Cesta do středu Země

Cesta do středu Země

Profesor Otto Lidenbrock objeví starou knihu, která skrývá zašifrovaný rukopis psaný runami . Jedná se o popis cesty vedoucí do středu Země. Profesor se na tuto cestu vydává se svým synovcem Axelem a průvodcem Hansem. Do hlubin Země sestupují po jícnu sopky, objevují podzemní moře, prochází geologickými obdobími a sledují vývoj života v oblastech, o jejichž existenci mnoho vědců pochybuje. Pozorují boj nebezpečných pravěkých oblud a jejich zkušenost se střetává s mnoha vědeckými teoriemi o nemožnosti života pod zemí. Nachází vzácné prehistorické pohřebiště, které skrývá mnoho přelomových objevů. Několikrát se ocitají v nebezpečí života, díky hrůzné bouři, nedostatku vody a nebezpečným živočichům. Zpět na zem se dostávají díky výbuchu sopky, která je dopravila zpátky s valící se lávou. Středu Země nedosáhli, ale jejich cesta přesvědčila skeptické vědce o možnosti života pod povrchem Země....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297/cesta-do-stredu-zeme-297.jpg 4.3630

Voyage au centre de la Terre (1864)

Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

jani.ruzicko
25. listopadu

Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

kapr

Vynikající kniha oblíbeného autora, s náhledy do historie planety.

brodequin

Knihu jsem četl jenom jednou, ale rád bych někdy znovu. Nejvíce mám naposlouchanou audio verzi, kterou jsem poslouchal stále dokola (Lukáš Hlavica).

MOu598

Četla jsem v srpnu 2012. Podle mých poznámek:
Verne = fantazie.
Na Verna dost útlé, čtení spíš pro děti.
Místy napínavé.
Natočen i film, pěkný.
Trochu o Islandu, ale nelze srovnávat s realitou.
Hezké.

kuba2006

Hezka kniha ale. první polovina nic moc

Aríka

Nemám moc ráda dobrodružné knihy, ale tady u té jsem udělala vyjímku na základě shlédnutí filmu "Cesta do středu Země." Knihu jsem ani nemusela shánět, protože jsme ji měli v naší knihovničce. Co ke knize říct? Je to klasická verneovka. Kniha se mi četla velice dobře, prože Julese Verne umí velice dobře vyprávět. Kniha je plná napětí, dobrudružství a celý příběh vám doslova ožívá před očima. U knihy jsem se ani jednu stranu nenudila. Všem čtenářům dopořučuji.

konicekbily

Jako každá verneovka je kniha plná nových poznatků a velkého dobrodružství.

danny_21

Jedna z těch slabších vědecko- fantastických knih pana Verna ( i když v tomto případě jsem měl pocit, jako by to psal nějaký napodobovatel ). Nevýrazné postavy, naivní a jednoduchý příběh, i na sci-fi neuvěřitelné činy trojice badatelů - no alespoň, že jako vždy potěšily krásné původní ilustrace - 50 %

EpicChlubis

Kniha se mi četla velmi dobře, protože měla dobrý spád a vždy dobrý děj.
Knihu bych doporučil všem kdo mají rádi Vernovky a všem kdo rád čte dobrodružné knihy.
Rozuzlení této knihy se některým čtenářům líbit nemusí, ale závisí to na pohledu na konec.

helena8550

Mám moc ráda Vernův styl a knihu jsem přečetla jedním dechem. Ale kdybych knihu četla v papírovém vydání a ne elektronicky, asi bych po přečtení několikrát zkontrolovala, jestli z knihy někdo několik stran nevytrhl. Jak je to tedy s tím středem Země? A co ten objev dole? To se víc nedozvíme?

kara

Moje srdcovka už od dětství!

withoutchild

Klasika. Co dodat.

Nikki.Jukki
26.12.2016

První dobrodružná kniha, která mě bavila. Do čtení jsem šla s lehkým pocitem nedůvěry vzhledem k názorům, co jsem na autora slyšela a které byly vesměs negativní pro nudnost a neatraktivnost jeho děl. Nevím, jak jsou na tom ostatní jeho knihy, tohle byla pro mě prvotina, ale s názory mých známých se nemohu ztotožnit. Byla tam akce, napětí, milá ironie, humorné chvilky a je pravda, že spousta odborných názvů ze světa mineralogie a geologie, kde jsem se ne vždycky chytala a chápu, že to, spolu s častými dlouhými popisy prostředí, dokáže mnohé čtenáře odradit. Nebránila bych se další jeho knížce.

DonFilipson
03.11.2016

Nikdy neomrzí...

Simonov
11.10.2016

Velice poutavý příběh, který mě dokázal vtáhnout do děje.

Macawi
24.09.2016

Kniha se četla rychle, přirozeně, opravdu mě překvapilo, že jsem se nenudila. Pan Verner má krásnou představivost, úplně jsem se viděla, jak procházím tmavými chodbami dolů do propasti. Naopak mě celkem rušily některé nejasnosti, např. Cestování na moři po prámu, kde jim i přes šílenou bouřku zůstala všechna zavazadla, představa jak nosí na zádech jídlo na půl roku a v neposlední řadě také stoupání na tekuté lávě ( to jako vážně??). Každopádně mě kniha nenásilně dovedla až do konce, bez zbytečných prostojů. 3 hvězdičky.

TheRaven
27.08.2016

Cesta do středu Země je jednou z mých vůbec nejoblíbenějších verneovek, možná i proto, že dává naplno vyniknout Vernově bezkonkurenční fantazii, zvlášť v případech, kdy se jedná o zcela hodnověrné líčení něčeho, co dosud nikdo neviděl či nepodnikl. Kupříkladu sestup sopkou do hlubin Země je neuvěřitelně působivý i dnes. Vzhledem k tématu a počtu postav se navíc jedná o příjemný komorní příběh, který těží z přitažlivé zápletky a čtenáři poskytuje spousty zajímavých informací o historii Země, geologii, paleontologii, ale vůbec i o stavu a vývoji vědeckého poznání v devatenáctém století. Pár zajímavostí z knihy si můžete přečíst v podrobnějším rozboru zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-treti-cesta-do-stredu-zeme-6383

Blancheerka
16.07.2016

Tohle jsem četla na dovolené a nemůžu říct, že by mě spisovatel opět zcela nevtáhl do děje. Klasika vědecko-dobrodružného sci-fi 19. století mě díky Verneovi parádně zabavila na celý týden.

Humpa
27.04.2016

Jedna Verneovka, různá vydání. Četl jsem ji tuším třikrát a pokaždé kousek jinou verzi. Není špatná, má lepší, ale i horší.

dadan44
10.04.2016

Nebylo to špatné, ale Cesta kolem světa za 80 dní byla lepší a zajímavější.

mira.l
30.03.2016

Cestu do středu Země už jsem kdysi četl, a při registraci a tvorbě zdejšího profilu jí dal plné hodnocení. Teď jsem se k ní vrátil a ... bohužel, musím jít o něco dolů.
Zpočátku je to typický Verne, máme tady jednoho svérázného vědce, tentokrát v Německu, a k němu jednoho synovce. Objev tajemného šifrovaného textu ve starobylé knize je zavádí na Island a oni ve společnosti místního průvodce začínají podnikat sestup do středu planety. Potud v pořádku. Verne ve své čisté podobě, čitatelný i dnes, i pro mě jako dospělého.
Ale v momentě, kdy se začali setkávat se zvířaty, která se vyskytovala někdy v druhohorách, mrtvolou jakéhosi předchůdce člověka, pluli po jakémsi moři uvnitř Země, kde bylo blíže neurčené světlo elektrické povahy, mraky, bouře, atakdále, mě to nějak najednou přestalo bavit. To už byla poněkud nelogická pohádka, postup prostorem budiž, ale postup časem?
No a závěrečné vynoření z kráteru Stromboli... nedotažené, vézt se na hladině tekuté lávy kráterem a následně se nechat ze sopky "vyplivnout" prakticky bez jediného škrábance, to už radši ponechám bez komentáře... Trochu mi to koncem připomíná Vernův román Na kometě, tam ten konec byl taky dost nejednoznačný a působil na mě trochu odflákle.
K tomu se přidala i naprosto kamenná povaha jejich vůdce, kterého si asi půjčili v Hollywoodu z nějakého akčního filmu (nebo že by to byl sám Chuck Norris??), protože ten byl zcela nezničitelný, málomluvný, vždy udělal přesně to, co bylo v danou chvíli třeba, při ztroskotání prámu zachránil vlastně veškeré vybavení a zásoby na několik měsíců (které předtím nesli na zádech!), mimochodem, kam je na tom prámu dali? Prostě ho nezaskočilo nic.
Ne, tak toto ne, z dětských knížek jsem už opravdu vyrost.

NikolaJ.
26.03.2016

Celkem dobrá

pegascom
14.03.2016

Tato kniha sa ku mne dostala ako ku dospelemu a tak som ju mozno nedocenil tak, ako by som to urobil pred 15 rokmi. Citatelov milujucich tajomno stale nepreskumanych svetov urcite potesi. No nic, vyskusam od neho dalsiu :)

chlo0opek
21.01.2016

Kdybych to četl v době, kdy mi bylo tak 15, jistě by bylo hodnocení vyšší, ale bohužel jsem to četl již v mém zralém věku:) a zdálo se mi to takové nijaké. Navíc i ilustrace v této knize byly také vyloženě nepovedené. Zkrátka jsem holt od tohoto titulu očekával víc..

Hoshi
17.12.2015

Má první kniha, kterou jsem četla od toho autora. Krásný promyšlený příběh, který mne doslova pohltil. Jsem ráda, že jsem tento příběh sehnala a mohla si jej přečíst a teď se krásně vyjímá v mé knihovničce. Určitě se k této knize někdy v budoucnu vrátím. :)

Mikkinnen
16.12.2015

Tak toto je kniha mého dětství. Moc rád na ní vzpomínám i po těch letech a těším se, až můj syn ještě trochu povyroste a já mu tuto úžasnou knihu budu večer co večer číst.

Karcoolka2210
21.11.2015

Toto je ozaj dobrodružstvo ako sa patrí. Nechápem ako mi tieto knihy unikli v detstve. Teda doma boli, len ja som si ich nejako nevšímala ;) Ale som rada, že som po verneovkách nakoniec siahla, lepšie neskôr ako nikdy. Môžem len odporučiť, pretože takáto expedícia do stredu zeme stojí za to :) AJ

dave268
02.09.2015

To byla první kniha, kterou jsem přečetl od tohoto autora a moc se mi líbila. S chutí se určitě pustím i do dalších děl :)

wiix
02.07.2015

Pútavý a napínavý príbeh, ktorý fascinujej čitateľa najmä svojou nadčasovosťou a napätím.

Ihunger
22.06.2015