Běž, chlapče, běž

Běž, chlapče, běž https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219312/bmid_bez-chlapce-bez-63e658c54f93e.png 4 319 85

Na motivy skutečných událostí. Působivý a dobrodružný příběh židovského chlapce v Polsku, který se několik let skrývá v lesích a u rodin na venkově. Přežívá poslední z rodiny. Okusí nejhorší zradu, když ho jeho polští „zachránci“ ve skutečnosti za peníze odevzdají gestapu, ale dočká se i mnoha hrdinských činů pomoci. Během války přijde o ruku, ale přežije. Ideální jako doporučená četba pro děti. Překladatelka Lenka Bukovská dostala za překlad Ostrova v Ptačí ulici z hebrejštiny Zlatou stuhu za nejlepší překlad roku 2013 literatury pro děti a mládež. První vydání.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Práh

Ruc jeled, ruc , 2003

snowpinkee
31.01.2020 5 z 5

Dětské čtení... za tuhle knihu se žádný dospělý člověk nemusí stydět...
Je moc hezky napsána.. Opět vykresluje neskutečnou dětskou sílu, lásku a odhodlání... Vždy když tyhle knihy čtu, ať už dětské nebo pro dospělé, říkám si, jak by to všechno bylo v dnešní době...
Tehdejší doba byla težká, bolestná, smutná, chudá... ale převážila to síla, odhodlání, motivovanost a hlavně láska..
Odpovězme si každý za sebe co máme dnes...
90%

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Jsem ráda,že se příběhy z 2.sv.v. stále vydávají, je třeba aby o nich dnešní mládež věděla a vážila si lidi kolem sebe a blahobytu,knížky je úžasně napsaná,doporučuji

Nočnípták
04.12.2019 3 z 5

Běž, chlapče, běž, tak tímhle příkazem zachránil tatínek svého chlapce. Chlapec na útěku přežil válku, dospěl a napsal o tom knihu. Určitě je určena starším dětem, mně se zdál ten příběh tak nějak jednoduše napsaný. Holé věty, krátká souvětí. To však neznamená, že mne srdce nebolelo při pomyšlení, jaké hrůzy za válek zažívají děti.

Výzva 2019 - 1. Kniha, jejíž název je v rozkazovacím způsobu

Sabča3010
03.12.2019 5 z 5

Pokud začínáte se čtením 2 světové války ,tato kniha je právě pro vás . Když jsem knihu držela v ruce ,pamatuju si jak jsem se zasmála nad obálkou , myslela jsem si v tu chvíli že je to knížka pro děti . V té době jsem neměla ponětí o nějaké 2 světové válce , natož o peklu které se odehrávalo . Po pár měsících kdy jsem si knihu přečetla a dočetla jsem nemohla dýchat. Znovu jsem držela knihu v ruce a koukala na ní , ale s tím rozdílem že jsem byla zaseknutá tím že mě knížka rozbrečela . Od té doby jsem závislá na knížkách o 2.sv. Válce . Je to historie kterou by měl každý ,opravdu každý znát . Takže knížka krásná , pro začátečníky, ideál . A já myslela že jsem brečela už tak dost kvůli takové knížce , jenže se připravte na to že pokud po téhle knížce budete dal číst podobné knihy , budete brečet ještě , ještě mnohem víc. Všem přeji krásný zbytek dne . Určitě se zajímejte , nesmí se zapomenout co se dělo ;)

MiriamF.
17.11.2019 4 z 5

Ze začátku mi kniha svým stylem přišla jako kniha pro mladší čtenáře, na konci jsem ten pocit již neměla. Kniha, která mě rozplakala. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

pav.linka
21.10.2019 5 z 5

Pro mě jako rodiče nepředstavitelné, že děti v té situaci dokázaly přežít...

evilunicorn
02.10.2019 2 z 5

Předně chci říct,že je strašně dobře když vycházejí a píší se knihy i pro děti o tomto tématu.Doba to byla děsivá a zvěrstva páchaná nacisty nesmí zapadnout!Ale..co se týká stylu,jakým je kniha napsaná,vůbec mě neoslovil.Emočně ve mě díky tomu příběh nevyvolal vůbec nic.Těšil jsem se na ní,i když jsem si byl vědom,že to je v podstatě dětská kniha.Příběhy lidí přeživších holokaust čtu s úctou a vědomím,co vše si museli vytrpět.To jsou ale většinou svědectví z koncentračního tábora,tato kniha slibovala příběh chlapce na útěku,což bylo velmi lákavé.Jediné,co mě zaujalo,byl paradoxně doslov.. škoda,asi už jsem příliš starý na jednoduché věty a krátká souvětí.

Market = )
01.10.2019 4 z 5

Zajímalo by mě, jak by na mě knížka působila jako na dítě, knížka se četla sama, přišly mi bezva i návodné názvy kapitol, ale nejsem si jistá, jestli bych jako dítě neměla hroznou spoustu nejasností. Na druhou stranu je knížka výborný nápad a zase nový pohled na problematiku. Každopádně doporučuju.

denisa7430
26.09.2019 5 z 5

Opravdu silný příběh chlapce románovým jménem Srulik, který je založen na skutečných událostech Jorama Friedmana

Ťapulka
11.09.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky synovi a jeho učitelce češtiny, které tímto strašně moc děkuji! Zajímalo mě, jakou knihu bude syn číst. Chtěla jsem si s ním o knize a jejím příběhu a o druhé světové válce povídat, a tak jsem se také pustila do jeho povinné četby. Je to moc těžká knížka, která mě stála spoustu slz, často jsem jen tak koukala do prázdna a přemýšlela, kde se to v těch lidech bralo, jak jim mohlo jejich svědomí dovolit ubližovat dítěti. Naštěstí je v knize i pár milých lidí, pohlazení a hezkých chvil.
Běž, chlapče, běž je kniha, která ve mně navždy zůstane zapsaná, jejíž příběh nezapomenu... Kéž by se ale tento příběh nikdy neodehrál....

hanka33
15.08.2019 5 z 5

Velmi silný příběh osmiletého dítěte z dob druhé světové válce. Kniha určena dětem, ale nelituji, že jsem si ji přečetla.

lenkaabooks
01.04.2019 4 z 5

Kniha je určena pro čtenáře od 12 let. Hrůzy války očima osmiletého židovského chlapce. Aby přežil, dokáže nemožné. Na film se určitě chystám, příběh je to silný, podle skutečnosti.

Kate72
01.04.2019 3 z 5

Z pohledu dospěláka mě tato kniha moc neoslovila. Po stylové stránce také nic moc.

tannasja
09.03.2019 4 z 5

S podobně tématicky laděnými knihami se v poslední době zase roztrhl pytel. Asi to není špatně, připomínat si, jak s lidmi zamává absurdní zlo.

pejty
07.03.2019 3 z 5

Dětská kniha, která není úplně pro děti. Příběh chlapce je opravdu srdceryvný a neskutečný a jsem rád, že jsem si to mohl přečíst, ale bohužel mi nesedl způsob, jakým je to napsané. Bylo to na mě totiž moc dětské, ale zároveň si dokážu jen těžko představit, že by tuto knihu četli děti. Proto jen tři hvězdy.

Anežka537
06.03.2019 5 z 5

Ráda čtu knihy s tématem druhé světové války, takže knížka se mi líbila. Vlastně mi na knize nic nevadilo, tak proč nedád 5 hvězdiček? V komentářích jsem si přečetla, že existuje i film. Hned se na něj podívám :D.

Bella1
04.03.2019 5 z 5

Původně zakoupené pro mladší sestru, ale myslím, že by se to pro ni ještě vůbec nehodilo. Pro desetiletou holčinu by byla kniha příliš drsná a krutá. Já jsem ji přečetla s pocitem znechucení nad tím, čeho jsou lidé schopní, nad jejich bezcitností, ale na druhé straně i s pocitem, že dobří lidé se vždycky najdou. Kniha je napsaná poutavě a je smutné, že byla napsána podle skutečného příběhu.

ladislava6677
27.02.2019

Hrůza, co všechno zavinil fanatismus jednoho národa! Co bylo zavražděno budoucích vědců, doktorů, spisovatelů, maminek, tátů... Lidi se Pánu Bohu nepovedli.... Běž, chlapče, běž je krutá pravda o lidském souciteni, které přišlo po bestialiě bohužel také lidí..

Hathor89
17.02.2019 5 z 5

Jako první jsem viděla film (naprosto mě nadchl … i když u takového tématu to vyzní příšerně), teprve pak jsem zjistila, že existuje i kniha. Příliš jsem neváhala a hned po ní sáhla. Úžasná četba. Neskutečný příběh dítěte, které přežívalo, žilo a přežilo. Neskutečné podmínky. Neskutečné historky. Neskutečná vůle žít. Neskutečné … je především to, že to byla skutečnost. Nemyslím si, že je kniha jen pro děti. Válka pohledem dítěte dostane do kolen snad každého dospělého. Husí kůže je nejlepším důkazem toho, jak na mě kniha působila. Při připomínce Mezinárodního dne památky obětí holocaustu jsme si z knihy předčítali ve škole … nikdo ani nedutal. Když všichni četbu rozdýchali, zajímali se o další podrobnosti z knihy … momentálně koluje po škole a jeden výtisk skutečně nestačí.

HaniFialka
11.02.2019 5 z 5

Myslela jsem, že kniha je určená spíše pro mladší děti, takže jsem nečekala nic světoborného, ale byla jsem příjemně překvapená. První dvě kapitoly jsem měla chuť knihu odložit, děj byl chaotický a nechápala jsem souvislosti - například co se stalo se Srulikovou maminkou, kam zmizel David a jakou roli v příběhu hrála Janklova parta, ale poté dostal příběh spád a já jsem se nedokázala odtrhnout. Ač příběh je smutný, jak pravdivé příběhy (a ještě navíc příběhy z války) bývají, autor píše lehce a čtivě, čtenář není uvržen do deprese a konec je víceméně šťastný. I přes slabší začátek dávám pět hvězd, protože zbytek to bohatě vynahrazuje a knížka je prostě parádní. Pro náročnější čtenáře nebude, líbit se bude určitě větším dětem nebo nenáročným dospělým, kteří mají dvě hodinky na čtení :-)