Hledání Aljašky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/big_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 43548
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Looking for Alaska, 2005


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Trailer adaptace: https://m.youtube.com/watch?v=qo6Psg-RzNw
Premiéra: 18.10.2019 (Lenka.Vílka)


Hledání Aljašky je autorova prvotina. (Anna 13)


Film podle knihy již má svůj trailer. (Adele02)


Postava Milese a spisovatele Johna Greena mají společného to, že oba mají rádi poslední slova známých osobností. (Kopta)


Kniha byla Americkou Knihovnickou Asociací zařazena mezi deset nejlepších knih pro dospívající. (chaera)


John Green na Facebooku potvrdil, že scénář k připravované filmové adaptaci jeho knihy Hledání Aljašky napíše Sarah Polley. (Neenah)


Ocenění

2006 - YALSA Book Awards (Michael L. Printz Award)