Běž, chlapče, běž

Na motivy skutečných událostí. Působivý a dobrodružný příběh židovského chlapce v Polsku, který se několik let skrývá v lesích a u rodin na venkově. Přežívá poslední z rodiny. Okusí nejhorší zradu, když ho jeho polští „zachránci“ ve skutečnosti za peníze odevzdají gestapu, ale dočká se i mnoha hrdinských činů pomoci. Během války přijde o ruku, ale přežije. Ideální jako doporučená četba pro děti. Překladatelka Lenka Bukovská dostala za překlad Ostrova v Ptačí ulici z hebrejštiny Zlatou stuhu za nejlepší překlad roku 2013 literatury pro děti a mládež. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219312/bez-chlapce-bez-WXW-219312.jpg 4.4191
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Práh

Ruc, jeled, ruc, 2003

Kniha Běž, chlapče, běž

pav.linka

Pro mě jako rodiče nepředstavitelné, že děti v té situaci dokázaly přežít...

evilunicorn

Předně chci říct,že je strašně dobře když vycházejí a píší se knihy i pro děti o tomto tématu.Doba to byla děsivá a zvěrstva páchaná nacisty nesmí zapadnout!Ale..co se týká stylu,jakým je kniha napsaná,vůbec mě neoslovil.Emočně ve mě díky tomu příběh nevyvolal vůbec nic.Těšil jsem se na ní,i když jsem si byl vědom,že to je v podstatě dětská kniha.Příběhy lidí přeživších holokaust čtu s úctou a vědomím,co vše si museli vytrpět.To jsou ale většinou svědectví z koncentračního tábora,tato kniha slibovala příběh chlapce na útěku,což bylo velmi lákavé.Jediné,co mě zaujalo,byl paradoxně doslov.. škoda,asi už jsem příliš starý na jednoduché věty a krátká souvětí.

Market = )

Zajímalo by mě, jak by na mě knížka působila jako na dítě, knížka se četla sama, přišly mi bezva i návodné názvy kapitol, ale nejsem si jistá, jestli bych jako dítě neměla hroznou spoustu nejasností. Na druhou stranu je knížka výborný nápad a zase nový pohled na problematiku. Každopádně doporučuju.

denisa7430

Opravdu silný příběh chlapce románovým jménem Srulik, který je založen na skutečných událostech Jorama Friedmana

Ťapulka

Ke knize jsem se dostala díky synovi a jeho učitelce češtiny, které tímto strašně moc děkuji! Zajímalo mě, jakou knihu bude syn číst. Chtěla jsem si s ním o knize a jejím příběhu a o druhé světové válce povídat, a tak jsem se také pustila do jeho povinné četby. Je to moc těžká knížka, která mě stála spoustu slz, často jsem jen tak koukala do prázdna a přemýšlela, kde se to v těch lidech bralo, jak jim mohlo jejich svědomí dovolit ubližovat dítěti. Naštěstí je v knize i pár milých lidí, pohlazení a hezkých chvil.
Běž, chlapče, běž je kniha, která ve mně navždy zůstane zapsaná, jejíž příběh nezapomenu... Kéž by se ale tento příběh nikdy neodehrál....

hanka33

Velmi silný příběh osmiletého dítěte z dob druhé světové válce. Kniha určena dětem, ale nelituji, že jsem si ji přečetla.

lenkaabooks

Kniha je určena pro čtenáře od 12 let. Hrůzy války očima osmiletého židovského chlapce. Aby přežil, dokáže nemožné. Na film se určitě chystám, příběh je to silný, podle skutečnosti.

Kate72

Z pohledu dospěláka mě tato kniha moc neoslovila. Po stylové stránce také nic moc.