Nebe nezná vyvolených zajímavosti

Nebe nezná vyvolených https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407/bmid_nebe-nezna-vyvolenych-OCu-407.jpg 4 2340 293

Remarque zde nepíše o válce, ale o meziválečném období. Automobilový závodník potkává v sanatoriu dívku, která se zde léčí na TBC. Když odjíždí, dívka se rozhodne odjet s ním, protože už nevěří, že by se vyléčila a chce si užít poslední dny svého života. Knížka se zabývá otázkou života a smrti. Hlavní otázka je, jestli má člověk dlouho žít, ale přitom si nic se života neužije a nebo i pro chvilku štěstí zemřít...?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Der Himmel kennt keine Günstlinge , 1961


více info...

Zajímavosti (4)

Filmová adaptace je hodnocena jako velmi dobrá, ale značně se liší od knižní předlohy - nejen posazením do rozhodně přitažlivějšího prostředí vozů F1, absencemi některých důležitých postav a v neposlední řadě i nemocí hlavní hrdinky. (RoBertino27)


Kniha je i ve formátu e-knihy (ZDENEK 1000)


Román vycházel na pokračování roku 1959 v hamburském magazínu Kristall pod jménem Vypůjčený život (německy Geborgtes Leben). Poprvé byl vydán v knižní podobě roku 1961. (chaera)


Dle knihy byl natočen film v hlavní roli s Al Pacinem. Film se jmenuje: "Bobby Deerfield" a režíroval ho Sydney Pollack. ( Jedná se o zdařilou adaptaci knihy.) (Šííla)