Sirény z Titanu

Zdá se to neuvěřitelné, ale Vonnegutův román Sirény z Titanu vznikl před čtyřiceti šesti lety, v roce 1959. A zatímco některá starší díla SF přece jen utrpí vývojem vědy, techniky i celé společnosti, tato kniha dodnes oslňuje vtipem, moudrostí, citlivostí, vykreslením postav i rafinovaností zápletky. Znovu se můžete s Vonnegutem vydat na bizarní pouť po Sluneční soustavě i lidské mysli. Znovu se můžete přesvědčit o pravdivosti jeho univerzálního vysvětlení jakýchkoli životních kotrmelců: „Stal jsem se obětí řady náhod, tak jako my všichni.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70698/big_sireny-z-titanu-PUf-70698.jpg 4.2226
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Práce

The Sirens of Titan, 1959

Kniha Sirény z Titanu

knihyKeMne

Překvapivě čtivý bizár, jaký mi dosud dokázali naservírovat pouze bratři Strugačtí. A překvapivě dobře přeložený, protože hra s jazykem je taky silným prvkem díla. A s překvapivým závěrem pobízejícím přečíst si to celé znova ve světle poznání. Hodně komediálních prvků, vyvážených vážným tématem celého díla. Zkrátka líbilo.

ludek7426
30.05.2020

Řečeno slovy autora "Bylo to všechno náramně smutné. Ale bylo to také náramně krásné." Moje první a nejoblíbenější kniha od Vonneguta.
Příběh který si bere sci fi jen jako kulisy k mnohem hlubším myšlenkám. A konec, který mne vždy rozebere na kousky.

Tirisa
19.02.2020

Bylo to tak nějak humorně hluboké...a ten styl...Jsem ráda, že jsem si knížku pořídila do knihovny, určitě se tam neztratí...Bohužel i přesto jsem chvílemi vypínala, za to jedna hvězdička dolů.

Pačucha
13.02.2020

Přečetl jsem ji jako jednu z mnoha Kurtových knih už dávno v mládí. A pak ještě asi dvakrát. KVjr. výrazně ovlivnil můj pohled na svět, schopnost nadhledu a smysl pro humor. Sirény z Titanu mám asi nejraději. Protože tím, jak se to všechno nakonec obrátí vzhůru nohama a ještě naruby, to člověka může přimět k novým pohledům na smysl toho všeho kolem nás.

Ronnie666
09.02.2020

Jedna z nejlepších knih jakou znám.

Tadeash
26.12.2019

Vrchol absurdity a humoru v literatuře. A je to sci-fi.

PetrCepek
16.12.2019

Když vše vyřeší jeden otvírák na pivo. Nebo to je obráceně?

Polak
13.10.2019

Další kousek z dílny mého oblíbeného autora. Pohltal jsem vše za pár večerů. Kurt si neváží ničeho absurdně hledá něco v životě, co nenachází, tak to aspoň pořádně zesměšní. Ale neskonale chytře. Polak