Hledání Aljašky

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/hledani-aljasky-IAD-144816.jpg 43141
Vydáno, Knižní klub

Looking for Alaska, 2005

Kniha Hledání Aljašky

tektit

Bavila mě, návrat na internát, člověk si při čtení říká že autor popisuje vše co prožil.

helusa2

Fajn knížka :-) Nejvíc se mi líbil návrat do života na kolejích/internátu, ten mě bavil :-) Líbí se mi, jak umí autor zabrousit na vážná témata a přitom okatě nepoučovat - to YA literatura potřebuje :-)

Lea_41

Bomba. Další knížka od Greena. Nikdy jsem nečetla knížku s kterou jsem se tak ztotožnila.

Ella161

Moje první kniha od autora. Vůbec nelituji, že jsem si jí vybrala jako svojí prvotinu. Je nádherná. Vtipná, smutná. Nedokážu si představit být na Válečkovo místě nebo Plukovníkovo( který ji znal mnohem déle). Nedokážu si představit, že bych měla přijít tak mladá o svého kamaráda, anebo první lásku. Stále jsem doufala, že to možná nebude tak, jak to vypadá. Že se nakonec objeví. Avšak nic z toho se nestalo. Bylo (je) mi to tak strašně líto. Aljašku jsem si hned oblíbila. Její sarkasmus, postřehy a ani mi tolik nevadila náladavost. V knize je spousta skvělých myšlenek, které vás donutí se zamyslet. Zamyslet nad životem, sama sebou. Tohle je kniha na kterou nezapomenete. Možná vás bude provázet životem, možná na ní za pár měsíců či let zapomenete. Ale alespoň vás bude provázet další dny. Občas si na ní vzpomenete a zamyslíte se, co jste dnes udělali špatně či dobře. Zamyslíte se nad tím, že máme jen jednu šanci žít, tak proč si jí brát? Vím, že jsou situace, kdy nevíme jak dál. To přeci ale neznamená, že by jsme měli skončit. Vždycky nastanou lepší časy a ty hroší pro nás budou jen vzpomínkou. Každopádně knihu doporučuji, protože vám ukáže jak je život cenný, jedinečný a důležitý. Jsme jen jednou a víckrát nebudeme. Proč si brát šanci na skvělý život, který si můžeme vytvořit jen MY sami. Nikdo jiný za nás žít nebude a jedině my si pak ve stáří můžeme vyčítat, co jsme nestihli, anebo neudělali jinak. Sice je to klišé, ale pravdivé. My jsme odpovědný za své činy, život. Jen na nás samotných to záleží. Neměli by jsme brát další den jako samozřejmost. Měli by jsme si každý den užívat tak, jako by jsme si ho užili, kdyby byl náš poslední. Tolik k mé sentimentální chvíli, slibuju.

Bebe2004

Opět, knížky Johna Greena mám velmi ráda.

MichellePixie

Kniha je velmi zajímavá, příjemně se čte, postavy mají každá dobře vypracovaný charakter, rozhodně si mezi nimi najdete svého oblíbence, a ač John Green opět směřuje ke svému stereotypu hlavního hrdiny, stále mě jeho tvorba celkově velmi baví. Podle mě příjemné čtení pro každého, kdo má rád zajímavé příběhy s trochou romantiky a poťouchlosti tzv.

blackoutzuzi

John Green má v této knize opravdu spoustu zajímavých myšlenek (po dočtení jsem litovala, že jsem si je všechny nepsala někam na papír), a i přes to, že je to už delší dobu, co jsem hledala Aljašku, dodnes mám na paměti, jak moc mě tato kniha zasáhla a dojala.

Karma011

No... Těšila jsem se na knihu, protože Hvězdy nám nepřály jsou tak parádní! Přijde mi, jako by tuhle knihu psal jiný autor. Marně jsem v ní hledala ty krásné myšlenky, které jsem našla ve Hvězdách. Celkově bych knihu zhodnotila tak, že neurazí, ale ani nenadchne.

Pilíře země
Pilíře země