Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1745 451

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

zuzu8480
zuzu8480
14.02.2024 5 z 5

Pohodová kniha, moc dobře se četlo. Líbilo se mi vyprávění více lidmi.

LenkaMacak
LenkaMacak
02.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha! Pro mě zatím nejlepší od Liane. Na začátku jsem měla problém se začíst, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Obzvlášť emotivní pro mě byla linka Elisabeth
Měla jsem svou teorii, jak to všechno skončí, naštěstí se tak nestalo, autorčin konec se mi líbil. Dávám 5/5*

novina
novina
13.12.2023 4 z 5

Neustále jsem přemýšlela co bych dělala, kdyby se to stalo mě.

VěraČamková
VěraČamková
28.10.2023 3 z 5

četlo se dobře, téma zajímavé, i já jsem se mimovolně zamyslela nad tím, co se dělo před deseti lety.

martineden
martineden
09.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Příběh, který prožívala hlavní hrdinka Alice, mě zpočátku úplně pohltil. Byly tam temnější záchvěvy, tajemství, člověk si říkal, ježiš, co se to té Alici stalo? No a bác! Opět rozplizlých asi 150 posledních stránek. Autorka snad ty konce píše na zakázku, protože to snad ani není jinak možný. Fakt škoda!

ErčaV.
ErčaV.
28.07.2023 5 z 5

Kniha se moc dobře četla. Líbilo se mi, že kniha začíná rovnou dějem a né nějakými kecamy než se dostaneme k tomu podstatnému. Hodně se mi líbilo to, že člověk opravdu až do konce si nebyl jistý jak to vše dopadne.

Markéta948
Markéta948
09.07.2023 3 z 5

Zajímavý příběh a téma. Kapitoly, které popisovala Elisabeth za mě byly zbytečné a vznešené úvahy jedné prababičky jsem nečetla vůbec. Možná bych knihu v půlce odložila, ale zajímal mě konec.

NemcovaKN
NemcovaKN
30.06.2023 4 z 5

Nečekala jsem, že při čtení této knížky budu přemýšlet sama nad sebou. Kde jsem byla před 10 lety? Jaké jsem měla sny a očekávání? Jak moc jsem se změnila?
Alice po ztrátě paměti zjišťuje, že se změnilo úplně všechno. A já se kolikrát přistihla, že musím číst dál, abych odkryla nové a nové vzpomínky Alice.
Od této autorky už jsem četla knížku Manželovo tajemství, která byla vynikající a na konci byl "wow efekt", kdy všechno do sebe zapadne. Tady mi to trochu chybělo, ale i tak byl příběh skvělý.

simca9342
simca9342
08.06.2023 5 z 5

Jak jsem psala v recenzi u předchozí knihy této autorky Poslední výročí , že dám spisovatelce ještě šanci stalo se a nelitovala jsem.

Paměť někdy umí člověku pořádně zavařit. Hlavně postupně stárnoucí ženě, která zapomene na to, kdo je.
Alice se vzbudí po pádu v posilovně a na nic si nevzpomíná. Ale to by nebylo tak zarážející . Nejen, že neví, kde je , ale může znít jako návštěvník z jiné dimenze. Má oslavit čtyřicátiny, ale žije v domnění, že bude mít třicet a v břiše má dvounohý poklad. Okolnosti a kalendář sice ukazují jiným směrem, ale Alice si myslí své. Aspoň ze začátku. Něco se stalo a Alice musí zjistit pravdu za každou cenu.

Marcik7
Marcik7
30.05.2023 5 z 5

Jak moc se může změnit člověk za deset let? Až tak, že nepoznává sám sebe...zajímavý námět i osudy různých postav románu, který určitě stojí za přečtení.

Kavalos
Kavalos
11.05.2023 4 z 5

Další skvělá kniha od Moriarty, nikdy nezklame. Příjemné čtení, doporučuji. Jsem si jistá, že nejsem sama, kdo se u toho i dost zamýšlel.

Sixtínka
Sixtínka
04.05.2023 4 z 5

Knihy od tejto autorky sa mi páčia. Neohúria síce, ale sú zaujímavé a čítajú sa veľmi dobre. Nebolo to inak ani pri tomto príbehu.

petronella1
petronella1
11.04.2023 5 z 5

zajímavé téma, kniha se mi četla moc dobře

gabriela8591
gabriela8591
06.04.2023 5 z 5

Skvělá knížka! Skvělá spisovatelka! Zajimavé, napínavé a skvěle propojený příběh celé rodiny. :)

netopýrek1985
netopýrek1985
07.02.2023 4 z 5

Taková pěkná oddychovka. Všechno dobře dopadlo, ale největší radost mi udělala Elizabeth. Budu se těšit na další příběh.

Anavi8912
Anavi8912
13.11.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka. Zajímavý námět, skvěle vykreslené postavy. Kniha nutí k zamyšlení. Jaké to bylo před deseti lety, co by člověk chtěl zažít znovu a co by raději vymazal z paměti. Zajímavé bylo také sledovat osud Aliciny sestry Elizabeth , v dnešní době bohužel stále častější problém mladých žen. Doporučuji přečíst.

Youn@n
Youn@n
20.10.2022

(SPOILER) Už jsem se bála, že neskončí s Nickem.. uff :)
pěkná oddychovka, doporučuji.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
01.10.2022 5 z 5

Překážky mě nemůžou zdrtit, každá prekazka vede k pevnému odhodlání.

Člověk musí být občas dost statečný na to, aby svůj život navedl novým směrem.

Skvělý příběh! Trochu mi tam nesedly ty vsunutý články, ale jinak skvělé zpracované téma.
Tohle by možná potřeboval každý...

Martina1725
Martina1725
29.08.2022 5 z 5

Zajímavé téma a musím říct, že skvěle zpracované.

Awča
Awča
23.08.2022 3 z 5

Skvělý námět. Téměř cesta časem, konfrontace se svým starším / mladším já.
Také mě to přimělo k zamyšlení nad tím, jaká jsem bývala a jaká jsem nyní. Uf.
Jinak místy zdlouhavé, od autorky pro mě zatím top jsou Sedmilhářky.

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty