misa.novakova misa.novakova komentáře u knih

Skutečný příběh napsaný velmi čtivé, doplněný o fakta a fotografie. Je to jedna z těch knížek, nad kterou musíte ještě dlouho přemýšlet.

19.08.2023 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, hodně útlá knížečka, ale musím říct, že nad ní musím hodně přemýšlet a byla krásně ilustrovaná.

09.05.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, měla takovou zvláštně tajemnou atmosféru, hodně dobře se četla. Příběh otce a dcery, který postupně odkrývá tajemství celé rodiny

23.11.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Krásné, upřímné, četlo se mi ještě lépe než první díl. Vtáhlo do děje úplně stejně a zanechalo smutný nádech z doby i místa, ve kterém se kniha odehrává.

29.07.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Styl psaní autorky se mi moc líbí. Příběh sice smutný, ale napínavě a čtivě podaný.

12.02.2021 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Knížka, kterou jsem četla podruhé a vždy krásná. Donutí člověka přemýšlet

23.03.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná a dojemná knížka podle skutečné události

30.12.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásný příběh, napínavé, úžasně napsané. Chvílemi až těžko uvěřitelné a pohádkové, ale to vůbec neubírá na hodnocení.

20.03.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná dojemná kniha, krásné popisy krajiny. Velice čtivě a napínavě napsaná. Určitě doporučuji přečíst

09.05.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Až na to, že jsem po celou dobu byla hrozně naštvaná na hlavní postavu, se mi kniha líbila.

20.05.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krásná pohodová romantická knížka. Moc se mi líbily popisy krajiny i jídla nebo čajové rituály. Sálá z ní klid a moc hezky se čte.

16.03.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tato autorka píše krásné a napínavé romány. I druhý díl se četl hezky. Z příběhu opět běhal mráz po zádech, ještě když si člověk uvědomí, že je z vyprávění podle skutečných událostí.

27.03.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Velice napínavá kniha, kterou jsem musela číst v každé volné chvíli. Doporučuji, styl psaní autorky mi vyhovuje.

07.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha, rozhovory s učitelem, kterého by si přál snad každý. Zamyšlení o životě i smrtí. Donutí člověka se zamyslet, srovnat priority a možná i vést jednodušší a šťastnější život, záleží na každém

21.01.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Je to jedna z těch knížek, kterou nebudete chtít odložit než se dozvíte, jak příběh dopadne. Myslím, že nad ní budu ještě dlouho přemýšlet.

26.12.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dojemná a zároveň vtipná knížka o stáří nevrlého pána.

08.05.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Snažila jsem se vybrat knihu do čtenářské výzvy, kterou zvládnu i jako hodně citlivá osoba a přesně tato splnila mé očekávání. Napínavé, že jsem četla v každé volné chvíli, romantické a podle skutečného příběhu

22.09.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh, poutavě napsané

12.09.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tváří se jako jednoduchá romantika, nad kterou člověk nemusí přemýšlet, ale opak je pravdou. Jemně a čtivě zpracovává velice náročné téma.

04.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Příběh je opravdu hodně silný a mrazivý. Ale díky autorky čtivému stylu psaní nebudete chtít knihu odložit, ale musíte přečíst jedním dech. Doporučuji.

29.04.2023