Dámy z Grand Avenue

Vzrušující konfrontce životních příběhů čtveřice obyvatelek Grand Avenue v Cicinnati. Redaktorka Susan, advokátka Vicki a ženy v domácnosti Barbara a Chris, mladé maminky téměř stejného věku, se seznámí na dětském hřišti, kam chodí se svými dětmi. Z náhodného střetnutí se vyvine přátelství, které je v následujících dvaceti letech vystavené těžkým zkouškám. Přítelkyně sdílejí radostná očekávání, vášnivá vzplanutí i bolestná zklamání. Jejich nejednoduché a vzájemné provázané osudy vyvolají řadu otázek: Lze žít pouze vzpomínkami na někdejší dívčí půvab Miss Cicinnati? Předpokládá hvězdná kariéra špičkové advokátky sobectví a bezohledný vztah k nejbližším? Lze uniknout z manželství, které se vinou surového psychopata proměnilo v peklo? Oplácejí děti rodičům lásku? Problémy hrdinek postupně překročí hranice jejich nejužšího soukromí. V přátelství dam z Grand Avenue se začínají objevovat trhliny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1884/big_damy-z-grand-avenue-DrU-1884.jpg 4.4368

Vydáno: , Ikar (ČR)

Grand Avenue, 2001

Kniha Dámy z Grand Avenue

Evaho73

Dámy z Grand Avenue sú malou sociologickou štúdiou každodenného života žien -  matiek, manželiek, dcér, priateliek...
Veľmi oceňujem psychológiu postáv, kde každá jedna zo štyroch hlavných postáv vyznieva autentický aj vzhľadom na prostredie, do ktorého boli umiestnené.
Príbeh má všetky prvky, o ktorých sa domnievam, že sú v knihách skutočne dobré - priateľstvo, jedinečné postavy s bežnými životnými problémami, trochu romantiky, nevery, ale i vraždu, či domáce násilie, a to všetko umne poprepájané do jednotlivých dejových línii s prekvapivým rozúzlením.

zdenaR

Z mého pohledu asi nejslabší kniha autorky (mám ji doma kompletní).
Hlavní hrdinky mi nebyly sympatické, připadalo mi, že se jedná o příběh matek, které se sice tváří jako přítelkyně, ale ani se vlastně pořádně neznají a neumí si poradit se svými problémy.

MartinaP1984

Druhá půlka knihy je skvělá. Přála bych si lepší konec a zasloužený trest pro jednu z postav.

Tereyciiik
03.10.2020

Výborná!!
Že začátku jsem si říkala, zda vůbec čtu Fielding, ale pak jsem zjistila že ano, a že je to pecka. Osudy žen, které nemělo nic rozdělit. Konec jsme už jen hltala. Je poznat, že kniha patří mezi první díla, ale určitě stojí za přečtení. Mám všechny její knihy a nelituji.

Ráčkajda
30.09.2020

Přesně takovéto romány mám ráda, osudy několika žen, rodin, které se prolínají. Knížka mě chytla od samého začátku.

Pauvka
21.08.2020

Tahle kniha se mi do rukou dostala jen diky CV a jsem za to neskutecne rada! Ja moc na takoveto romany nejsem, ale tento pribeh me pohltil od sameho zacatku. Vubec jsem necekala, ze se neco stane Barbare, typovala jsem to na Chris skrz Tonyho (toho bych jebla po hlave panvickou, zmetka jednoho tfuj) , ale toto jako?! Doporuciji si precist!

lenny_prague
24.05.2020

Joy Fieldingová mě nikdy nezklame. Moc zajímavý příběh, který se čte sám. Chris mi bylo líto, ale taky mě “štvala” tím, že si tak dlouho nechala ubližovat. Zvrat s Barbarou jsem vůbec nečekala. Určitě stojí za přečtení.

IvaKo
23.05.2020

Moje první setkání s touto autorkou, protože ženské a vztahové romány moc nečtu. Příběh je napsán svižně, čtivě, zejména problematika domácího násilí je vylíčena tak věrohodně, až mě mrazilo. Ostatní zápletky a motivace osob na mě už tak přesvědčivě nepůsobily možná proto, že se autorka snažila obsáhnout až příliš širokou škálu problémů.