Cesta do středu Země

Koupit

Profesor Otto Lidenbrock objeví starou knihu, která skrývá zašifrovaný rukopis psaný runami . Jedná se o popis cesty vedoucí do středu Země. Profesor se na tuto cestu vydává se svým synovcem Axelem a průvodcem Hansem. Do hlubin Země sestupují po jícnu sopky, objevují podzemní moře, prochází geologickými obdobími a sledují vývoj života v oblastech, o jejichž existenci mnoho vědců pochybuje. Pozorují boj nebezpečných pravěkých oblud a jejich zkušenost se střetává s mnoha vědeckými teoriemi o nemožnosti života pod zemí. Nachází vzácné prehistorické pohřebiště, které skrývá mnoho přelomových objevů. Několikrát se ocitají v nebezpečí života, díky hrůzné bouři, nedostatku vody a nebezpečným živočichům. Zpět na zem se dostávají díky výbuchu sopky, která je dopravila zpátky s valící se lávou. Středu Země nedosáhli, ale jejich cesta přesvědčila skeptické vědce o možnosti života pod povrchem Země....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297/cesta-do-stredu-zeme-s8T-297.jpg 4.2807
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Voyage au centre de la Terre, 1864

Kniha Cesta do středu Země

m_martina

I já bych se ráda podívala do středu Země, pokud by to bylo možné. Proto jsem se aspoň ponořila do této knihy a měla aspoň na chvíli pocit, že jsem se cesty s profesorem Lidenbrockem a jeho přáteli zúčastnila.

Gabriela_K

Kniha se mi líbila. Přečetla jsem ji vcelku rychle. Určitě doporučuji.
Jediné co bych uvítala by byl delší pobyt na cestě do středu Země.

l.e.d

Sáhnul jsem po nějaké starší klasice a byla to zase volba na jistotu.
Kniha je vtipná a příjemná, jen pokud si jí přečtete hned po nějakém moderním akčním fantasy tak vás může nudit.

Niu

Nemůžu uvěřit, že tahle kniha je pro děti (svým zařazením). I já tuhle knihu mám podepsanou svým dětským písmem s třídou 7. A :o) Pamatuju si, že se mi líbila z Verneovek snad nejvíce, a tak jsem si řekla, že to prubnu i po letech. Co mě překvapilo nejvíc, byl ten humor, velmi trefné poznámky hlavních postav, co mě rozesmály. A pak ten příběh opřený o vědecké věci. Já jsem do jisté míry taky vědec, ale pro Kristovy rány ... jak tomu můžou rozumět děti? :o):o):o) Ale za mne top z povinné literatury. Komu se líbí tahle, tak doporučím i Pět neděl v balónu.

Rolada88

Tahle klasika od verne mě moc nevtáhla do děje jako jiný bude to asi že jsem viděl první film co nedávno šel v tv a nějak už sem měl po fantazii.....

AnselmaAlois

(+ SPOILER) Já ty verneovky tak miluju!Dokáží mě úplně vtáhnout do děje a vždycky mě uchvátí,jak tajuplné místo pro děj si Verne vybere.Tak třeba tady-střed země,kde ještě přežívají prehistorická zvířata,kde jsou v činnosti sopky a kde snad žijí i pralidé.Mě se nejvíc líbila část,kde byli cestovatelé svědky podmořské bitvy dvou ještěrů,úplně z toho mrazilo.Trochu mi to připomínalo Ztracený svět,takže já jednoznačně doporučuji.

blackoutzuzi

Verne je mistr fantazie - nejvíc se mi na celé knize líbilo to, jak dokázal naprosto dokonale popsat něco, co nikdy nikdo neviděl! :)

woodward

Tuhle knížku vydanou v edici Karavana jsem si před mnoha a mnoha lety koupil na Libereckých výstavních trzích (čertví, kde se tam vzala, ale přesně si na to vzpomínám, dokonce si pamatuju, že stála 15 kaček.) Během let se ztratila bůhvíkam, ale mám ji aspoň v elektronické podobě, česky i francouzsky. Nepatří k mým nejoblíbenějším verneovkám, ale je to klasika, to zas jo.

Konec Věčnosti
Konec Věčnosti