Nebe nezná vyvolených

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Remarque zde nepíše o válce, ale o meziválečném období. Automobilový závodník potkává v sanatoriu dívku, která se zde léčí na TBC. Když odjíždí, dívka se rozhodne odjet s ním, protože už nevěří, že by se vyléčila a chce si užít poslední dny svého života. Knížka se zabývá otázkou života a smrti. Hlavní otázka je, jestli má člověk dlouho žít, ale přitom si nic se života neužije a nebo i pro chvilku štěstí zemřít...?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407/nebe-nezna-vyvolenych-OCu-407.jpg 4.41951
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Der Himmel kennt keine Günstlinge, 1961


více info...
Nahrávám...

Komentáře (228)

Kniha Nebe nezná vyvolených

Adze
předevčírem

Jedna z prvních knih, kterou jsem si od Remarqua přečetl. Kniha se zabývá tématem smrti a života; co je lepší trpět celý život, tím, že víte, že co nejdříve zemřete na tehdy nevyléčitelnou chorobu a nebo žíti plnohodnotný život bez nemoci? Právě touto myšlenkou se v této knize snaží Remarque zabývat. Kniha mne oslovila nejen zajímavým obsahem, ale i samotným názvem (Nebe nezná vyvolených) k zamyšlení.

Co tato kniha obsahuje: lásku, věrnost, víru v lepší budoucnost, změnu, strach ze smrti

Nelly
21. června

Jedna z nejemotivnějších knih mého raného mládí. Nezapomenutelný příběh.


roso.mak
11. května

Moc se mi líbil začátek a konec, ale uprostřed jsem se dost nudila.

kramver
11. května

Kontrast ženy, která ví, že umře a nemůže s tím nic dělat a muže, který se svým životem hazarduje dobrovolně. Na Remarquea vlastně neobvyklá kniha, ale velmi silná.

Denyna
24. března

To se tak krásně četlo!

katee21
16. března

Maturitní četba, která se jako jediná snad dala opravdu hltan. Krásný příběh se smutným koncem, ale co jiného od Remarqua čekat. Každopádně pokud někdo hledá, co by doplnil právě do maturitního seznamu, toto je správná volba!

apq
06. března

Moc pěkná kniha se smutným koncem.

mdracek
09. února

Remarque opět nezklamal. Věrohodně popsané myšlenky hlavních hrdinů. Projevy skutečných citů a zároveň krutá realita života. Román napsaný po druhé světové válce, ale dialogy postav jsou aktuální dodnes. Některé motivy a prvky z děl autorovy tvorby se tu opět objevují, ale to vůbec není na škodu. Prostě krásné dílo, na které budu určitě nějakou dobu vzpomínat.

1 ...