Nebe nezná vyvolených

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Remarque zde nepíše o válce, ale o meziválečném období. Automobilový závodník potkává v sanatoriu dívku, která se zde léčí na TBC. Když odjíždí, dívka se rozhodne odjet s ním, protože už nevěří, že by se vyléčila a chce si užít poslední dny svého života. Knížka se zabývá otázkou života a smrti. Hlavní otázka je, jestli má člověk dlouho žít, ale přitom si nic se života neužije a nebo i pro chvilku štěstí zemřít...?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407/nebe-nezna-vyvolenych-OCu-407.jpg 4.41772
Vydáno, Ikar (ČR)

Der Himmel kennt keine Günstlinge, 1961

Kniha Nebe nezná vyvolených

Devil-Ivet

Moje první kniha od Remarqua. Dostalo se mi naprosto skvělého příběhu. Nemocná Lilian, která nechce promarnit ani jediný den a Clerfayt, který hazarduje se životem téměř každý den. Jejich láska je nečekaná. A přestože od počátku jsem věděla, jak to celé asi skončí, Remarque mě dokonale překvapil. Těším se na další jeho knihy.

Bedur

Kniha skvělá. Všudepřítomná bezmoc, kterou se snaží přebít do posledního dechu. To je můj pocit z knihy... Doporučuji.

Kája95

Cítila jsem z knihy jak Lilliana vnímala život ... Ale nějak mi nepřirostla k srdci.
I když se jedná o klasiku nemohla jsem se začíst a byla jsem zklamaná

Rekma33

Dojemný příběh o lásce, životě a smrti. "Návod", jak si užít poslední chvíle života a jak si poradit s vědomí, že nám zbývá posledních pár týdnů. Možná bychom se my, kdo jsme zdraví, měli zamyslet nad tím, jestli využíváme svůj život naplno....

ArthasKarfa

Když s Clerfaytem a Lillian sedíte v pařížské kavárně, nebo posloucháte jejich dlouhé rozhovory na francouzské Riviéře, jste vlastně součástí jejich příběhu, který vám kniha rozevírá. Neskutečně sklíčený příběh o lásce, smrti a malých radostech, kterých je život plný, do vás vnikne a zaměstná celou vaši mysl rozjímáním o životě a smrti.

Dada077

Na dobu, ktorej sa dej týka a v ktorej mali ľudia priority adekvátne prežitým hrôzam a dôsledkom, či nedostatkom, príbeh dobrý, taký Remarquovský. Autor mu dáva svojský, ťažko popísateľný podklad, príznačný pre jeho text, tak ako to vedel trebárs aj Hemingway. Hoci záver príbehu viete dopredu predpokladať, hltáte tie mušle a zalievate ich Dom Perignonom z roku 1929 a s touto príchuťou režete zákrutu na Champs Elysée, lebo práve o to ide, o práve prežívanú minútu života.
"Smrť je gigolom nás všetkých. Ibaže to väčšina z nás nevie. "

VladkaBU

... už od začátku mě odrazovala svým názvem, ale jak se postupně příběh odvíjel, začala jsem měnit názor. Krásně napsané, o chuti žít, nepromarnit čas, který je nám vyměřený. Stála za to

zbožňuju_knihy
23.12.2019

Obsahuje spoilery:
Davam 4*, jelikoz mi konec prisel predvidatelny. V kratke dobe jsem precetla 4 knihy od EMR a zacinam byt pri cteni ponekud emocionalne otupela. Uz jsem smirena s tim, ze hlavni postava zemre.
Kniha je uzka, rychle prectena, pribeh se toci kolem uzivani zivota a jistoty smrti.
Pro mne poukazuje na to, ze zivot i smrt maji sva pravidla a i kdyz mame pocit, ze vime a jsme smireni, muze nas ledacos jeste krute prekvapit tam, kde bychom to zdanlive vubec necekali.

Vraždy podle abecedy
Vraždy podle abecedy
Problém tří těles
Problém tří těles
Zima světa
Zima světa
Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo)
Matyáš Sandorf (Nový hrabě Monte Christo)