Na co Alice zapomněla

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/big_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4.21554

Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot, 2010

Kniha Na co Alice zapomněla

Sabča817

Tato kniha se pěkně četla. Děj byl zajímavý a originální. Závěr knihy byl poněkud zmatečný. Nějak jsem nejdřív nevěděla, s kým to ta Alice nakonec dala dohromady. Pasáže babičky Frannie mi přišly poněkud zbytečné. Elisabeth byla ukňouraná a její dopisy Jeremymu mě nebavily. Madison bych dala přes držku... Přesto se mi kniha svým způsobem hodně líbila.

kramlinka88

Kniha mě naprosto dostala. Vlastně je to jenom "obyčejné" povídání o "obyčejném" životě, ale je tam skryta spousta hlubších myšlenek. Přemýšlela jsem jaké by to asi bylo ztratit najednou deset let vzpomínek...a vůbec si to neumím představit :/ Na konci i slzička ukápla :) Knihy od p.Moriarty mám moc ráda, a těším se na další :)

maryska09
22.12.2021

Dobře napsaná kniha, která baví a čtenář stále čeká v dobrý konec. Doporučuju jako příjemné čtení.

Mirin1349
10.12.2021

Kniha hezky připomíná, jak je vše pomíjivé, některým lidem prostě není souzeno jít s námi celou cestu životem a ani my sami nemusíme být tou stejnou osobou jako před deseti lety. A jak už to tak bývá, není to vždy jen na škodu. Do hlavní postavy jsem se dokázala velice dobře vcítit a prožívala jsem znovunabývání vzpomínek spolu s ní. Autorka opravdu skvěle vykreslila jednotlivé charaktery a celý příběh tím byl snadno uvěřitelný.

evik_svistik
20.11.2021

Tak tohle mě moc bavilo, super téma, hlavní postava mi velmi sedla, takové lehké ženské čtení, které mě přimělo ohlédnout se zpátky do minulosti...

Hanulka25
06.11.2021

Další kniha, kterou se mi nepodařilo dočíst. Rozhodně jí úplně nezatracuji, téma dost zajímavé, ale nějak se to vleklo.

Terka357
11.10.2021

Super příběh, který byl ale místy zbytečně zdlouhavý na konceptově tak jednoduchou knihu. Konec v adekvátním tempu jsem si pak ale moc užila.

Schary
04.10.2021

Čtivá knížka, se zajímavým námětem, hlavní hrdinka dojde o vzpomínky na posledních 10 let. Donutí člověka zamyslet se nad tím, zda by jeho mladší já, jednalo stejně a pokud jinak, zda lépe či hůře.