Cesta kolem světa za osmdesát dní

Cesta kolem světa za osmdesát dní https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61513/bmid_cesta-kolem-sveta-za-osmdesat-dni-BV8-61513.png 4 1090 146

Nebýt sázky v Reformním klubu, těžko by se usedlý anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za 80 dní celý svět. Na cestě zažívá se svým věrným sluhou Passepartoutem četná dobrodružství, která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Tour du monde en quatre-vingt jours , 1873

petka-2007
22.01.2013

Kniha mého mládí - moc se mi líbila.

Humpa
18.01.2013 5 z 5

Musím zkusit, zda je to v dnešní době vůbec možné procestovat stejně. Kde jsou vhodné plánovače spojů?

Alix
21.10.2012 4 z 5

Často jsem přemýšlela, že kdyby tu cestu chtěl nějaký nadšenec zkusit přesně podle knihy, určitě by to klaplo. Jsem si jistá, že si to pan Verne přesně propočítal.

ondra1995
14.08.2012 4 z 5

Velmi se mi líbil konec, kdy Fogg zjistil, že cestováním získal na každém překročeném poledníku 4 minuty, které nakonec dají dohromady 24 hodin.

vitavita
05.04.2012

Patří mezi lepší romány J.Verna ...

Petrvs
20.03.2011

Na rozdíl od Dvou roků prázdnin a Ocelového města aj. mně tahle kniha v dětství utekla. Nevím, zda je to tím, že jsem příběh a jeho formu vnímal již staršíma očima nebo tím, že jsem knihu četl na Kindlu jen jako ebook (bez formátování a ilustrací), ale připadala mně navzdory výbornému námětu nějak slabší.

Na rozdíl od filmového zpracování na mě postava Fogga svým úporným gentlemanským minimalismem působila mírně karikovaným dojmem, ale asi to byl účel, přeci jen byl Verne Francouz (francouzský sluha, každá cifra v librách je vždy ihned vyjádřena ekvivalentní sumou ve francích, atd.).

Nicméně světová klasika (která inspirovala několik filmů, seriálů a dokonce i oblíbenou moderní deskovou hru) a pěkný návrat do dětsví i do století páry, kdy se na dnešní poměry mluvilo málo, spěchalo pomalu a dámy nevnímaly projevovanou úctu jako sexistické obtěžování...

Indie Anglie vlaky zfilmováno francouzská literatura dobrodružství cesty kolem světa sázky

Jules Verne
francouzská, 1828 - 1905
1937  87%Dvacet tisíc mil pod mořem
1965  83%Cesta do středu Země
1985  88%Dva roky prázdnin
1963  83%Pět neděl v balónu
1963  87%Cesta kolem světa za osmdesát dní

Kniha Cesta kolem světa za osmdesát dní je v

Přečtených1 694x