Strašidlo cantervillské

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Duch sira Simona je vytržen z poklidné existence na anglickém zámku Canterville, kde už po staletí osvědčenými metodami úspěšně děsí generace svých potomků. Nový majitel, vyslanec Spojených států amerických, je osvícený muž, který nemá pro astrální jevy nejmenší pochopení. Strašidlo, vtělení evropské romantiky a nostalgie, je konfrontováno s představiteli Nového světa, kteří byli tehdejšími Brity vnímáni jako vulgární, přízemní zbohatlíci. Rubáš tečkovaný hřbitovní prstí, rezavá dýka a krvavá skvrna svádějí marný hoj s Pinkertonovým nedostižným cídičem a Tinkturou doktora Dobella. Naštěstí je tu ještě vyslancova dcerka, půvabná a laskavá Virginie, která příběh dovede až ke smírnému konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3404/big_strasidlo-cantervillske-XTx-3404.jpg 4.21181
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Canterville Ghost, 1887


více info...
Nahrávám...

Komentáře (176)

Kniha Strašidlo cantervillské

Adellll
06. února

Moc milý a nadčasový příběh, který byl po Obrazu Doriana Graye takovou třešničkou na dortu. Navíc mě opravdu překvapil autorův smysl pro humor, který se v Obrazu zas tolik neprojevil.

sabina5156
23.12.2022

Krásná pohádka, vtipná a laskavá. Strašidlo mi bylo sympatické od samého začátku stejně, jako celá rodina.


martin4950
25.11.2022

Boží pohádka/povídka.

MarcoPolo936
04.11.2022

Povedená povídka o duchu sira Simona de Canterville. Nový majitelé domu nemají žádné slitování se strašlivým duchem, ten už jen vzpomíná na to jak dříve každého vyděsil.. I temnota se ho štítila, když se jí plížil... Nakonec se mu dostalo vysvobození z prokletí. "Ach smrt! Smrt musí být překrásná. Ležet v měkké, hnědé hlíně, nad hlavou mít vlnící se trávu a naslouchat tichu. Být bez včerejška a bez zítra. Odpustit životu." Můžu doporučit trošku upravenou předlohu v českém tv filmu z r. 1989 :-)

samkko
25.09.2022

Nesedlo mi to a nebavilo mě to. Jednou jsem se sice zasmál, ale nestačilo to.

kate9326
10.07.2022

Super, líbilo...a ne, není to jen pro malé dětičky :-))

knihomolkaMist
28.05.2022

Tak tohle bylo ještě lepší než Obraz! Boží boží boží příběh, který se mi neskutečně líbil! Vřele doporučuji! :)

Leona333
17.03.2022

Za mě tak trochu jiný Oscar Wilde. Jakoby víc romantičtější a nostalgičtější... Snad to bylo i tou dobou, která sebou přinášela tolik změn... Značně dobře využil starých, anglických tradic, myšlení tamních lidí, i prostředí, kde se tento příběh odehrává.
Číst tuhle kouzelnou knížku, je jako číst o dvou sestrách. O už velké, zkušené Anglii, se vším co dospělost a ,,zralost" sebou přináší, ale i odnáší... A o její, mnoho let mladší sestřičce Americe, která je plná sebevědomí, neohroženosti, naivních snů a ideálů...
To vše se výtečně a vtipně o sebe v knize tře, jako dvě ,,tektonické desky..." ; )
Chvílemi jsem se smála a fandila duchu sira Simona v jeho urputnosti, udržet a obhájit si to své... A párkrát jsem se přistihla, že mu už přeji ten ,,zasloužený, blažený, věčný klid a spánek..." ; ) To se díky krásné Virginii opravdu i stane.
Knížku k pobavení a odpočinku, mohu jen doporučit.

1 ...