moc ráda. Žádný krvák, ale pěkně pomalu postupující vyšetřování vraždy. Do toho trochu soukromí detektivů a také krásné verše. Už se těším na další knihu ze série.

Mája777
11. května

Až na ten poněkud zdlouhavý začátek, to byla opět příjemná detektivka. Z inspektora Gamache vyzařuje klid a bravurně řeší své případy. No a to prostředí!!! Téměř ztracená malebná vesnička uprostřed kanadských hor. Tak tam bych chtěla žít (jenom ty vraždy bych v reálu nemusela :).
ČV 2019: kniha o vašem oblíbeném místě, zemi.

milary
07. května

Kdo potřebuje odpočinek a laskavou atmosféru, knihu si užije stejně jako já - píše Chesterton. Avšak dále odkazuje na komentář s osamocenou hvězdou, který napsala pollyanna, a ve výsledku dává 3 hvězdičky.
Když jsem nedávno s potěšením komentovala Zátiší, jež jsem před lety, znuděná, odložila, mé dojmy byly na "druhou dobrou" vysloveně pozitivní. Jakpak ne. Mám ráda všechno to pokojné, laskavé, starosvětské a malebné v klasických detektivkách (i když i ony dokážou přes neškodnou fasádu člověka občas pěkně natáhnout na skřipec). A ne nadarmo jsou asi knihy Louise Penny tak oblíbené. Psát rozhodně umí a její způsob vyprávění je sytý a barvitý. Ale překvapivě mě potkala (už u pouhého druhého pokračování) jakási zahlcenost. Zkrátka všeho toho nenuceně domácky pohodového je na mě najednou nějak moc. A - jo, vypůjčuju si pro změnu z naprosto výstižného komentáře DriftBooks: Propletení a propojení jednotlivých osob má tu a tam téměř nádech telenovely... Nevymyslela bych lepší charakteristiku jisté disharmonie, která mi tu nesedí. Ovšem 3 hvězdy určitě nejsou natolik příkré ohodnocení, abych alespoň jeden následující díl časem ještě nezkusila. ...Jen na pouhý oddych u hovězích sendvičů, kávy a domácí marmelády... (vždyť) ...Někdy jsou v životě období, kdy nám to stačí... Žejo Chester? :)

harena
28. dubna

Příjemná, čtivá, milá a lidská kniha. Pohodové a odpočinkové čtení, nejsou tu brutality a nechutnosti, LP šikovně stupňuje napětí, detektiv Gamache je chytrý a sympatický a městečko Three Pins je v krásné krajině, že by tam člověk chtěl i žít. Moc pěkné, výborný příběh pro milovníky klasických detektivek.

Miška.Miška
14. dubna

Výborná oddechovka a zajímavá zápletka.

Kačaba79
11. dubna

Druhý příběh s vrchním inspektorem Gamachem. Stejné prostředí, stejný klid, ale i napětí. Zase se mi moc líbila a musím se vrhnout na další ze série.

Doporučujeme

Černý dům
Černý dům
Tma
Tma
Dracula
Dracula
Tvůj stín
Tvůj stín