Pět neděl v balónu

kniha od:


Koupit

Román vypráví o dobrodružné výpravě doktora Fergussona, který se svým přítelem Richardem Kennedym a sluhou Joem Wilsonem podnikli výzkumnou cestu řiditelným balónem Viktoria (balón byl vybaven zařízením umožňujícím libovolný vzestup a sestup, a tak mohl vzduchoplavec využívat větrů vanoucích v různých výškách rozdílným směrem) nad pevninou tehdy ještě neprobádané Afriky. Po startu ze Zanzibaru prožili mnohá dobrodružství s africkým obyvatelstvem, bojovali se zvířaty i s přírodními živly, prozkoumali prameny Nilu a překonávali různé obtíže a nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44641/pet-nedel-v-balonu-oE6-44641.jpg 4.2580
Série

Matice lidu 45.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Orig. název

Cinq semaines en ballon, 1863

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Pět neděl v balónu

Přidat komentář
Zahonek
16. září

Kniha měla trochu pomalejší rozjezd, pak už ale následoval napínavý a dobrodružný příběh do poslední stránky. Verne prostě uměl psát romány, které nestárnou.

Hobo
07. srpna

Kniha mého dětství.

Dycko
07. července

Začátek byl trochu zdlouhavý, ale od půlky knihy do konce se četla jedním dechem

Ferry9
12. června

Kniha vcelku skvělá, bavila mě. Ale ten začátek byl hrozný a dlouhý. Tohle číst mladší, tak to nedám. Věřil jsem, že o pár kapitol to bude lepší a nemýlil jsem se.

mave8rick
05. března

Moje první Verneovka. První polovina knihy mě nadchla, ale jak se začali čím dál častěji objevovat, pro mě zcela nezajímavé cesty ostatních průzkumníků, tak mě autor ztratil. Dobrodružné pasáže byly naprosto úžasné, stejně tak jako hlavní postavy, ale opravdu mi vadily nekonečné zeměpisné popisy Afriky a cestování osob naprosto nesouvisejících s dějem.

Vlastním edici Omega, nevím jestli jsou ilustrace posunuté záměrně i v jiných vydáních, ale toto mi velmi vadilo, protože mi obrázek, který byl o několik stránek dřív, než samotný děj, často prozradil co jsem nechtěl vědět. Také text místy obsahoval velmi zvláštně zvolená slova.

Chingiz
27. ledna

Dle mého jeden z nejhezčích Verneho románů. I rasistický pohled na lidi v míře menší než byl tehdejší obecný průměr. Opis Afriky téměř bedekerový. Dobrodružství, jaké baví děcka i dospělé, vyrovnaná dynamika děje, vtipný závěr. I jako starší pán jsem ji dal bez vážnejší vnitří kritiky, což jinak krutě dělám.

lukas9608
06. ledna

Četl jsem jako malý kluk, ale doteď si pamatuji, jak mě tato kniha spolu s dalšími Verneovkami uchválila.

fifinka247
02. ledna

Kniha se četla velmi dobře, trochu mi tam překážely letopočty při vypravování dr. Ferggusona (nevím jestli se to tak píše), ale to je pouze moje chyba.
Kniha je velmi čtivá a řekla bych, že je to jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý.

Vlastním vydání od Omegy a to, co mi nejvíce vadilo je špatný či chybný překlad. V nakladatelství by si na to měli dávat více pozor. Proto knize dávám o jednu hvězdičku méně.

1