Dámy z Grand Avenue

Vzrušující konfrontace životních příběhů čtveřice obyvatelek Grand Avenue v Cicinnati. Redaktorka Susan, advokátka Vicki a ženy v domácnosti Barbara a Chris, mladé maminky téměř stejného věku, se seznámí na dětském hřišti, kam chodí se svými dětmi. Z náhodného střetnutí se vyvine přátelství, které je v následujících dvaceti letech vystavené těžkým zkouškám. Přítelkyně sdílejí radostná očekávání, vášnivá vzplanutí i bolestná zklamání. Jejich nejednoduché a vzájemné provázané osudy vyvolají řadu otázek: Lze žít pouze vzpomínkami na někdejší dívčí půvab Miss Cicinnati? Předpokládá hvězdná kariéra špičkové advokátky sobectví a bezohledný vztah k nejbližším? Lze uniknout z manželství, které se vinou surového psychopata proměnilo v peklo? Oplácejí děti rodičům lásku? Problémy hrdinek postupně překročí hranice jejich nejužšího soukromí. V přátelství dam z Grand Avenue se začínají objevovat trhliny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1884/big_damy-z-grand-avenue-DrU-1884.jpg 4.4397

Vydáno: , Ikar (ČR)

Grand Avenue, 2001

Kniha Dámy z Grand Avenue

kadgam
20.08.2022

Život píše najlepšie príbehy, aj keď je to román, jeho dej je uveriteľný.
Dobre napísaný pohľad do života štyroch súčasných žien, matiek počas viac ako dvadsatich rokov ich života. Čo z nás ostáva a čo sa mení v priebehu rokov?

Noisette73
06.07.2022

Poutavé, ale čekala jsem rozhodně víc a možná i něco trošku jiného. Kniha dobře ukazuje , že vlastně každý má v sobě kus psychopata.

Janík61
13.12.2021

Hezky a poutavě napsaná kniha, doporučuji.

Evaho73
07.10.2021

Dámy z Grand Avenue sú malou sociologickou štúdiou každodenného života žien -  matiek, manželiek, dcér, priateliek...
Veľmi oceňujem psychológiu postáv, kde každá jedna zo štyroch hlavných postáv vyznieva autentický aj vzhľadom na prostredie, do ktorého boli umiestnené.
Príbeh má všetky prvky, o ktorých sa domnievam, že sú v knihách skutočne dobré - priateľstvo, jedinečné postavy s bežnými životnými problémami, trochu romantiky, nevery, ale i vraždu, či domáce násilie, a to všetko umne poprepájané do jednotlivých dejových línii s prekvapivým rozúzlením.

zdenaR
11.02.2021

Z mého pohledu asi nejslabší kniha autorky (mám ji doma kompletní).
Hlavní hrdinky mi nebyly sympatické, připadalo mi, že se jedná o příběh matek, které se sice tváří jako přítelkyně, ale ani se vlastně pořádně neznají a neumí si poradit se svými problémy.

MartinaP1984
19.01.2021

Druhá půlka knihy je skvělá. Přála bych si lepší konec a zasloužený trest pro jednu z postav.

Tereyciiik
03.10.2020

Výborná!!
Že začátku jsem si říkala, zda vůbec čtu Fielding, ale pak jsem zjistila že ano, a že je to pecka. Osudy žen, které nemělo nic rozdělit. Konec jsme už jen hltala. Je poznat, že kniha patří mezi první díla, ale určitě stojí za přečtení. Mám všechny její knihy a nelituji.

Ráčkajda
30.09.2020

Přesně takovéto romány mám ráda, osudy několika žen, rodin, které se prolínají. Knížka mě chytla od samého začátku.