Frida Kahlo a barvy života

Frida Kahlo a barvy života https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489613/bmid_frida-kahlo-a-barvy-zivota-4kw-489613.jpg 5 140 34

Mexiko, rok 1925. Sedmnáctiletá Frida Kahlo se chce stát lékařkou. Strašlivá autobusová nehoda však její plány zhatí. Pak potká Diega Riveru, proslulého malíře a lamače ženských srdcí, a po uši se do něho zamiluje. Když ji Diego požádá o ruku, okamžitě souhlasí. Jenže on jí nedokáže být věrný, a navíc se zdá, že její touha po dítěti zůstane nenaplněná. Navzdory překážkám se Frida nevzdává svého ideálu bezbřehé lásky a života podle svých představ. Objeví malování a svými obrazy vypráví o svých snech. Přímočarostí, pestrým oblečením a mayskými šperky a samozřejmě originální tvorbou se stane jednou z nejproslulejších malířek naší doby.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Frida Kahlo und die Farben des Lebens , 2019

Natyna3
předevčírem 5 z 5

Kniha o nezlomné síle jedné ženy a vůli pokaždé znovu vstát.

Lucopatka
16.03.2024 1 z 5

Život Fridy byl bezesporu zajímavý (ostatně asi jako život každého z nás), těšila jsem se po zdejším hodnocení na krásnou knížku. V tomto podání však pro mne nezáživné, ploché, táhlé, neschopné mne vtáhnout do děje. Dočetla jsem s přemáháním.

veronika3072
14.03.2024 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, už dlouho. Možná nikdy jsem nezažila. Knihu kterou nejenže jsem četla jedním dechem, ale nemohla jsem ani spát jak mě zajimalo co bude dál. Je inspirativní, plná emocí, dokonale napsaná prostě wow

maryska09
16.12.2023 4 z 5

Dobře napsaná kniha o životě skvělé malířky. Při čtení jsem si často hledala jednotlivé popisované obrazy (škoda, že součástí knihy není obrazová příloha). Autorka se snažila popsat rozervanost malířky, její bolesti i trápení s láskou. Jen na konci už toho bylo trochu moc, ale i tak doporučuji, hlavně pro množství barev a odstínů Mexika, které nám dokázala přiblížit

archivářka115
27.10.2023 5 z 5

Skvělá knížka, krásně se četla. Film jsem viděla už dávno. Nedovedu si představit její život plný bolestí.

zandu
17.10.2023 5 z 5

Krásný román. Úžasně čtivě zpracovaný příběh této ženy.

Renike
14.10.2023 5 z 5

Kniha se četla lehce, ale příběh byl opravdu těžký a tragický. O Fridě Kahlo jsem už slyšela, ale nevěděla jsem o jejím životě a zdrcujícím vztahu s Diegem. Po přečtení mám smutný dojem, ale i tak doporučuji přečíst těm, kdo se zajímá o tuto mexickou malířku.

Parwana
09.10.2023 5 z 5

Skvělé, krásné, barevné a velmi čtivé - skoro jako bychtam s Fridou byla.

Melanka
03.10.2023 4 z 5

Příjemná čtivá kniha. Před očima se odvíjel film.

Janniska
16.08.2023 5 z 5

Moc hezky a zajímavě napsáno.Od začátku do konce neztratila autorka mou pozornost.

ještěrka38
14.08.2023 5 z 5

Vůbec jsem netušila, jaký život měla... Moc silný příběh.

sar.janurova
16.07.2023 5 z 5

Frida Kahlo a její osud mě fascinuje už léta, takže když se mi do ruky dostala tato kniha, byla jasnou volbou k přečtení. Je napsaná velmi čtivě a ač se jedná o beletrizovaný životopis, dozvíte se spoustu zajímavých informací. Ale nejenom o Fridě jako takové, ale i o Mexiku, jeho politické situaci i politické situaci jiných států, do kterých se Frida podívá. Dozvíte se také spoustu informací o lidech, se kterými se během své kariéry Frida potká a kteří nějakým způsobem ovlivní její život. Popis jejích myšlenek a smýšlení při malování obrazů je dechberoucí a člověk ani nemusel někdy obrazy vidět, před očima se mu zjeví samy.

Vrbická1999
12.07.2023 4 z 5

Frida je obrovsky inspirativní, silná žena. Její příběh mě baví a jinak to nebylo ani v případě této knihy. Moc povedený zbeletrizovaný životopis.

tinka1974
01.07.2023 3 z 5

Protože jsem dostala chuť si přečíst nějaký životopis, šáhla jsem po téhle knize. Není to asi přímo životopis, ale spíš román o jejím životě. Čtení je zajímavé, ale nějak mi to celé nesedlo

Doubravka1975
16.06.2023 5 z 5

O mexické malířce Fridě Kahlo jsem toho četla a viděla hodně a tak tady jsem nemohla odolat. Tak nádherná obálka a moc pěkné sepsaný její silný, životní příběh

Kerberos
25.05.2023 5 z 5

Velmi pěkně napsaný román o životě Fridy Kahlo.Neumím si představit že dokázala tvořit při tak intenzívních bolestech,které ji trápily celý život.Taky vztah s Diegem nebyl idilický.

_Knihomolka_
09.03.2023 5 z 5

"Budou to obrazy plné života. Obrazy z barev a tvarů Mexika, kterými budu vyprávět příběhy. Chci ukázat svůj život se vším, co k němu patří, se strachy, bolestí, která mě doprovází, s mými přáteli. Věřím v umění. A v lásku."
O Fridě Kahlo jsem se poprvé dozvěděla před dvěma lety při tvorbě eseje o historii malířství a zrovna ona byla osobností, která mi dodnes nejvíce utkvěla v paměti - nejen svým osobitým vzhledem, ale především svými názory a vystupováním. A nyní, po podrobnějším náhledu do jejího pestrého života, jí obdivuji ještě více. Tolik trápení, bolesti, ztrát a přesto se nikdy nevzdala a dobojovala se až na samý vrchol slávy...

mishulda
07.01.2023 5 z 5

Autorka Fridu vykreslila velmi citlivě a přesně tak jak si ji mnozí, kteří ji obdivujeme, představujeme. Bylo to krásné, velmi důvěrné setkání.

kalinkacz
25.12.2022 4 z 5

Frida Kahlo a barvy života je další knihou z edice Významné ženy, do které jsem se pustila.
Jedná se opět o beletrizovaný životopis, který je čtivý a hodně se točí okolo osobního života Fridy… V podobných knihách je osobní život dané osobnosti zastoupený hodně, tady mi ale přišlo, že ho bylo ještě víc a to bohužel na úkor informací o samotné malířce. Ale celkově jsem si čtení užila, o tom žádná.

tereza1198
29.11.2022 4 z 5

Krásné a čtivé. Ze všech knih o Fridě, co jsem četla, byla asi nejuhlazenější. Stejné události, ale popsané bez té řezavé bolesti. Tady je s životním postojem Diega smířená. V jiných knihách trpěla jeho nevěrou až na kraj šílenství. Takže bych knihu doporučila těm, co se s životem Fridy chtějí seznámit bez zbytečně velkých popisů jejich útrap. Protože těch zažila mnoho.

malířství životopisy, biografie životopisné, biografické romány Mexiko malíři Frida Kahlo, 1907-1954 malířky

Caroline Bernard
německá, 1961