misssicccka Online misssicccka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak to je opet neco, co ma obrovsky presah. Toto je klenot ceske literatury.
Jak dobre byla vykreslena povaha napr. Barbory, postavy se zaryvaji pod kuzi a do hlavy, ziji s ctenarem a nesou tihu svych osudu.

19.07.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ta strohost vet mi zpocatku vadila, ale pak mi prisla genialni.
Zadny happy end. Jeden vskutku bezutesny zivot. Ale tak to je pribeh pro mne realnejsi.

11.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

nadherny a silny pribeh, ktery je napsan s takovou lehkosti, ze se radky meni ctenari pred ocima v krasny a nezny film plny utrpeni jedne rodiny a zeny, ktera nese brime viny za smrt svych blizkych. Jsem nadsena knihou a autorkou, jsem rada, ze jsem opet narazila na skveleho autora a jsem vdecna za to, ze jsem si mohla tak krasne pocist a popremyslet si.

01.07.2017 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Úžasná záležitost....prvních sto stránek mi nepředstavitelně vadila podobnost s Rankovem a jeho "Stalo se prvního září nebo někdy jindy". Pak jsem se od srovnávání odpoutala a místo 1. září mě zase stáhl k sobě den 15. července. Tahle knížka je výborná v tom, že vás nechává domýšlet hodně věcí a téměř 400 stránek si vytváříte sami celé roky, ale pak přijde vyvrcholení děje a na posledních stránkách vám vše sepne a zapadne do sebe jak dvojdílné puzzle....nádhera plná slušného ostrovtipného humoru, možná se tam i sami poznáte a je tam jeden moment, kdy si řeknete: no to ne, takhle to přece nemůže skončit. A bojíte se začíst číst další rok, protože to nechcete. Jenže tady ukáže autor, že ačkoliv vám dal dost prostoru pro utváření svých příběhů, jsou momenty, kdy má on hlavní slovo a vy se s tím vyrovnejte.
Vřele doporučuji

16.05.2011 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Obrovske prekvapeni a kazdy vecer po dobu jednoho tydne obrovsky strach cist dal, jak je nekde psi hrdina, strasne trnu, co s nim autor vyvede. Jenze tady jsem se zacala bat i o toho irskeho Rainmana. Kniha plna myslenek, kniha plna uplne jineho videni sveta nez na jake jsme zvykli, kniha (jedna z mala), ke ktere se chci vratit.

22.02.2017 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To je tak krasne, ze se to neda popsat. To se musi cist a zazit.

21.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za me je to uplne jina Alena Mornstajnova. Uplne jina a uplne jinak skvela.
Je to hodne silnej narez.
Trosku mi mozna vadi tema shodne s Houbarkou, Nedelnim odpolednem, ale protoze je to uplne jinak napsane, tak to beru jako nahodu.
Znam svet rodiny, kdy to proste nejde pochopit a ani odpustit. Lze jen zit dal, prezit a zapomenout. Ten vzdaleny sen s lesem tak dobre znam.

27.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Karin jen tukne a stejne je to emocne silne!
Tim chci rict, ze neni treba popsat udalosti az tak naturalisticky a stejne muzou byt dechberouci, vyvolavajici zast, vztek, krivdu, obdiv, bezmoc.
Ty postavy. Mam je tak rada a nektere nesnasim. Jsou tak verne popsany. To vyuziti jazyka, nareci. Je to nadhera, byt smutna.

Mame se dobre, zijeme v blahobytu. Diky Karin.

25.07.2021 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

I když budete možná a nejspíš všechny tři hlavní postavy (které příběh vyprávějí) i nenávidět, možná a nejspíš je budete na konci knihy milovat. Toho rozmazleného spratka, tu hysterickou sobeckou sebestřednou matku a tu akurátní starostlivou babičku. Ta je z nich ovšem nejvíce při smyslech. I když si spousta z vás řekne: "proboha, co je to za rodinné vztahy, proboha co je to za rodinu", spousta z "nás" siřekne: "proboha, to je jak u nás v rodině".
Je to Petra Soukupová a její sondy do duší, je to Petra Soukupová a její neuvěřitelné charakteristiky postav, které k vám přijdou nenásilně pomocí jednoduchých slov. Není to žádná náročná literatura a zároveň je to velmi silné a odvážné psaní. Je to totiž odkrývání tabu a tohle by nikdo bez osobních zkušeností nemohl napsat. Těším se opět na další setkání.

12.04.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

chci pouze vyjádřit autorovi díky za to, že mi sakra dobře zprostředkoval odhodlání, strach i úzkost u lidí, kteří veškerou hrůzu, která se děla (bohužel i stále děje) museli prožít, děkuji, že mi připomněl, čeho všeho se může člověk v životě dočkat, děkuji, že mi připomněl hrdinské činy lidí, kteří (ačkoliv utekli z vlasti) byli ochotni vystoupit proti hrůznému a nehumánnímu systému, děkuji za to, že nezapomněl na všechny ty, kteří jim pomáhali, nastavili vlastní životy a obětovali své rodiny...
děkuji, že mě donutil odpovědět si na některé otázky a že položil ty, na které hledat odpovědi budu
děkuji za seznam literatury (zajímavá je podobnost jmen dvou autorů věnujících se tomuto tématu - Jiří Šulc a Jiří Šolc), děkuji za přehled osob s datací událostí...mám narozeniny ve stejný den jako Kubiš
děkuji za Benešovu: snad budeme vaši oběti hodni (o tom přemýšlím)
a hodnocení...optimálně to vidím na 96 %

04.05.2013 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nadherna kniha plna citu, moudra, oddanosti.
Byl to zazitek.

30.03.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nebyt toho konce, dala bych ze zvyku jen za tri.
Ale tohle je mazec. A jsem rada, ze me nikdy v sedmem patre nenapadlo, ze muzu uletet. Diky tomu muzu byt snad ne tak strasna matka a me dve holky bydli v prizemí.
To neznamena, ze jsem v pohode a nenesu si vzorce chovani a traumata.

10.03.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pribeh silne zeny z drsneho prostredi. Neni to to nejlepsi od HMK, ale je to dobre cteni.

20.04.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Takove jednoduche cteni, dovolenkove. Asi jsem podle recenzi ocekavala trosku vice.
Prislo mi to takove moc jednoduche, najednou vsichni vi, rikaji, krome jedne postavy jsou vsichni kladasove, kteri vse prijmou. Mn nevim ;)

10.04.2023 3 z 5

Je to takova ta kniha, co byste zhltli za jeden vecer, ale cim jste starsi, tim vice si ji setrite, aby vam nebylo lito, ze uz nemate co cist.
Drsne osudy se prolinaji se skvelym anglickym humorem.
Ja nadsena jsem.

27.01.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Zpocatku jsem mela obavy, ze jsem sahla omylem po cervene knihovne. Jeji prvky tam vskutku jsou, to si nebudeme nalhavat, ze ne. Ale je to tak strasne dobre napsane, sakra dobre, ze to autorce odpustim. Nadherne byly dialogy, nektera prirovnani a popisy myslenkovych pochodu.
Pani spisovatelko, piste dal, kvuli mne! ;)

28.08.2021 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Zazitek, ktery se tezce popisuje. Budete si to uzivat, budete se smat, mozna i brecet a to i vzteky.

04.04.2024 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Tak já doufám, že je to už dostatečně dlouhá doba od vydání na to, aby autorka prokrastinovala neustálým sledováním databazeknih a kontrolovala, kolik hodnocení a komentářů přibylo a jak se vyvíjejí procenta. Mám dvě děti, milá autorko, takže jistě chápete, že unikám před křikem a tvářím se, že vydělávám, aby mi daly pokoj a já mohla napsat tento komentář. A jo. Bude to jeden z mých nejdelších komentářů tady, takže pokud ho budete číst, můžete si za to sama :).
Chci Vám říci, proč jsem knihu koupila. Ne, kvůli tomu, že bych si myslela, že bude nějak zvlášť skvělá. Ani mi nedošlo, že už jednu Vaši knihu máme a to Justýnku a asistenčního jednorožce. Jo fakt, nedošlo, jsem matka, sice ne tří dětí, ale dvou. Ale krom toho mám ještě psí dítě, dva křečky a tři rybičky (jedna chcípla, takže dvě, ale tuto skutečnost mé mladší dítě ještě neví, nebo ji spíše odmítá přijmout, takže prostě v tom akvárku jsou pořád tři a basta), takže myslím, že lze pochopit, že mi některé souvislosti při zběsilém nakupování na knižním eshopu uniknou.
Takže pravý důvod je to, že se moje starší dcera jmenuje Josefína a mně přijde jako dost fajn, když objevím knihu se jmény svých dětí, si ji minimálně přečíst.
Mimochodem nedají se knížky vydávat jen v elektronické podobě? Odpadl by ten eko problém. Také jdu dneska na kafe, myslím, že bude bez labutě, vůbec si na to nepotrpím, ale nebudu popírat, že když mi tam někdo udělá něco jako obrázek, že mě to nepotěší, ale zároveň podotýkám, že to spíš ocení mé dvě cácorky, které mají alespoň něco z toho, že sedí s matkou na kafi, která je bez něj na ně protivná - a to děsně, stejně jako Emílie. I já doma řvu, že já si drobit můžu, neboť si to po sobě zametu.
A teď hodnocení. No, pobavila jste mě. Užila jsem si to. Zrelaxovala jsem. Ale možná to bylo moc takové jakože "za každou cenu to musí být vtipné".
Dám Vám čtyři hvězdičky, protože mě bavíte a Jednorožec je fakt geniální. A snad Vás potěším tím, že si musím koupit Vaše další dílo, protože moje mladší dcera se jmenuje tak (hádejte, jak), že je to zkráceně Mína. Aby se to rýmovalo s Fínou, samozřejmě.
A raději Vám nebudu říkat, jak se jmenuje pes, zemřelý pes, dva křečci a ty dvě rybičky v akváriu, které jsou oficiálně tři. Mám totiž pocit a podezření, že čerpáte z mé rodiny a já za to ještě snad platím :).
Jo a trošku kecám, samozřejmě doufám, že si to přečtete.

12.01.2024 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jak me toto mohlo tajt dlouho mijet? ;)
Nadhera, jednim slovem. Ta cistota, ta laska k zivotu, ten nezny humor. Musim koupit dcerkam.

06.04.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu, casto jsem usnula, ale ne proto, ze by byla kniha spatna, nebo nezazivna. Je skvela. Nemam vytek. Asi se k ni vratim ;)

15.03.2023 5 z 5