Melanka

Pobřežní cestaPobřežní cestaRaynor Winn

Kniha inspirativní, plná emocí a zážitků z cesty. Putuji s batohem na zádech ráda a tenhle trek jsem si s autorkou a s chutí prožila.

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Skvěle napsané, nijak srdceryvné, ale přesto dojemné, někdy i úsměvné čtení. Myslím, že až půjdu nakupovat do Billy, na knížku si vždy vzpomenu :-).

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha. Prostředí malé nemocnice bavilo, uvěřitelné dialogy a vnitřní pochody hlavního hrdiny také. Nemohla jsem nevzpomenout na Formánka a jeho "smutné muže".

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Slušná oddechovka, asi ale brzy zapomenu, o čem jsem četla.

27.12.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Už jsem četla lepší knížky od pana Hájíčka, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

20.12.2020

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeMichaela Klevisová

Dobrá detektivka. Pěkně se četla, nebyly tam žádné schválnosti, taková odpočinková četba.

06.12.2020

Pražská sonátaPražská sonátaBradford Morrow

Bohužel byla kniha strašně dlouhá a rozvleklá. Slibný příběh, dobrá zápletka, ale zbytečně moc stran a naivních popisů. Škoda, potenciál to mělo.

29.11.2020

PřeběhlíkPřeběhlíkSiegfried Lenz

Zvláštní kniha. Chvílemi chladná a neosobní, jindy zase plná citu a prožitku. Nejvíc mě asi zaujal protiklad lyrického popisu přírody a brutálních hrůz války. Rozhodně knížka stála za přečtení, neotřelý pohled na válku.

06.11.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Už úvodní scéna knihy o putování žen pro sůl mě dostala. Po celou dobu čtení téhle knihy mi stále přicházelo na mysl, jak se tenkrát žilo (či spíše živořilo) v kraji havířů a jak se dnes žije nám. Jestlipak my nejsme rozmazlení a zpovykaní?
Klobouk dolů před autorkou a její prací. Skvěle zasazené příběhy do historických reálií.

28.10.2020

Stepfordské paničkyStepfordské paničkyIra Levin

Kdysi jsem už četla, takže jsem znala pointu příběhu. Už jsem z knížky nebyla tak nadšená, jako tenkrát na gymplu. Nicméně je to klasika. Asi se podívám na film.

22.10.2020

Výhonek osmilisté růžeVýhonek osmilisté růžeAuður Ava Ólafsdóttir

Zvláštní kniha. Trochu seversky studená, ale zároveň dojemná a milá. Četla se moc hezky.

19.10.2020

Já, VincentJá, VincentJiří Žák

Nádherný román o mém nejoblíbenějším malíři. Při čtení jsem měla pocit, že jsem s Vincentem, že já jsem Vincent. Smekám před autorem, který se do malíře doslova převtělil.

17.10.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Přitažené za vlasy, ale taky milé, dojemné a místy vtipné čtení.

08.10.2020

Tvýma očimaTvýma očimaPeter Høeg

Moc mě kniha neoslovila. Trocha sci-fi, trocha psychologie, některé momenty působivé, ale jako celek to nebylo pro mě.

06.09.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Přečteno za dvě hodiny, po které jsem měla pocit nespravedlnosti a zmaru. Od příběhu se nedalo odejít a ten konec! Uf...

27.08.2020

ŠtěstíŠtěstíJiří Stránský

Nádherná kniha povídek od skvělého člověka. Souhlasím se všemi, kteří zde píší, že se na obludnosti komunistického režimu nesmí zapomenout.

27.08.2020

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejíČtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejíPetr Šabach

Bezva čtení, Šabach byl skvělý a vtipný vypravěč. Opět jednou díky čtenářské výzvě!

17.08.2020

Povídky aneb Nechci slevu zadarmoPovídky aneb Nechci slevu zadarmoMiloslav Šimek

Jednu hvězdu dávám za vzpomínku, jak se mi jako dítěti povídky Š+G líbily a připadaly mi vtipné. Dnes je nedokážu číst a jejich humor mi připadá zoufale naivní.

10.08.2020

Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch.Nemilovaná – z deníku sedmnáctileté Perly Sch.Arnošt Lustig

Těžké čtení, nejen kvůli době a místu, kde se odehrává. Z myšlenek a názorů je víc cítit autor než mladá dívka, ale nevadí, byl to čtenářský zážitek. Pana Lustiga si moc vážím, škoda, že už mezi námi není.

09.08.2020

Umění vnímat umění pro děti a rodičeUmění vnímat umění pro děti a rodičeMichael Třeštík

Perfektní průvodce pro dospěláky, jak se s dětmi dívat na výtvarné umění. A ani k tomu ty děti nepotřebujete. Skvělý návod na vnímání obrazů a soch.

03.08.2020

Na plechárně / Sladký čtvrtekNa plechárně / Sladký čtvrtekJohn Steinbeck

Už jsem kdysi dávno četla. Díky čtenářské výzvě jsem si tuhle klasiku zopakovala a jsem nadšená, pobavená, dojatá... Nádhera, plná moudra a něhy.

02.08.2020

Hodiny z kostíHodiny z kostíDavid Mitchell

Přiznávám, že čtení téhle knihy bylo jako na houpačce, chvílemi strhující, pak jsem se poněkud ztrácela, v jednu chvíli jsem to chtěla i vzdát, ale potom mě příběh zase chytil a už nepustil. Musela jsem se několikrát vracet, abych si připomněla, kdo je (nebo byl) kdo. Ale výsledný dojem je skvělý.

20.07.2020

Tichý zabijákTichý zabijákVolker Kutscher

Po Mokré rybě jsem se na druhou knihu hodně těšila, ale přišlo zklamání. Byloi to celé nějak naivní s nepravděpodobnými dialogy a ze sympatického floutka se stal nekolegiální protekcionista. Škoda, další díl si už odpustím.

29.06.2020

Tajný deník Hendrika GroenaTajný deník Hendrika GroenaHendrik Groen

První polovinu knížky jsem byla nadšená. Vtipné, něžné, smutné a moudré čtení. Bohužel se témata a pocity opakovaly stále dokola. Proškrtané verzi bych dala hvězd pět.

31.05.2020

Čtvero ročních období v ŘíměČtvero ročních období v ŘíměAnthony Doerr

Skvěle napsaná kniha, sice bez příběhu, ale za to plná úžasných postřehů a zamyšlení. A to jsem Řím nikdy nenavštívila.

23.05.2020

Nikdy nejsem sámNikdy nejsem sámJosef Kainar

Nádherné básně, neuvěřitelně dnešní a moderní.

13.05.2020

KarKarMiloš Urban

Kniha trochu ujetá, trochu morbidní, chvílemi vtipná a tajemná. Jako od Urbana vždycky. Baví mě jeho jazyk a nadsázka, rozhodně jsem nebyla zklamaná.

08.05.2020

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Moc krásná kniha, která mě úplně pohltila a nedala se odložit. Líbí se mi autorčin styl psaní, žádnou její knihu jsem ještě nevynechala a nikdy jsem nebyla zklamaná.

18.04.2020

Labyrint duchůLabyrint duchůCarlos Ruiz Zafón

Báječné čtení, úžasný jazyk a napínavý, velmi spletitý děj. Mám chuť se vrátit na začátek a přečíst si první knihu.

11.04.2020

Poslední palácPoslední palácN. Eisen (pseudonym)

Historie rodiny Petcheků mě bavila. Kapitoly o stavbě paláce a mamince autora byly čtivé a zajímavé. Pak už jsem se do čtení musela nutit. Pobavilo mě, Jak "odvážná" byla načesaná velvyslankyně Shirley.

06.03.2020