Na co Alice zapomněla

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229901/na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4.31068

What Alice Forgot (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Na co Alice zapomněla

Jana8774

Tak za mě bomba! Četla jsem nejdříve Sedmi lhářky, kde jsem se zdlouhavě prokousávala textem a čekala kdy přijde tolik opěvované super čtení. Dala jsem autorce další šanci a jsem velmi spokojena. Kniha má spád, zajímavý příběh i když konec je Americké happy, ale s tím jsem byla naprosto spokojena. Doporučuji jako oddychovku nejen na dovolenou.

slaska77

Velmi zajímavé téma, které mě tak vtáhlo, že jsem kolikrát i viděla změnu chování ve vlastním životě. Skvěle čtivě napsané a musím říci, že mi i hodně nejdříve nesedl, ale pak vlastně sedl ten konec, víc nemohu napsat. Autorka si s tím prostě skvěle vyhrála. Nestačím se divit, co jsem to zase našla v naší malé obecní knihovně za neznámou knihu neznámé autorky, která mě tak zasáhla, poslední dobou mám šťastnou ruku, nebo máme holt osvícenou paní knihovnici:-) No prostě 5 * a navíc doporučení k četbě všem, nejde to jinak. (duben: 776 str.)

Romžiry

Pro mě druhá nejlepší, hned po Sedmilhářkách. Vcucla mě do děje a vyplivla až na konci. Doporučuji.

Lienilda

Tato kniha mě hodně pohladila po duši. Sedmilharky jsem cetla už dříve a taky se mi libily, ale Alice u mě jednoznačně vede. Rozhodně mě to přimělo popřemýšlet nad tím, jestli mé studentské já před 10 lety by bylo spokojeno s mým současným životem a věřím tomu, že bylo. Zajímavější bude co se stane v dalších 10 letech...

milena8281

Prima počteníčko. Asi bych i já potřebovala něco podobného, podívat se na některé věci očima o pár let mladšíma, s nadšením a nadějí, takový restart, připomenout si, jaké byly moje cíle a sny dřív, než mě život dokopal na jinou kolej. Přiznám se, že chvílemi jsem měla slzy v očích, jen nevím, jestli byly pro Alici nebo pro mě. Jednoznačně mi ta kniha přistála v ruce ve chvíli, kdy měla.
Liane Moriarty píše velmi příjemným stylem. Je to druhá kniha, co jsem od ní četla, a vážně se mi čtou dobře.

Magič

Bylo zajímavé pozorovat sled událostí v životě Alice. Ke konci knihy mi chyběla ta třicetiletá Alice, která byla svá, užívala si živote a nekomandovala kde koho. Sice jsem věřila v jiný konec, ale za přečtení stojí.

HalleyM

Potřebovala jsem nějakou lehkou a oddychovou knihu mezi hrou o trůny.. a tato kniha naprosto splnila mé očekávání. Četla se rychle, snadně a člověk si u ni vlastně odpočinul.

Bronzie

Dobrý námět, pěkně a čtivě napsaná knížka. Bavila mě a nutila mě zamýšlet se jednak nad tím, jaké by to bylo, kdybych se ocitla ve stejné situaci a pak také vůbec nad životem.

ztráta paměti, amnézie manželství

Liane Moriarty