Hledání Aljašky

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144816/hledani-aljasky-IAD-144816.jpg 42863

Looking for Alaska (2005)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Hledání Aljašky

Hakem

Tak. Docteno. Zhruba do poslednich 10 stran me to vaazne moc nebavilo. Aljaska byla protivna, ale zbytek kamaradu celkem usel. Libilo se mi hledani odpovedi v ruznych nabozenstvich a konecnych par stranek a uvah mi najednou zmenilo pohled na celou knihu.

Jen na okraj - tak jako mi ve Snezi snezi hrozne vadila prezdivka Vevoda u holky, mi v hledani Aljasky vadil Valecek a Plukovnik. Kazdy pubertak vazne nemusi mit blbou prezdivku.

skořice

Podle mě je tato knížka opravdu nepovedená. Některé scény by se podle mého měli úplně vypustit. Jediné, co jsem si z toho vzala je věta: „Jdu hledat velké Možná.“ To je ta jedna hvězda. Jinak bych řekla, že to je vážně odpad...

brian0643

Kniha působí jako divoká fantasie teenagera, kterou sám i napsal. Postavy jsou velikášské a vypouštějí jeden nesmyslný dialog za druhým. Příběh od začátku až do konce působí jako klišé a způsob jakým se autor rozhodl dílo zakončit do děje nijak nezapadá a nedává knize hlubší význam.

Ač jsem fanouškem práce Johna Greena (CrashCourse, vlogbrothers), kniha mě zklamala.

Sylvanas

Knížka nebyla nic moc. Zmatený a jednotvárný děj, který mě ničím příliš nezaujal.

Sarrya

Já nevim, ale mě to prostě nebavilo. Když budu upřímná, tak jsem na konci měla pocit, že jsem přečetla hroznou blbost a nic mi to nedalo. Chvílema nuda, chvílema moc naivní, chvílema jsem knihu odložila.. Aljaška mi byla nesympatická.. sice mi to nedalo a nakonec jsem jí dočetla, ale Green prostě neni nic pro mě. 2 hvězdy za originální nápad s číslováním kapitol.

Walris
23.11.2018

Musím říct, že jsem od knihy po přečtení anotace čekala něco trochu jiného a stejně tak, jako někteří čtenáři přede mnou, nemohla jsem se jaksi ztotožnit s hlavní ženskou postavou... Aljaška mi byla většinu času krajně nesympatická, náladová, někdy až vulgární a trochu nechápu, co na ni všichni viděli. Rovněž na Válečkovi byla zajímavá možná záliba ve vyhledávání posledních slov slavných osobností, ale to je asi tak všechno.
Byla to moje v pořadí druhá kniha od tohoto autora a jeho proslulá kniha "Hvězdy nám nepřály" byla nesrovnatelně lepší, už jenom s ohledem na netradiční zápletku a humor. Toto bylo dobré tak maximálně na oddechové čtení, ale vícekrát po knize určitě nesáhnu.

KateTheBlogger
20.11.2018

Knihu jsem měla půjčenou od kamarádky a rovnou jsem se vrhla do čtení. Neměla jsem tedy ani potuchy co se v půlce knížky přihodí a byla jsem z toho dost překvapená. Ano, měla jsem různé teorie, ale tento scénář mi hlavou neprobleskl. Knížka je rozhodně čtivá, zajímavě napsaná (dělení na před a po) a poslední slova jsou rozhodně zajímavým koníčkem.

MagdalenaSlaba
19.11.2018

Prostě dílo Johna Greena. To snad ani nejde nemít rád.

LucušN.
19.11.2018

Knížka se mi líbila, i když chvílemi na mne působila naivně. Trochu mi připomínala Všechny malé zázraky. Dle mého názoru stojí za přečtení.

m.valova
12.11.2018

První část knihy mi přišla zdlouhavější,ale pak to nabralo spád,krásná byla ta úvaha na konci,slova naděje a odpuštění ,které se můžou někdy hodit.

Levandulle
11.11.2018

O kamarádství, lásce a přístupu k životu na střední škole.

Knihomolka10942
28.10.2018

Knížka je moc krásně napsaná - je vtipná, dojemná, a s kraťoučkými kapitolami se čte strašně rychle. Moc se mi líbila poslední slova kterými se zabýval Maiels (Váleček).
Knížku doporučuji, je to skvělý počteníčko!!!

Zuzanka46
14.10.2018

Klasický John Green. Musím ale říct, že z knih, které mám od tohoto autora přečtené, mi Hledání Aljašky přišlo jako nejslabší...

juni
02.10.2018

Pozor spoiler!

Moje nejoblíbenější Greenovka. Přišla mi ještě lepší než Hvězdy nám nepřály nebo Papírová města. Popisování před...a po byla naprostá bomba. U smrti Aljašky jsem doufala až do poslední stránky, že je to jenom špatný vtip, jenomže to byla pravda. Ale i přesto jsem se do knížky zamilovala a myslím si, že je to právě ten důvod.

YA-girl
17.09.2018

Za mě průměr. Puberťáci v knize mi přišli i na svůj věk až moc naivní (hloupí?) a Aljaška mi byla spíš protivná - a jak už níže psala Aterianna, taky to mám tak, že když mi není sympatická hlavní postava, už mě děj nedokáže tolik vtáhnout. Vzhledem k nápadu s číslováním kapitol mi začalo být i docela brzy jasné, co se semele, takže nenastal žádný "ááách moment". Ale jinak byla kniha čtivá a i přes vážnější téma pohodová, děj příjemně odplynul a občas se objevila myšlenka, nad kterou stálo za to se na chvilku pozastavit ;).

27.08.2018

Od Johna Greena je tato má nejoblíbenější, nevím jistě proč zrovna Hledání Aljašky. Ale utkvěla mi v hlavě nejpevněji.

bara0452
19.08.2018

Nikdy jsem moc nechápala velký humbuk kolem autora Johna Greena. Snad každý v mém okolí četl "Papírová města" a byly z toho unešeni. Místo, aby mě to navnadilo knihu přečíst jsem se jí vyhýbala. Nakonec jsem šáhla po této knize a byla jsem mile překvapena. Nenáročná četba plná emocí a myšlenek, která mě příjemně překvapila. Mohu doporučit i starším čtenářům :)

Aterianna
10.08.2018

Aljaška je moje první setkání s Greenem, v tém době velice populárním zejména díky Nepřejícím Hvězdám. Kniha mě utvrdila v jednom faktu, a o to v tom, že bez symaptie k hlavním postavě, nebo alespoň k té klíčové, vás děj knihy prostě nezasáhne a vy si vlastně neodnesete to, co jste měli. Mě jednoduše ona úžasná Aljaška od začátku moc nesedla. Nenašla jsem úplné pochopení pro očarovnání jejím přirozeným kouzlem. Ale tím nechci dílo schazovat. Mám v plánu se do Hledání ponořit znovu, snad tentokrát budu správně naladěná a zapojím své emoce k soucitu s hlavní postavou a celým příběhem.

Veruu95
29.07.2018

Hodnotím průměrně. Od J. Greena jsem zatím četla dvě knihy, které mi přišly skvělé - Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Poté jsem četla (nebo tedy zkoušela číst) Příliš mnoho Kateřin, což mě už tedy nechytlo. Tahle knížka je na tom u mě podobně. Nevím, čím to, ale četla se mi dost obtížně, občas jsem se musela i nutit. Postavy mi nijak k srdci nepřirostly, spíš naopak, moc jsem je nemusela. Příběh jako takový byl fajn, ale moc velký dojem na mě kniha bohužel neudělala.

Anet23
10.07.2018

Knihu jsem přečetla za pár dní. Ubíhala svižně, rychle. Zvrat velký, nečekaný a ohromující. Hezký čtenářský zážitek.

TerezaJágrová
29.06.2018

Já popravdě nevím,co k této knize napsat. Mně se moc líbila a teď se zamýšlím nad větou ,,Jdu hledat velké možná". Není to kniha u které dokážete předpovědět konec. Doporučuji.

StephenKingje
23.06.2018

Hvězdy nám nepřály byla kniha, na kterou nikdy nezapomenu. Říkal jsem si že nic jiného, co John Green napsal, nemůže dosahovat ani po kolena geniality jeho mistrovského díla. Ale Hledání Aljašky mu dosáhlo až k očím. Sice stále tvrdím, že Hvězdy nám nepřály je Greenova nejlepší kniha, ale na to, že Hledání Aljašky je jeho debut, tak před Greenem smekám.

HODNOCENÍ:9,5/10

eliska8262
21.06.2018

Námět knihy se mně osobně hrozně líbil. Váleček, který jde hledat své velké Možná, Aljaška a "jak se dostat z tohohle labyrintu". Spolu se svými kamarády pro mě vytvořili příběh na který nikdy nezapomenu.

caroline.aiko
18.06.2018

"Jdu hledat velké možná." je podle mě jedna z vět, které by si měl každý z nás alespoň jednou za čas říct a něco se sebou udělat a zrovna Miles patří mezi těch pár lidí, co tu odvahu našli a šel si najít svoje "Velké možná". O knížce pořád básnila jedna z mých kamarádek a já už to pak nevydržela a koupila jsem si jí a rozhodně této investice nelituji. Příběh měl úžasný děj a rozhodně to byla jedna z knížek, které jsem prostě nemohla předvídat.. Četla se mi jedním dechem a pří velkém obratu jsem se i rozbrečela, což se mi zrovna u knížek často nestává. Dokonalá knížka, stojí za přečtení.

stolind
16.06.2018

První polovina skvělá, druhá polovina rozvleklá a ne příliš atraktivní, začátek ale stojí za to, hlavní zvrat je trochu předvídatelný ale krásně vykreslené postavy to zachraňují. Přečteno jedním dechem, jak to u Greenovek bývá :)

Robinator
11.06.2018

Kniha je moc pěkná , poutavá, má hezký příběh . Dlouho mě žádná kniha nezaujala ,jako tato

Ivka14
05.06.2018

NEchápu jak to dokáže, ale vždy mě do děje tak vtáhne, že nevím kdy přestat, protože chci zjistit jak to dopadne. Kniha napínavá a jedna z mála , která dokáže rozbrečet :)

carmen0311
01.06.2018

Za dva tři dny jsem měla přečteno. Knížka sice není nijak napínavá, ale oči se odtrhávaly špatně. Obrečela jsem, že knížka skončila společně s tim, co se stalo v části jménem POTOM. Knihu mám velice ráda a zařadila jsem je mezi nejlepší od Greena. (Papírová města mě vůbec nebavila a Hvězdy nám nepřály to je prostě srdcovka) za mě velmi dobré

Denisa153
31.05.2018

Knížky od Greena prostě nejsou pro mě. I když tato nebyla zase úplně nejhorší.

Everose
30.05.2018

Jakožto moje druhá Greenovka, v knize jsem našla zalíbení, ne takové jako v Příliš Mnoho Kateřin, ale za to větší než v Hvězdy Nám Nepřaly, jenž byla patřičné zklamání. Knížka zprvu překvapila, jak se náramně četla jedním dechem, avšak jak jsem se blížila k samému konci, nějak se mi to čtení mátlo a zdlouhávalo, a můžu tedy říct, že konec byl opravdu zvláštní. Nevím, ani si to popravdě moc nepamatuji, přece jenom je to nějaká doba, co jsem se na ní vrhla. V závěru tedy, kniha se mi líbila, četla se mi jedním dechem, no a až na ten konec, který nabral poněkud zdlouhavě matoucí spád, bych tuto knížku doporučila spíše jako letní oddychové čtení, které nenadchne ani neurazí.