Jeden den

„Přátelství je někdy míň než láska“ Představte si, že někdy během střední školy potkáte člověka, který vám tak přiroste k srdci, že už ho nikdy nedostanete z hlavy. Chodit spolu ale nezačnete. Přesně to je případ Dextera a Emmy, kteří jsou přátelé už dvacet let – od osmaosmdesátého se setkávají vždy po roce. Je samozřejmě jen otázka času – i když nepřiměřeně dlouhého – než se z takového vztahu vyklube něco víc, než jen návštěva muzea a výroční večeře. Úspěšný román ze současné Anglie vypráví příběh o tom, že skutečné přátelství mezi mužem a ženou není možné, a musí buď skončit, anebo se proměnit v něco jiného, a také o tom, že si ty nejzákladnější věci uvědomíme, až když je pozdě. Vtipně napsaný příběh, ale skrývá nejen úsměvné a citlivě napsané sondy do lidských citů. Vztah, který přešel od náhodné známosti na jednu noc po věrné i nevěrné přátelství až k hluboké lásce a krátkému manželství jakoby mimochodem pod komickým nátěrem ukazuje změny zvyků, mravů a politiky v Británii posledních dvaceti let. Hlavním tématem příběhu se více než klasická \"lovestory\" stávají pocity osamělosti a hloubka rozporu mezi mladickou nesmiřitelností a kompromisy, které jsme nakonec schopni tolerovat. Podle knižní předlohy vznikl i film, jehož česká premiéra je plánována na toto léto. V chytré a poutavé romantické komedii Jeden den se vedle Anne Hathaway objeví zatím ještě neokoukaný Jim Sturgess. Pod režií filmu je podepsán režisér filmu Školy života, který byl nominován na Oscary - Lone Scherfig....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67765/jeden-den-67765.jpg 4.3715

One day (2009)

Vydáno:, Argo

Jitka822
22. listopadu

Hezká kniha na dlouhé zimní večery, případně na dovolenou, pro někoho kdo čte více jak pár stránek po večerech. Kniha se mi chvilkami zdála zdlouhavá, a to až tak do půlky. Pak to teprve začalo být zajímavější a pro mě příběh získal spád. Líbí se mi (a za to jsou ty hvězdičky), že se děj posouvá rychle po časové ose (co kapitola to rok).

softvelvet

Knížku jsem začala číst na základě filmového zpracování. Film se mi líbil, tak jsem byla zvědavá i na knižní podobu. Mně se knížka moc líbila.

devildeny

Tak tato kniha mi opravdu sedla.Přiznám se,že jako první jsem viděla film,který se také moc povedl,ale ty nejniternější myšlenky jsou zachyceny právě v této knize a myslím,že autor je nádherně vystihl a stejně tak mi sedl i humor. Jsem ráda,že autorem je muž,protože není přeslazená,ale taková krásně přirozená.Jeden jediný den dokaže náš život zásadně změnit,takže...Carpe diem.

LuciLux

Romance dnešní doby. Občas nereálná, občas dojemná, občas neskutečně vtipná.

kniho0962

Úžasná kniha, jedna z tých, čo zhltnete, ani neviete ako..

Denisa153

Upřímně mě to moc nenadchlo. Začátek byl zdlouhavý a nezajímavý a knihu tentokrát nezachránil ani konec. Postavy mi nepřirostli k srdci. Na to, že to byl román tak mezi postavami mi chybělo takovéto napětí. Nepřipadalo mi, že se nějak extra milují.

rothova_lucie

Srdcovka.

marci137

Knihy jsem se nejdřív bála. Tlusté knihy s menším písmem moc ráda nemám, ale dle popisu vypadala zajímavě, tak jsem se do ní pustila.
Začátek a prostředek knihy se mi zdál super. Děj byl velmi čtivý, nic náročného, nic na přemýšlení. Trochu jsem se bála díky Dexterovi, že kniha bude mít mnoho postav, ale naštěstí jsou tam asi 4 základní, které stačí si zapamatovat.
Konec knihy byl trochu horší. Rychlý spád i zvrat se mi zdál hodně odbytý.
Jakmile se dva přátelé dokopali k tomu, co oba chtěli, tak pak mě kniha přestala víceméně zajímat.
Možná je to i tím, že je mi 24let a život jako 40ti letá si zatím neumím představit... Proto mě možná děj bavil nejvíce cca do jejich 30ti let.

Dresia

Bohužel mě to vůbec neoslovilo.

Devorah

Kniha o tom, že stačí jeden den a změní se vám život, že jeden den a to správné načasování a okamžik a vaše cesty se ubírají zcela jiným směrem.......možná i s někým jiným, než jste původně plánovali. Také o tom, že v jeden jediný den můžete poznat lásku, přátelství, ztrátu, zklamání, prohru, zoufalství, beznaděj a možná i zcela nový začátek. O tom všem tato hořkosladká kniha je.

hvězdo.kupa

Film, to je prostě srdcovka jak blázen a jsem asi ráda, že jsem ho viděla dřív, jiank bych k hlavní hrdince neměla tak blízko. Krásná romantická knížka, která má místo v mé knihovně. Ale film miluju víc :)

diamanttka
17.11.2017

Krásný příběh. I když mě začátek moc nebral zbývající 2/3 jsem přečetla jedním dechem.

xpdenda
08.10.2017

Moje první kniha od autora a naprosto mě uchvátila :) člověk si říká "proč vlastně?" Vždyť to je úplně stejný jako v zivote. Ale to je na tom to krásné. Postavy skvělé napsané,člověk má možnost pochopit oba dva a není tlačen k jednostranosti

Sarrah
20.09.2017

Mě se kniha velice líbila, na rozdíl od filmového zpracování, které mě velice zklamalo. Určitě se k ní ještě někdy ráda vrátím.

Mayaku
29.08.2017

Čím víc knížek jsem od Nichollse přečetla, tím silnější mám dojem, že asi vážně nebude moje krevní skupina. Což o to, Jeden den je hezky a čtivě napsaný, lidsky uvěřitelný příběh. Žádná přeslazená limonáda a přesto by se příběh dal rozhodně označit jako romance. Bohužel se ale nějak nedostavil onen wow efekt, který jsem vzhledem k všeobecnému hypu tohoto díla očekávala. Jediné, co se dostavilo, byl těžkotonážní náklad deprese ze závěru knihy. Z toho konce mi bylo opravdu smutno, ale přijde mi, že to bylo spíše tím, co se tam stalo, než autorovým podáním.

MayaBu
27.08.2017

Tahle kniha byla příšerně konverzační a místy neskutečně statická, ale ... stejně jsem jí zbožňovala a hltala. Je sarkastická a dokáže rozesmát. A je hořko sladká – sladká natolik, že se čtenářovi občas zrychlí tep, ale hořká dost na to, aby neprotáčel panenky.

dom.ini
13.08.2017

Krásný příběh o hledání svého místa v životě, lásce a vztazích. Znělo to velmi opravdově a skutečně mě to chytlo za srdce. Rozhodně doporučuji.

veriszv
03.08.2017

Pěkné, ale konec mě zklamal, čekala jsem něco originálnějšího. Takto to na mě působilo, že autor nevěděl, jak knihu ukončit.

jitus.drahotska
12.07.2017

Skvělá kniha! Výjimečná! :)

Mercatino
05.07.2017

Plakat a za své slzy se nestydět. Hrdinové, kteří přes své rozdíly najdou k sobě cestu je vždy něco mezi zázrakem a pohádkou. Věřím, že je to možné, kéž by jsem něco takového prožil také... Nádherný konec.

helenkan
03.07.2017

Příběh o lásce a hlavně velkém přátelství. Chvilku trvá než se začtete,ale stojí to za to.

Agatha84
16.06.2017

Sympatické,dojemné... Film jsem viděla a trochu doufala,že kniha skončí jinak. Bohužel.
Na některé radosti čekáme několik let a pak je třeba užívat si je naplno neb nevíme,kolik toho času zase zbývá.

Jolina
12.06.2017

Nemohla jsem se rozjet...nebo ta kniha? Od půlky již zajímavější, konec rychlý, pro mě docela překvapivý...a kompozice nějak zvláštně měnila svou podobu během těch mnoha stránek.

-Annett-
27.04.2017

Tato kniha nebyla špatná, ale stále mi tam něco chybělo. Několikrát jsem si také říkala "ale to není dosažené, tady něco chybí". Hlavní postavy jsou Dex a Em, Em a Dex. Dex mě chvílemi opravdu štval svým chováním, naopak v Em jsem se v tolika místech našla. Myslím, že kniha má dobrý nápad, ale není dotažený k dokonalosti, proto knihu hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

Arella
12.04.2017

Pěkný příběh o obyčejných lidech, o velké lásce, přátelství, o věcech, co se nám asi všem dějí. Kniha mě moc bavila, těžko se mi večer odkládala, byla jsem napjatá, jak to s dvojicí Em a Dex, Dex a Em dopadne. Každopádně dávám jednu hvězdičku dolů, půlku za korektoru, protože těch chyb je v této knize mraky a druhou půlky za to, že mi tam prostě něco chybí...něco, co by tuto knihu dotáhlo k naprosté dokonalosti. Každopádně krásná věc, mé čtenářské srdce plesá!

kozisek1
30.03.2017

Velmi silná kniha.Filmové zpracování taky moc pěkné. Hlavní hrdinka mi připomíná moji osobu.Konec sice smutný, ale přesto nebo právě proto davam max hvězd

Faila
20.03.2017

Krásné a trochu bolestné čtení. Postav v knize není mnoho, snad i proto měl autor čas a možnost je takto vypracovat a udělat z nich nesmírně autentická individua. Kniha odráží sám život, je v ní přátelství a láska a taky bolest a smutek, který je někdy tak silný, až má člověk/čtenář pocit, že je ho tak nějak celkově víc... Z knihy ve mně zůstal právě tento smutek, ale s takovým milým, něžným a vlastně trochu hezkým nádechem.

IvetaZ
07.03.2017

Tenhle příběh mě neuvěřitelně zasáhl svou opravdovostí a nebudu si nic nalhávat, v Emmě se vidím, úplně celá. Její hledání sebe sama, touha ovlivnit svět svými činy (nebo aspoň nejbližší okolí), vztah s mužem, který ji nade vše miluje, ale ať se snaží sebevíc, ta láska prostě z její strany nepřichází. Upřímně však doufám, že mě čeká lepší zbytek života než její. Děkuji za tento příběh.

shenandoah
06.03.2017

Krucifix! To zas byla kniha. Kniha, která rozesměje, rozpláče, nudí (mě teda trochu ze začátku, až jsem si říkala, že to zas bude na dlouhé lokte) nebo vám nedá vydechnout. A nebo se bojíte, co na vás v další kapitole vybafne, což bylo způsobeno formátem vyprávění, kdy byl z každého roku popsán jen jeden den, který sám o sobě nebyl zvláštní (většinou), ale ovlivňovaly jej události z uběhlého roku.
Trochu autorovi vyčítám ten závěr, působil ne mě snahou šokovat, ale to asi proto, že mi autor nedal, co jsem chtěla já. Jinak velká spokojenost.

natalie8531
28.01.2017

Skvostné. Někdy jsem trnula hrůzou, co nového mi následující kapitola přinese.