Cesta kolem světa za osmdesát dní

Nebýt sázky v Reformním klubu, těžko by se usedlý anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za 80 dní celý svět. Na cestě zažívá se svým věrným sluhou Passepartoutem četná dobrodružství, která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce.

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61513/cesta-kolem-sveta-za-osmdesat-dni-61513.jpg 4.3686
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Tour du monde en quatre-vingt jours, 1873

Kniha Cesta kolem světa za osmdesát dní

gambinka87
09. listopadu

skvělá klasika, ve všech formách vynikající, po knize a filmech jsem tentokrát sáhla po audioknize/rozhlasové hře a také zajímavá změna

Jehumaja
08. listopadu

Prostě klasika, na kterou se (díkybohu) nezapomíná.

m_martina

I já bych se ráda vydala spolu s Phileasem Foggem na cestu kolem světa. Tady není co řešit, dávám pět hvězd, Jules Verne si je zaslouží plným právem.

Jack Bauer

Tato verneovka ve mě probudila cestovatelského ducha, ale to už jsem psal v předchozím komentáři o Pěti nedělích v balónu. Rovněž čteno několikrát v angličtině. Tyto dvě knihy jsem si dříve stále pletl. Verne byl v mládí jeden z mých nejlepších spisovatelů, co kniha to bestseller.

Monika1717

Nesnášela jsem tu ukňouranou ženskou. Jinak to docela šlo.

Knihomolka506

film, kniha - super ! Mám celkem ráda Passepartouta (stejný jako filmový Saturnin) a v kreslené formě jsem si oblibila lva a kočku, ale příběh napsaný na papíře zůstane pořád stejně dobrý!

Luigi1

Zajímavá autorova myšlenka,jak jsem už psal,předešel dobu,čtivé

verden

Milé, trochu úsmevné čítanie.

Poslední Mohikán
Poslední Mohikán