Domů ze slunečných stepí

od:


KoupitKoupit eknihu

Další válečný příběh pro děti od autora knih Ostrov v ptačí ulici a Běž, chlapče, běž DOBRODRUŽNÝ ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH VIDĚNÝ POHLEDEM MALÉHO CHLAPCE Odvážný a statečný je pětiletý Eljuša, který musí opustit milovanou hračku a spolu s ní i život, jaký dosud znal. Začíná druhá světová válka a jeho rodina na poslední chvíli prchá před německou armádou. Eljuša se spolu s maminkou, dvěma staršími sestrami a malým bratříčkem vydává na pozoruhodnou cestu do Kazachstánu, kde v tamních slunečných stepích na ně čeká nový život. Z Eljuši se postupně stává velký kluk, najde si přátele mezi muslimskými dětmi v malé kazašské vesnici a naučí se postarat o novou domácnost a o svou rodinu. Jeho podnikavá maminka využívá všech svých talentů k tomu, aby děti uživila, za výslužku vyhrává na balalajku na rodinných oslavách v širokém okolí a věhlas a vážnost si získá díky podivuhodné schopnosti číst budoucnost z tarotových karet. Na konci války se děti s maminkou znovu vydávají na cestu, tentokrát míří do nové domoviny – budoucího Státu Izrael....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355653/domu-ze-slunecnych-stepi-V32-355653.jpg 4.712
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
PetraBery
29. října

Další příběh z válečné doby viděný očima malého chlapce. Eljuša se v začátcích války s maminkou a sourozenci přesouvá do Kazachstánu, kde žijí v naprosto odlišných podmínkách než do této doby. Na konci války zase rodina směřuje do státu Izraele. Skvěle napsaná kniha, vhodná nejen pro děti, ale určitě potěší i dospělé.

Liliana2006
12. července

Jeho další kniha ve mně vzbudila vysoký respekt a chápání. Opravdu ty podmínky za války byly hrozné a každý by si tuto poučnou a naučnou literaturu měl jednou přečíst.

LuckyZ
18. května

Hezká kniha o smutné době, prý pro mládež, ale nevím od kolika klet by to mohli číst. Mě se líbila jako dospělé. Dobré přiblížení historie.

Orange8knihomol
14. května

Příběh této knihy vypráví zpočátku pětiletý chlapec Eljuša. Děj pojednává o Eljušovi a jeho rodině (mamince, tatínkovi, dvou sestrách: Rivce a Lee a také nejmladšímu bratříčkovi Josalovi), kteří žijí v období 2. světové války. Maminka se se svými dětmi vydává do Kazachstánu a po válce do Ruska, Polska, Německa a nakonec do Palestiny. Děti přijdou o svého tatínka, ale později se jejich maminka vdá za lékaře a harmonikáře Jaakova a s ním na konci knížky budou společně žít v bytě v Palestině v Tel Avivu. Knížka je určena hlavně dětem, ale to nic nemění na tom, že si ji mohou přečíst i dospělí. Styl psaní mi vyhovoval, jelikož byl jednoduchý a z pohledu malého chlapce. Velké DOPORUČENÍ!

bagel
10. dubna

Nadmíru zajímavé poznání života během války a po ní v nezvyklém regionu a zase z jiného pohledu.

JanaDor
09. února

Je to velmi zajímavé a poutavé povídání z netypického prostředí v těžkých časech. Autor skvěle vystihl dětský pohled, jenž je přímý a všímá si detailů, které my dospěláci hned nevidíme. Samotná doba, místa a události, ve kterých se příběh odehrává, jsou fascinující. Opravdu je to velmi dobře napsaný, krásný příběh o přežití ve válečné době. Je podaný tak, že zaujme starší děti i dospělé. Působí obyčejně neobyčejně. Doporučuji.

sadlo
19. ledna

Ze všech autorových knih se mi nejvíce líbí. To slunce z názvu je i v obsahu knihy. Všude jsou na světě hodní a laskaví lidé. Kdo se zajímá o historii vzniku státu Izrael, o kibuce, najdete ve zjednodušeném vysvětlení odpovědi. Kibuc očima desetiletého chlapce je výborně popsán. Eljuša je chytrý a vnímavý kluk, tak si všímá zajímavých detailů , které mne zaujaly. Určitě si tuto knihu přečtěte a doporučujte jak dětem, tak dospělým.

Štítky

druhá světová válka (1939-1945) Izrael

Autor a jeho další knihy

Uri Orlev

Uri Orlev
izraelská, 1931

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených15x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x