Cesta kolem světa za osmdesát dní

Nebýt sázky v Reformním klubu, těžko by se usedlý anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za 80 dní celý svět. Na cestě zažívá se svým věrným sluhou Passepartoutem četná dobrodružství, která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61513/cesta-kolem-sveta-za-osmdesat-dni-61513.jpg 4.3598
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Tour du monde en quatre-vingt jours, 1873

Kniha Cesta kolem světa za osmdesát dní

matfan
24. listopadu

Výborná kniha, hezky se četla.

Tazz1
16. listopadu

Nejprve jsem v dětství viděl kreslený seriál, který mě navedl i k této knize.

kacaabba
02. listopadu

Zcela jiné ladění než verneovky, které jsem doposud četl. Lehké satirické čtení tak trochu o všem a přitom o ničem. Tento typ verneovek je pro mne ztrátou času.

Na verneovkách jsem vyrostla. A tohle byla bomba. :3 Podivínský cestovatel s odvážným plánem, kterému napjatě držíte palec od začátku až do konce. Divíte se tehdejším způsobům dopravy a Verne Vás seznamuje se zvyky v cizích zemích. Čtěte! :)

kirsten6214

Zajímavé okénko do roku 1872, ale ten knižní Passepartout prostě není Jackie Chan. Ne.

Ahmose

Neviem či som čítal inú knihu ako ostatný, ale celkom nerozumiem prečo má táto kniha tak vysoké hodnotenie. Pre mňa to bola totiž poriadna nuda, niekoľko strán som preskakoval, nekonečné opisy a dialógy tiež za veľa nestáli a hlavný, asi najväčší problém knihy je, že ani jedna z postáv mi nebola ani trochu sympatická. Čo už, knihu som si vybral na základe ČV2019 (cestopis) a nesadla mi. Určite som ale na autora nezanevrel a v budúcnosti ešte siahnem po niektorej z jeho knih.

hanjarda

Možná je to tvorbai pro děti, ale dá se číst a ná dobu, kdy vznikla je samozřejmě J.Vernem to krásný cestopis.

reader.007

Podle mne to není jedna z nejlepších verneovek, ale zdaleka nepatří ani k těm nejhorším. A za všechna ta mizerná filmová zpracování, ať už kreslená nebo hraná, si rozhodně zaslouží minimálně hvězdičku navíc.