Melanka Melanka komentáře u knih

To se prostě musí dočíst! Škoda, že už žádná nebude.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Očekávání splněna. Dobrý, fakt.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Strašně mě to bavilo. Napínavé, dobře napsané. Jen se, proboha, nedívat na film. Ani na jeden!

29.01.2013 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Velmi čtivé, ale zapomenutelné.

29.01.2013 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kdo četl Da Vinciho kód, už zná autorovy postupy. Je to trochu přes kopírák. Nicméně jsem se nechala strhnout.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Autor dokáže udržet čtenáře v neustálém napětí. Napínavé a čtívé.

HHhH HHhH Laurent Binet

Pohled na heydrichiádu z jiného úhlu. Pro mě velmi napínavé čtení, přestože vím, jaký bude konec. Obdivuji autorův zájem o detail. O to víc, že je cizinec.

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Opět další Mawerova skvělá kniha. Pro mě velmi zajímavé téma s úžasně vykreslenou atmosférou.

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Krásné čtení, jen pasáže o Mendelovi na mě byly příliš zdlouhavé (nebo příliš odborné?). Každopádně jsem si knihu užila.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skvělá kniha, která se mi dobře četla. Hned jsem zatoužila po návštěvě vily Tugendhat. Aspoň jsem ji navštívila virtuálně a vypadá přesně tak, jak jsem si ji v knize představovala. Doporučuji.

Adiós, Španělsko Adiós, Španělsko Lenka Reinerová

Co vedlo mladé muže jít do války do vzdáleného Španělska? A dokázal by to ještě někdo dnes? To se mi hlavou honí po přečtení poslední knihy Lenky Reinerové.

27.01.2013 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádhera! A film je taky krásný, což tak často nebývá.

27.01.2013 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Krásná kniha. Někdy jsem se ale musela vracet a ujasnit si, která postava je která. Nic to ale nemění na tom, že se skvěle čte. Škoda, že už paní spisovatelka nic nového nenapíše.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tuhle knihu prostě miluju.

27.01.2013 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Mám pocit, že po přečtení knihy víc rozumím Vincentovým obrazům. Nejsilnější část příběhu byl jeho život mezi horníky.

Před a po Před a po Paul Gauguin

Zajímavý výlet do malířovy duše. Byl to trochu egoista. Trochu dost. Chvílemi jsem se nudila a musela přeskakovat pasáže.

27.01.2013 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Strhující kniha s tématem dnes opět aktuálním. Skláním se před touto mladou autorkou.

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha mě zaujala mnohem víc než Mlhy Olandu. Trochu mě rozladila duchařská intermezza.

26.01.2013 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Napínavý ponurý příběh. Ale nedokázal mě úplně vtáhnout do děje.

26.01.2013 3 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Nejsmutnější z knih o Heleně Součkové. Opět mi autorka mluvila z duše, mám pocit, že si s ní skvěle rozumím.

26.01.2013 5 z 5