Hledání Aljašky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/big_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 43454
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Looking for Alaska, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (654)

Kniha Hledání Aljašky

E.T.007
13. června

Taký priemer. Neurazí, ale ani nenadchne. Aspoň mňa teda nenadchla.

andulka767
02. června

Ze začátku mě příběh až tak nenadchl. Četla jsem už více knih od Johna Greena a místy mi to hodně připomínalo Papírová města, už i jen podle charakteristiky postav. Aljaška je záhadná a drsná dívka, zatímco Váleček je poněkud zdrženlivý a nezkušený, ale do Aljašky bezhlavě zamilovaný. Málem jsem tedy knihu odložila, ale přemohla mě zvědavost, jak se příběh bude vyvíjet a jsem za to ráda. Kniha byla nakonec velmi čtivá, s mnoha místy na zamyšlení a typicky skvělá jako další knihy od tohoto autora. ;)


andrejci
16. dubna

Na knížku jsem se těšila a asi proto pro měla, byla velkým zklamáním. Děj a ani postavy mě tak nevtáhly jako u Papírových měst. Myšlenka, ale byla hezká a autor to napsal moc dobře. Možná, že kdybych to četla jako první tak bych byla nadšenější.
Hodnotila by to tak na 4,5 hvězdičky.

Berulidemknihy
03. dubna

Skvělá knížka plná úžasných myšlenek. Musím říct, že jsem ji nechtěla dočítat, protože jsem se nechtěla dostat na konec. Do té chvíle, kdy možná nenajdu Velké Možná. Dodnes si v některých chvílích připadám jako Aljaška. Sama na všechno. Její osobnost budu mít v hlavě dlouho.
Sama kouřím rychle.
Proč?
Protože nekouřím, že by mi to chutnalo, ale protože chci umřít.

draka
08. března

Knihu dostala dcera na konci deváté třídy, ale zůstala doma v knihovně. Vytáhl jsem si ji náhodou a musím se přiznat, že mě příjemně překvapila a chytla od první chvíle, co jsem ji vzal do ruky. Studentský život hlavních představitelů knihy je se svými starostmi i radostmi v některých věcech dost podobný tomu, čím si projde téměř každý, kdo studoval a bydlel na internátě nebo na kolejích.

vera5841
05. března

První polovina knihy pro mě byla úděsná. Myslela jsem, že tuhle partu puberťáků opravdu nepřekousnu. Jediné co mě přimělo knihu neodložit bylo, že je poměrně krátká a čekala jsem co je ona událost "před a potom". No a v části "potom" jsem naopak nemohla přestat číst, roztočil se emocionální kolotoč a já si jen říkala: proč? A přitom Aljaška nejspíše jen potřebovala pomocnou ruku nějakého dospělého...

Tialexa
11. ledna

Hledání Aljašky, kniha která podle mě nám dává nahlédnout na svět i jinýma očima než jsou ty naše. Aljaška, holka na střední, která milovala knihy a kanadské žertíky, kdo by řekl, že bude tak strašně moc dospělá? Já tedy ne.
Viděla jsem seriál, ale kniha je prostě kniha. Některé citáty a myšlenky z této knihy jsem si musela dokonce poznamenat , protože jsou tak hluboké a pravdivé až se mi tomu nechce věřit.
Doporučuji samozřejmě všem, kteří mají rádi Hvězdy nám nepřály a podobné knihy.

IvetaZ
06.12.2021

Aljašku jsem nemohla vystát. Utěšovala jsem se tím, že je to krátké a nejsem cílová skupina, v pubertě by mě to zřejmě zaujalo víc.

1 ...